Je tu niekto z Rimavskej Soboty a okolia?

kamajka
12. júl 2007

Ahojte, je tu niekto aj z RS alebo blízkeho-širokého okolia?

liliandax
18. sep 2008

zuzka - to stretko juloviek je v BA, nie? 😅 aj ja by som uz sla na nejake stretko, nechce sa vam prist do RS? 😉
.. potom, ked uz pride babie leto 🙂

nika_ke
18. sep 2008

zuzi, kde ty vsade smirujes? som si ta bola kuknut 😀
stretko maju julovky tu
http://www.druzbahotel.sk/
my nejdeme, lebo ani na prvom sme neboli a velmi tam nekecam, nestiham ich citat ...

ja hlasujem za stretko v RS 😅

receptik fajny, lenze Riske este kravske mlieko nedavam, sunar sa nesmie varit a syry jej davam iba tvrde, snazim sa nizkotucne, co je v Tornali priam nadludsky vykon

a ked sme pri jedle, tak keby ste videli jest to nase sidlo, tak sa usulate od smiechu - najprv povybera vsetok hrasok, potom mrkvu (tu este otrasie v prstikoch, aby ani jedno zrniecko ryze na nej nezostalo), takto pokracuje s karfiolom a brokolicou. Ked uz ziadna zelenina nezostane, tak vezme na milost dve lyzicky ryze a stipku masa. 😀 no niekedy som z nej na nervy 😠

lili, uz aj my obcas takto chodime, resp. nosime sa po vonku. Dnes sa mi RIsku nechcelo nosit dve ulice, tak som jej musela dat v kociku papierovu vreckovku, ktoru potrhala na cimpr-campr 😖 Ale aspon cestou k cinanovi mi obsedela v klude a ja som si konecne kupila jesenne cizmicky 😅 a tato dnesna tura po sidlisku nam trvala 1,5 hodiny, co je celkom dobry cas 😀

lili, Petko ti pekne dlho spinka 😅 Ja som najnovsie zaviedla pravidelny spanok od 13h do 15h plus-minus pol hodina. Musim RIske opat zaviest pevny rezim. Od januara som slubila chodit do prace aspon na par hodin... ach jaj 😢 ... uz teraz mam z toho strasne stresy, hrozne zle v noci spavam ... mozno sa v tom januari este na nieco vyhovorim, citim v kostiach, ze nezozeniem spolahlivu opatrovatelku 😀

zuzkafuny
18. sep 2008

nieee. to stretko je niekde pri Rožňave... až sa nemýlim... alebo sa mýlim...??? 😅
Keď príde babie leto, pôjdem sa aj s malým prejsť na buse 😀 do RS 😉 🙂

liliandax
18. sep 2008

pekny vecer prajem 😵

nika - no vidim, ze s Riskou si uzivate riadnu zabavu pri tom papani.. Neni nejaka fajnovka? 😀 😉 moj Petko chce vsetko papat sam, tak to u nas tiez vyzera kadejako.. ale snazi sa 😀

Tak to je pravda, ze Petko spi priam ukazkovo 🙂 (klop klop) Dnes vstal presne o piatej, teraz uz lezi a snad kym pojdem spat, bude uz spat.. strasne som happy, ze so zaspavanim nemame problemy, aj poobede aj vecer zaspava sam, teda s vankusikom Vlacik Thomas 😅

nika - este otazka.. preco davas malej nizkotucne syry? 😅

zuzka - no dufam, ze taku busovu prechadzku do RS absolvujete, bolo by to perfektne 😉 A my by sme sa dakedy tiez mohli zviest k vam 🙂

.. idem kuk panelak, este sem obcas nakuknem..

zuzkafuny
19. sep 2008

Nika... my sme sa tiež pokúšali o stretko, ale bolo nás málo 😀 tak asi z toho ništapišta ☹
a možno ešte aj niečo zbúchame... konečne mi chlap nem píííp 😀

nika_ke
20. sep 2008

caute zeny, tak my sme uz opat v "teplych" krajoch ☹ nepekne nas prekvapila brutalna kosa v byte, mame len 21 stupnov a radiatory na plne pecky 😠 to nepochopim ... v KE sme mali 23-24 stupnov 😎

sedim si v tricku pri PC, ale asi si zbehnem pre bundu, lebo do desiatej tu takto sediet nevydrzim 😖

nika_ke
20. sep 2008

... uz mam bundu, drahy mi ju doniesol 😅

zuzka, vsak ste si mohli spravit mini stretko 😉

lili, Riska nie je fajnovka, len ma asi rada delenu stravu 😀 a nizkotucny syr jej davam predsa kvoli tomu, aby nepribrala a dobre sa mi to dari 😀 😀 😀 ... to je vtip, citala som to tusim v dietati, takze preto.

Riska tiez najradsej papa sama, resp. hraje sa s jedlom, takze polievky u nas maju podobu rezancov jemne poliatych polievkou, aby neboli suche a k tomu samozrejme separovana zelenina 😀 Najradsej jej davam samej jest fest hustu kasu ako beton, tu zvladne zjest celkom pekne 🙂

baby, potrebujem poradit ... moja mama mi donedavna velmi pomahala s malou a vzdy som sa na nu mohla spolahnt, lenze odkedy Riska prekrocila magicku hranicu jedneho roka, moja mama sa dost zmenila. Mama sama s malou vonku vobec nejde, lebo by ju neustriehla a doma s nou bola po dlhej dobe akurat vcera priblizne pol hodinu. No to co ma fakt stve je to, ze dava Riske jest vselijake "gebuziny", o ktorych jasne vie, ze jej ich nema davat. Snazila som sa jej vysvetlit, ze si nezelam, aby do 3 rokov jedla nieco ine ako zdravu stravu. Ale kym doslova nevrieskam a nepohadame sa, tak bude do malej pchat vsetko mozne. Tento vikend to bolo napr. polievka s vegetou s glutamanom, kusok cokolady, par hltov vinei (tu nejakym zazrakom dokazala pit z normalneho pohara, pricom vodou sa len pooblieva) ... Netusim, co by moja mama dala Riske zjest, keby som jej ju nechala na cely den. Ona je inac normalna a mame dobry vztah, len v tomto si robi co chce.
Nemate nejaku fintu "fň" ?

nika_ke
20. sep 2008

ozaj, nie je zajtra niekde v okoli nejaka dobra akcia? nemame na zajtra program ...
isto vsetky niekam pojdete zase ked mi budeme v KE 😠 😀

zuzkafuny
21. sep 2008

Nika...:o)))
My takto chodíme raz do týždňa ku svokre a tam zje tiež čokoľvek...
Darmo by som niečo hovorila...
Tak ho nechám a doma mu nedám...

a o žiadnej akcii neviem... ☹

nika_ke
23. sep 2008

Zuzka, to si mi velmi neporadila 😒 😉 na druhej strane, aspon nemam takyto problem so svokrou, ta neda jest ani nam, nie to este malej 😠 😀
... krasna fotka v pase 😅 ... a ako ste spravili tu montaz s angelinou? 😕 😨 to je dobreee 😀

nika_ke
23. sep 2008

my mame nove to, ze k Riske prisli na navstevu 2x v zivote sopliky ☹ pomaha jej Libenar (este raz vdaka Lili, za radu), cez den jej nastastie sople netecu, ale v spanku, je to horsie. Obcas sa dusi, kasle ked jej zatekaju ☹ Uz druhu noc som sa nevyspala. Dnes sa ideme 1x naparovat, uvidim, co na to povie.

dufam, ze vy ste vsetci zdravi 😉

zuzkafuny
23. sep 2008

Nika...!!! POZOR pri naparovaní... Takto si kamoška obarila syna a poriadne ☹
My sme zatial zdraví... synko sa otužuje s ocinkom a páááči sa mu to 😖

liliandax
23. sep 2008

cafte zienky 🙂

tak som tuuuuuu!!! po dlhsej dobe som si sadla za net, ze pokukam co je u vas noveho... a ako vidim dost! 😀

Nika - z maminy si nerob tazku hlavu, to ze je menej s Riskou je podla mna aj normalne, mozno ma strach (?) 😅 Ved Riska je uz "clovek" a zodpovednost za nu je velka, kedze je jej cely byt, ustriehnut je to dost tazke 😔
Neboji sa toho, ze by sa jej mohlo nieco v tvojej nepritomnosti stat? 😕

A co sa tyka toho, ze jej dava same "gebuziny"... tak to som bola ja na tom uuuuuuuuuplneeeeeeeeeee rovnako 😉 Chcela som Petka vychovavat ukazkovo, podla mamickovskych casopisov alebo knih... a ziadnych rad, ktore platili vtedy, ked sme boli my male mimi...
... ale casom som prisla na to, ze sa to neda.. samozrejme, Riska je este na to mala, aby jedla cokoladu, prip. ine nevhodnosti, ale uvidis, ze ak budete v nasom veku, zmeni sa to 😉
Petko teraz papa uplne vsetko a som rada, ze vobec papa 😠 Mali sme obdobie, ze nechcel jest vobec nic z toho, z coho si predtym este pytal viac a teraz uz sam vie povedat, co chce..
a dostava aj cokoladu 😉

A este ma napadlo k tym nizkotucnym syrom.. my ked sme prechadzali z UM (mal vyse 1 a 1/2 roka) tak nam dr. povedala, ze mame zacat s plnotucnym mliekom a to iste mi povedala kamaratka, co robi v lekarni.. tak sme kupovali zlte rajacke mlieko 3,5 %. Ale vraj by sa toho mlieka nemalo vypit viac ako 500 ml denne, co u nas nehrozilo, lebo Petko by mlieko pil v jednom kuse.. Tak sme postupne presli na polotucne mlieko a otazku, ze kolko toho mlieka vypije denne uz neriesim.. Ked si zakrici, "CEEEEEM MLIEČKO", tak mu ho zohrejeme 😵
A jedna kamoska mamina, co ma synceka o mesiac starsieho ako je nas Petko (mim. je to lekarka 🙂 ) mi vravela, ze mam byt rada, ze Petko to mlieko pije, lebo ten jej nechce vobec ziadne.. ani umele, ani plnotuc. ani polotucne.. horko tazko zje syr, tak mu kupovala vzdy Kinder veci.. aby aspon daco mliecne papal 🙂

no ale dost na tuto temu 🤐

no a nove u nas je to, ze som dnes kupila koberec do obyvacky!!! baby.. isla som do obchodu a vysla som s kobercom 😀 No som zvedava, ze co povie mangel, ked ho zbada.. kedze jemu sa nechcelo ist so mnou vybrat, furt nieco frflal.. tak som ho kupila bez neho!
takze, ak sa zajtra neozvem, tak ma prizabil 😔 😀

bezim kuknut maleho, ci je zakryty 😉

liliandax
23. sep 2008

maly spi.. len neviem dokedy to dnes bude ☹ lebo dycha dost tazko ☹

- aj my mame sopliky! dnes rano sa z nicoho nic objavili a od rana odsavame. A to sme boli vcera v poradni, kde ho pocuvala a vsetko bolo OK.. no to je asi tymto divnym pocasim 😖 tak dufam, ze ako rychlo prisli, tak aj zmiznu a dufam, ze nas Libenar nesklame 😉

inak.. zajtra ideme k zubarke 😖 Kedze stale nemame tie horne zubky, tak nas poslala dr. k detskej zubarke, vraj sa na to ma pozriet a pravdepodobne na budu rontgenovat 😒 Aby zistila, ci vobec budeme mat dvojky zubky... trafi ma slak z toh, aspon zubky nemusel zdedit po mne 😠

.. tak nam drzte palce 🙂

zuzkafuny
23. sep 2008
monkula
23. sep 2008

lili a to si trepala koberec sama? 😲 😲 😲

liliandax
24. sep 2008

ahojte!

monkula - s trepanim mi pomahal maly 😀 .. ale len po otcove auto 😉

za koberec som dostala pochvalu! .. no necakala som to 😅

nika_ke
24. sep 2008

lili, drzim vam palce na zubnom, nech vsetko dobre dopadne 😉
... ako dobre si nakupila 🙂 to bol nejaky maly koberec, ze si ho sama trepala k autu? ... teda, ja by som kupila a poslala draheho po koberrec 😀

liliandax
24. sep 2008

nika - tak na zubnom sme sa dozvedeli vlastne to, co sme uz tusili ☹ Petko horne dvojky mat nebude, teda aspon mliecne nie, takze bude riadny strbosko. Mne to akoze nevadi, ja som bola uplne rovnako na tom, ale vidim na mangelovi, ze ho to trosku s.re 😖
Dr. nam vsak povedala, ze si z toho nemame robit tazku hlavu, vraj strbave zuby sa menej kazia, nakolko tie medzery sa lahsie cistia a netvori sa medzizubny kaz 🙂 A stale zubky moze mat uplne v pohode, nakolko budu mat dost miesta kam rast 😵 a nebudu sa tlacit 🙂

aspon nieco pozitivne 😉

koberec ma rozmer 2 x 1.7 m a nebol to problem zobrat do auta, nebol ani tazky.. Kupila som taky chlpaty, s vysokymi nitami (ci ako to nazvat) a mangel ma pochvalil 😉 Vraj je super! .. no co ine aj mohol povedat, ked ho nasiel v obyvacke uz rozlozeny? 😀

nika - soplikujete este? my stale.. mali sme dost nepokojnu noc 😠

nika_ke
24. sep 2008

lili ☹
len nerozumiem tymto nasim slovenskym lekarskym postupom ... naco ste boli na rontgene, ked dr. len skonstatovala, ze tie zubky tam nie su? ved na to by si prisla aj sama, keby nevyrastli 😖 alebo z toho rtg vie dr vykukat aj nieco ine? 😕

lili a tebe dorastli tie dvojky trvale?
tusim jedna moja kamoska ich nemala a dali jej tam umele a vobec, fakt vobec to nebolo vidiet 😉

my asi tiez budeme mat trampoty so zubami, nasa Riska ma jednu dolnu dvojku akokeby o riadok vzadu ☹ nema ju vykrivenu, ale vyrastla si uplne mimo ... mna muz zdrbkal, ze to ma isto kvoli cumlu, ale ved ten jej davam iba na spanie a snad cumel by nesposobil vyrastenie zuba uplne mimo, ci hej? ... snad trvaly zub bude vediet, kde je jeho spravne miesto.

... myslela som si, ze asi beries kusovy koberec 😉 a ked mas taky chlpac, ako si myslim, tak ten sa mi velmi paci a je in 😵

Riska uz vcera vecer nemala sopliky, dnes doobedu sme boli vonku, lebo je krasne a zda sa mi, ze ma trosku zvysenu teplotu a aj potahovala s nosom po obede. Davam jej stale libenar cca 3x denne. Ibaze ona pri tom chyti taky hysak, ze ma este viac soplov 😢 O odsavani nemoze byt ani reci ☹ Chudatko, tak som ju vynervacila, ze mi hned po obede zaspala 😔

lili, snad Petkovi uz dnes prejdu sopliky 😉 ... a chodite vonku? my sme boli kazdy den, aspon po hodinke v kociari a dnes uz cupkala sama.

nika_ke
24. sep 2008

ozaj lili, preco chces cakat este rok s druhym babom? pockas, kym pojde Petko do skolky?

... ja som sa postupne psychicky pripravila na to, ze by sme aj mohli mat druhe baby, ale muz ma zrusil ☹ ... peniaze, dom, a tak ... vyhovorky ... ☹

nika_ke
24. sep 2008

zuzi, tu stranku si ulozim a kebyze sa konecne dostanem k studovaniu photoshopu, tak mam inspiracie 😅

nika_ke
24. sep 2008

... a dalsim prispevkom sa snad dostanem na 105. stranu 😀

o mlieku viem, ze sa ma davat plnotucne, no netusila som, ze max. 500 ml. Zatial som vsade citala, ze by dieta malo vypit aspon 500 ml 😨 ale to myslia asi UM? Ja sa do Riski snazim dostat tych cca 400 ml sunaru + jogur, pribinacik, syr. Mnozstvo jedla uz tiez neriesim, proste lievikom to do Risky nedostanem, tak naco si lamat hlavu ... aspon v tomto som pokrocila do vyssieho levelu medzi vas 😀
Niekedy mam pocit, ze cim viac toho citam, tym som z tych informacii vacsi magor 😠 V najnovsom dietati pisali, ze vajecny bielok sa ma davat od 3 rokov ... tak to je aj na mna privela 😀
Zato som pevne rozhodnuta branit Risku pred nastrahami cokolady - viem, co to spravilo zo mna ☹ takze, cim neskor sa k nej dostane, tym lepsie.

lili, o mojej mamke si to pekne napisala 😉 pohra sa s Riskou, aj sa tesi, kedy opat prideme, aj si dovolenku berie na dalsi tyzden, aby som si ja mohla vybavit nejake stare veci na socialke ... ale udivuje ju, ze Riska je este vacsie sidlo ako som bola ja, a to si myslela, ze horsie dieta odo mna neexistuje 😀

liliandax
24. sep 2008

nika - dr. nam rontgen nerobila, len ho kompletne kukla a povedala, ze je zbytocne ho (hoci mierne) teraz ozarovat, staci okolo 5 - 6 roku, ked uz bude na snimku vidiet, ci tie dvojky budeme mat 😔

to 2 babo by som chcela az o rok, dva.. nakolko sa momentalne necitim na take male "cudo" a Petko uz bude vacsi, samostatnejsi.. tak este pockam 😉
A dovtedy mozno aj muz zmeni nazor, on vraj druhe zatial nechce, lebo ani na PEtka nema tolko casu ako by chcel a obcas je Petko taky divoch, tak povedal, ze mu uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuplne staci.. Muzov brat ma 4 rocneho total turbo hyperaktivneho synceka a skoro rocnu dceru a ked sme pri nich, tak prezit ten cirkus tam je ozaj niekedy zazrak.. lenze mame to v rodine, moj muz so svojimi bratmi povyvadzal toho dost uz ako male dieta, takze mu to stale pripominam, ze Petko ma byt po kom 😀
Po nom je sinter a po mne je krasny 😀 😉

liliandax
24. sep 2008

a este k soplikom - my sme to vyriesili tak, ze Petkovi vravime, ze v nose ma DINA (to vzniklo este v casoch, ked bol dinosaurami uchvateny) a ze dinovia v nosteku nemaju co robit, tak ich musime odtial vybrat.. tak odsavame dinov a ked mu chcem dat Libenar, tak mu poviem, ze ideme dat dinovi dzusik 😉
Zatial je to celkom v pohode, zabera to OK a uz sam pride ku mne a vravi, ze "mam dina" 🙂

nika_ke
24. sep 2008

Petko teraz spinka? 😨 😅 Riska zatial hodinu, snad dnes pospi bez prerusenia.
Tvoj Petko je taky zlaty, rozumny 😉 musim aj ja vymysliet nejaku potvoru v dierkach 😀
a tiez som ti minule nestihla napisat, ako krasne Petko sam spinka. Ved len nedavno ste zacinala so samostatnym zaspavanim a uz vam to tak pekne ide, supis 😉
akurat som tak ratala, ze Riska sa nechala uspavat do 11 mesiacoch na rukach, teraz sme v stadiu uspavania spolocne vo velkej posteli, cize mi logicky vychadza, ze ked budeme vo vasom veku, tiez bude Riska zaspavat sama vo svojej posteli 😀

liliandax
24. sep 2008

Petko spi asi 45 min., ale dycha dost tazko, tak dufam, ze este aspon hodinu bude. Mal trosku zvysenu teplotu, tak by mu spanok pomohol 🙂
Petko zacal zaspavat sam pohode, sama som bola prekvapena, najma co sa tyka vecera. Vtedy ho ulozim, dam mliecko, trosku s nim ostanem, kym to mlieko takmer cele nevypije (chcem mat istotu, ze poloprazdnu flasku len tak niekde neodlozi a potom sa vyleje 😠 ), trosku pokecame a najlepsie to takto funguje odvtedy, co som mu kupila vankusik s vlacikom tomasom, takze este aj zaspava s nim.. v tme svieti, takze ked odchadzam mu shasnem svetlo a on sa v tme kuka na tomasa 🙂 a velakrat pocujem, ze sa s "niekym" rozprava 😵
a potom zaspi 😉

tak skuste aj vy vymysliet nejaku fintu fň, ale este mate podla mna kooooooooooooooooooooopec casu 😵

liliandax
24. sep 2008

baby a na jarmok nedobehnete? 😉 Pri poste su kolotoce, uz sa tesim, kolko tam zas necham penazi 😠
🙂

nika_ke
24. sep 2008

ooo, jarmok v rimba sombe 😕 normalne ma chytila nostalgia ☹ ked som kedysi daaaavno (pred rokom 😀 ) v pokoji obliekla moje krasne kludne babatko, vysla z domu a o pat metrov som bola na jarmoku ☹

musime si doma s muzom prebrat planning na tento vikend a cely buduci tyzden. mama mi pisala, ze zobrala 2 dni dovolenky a 1 den maju volno na den energetikov (to dycha sladkym socializmom 😀 )...

lili, kebyze som sa vychystala v piatok doobedu do RS, tak ti volaaam 😉

inac, mam pre vas tip na super kulturne vyzitie aj s detickami - my ideme v nedelu na koncert Podhradskej a Canakyho v KE, trva hodinu, tak snad aspon 15 minut tam Riska vydrzi 😅 trochu ma prekvapilo vstupne, plati sa za kazdu hlavu. Som si myslela, ze bud len za dospeleho alebo len za dieta. Takze nas to vyslo na 90 Sk, ale tesim sa nenormalne 😎 po roku a pol konecne nejaka akcia 😵

zuzkafuny
24. sep 2008

sa vám aj pokecať podarilo... 😀
ja čakám na večeru 😀 😀 😀 fašíííročka, kašička a čerstvý hruškový kompótik 😀
Drahý chystá 🙂 😉
a možno dobehnem aj ja na jarmok 🙂 ale nesľubujem 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre