Je tu niekto z Rimavskej Soboty a okolia?

kamajka
12. júl 2007

Ahojte, je tu niekto aj z RS alebo blízkeho-širokého okolia?

nika_ke
4. jan 2008

zuzka, kamajka - vsimli ste si ake maju vasi chlapci podobne zrobneniny mien? misko, mi_LO_sko 😅 aka mila nahodicka

dnes poobede mi pisala mama, ze v KE je kopec snehu, pytala sa, ci sa chodime kazdy den sankovat - provokaterka 😖

idem k malej, dnes uspavam ja, muz musi druhykrat vidiet susedov, kedze je to posledna cast.

zuzkafuny
5. jan 2008

NIKA... ja som si to nevšimla 😒
Mne malý vyvreskuje poza uši... unavený je a nie a nie si ľahnúť... hmmmmmmmmm
Stojí v tej postielke a plače a plače (bez sĺz)...teraz si ľahol... uvidím čo z toho bude 🙂

nika_ke
5. jan 2008

kocky, co je s vami? ako vikendujete? my sme dnes iba lenosili a kocikovali pocas snezenia. Musim sa pochvalit, ze mi uz varenie pre malu ide rychlejsie, trva iba 30min aj s chladenim 😉 a dnes som popri tom stihla varit aj pre nas tekvicovy privarok, normalne sa zo mna stava mama-proficka 😎

zuzka, obdivujem ta, ze mas take pevne nervy a nechas maleho zaspat sameho, no ale o tom sme sa tu uz raz bavili. Mne je tak luto malej, ked place, ze ju vzdy uspavam na rukach. Je mi jasne, ze donekonecna to takto nepojde, ale tajne dufam, ze sa sama nauci zaspat v postielke - ja viem, niekedy som strasne naivna. Obcas si na konikovi citam temu o uceni deti zaspavat ... povedala som si, ze po ukonceni 6.mesiaca to skusim ... oddalujem to ako moje cvicenie, s ktorym zajtra urcite zacnem 😀

kamajka
autor
6. jan 2008

Ahojte žienky, mne akosi nejde pc, zamrza, ťažko je sa sem dostať, strašne zavirený počítač mám (tak mi treba ked sťahujem to čo nemám), ale o dva týždne príde jedno chalanisko čo s tým vie robiť, tak mi preinštaluje Windows, a už bude chvílu zase potom dobre, dúfam....

Nika aj mne tak malý zaspaval do roka ako Zuzkin Miško, potom ho to nejak prešlo a vydržal aj 2 hodiny v kuse vrieskať 🙂. Ja si nerobím z toho velmi hlavu, šak spí ako spí, no čo už... S nažím sa veci zjednodušovať, nie komplikovať, takže podobné veci ako uspávať podla knihy alebo vychovávať podla knihy radšej pre istotu nečítam 😀 😉 🙂

nika_ke
6. jan 2008

sneziiii, huraaa 😅 aj malickej sa to zacalo pacit, cumi na padajuci sneh od rana. Mohlo by poobede prestat snezit na taku hodinku, aby sme sa mohli ist sankovat. V takejto fujavici by mi malicku zasnezilo.

kamajka, co tak zavcas rana? deticky buntosia?

ja citam dost vela a potom mam z toho chaos, lebo vsade pisu nieco ine, naposledy o prikrmovani ... nakoniec si aj tak urobim podla seba 😵

zuzkafuny
6. jan 2008

Ahojte...! Sa ide aj Hnúšťa pochváliť 😀 aj nám tu sneží...od večera. Som bola aj s malým kus von, ale nedá sa ísť kočíkom. Vlastne dá, ale veľmi ťažko...
Idem ja tata lebo príde mamčo naobeda kávu...
Nika Peťka tak skoro ráno poväčšinou buntoší... 😉
Mne dnes malý od 5rána vrieskal... ale však nech. Bude mať lepší hlas.

kamajka
autor
6. jan 2008

Tak čaukyyyyyy 🙂)))

jaj u nás je radosti, snehu napadlo že až, a stale sneží a sneží a sneží juj to je super konečne niečo poriadne. My sme sa už boli aj sankovať a ešte sa pojdeme, len sa napapáme a bežíííme 🙂))
tak sa majte paaaaaaaaaaaaaaaa

nika_ke
6. jan 2008

ahojte, tak ja som sa zo snehu tesila predcasne. Moj lenivy muz zahlasil, ze on v takej velke vrstve snehu kocik terigat nebude a do opierky na sankach sa nam nevojde prenosna taska z kocika ☹ Ak by som dala malu len do fusaku ako minule, tak jej zasnezi celu tvaricku a aj mencestrovy fusak by hned premokol. Ale aspon je romantika za oknom. A o rok uz bude Richellka velka a budeme sa sankovat celu zimu 😅

zuzka, budes mat z Miska spevaka? 😵

mojej malej sa pre zmenu cely den cka, aj cucnut som jej dala niekolko krat, aj plienku ma cistu a neprestava jej to, ma to po mne, dokazem ckat aj 15 minut

zuzkafuny
6. jan 2008

Ahojte...tak som tu ale na rýchlo, lebo môj chlap ma za závisláčku vyhlasuje... 😒
My už máme tiež sánky... som si bola pri segre a malému sa bohovo rátalo. Hlávku mal zaklonanú a veľmi sa mu páčilo, ako mu sneží na tváričku 😀
NIKA malá je asi ešte malinká na hapkanie... vieš že by si vyskúšala. Detičky majú veľmi radi sniežik.
A z čkania si nič nerob... môj malý čká takmer denne od kedy sa narodil 😉
Peťka pekné nové foto...aj Nika... mala by som aj ja zmeniť 🙂

nika_ke
6. jan 2008

joj, tento kon, na nervy, neodoslal mi prispevok

nika_ke
7. jan 2008

dnes som tu asi len na skok, mala je nevyspata a umrncana.
nechapem ako je mozne, ze cez vianoce a vikend spi mala rano do pol osmej a cez tyzden sa budi chvilku po muzovi o pol siedmej. nebavi ma takto skoro vstavat, mam oci pomlcky 😔
chystam sa poobede von do snehu s kociarom, tak len dufam, ze niekde nezapadneme. Z okna vidim poodhrnane chodniky, snad sa bude dat prechadzat.
pekny zimny den vam vsetkym prajem

zuzkafuny
7. jan 2008

Ahoj NIKA. Toto moje čudo sa dnes o 6,30hod. zobudilo... a vreští v tej postielke ako pavián 😀 no neviem, neviem či z neho ozaj ten spevák nevyrastie...
Kočíkom sa dosť zle ide po snehu... aspoň mne. Mám malé kolieska 😒 a jeich až osem 🙂

kamajka
autor
7. jan 2008

Ahojte žienky,

dakujem za pochvalu nového fota 🙂 to v prvom rade,
no a dalej, hm...... ako sa mavate? My sme mali strašnú noc, malý ziapal od desiatej do jednej, potom zaspal, ani som nestihla zaspať a už bol zase hore - o pol druhej, išlo ma poraziť, muža tiež, potom si malý zacvikol prsty do dverí, samozrejme som podla muža bola zasa na vine len a len ja, ešte sme sa aj pohádali preto, dúfam, že nás susedia nepočuli 😖 , som mala chuť mu zbaliť tašky a vykopnúť, potom som si poplakala na balkone, a napokon sa mi podarilo maleho uspať asi o 4tej ráno ☹ , spali sme do desiatej, a ked som vstala, muž bol už aj doma z obchodu, a už pripravoval veci na varenie 🙂 .
Sme sa boli poobede sankovať a tak a asi tak šetko.
Popíšte volačo 🙂

nika_ke
7. jan 2008

chcela som vam tu cosi napisat, ale moje mrncadlo mi na kolenach zacalo obhryzat USB kabel

nika_ke
7. jan 2008

malu som supla pod hrazdicku, snad ju na chvilku zabavi 😀

nejako vsetky nase deticky mali zlu noc aj den - kamajka ty rozhodne vedies tento nas smutny rebricek 😒
a co muz je este stale doma na marodke? snad ti aspon sankovanie zlepsilo naladu 😎

zuzka, dnes som prvy krat ocenila nase velke kolesa, neviem si predstavit kocikovat s osmymi malymi kolieskami v snehu, to musi byt ina makacka. Ja som tiez obcas posilovala pri prechadzani z chodnika na cestu a na opacny chodnik. Cesty aj chodniky su odhrnute, iba na prejazdy akosi cestari pozabudli, pri obrubnikoch su riadne haldy snehu 😖

moj manzel siel dnes konecne do prace, uz sme si isli cez vikend na nervy a pohadali sme sa kvoli tomuto foru - citala som konika namiesto zmyvania dlazky, jak keby ta dlazka niekam za ten cas usla 😠 vynimocne sa mi podarilo nevynervovat, aj ked drahy sa o to usilovne snazil. Radsej som odisla s malou do spalne a jeho som nechala nervovat sa v obyvacke. Za hodinu prisiel za nami vyskereny ako neviniatko.
Uz volal, ze za 15minut je doma, tak musim koncit, nech zas nema sproste reci ...

zuzkafuny
7. jan 2008

Ženy! Obe ste sa s chlapmi vadili...?! To je náhoda... včera aj ja! Na stôl (škaredý a starý) v obývke som dala obrus,aby to bolo pekné kým bola u nás mama a posedela... Obrus dávame preč, lebo keď sa malý driape hore, aby sa nepošmykol... no... a on sa pošmykol a fuk udrel si pusu...! No... a kto iný môže byť na vine keď sa zomelie niečo zlé...??? Predsa my ŽENY!!!!
Trojnohé mátohy 😀

Bola som dnes von... ale nie sánkami. NIKA mám svalovku na rukách aj nohách 😒

zuzkafuny
7. jan 2008

A tu u nás zasa snežííííííííííííí.
Môj tiež pindá keď som na koníkovi... csss!

nika_ke
8. jan 2008

ahojte, moja mala sa asi snazi prekonat Kamajkinho Miloska. Dnes rano sa zacala hemzit o 4:15, cim ma samozrejme zobudila a uz som bola v strehu, kedy zacne mrncat. Po polhodinke som jej dala papat s nadejou, ze zaspi az do rana. Lenze ona si o 5:00 povedala, ze ked ide ocko do prace, tak je asi den 😠 zacala sa rozpravat v postielke az do siestej, potom som si ju dala k sebe do postele a po niekolkych minutach zaspala. O pol osmej uz bola hore ako rybicka. Muzovi som zatrhla skorsie vstavanie ako o pol siedmej, slubil, ze to dodrzi ... som zvedava do kedy.

Idem ulozit malu na dopoludnajsi spanok 😔

zuzkafuny
8. jan 2008

Ahojte... Sa aspoň pozdravím 😉
Ma dáko bolí hlava... a dosť veľmi. Inak ma nezvykne... žeby sa mi rozum kotil...???

nika_ke
8. jan 2008

zuzka 😀 😀 😀
aj mne by sa mohol nakotit, lebo este po porode mi nedosiel, drahy ma utesuje, ze snad ked dokojim, tak dojde, ale uz zacina mat vazne pochybnosti, ze vsetok moj rozum odisiel do Riskinej hlavicky 😝

baby, neuverite mi, ja som dnes normalne cvicila, kym malicka doobedu spala. Sice len nieco cez pol hodinku, zo zaciatku to predsa netreba prehanat. Dychcala som jak konica a hned som vypila asi liter vody. Mam DVD Pilates na chudnutie zo SME, tak som zvedava kedy schudnem 😉 Dietovat zatial nechcem, umele mlieka su take drahe, ze sa zatial hram na dojnu kravu, kym sa bude dat.

zuzkafuny
8. jan 2008

Joj! NIKA! Aj mne by bolo pocvičiť... už je na mne všetko že "nasilu". Sa aj zohnúť bojím 🙂
A koj dokiaľ sa ti bude dať... mne malý od 8 mesiaca nechcel cickať, tak máme UM a fakt je to drahá záležitosť 😒
Sme sa boli aj kus posánkovať... najskôr som sa síce vybrala kočíkom, ale potom som ho zlostná odniesla a vymenila za sánky... ešte by mohlo posnežiť 😀 či radšej nie?

nika_ke
8. jan 2008

zuzka, toho snehu mam pomaly ale isto dost 😝 Kedze byvame na 1,5 poschodi bez vytahu, tak neviem zniest aj sanky aj malu aj fusak, takze chodim iba s kocikom a dnes ma to uz tak velmi nebavilo 😖 Ale potesila som sa, ze trosku odhrnuli sneh na chodniku popri rieke, tam sa rada prechadzam. Myslela som, ze presvedcim muza, nech si vezme aspon 1 den dovolenku a sli by sme malu posankovat. No on mi vcera zahlasil, ze mu o tyzden pridu klienti kvoli jednemu nedokoncenemu projektu, takze musi makat. A vo februari ide pre zmenu na sluzobku do Danska, zrejme na 4 dni a mozno aj viac. "tesim sa" 😠

zuzkafuny
8. jan 2008

Tešíš sa že budeš sama, alebo že ideš s ním...??? U nás tiež odhrnuli chodníky... a jeden tak, že v strede zostala veľká kopa 😖 a to ani prejsť, ani obísť, ale sa vrátiť.

zuzkafuny
8. jan 2008

Môj drahý robí na večeru pirohy bryndzové 🙂 ešte som ich nejedla, ale dobre to vyzerá 🙂 už aby to bolo 😀

kamajka
autor
8. jan 2008

Fuuu tento KOŇ bohov, kurnik, mi to nenačítava poriadne...... 😠 😀 😀 😀 AHOJTE !!! 🙂

Taakže zuzka a čo mi migréna? Ja to mávam sem - tam..... Ked ma niečo rozčúli alebo tak....... 😝

Nika načo chudnúť? Ja by som chcela pribrať, mať aspon 55 - 60 kíl...... ☹ , nech je na co koukat, lebo som jak štiap, ani cici, ani rici....... 😖 .

Zuzka a ake UM kupuješ? my sme boli dlho na Nutrilone (385Sk jedna krabica na týždeň), ale potom som sa naštvala, šak také drahé mlieko - kto to kedy videl - tak sme prešli na Sunar, ale ten drobca zapekal, tak znova na Nutráč a potom sa nám osvedčilo Hami. A je podstatne lacnejšie než Nutrilon. V 14mesiacoch sme ho potom "vysadili", už malý papal všetko, tak som mu začala dávať mlieko z obchodu....polotučné, lebo tu je dosť ťažko zohnať 3,5 percentné.....ved vieš... ale v poslednej dobe zvyknú mať v jednote.. no len zasa dokedy.. hmmmm....

Nikuš, asi som to nepochopila, bývate na jeden a pol poschodí? či ako? 😀 😅 sorry no fakt som nepochopila..... Ani ti inak bez výťahu nezávidím, my sme bývali 2 roky na 4. poschodí bez výťahu, a akonáhle sa naučila malá poriadne vyjsť na štvorku domov, narodil sa nám malý, a muž robí v BA, takže som s deťmi sama (ale som to iste už písala tu), tak si vieš predstaviť, ako som trepošila 2 a pol ročné dieťa a ešte aj kočík s novorodencom...... Bol to horor, niekedy aj tri- štyri krát denne. Ešte dobre, že segra mala prázdniny, ked sa malý narodil, a často mi pomohla 🙂

Zuzka ktorý chodník myslíš? Podla mna sú všetky také, ale dnes sa pracovalo na tom pred tržnicou, tak možno zajtra to zmáknu 😎 Hmmmmmm pirohy bryndzove su mňam 🙂 ja som na večeru robila palacinky, deti si zgustli, ale starký nie, lebo ho bolia zuby......

Dnes som skoro odpadla inak, bo sme toto ehm kým malý spal (Viki bola v škôlke), a nemali sme kondomy.... A stary že teraz ako čo (počas sexu), vraj či nechceme dalšie bábo 😕 !!!!! Ma normálne chuť prešla...... ojoj....
😀 😀 😀

zuzkafuny
8. jan 2008

No... Peťka ty máš inakšiu "stravu" 😀 😀 😀 A ja by som tretie aj brala...ale Ivo už nie... a tiež musíme bach dávať, lebo tabletky na mňa ešte len čakajú 🙂

Chodník od lekárne ku obchodnému domu...
a ja používam SUNAR a nemenila by som. Ale je dosť drahý... skúsila som mu už dať aj krabicové mlieko a nič mu to nerobilo. Ale to je ešte asi skoro.

Ja som tiež bývala takmer tri roky na 4poschodí bez výťahu... v šesťdesiatke. A si to s malým ani predstaviť neviem.

Inak tie pirohy neboli zlé, ale už som jedla aj lepšiu stravu. Boha ja som inak rozmaznaná 😀

Peťka mne ide mihók tiež na chuja... tak si z toho nič nerob. A ja mám tu ešte aj signál slabý, tak mi to ide hádam ešte pomalšie ako tebe...!

nika_ke
8. jan 2008

kamajka, sorry, ked to teraz po sebe citam, som to napisala jak taka pipi, ale ti si mudrucka - musim prejst jeden a pol schodov. Nezavidim ti to nosenie kocika. Esteze mame dobrych blizkych ludi, ktori nam pomozu. 🙂 Nastastie ja kocik mozem nechavat na prizemi a nosim len malu v prenosnej taske, ale ona je uz taka tazka. Normalne musim davat pozor, aby som ju neotrepala o schody.

Tvoj muz je riadne akcny 😀 si to viem zivo predstavit, chi chi. Asi si ta chce poistit, aby ta ani nenapadlo so Zuzkou po krcmach chodit 😀 A co ty? Neplanujes este tretie?

... keby si ma videla, tak pochopis, preco musim na sebe makat. Vies, ja uz som stara paka a to hnusne brusisko nie a nie zmiznut. Momentalne mam 55kg a snazim sa klesnut aspon na 50kg. Som totiz dost malicka, takze na mne to riadne vidno. A tie rici, jooj, ani nespominam. Ale zato cicuse by mi mohli zostat taketo 😉
Moj muz mi dva tyzdne po porode zahlasil, ze snad po sestonedeli uz nebudem taka tucna. Vtedy som mala sto chuti zbalit seba aj malu. Jeho idealom je tenucka vysoka blondinka 😠

zuzka, praveze nejdem s nim, hoci kedysi som chodila. Dokonca to vyzera tak, ze pojde uz teraz v januari. A vobec sa netesim, ze budeme s malou same, hlavne teraz v zime a on si bude uzivat. No nech si chlapec oddychne, aspon naberie novu energiu na vstavanie k malej 😵

pirohy nemam rada, ani ich nerobim, zato palacinky - mnamky

baby, mihok to je kon? este ma tu aj po madarsky naucite 😕

kamajka
autor
9. jan 2008

Waw no tak čaute, sláva že mi to tu aj načítalo........ 😠 🙂

Zuzi, ja mám dobrú stravu... Ale muž ked nie je doma, tak som lenivá jesť.... Jem iba v prípade nutnej potreby, ked už zdochýnam od hladu... Ale kávu si za to dám -to je hned prvé čo robím ráno (okrem mlieka) 😀 ....

By som aj ja brala detí aj päť, ja deti zbožňujem, hlavne svoje 😀 , ale už aj tretie by bolo velmi rizikové ☹ , aj ked by som chcela, ale určite nie teraz, možno o nejakých 10 rokov sa odhodlám.. Ja som totižto rodila oboch cisárskym, mala som preeklampsiu, a velmi zlú zrážanlivosť krvi, pri Miloškovi ma 12 hodín po pôrode viezli na ARO, a primár mi jasne povedal, že ma už tam nechce vidieť 😀 😅 , že na ďalšie dieťa nemám ani pomyslieť...... Tak preto vravím, že možno raz... Po porade s lekárom.. a podobných veciach... Už sa bojím. Ked som porodila malého tak ma potom ešte aj do BB viezli sanitkou na scintigrafické vyšetrenie - to mi do žíli pichli nejakú látku radioaktivnu a skenovali mi plúca, či tam nemám nejake zrazeniny, lebo na to ARO ked ma viezli tak som nemaohla dýchať, som tam bola pod tou kyslíkovou maskou...... Fu, som myslela že umriem... A to tam na tom Are vedla mna chrčal jeden ujko, čo mal rozrezaný krk a v tom tú hadicu ktorou mu šiel vzduch do plúc aby mohol žiť, na druhej strane daka čo sa predavkovala liekmi a na dalšej posteli chalanisko otravený alkoholom, v noci sa zodvihol a sestričky sa s ním tam bili, lebo chcel ujst domov, no to bol brutus...... vážne KATASTROFA... som sa cítila fakt jak na smrteľnej posteli... teda lehátku - bo tam na are mali strašné tie lôžka....

Nika akurát dávali v telke, že ak chceš chudnúť, tak máš raňajkovať 🙂 , ja by som sa na to na tvojom mieste vykašlala, 55kg nie je moc, podla mna tak akurát. A ked chce idealnu vysoku blondínku, prečo si potom vzal teba? a ako to myslíš že stará páka? 😅
A mihók..... no ja neviem po madarsky... sa musíš Zuzky opýtať... ja pokial viem, tak kôň je ló...... 😀 😀 😀

kamajka
autor
9. jan 2008

Hm no a Zuzka a aký mate internet? myslím providera.. že kto vám to zriadoval... my máme z PMX-netu, ale take nervy mám na to, že až, kurnik, najradšej by som to dala odpojiť a zapojiť od niekoho ineho. Lenže ked ho odpojim, tak musim 5 litrov zaplatiť pokutu. Takže budem musiet asi ostat pri tomto pribrzdenom pmx-e. 😒

zuzkafuny
9. jan 2008

NIKA, PEŤKA 😀 koník robí mihihí a tak som ho nazvala "mihók" 😀
ja neviem po maďarsky 🙂

internet máme z Orangeu, ale tu kde bývame tak je akurát hluchota signálová 😒 , musím to ísť nahlásiť, ale len čo výjdem von, tak na to zabudnem ☹

Nika ja som tiež krpec a na krku 56kg. Brucho nemám, len nožiská ako kulturistka 😅 a meriam až 158cm... pôjdem za modelku 😉

Niekto sa to v tehotenstve namorduje... ☹ a ja som išla, urobila uuuuuuuuuuuu, a bolo... 😝
😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre