Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

sirinka
5. nov 2010

@flowerska vo vasom veku este moze byt klasicka krupica tazko stravitelna, odporuca sa az od roka.
ja som robila zo zaciatku z UM, krupicu som nechala 30 minut postat vo vode, klasicky uvarila a do mierne vychladnutej som zamiesala UM a kusok masielka 😉 predsa len na neupravene kravske mliecko je este casu dost...

rebecca2006
5. nov 2010

..hm, mne krupicu nechce 😖 A vlastne, už ani žiadne kaše, pudingy, ani nič podobné- okrem ovsených vločiek na raňajky- asi sa u to prejedlo 😢 Nemáte nejaké tipy, čo deŤom na večeru? Chlieb a pečivo neyje- respektíve, nenaje sa y neho, skôr rozdrobí, tak tým to poriešiť nemôžem... Niekedy dávam, od obeda, teda, ak má obed úspech, alebo cestoviny....keď má málojedivé obdobe, tak postačí aj jogurt...Ale dochádza mi fantázia...
Musím sa ísť pozroeť na parčík, som veľmi rada, že čosi také robia, chýba to tu....
Srinka, pozerám, že do tretice všetko dobré, a ďalšia babuľa na ceste 😀 😀 😀 Aspoň bdete mať doma jasnú prevahu 😀
Btw, dnes sme bez teploty.. Tak ATB nemáme, dohodli sme sa s dr, že ak by zateplotoval cey víkend, tak hneď pobežím na Kramáre dať mu predpísať, ale pokúsime sa to zvládnuť bez nich. Dnes skočím aj von, je nááádherne, nech sa chlapec vyvetrá 🙂

sirinka
5. nov 2010

@rebecca2006 no....to aby som nevysla z cviku, ked som vyrastala s troma sestrami 😀

lea.laurova
5. nov 2010

ahojte, ja som rodená senčanka.
Prednedávnom sme si však postavili dom v Turni, sú to síce len 3 km od Senca, ale chcem sa vratitť spať.
Baby, ak sa niektorá chystáte kúpiť byt v Senci, tak určite nie na Pezinskej.
Novostavby sú výborné bud na pešej zone, alebo Zemplínska.
Najlepšie lokality v Senci sú: Košická,Sokolská, Hollého, Kollárová.
Sú to síce staršie bytovky, ale hned pri centre, všetko je blízko a je tam aj nejaká tá zelen a miesto pre deti na hranie, atd....
lea

alure
5. nov 2010

@lea.laurova
ahoj lea my sme prisťahovalci do SC a najprv sme bývali priamo na pešej v tých nových bytovkách na Lichnerke, ano všetko bolo blízko ale predsa len mi niečo vadilo a chýbalo a teraz sme sa v lete presťahovali za štift na Farkašovu ulicu a je to tu úžasné 🙂 takže aj túto lokalitu vrelo doporučujem 😀

lea.laurova
5. nov 2010

tam je tiež naozaj velmi pekne, len je všetko trošku dalej
papa

flowerska
5. nov 2010

@arrett no super a jaku mas dierku zväcsila si?

flowerska
5. nov 2010

@sirinka no moj pije nutrilon, ale kludne moze aj kravske uz jedol aj puding aj krupicu klasicku i ked ja mu davam tu detsku krupicu nestle viac. doktor povedal ked mu kravske nic nerobilo moze kludne stale pit ale radsej mu este do roka a pol budem davat este nutrilon

hirunka
5. nov 2010

ahojte mozem sa k vam pridat.........som resp. bývam v kráľovej pri senci 🙂

sirinka
5. nov 2010

@flowerska moze, len je to zbytocna zataz pre traviaci trakt...kravske mlieko tazko travia castokrat aj dospeli a takisto pre oblicky, ktore sa este do dvoch rokov vyvijaju...

mima300
5. nov 2010

@flowerska aký si robila puding ? Moja dcérka mi z flašky nechce nič okrem mlieka, aj to v poslednom case odmieta ☹ Skusila by som jej dat puding, len neviem aky je vhodny. Davala si ho z flasky ? Dik za odpoved.

bubula64
5. nov 2010

ahojte ,neviete kedy bude ten park spristupneny?

flowerska
5. nov 2010

@hirunka ahoj jasne vsak to je okres)))

flowerska
5. nov 2010

@sirinka hej jasne to viem preto som robila puding aj kasu len parkrat a uz davno nemal)))a hlavne preto chcem davat nutrilon do roku a pol aspon

flowerska
5. nov 2010

@mima300 normalny dr.oetker ci ako sa to pise, vanilkovy, a dala som mu normalne z misky, ale raz som robila myslim aj riedky do flase vypil vsetko, len ked som robila kasu tak spodok sa usadil a to nevypil lebo to bolo huste a neslo mu to cez dierku i ked nebola mala)))moj mal tiez pred mesiacom taky tyzden, ze som sa zlakla ze nebude uz chciet mlieko lebo pil dost malo ako doteraz, ale nastastei sa to upravilo po par dnoch a zas pije ako divy)))

flowerska
5. nov 2010

@bubula64 fuha podla toho ako to tam vyzera asi az do konca roka, ale snad to stihnu rychlejsie bude to tam perfektne

mima300
6. nov 2010

;;
@flowerska diky, vyskusam.

flowerska
6. nov 2010

@mima300 za malo)))

rebecca2006
6. nov 2010

baby, keď dávate deťom tie kaše a pudingy z fľaše, aký cumlík používate? Ja viem blbá otázka, ale ja fat neviem, ešte som z fľaše krem mlieka nedávala nič....

arrett
6. nov 2010

Aj ja dávam vanilkovy, alebo smotanovy puding. Môj to pije z fľaše avent s takým sosakom, čo má tri dierky. Spraska to za 2 minutky. Cajik teraz pije z fľaše so slamkou🙂 Normalne som neverila, že na prvý krát na to príde. Saci reflex🙂 veelmi sa mu to páči. Ozaj, koľko pijú vaše deti. Simon ráno mliecko, tak 300, potom tekutiny asi 600 (2x plnim 300flasu) a večer kasa 300. No to sa asi nepočíta za tekutinu. No a plus ovocie. Dnes fici na hrozne🙂 Takze do toho litra tekutina má. Nemám ani predstavu, koľko by mal vypiť. Ale hádam ten liter je dobrý.

flowerska
6. nov 2010

@arrett ty vole a kolko plienok minies hehe?no moj pije rano 210ml mlieka a cez den caj tak 200ml a vecer 240ml mlieka, moj velmi lubi mandarinku)))hrozno tiez si da,

flowerska
6. nov 2010

@rebecca2006 no to som sa aj ja pytala, ja som rozstrihla malu dierku na vacsiu a tak pil tie hustejsie veci, ale ako hovori arrett skusim ten avent sosak mame doma aj do roka aj od roka veku

katy1979
6. nov 2010

@lea.laurova a co mas proti pezinskej? my tu byvame? ano je to od ruky vsetkeho a nie je tu ihrisko ale hlavne ze tu ma clovek dobrych susedov. aj ked mam pocit ze v ociach sencanov sme ako lunik IX

baby prosim vas kde sa tu v senci vybavuje rodicovsky prispevok?

nefertitiavi
7. nov 2010

segra tiez byva na Pezinskej a je spokojna, a nemam pocit ze by Sencania pozerali na Pezinsku ako NA Lunik???.-(
a mimochodom sme rodene sencanky🙂

flowerska
7. nov 2010

@katy1979 na urade prace, sociálnych veci a rodiny:adresa kysucka 14 tam kde je zdruzena stredná skola byvaly montostroj cize stredné odborné uciliste teda presne je to na sidlisku salamka

arrett
7. nov 2010

@flowerska Hehe... No veľa🙂 Ale veľa ho dávam aj na nočnik keď sme doma🙂 a tam sa tiež vycika. Najhoršie je to v noci. Ráno je niekedy cely precikany a plienka má tuším aj 5kilo 😀 😀 😀 😀 😀

rebecca2006
7. nov 2010

arrett, to ti pije veľmi pekne. Mne Maťko nepije takmer vôbec, a to som už skúšala všakovaké náustky, slamky a neviem čo ešte- ale vyskúšam Avent sosák. Keď potrebujem do neho dostať tekutiny, tak injekčnou striekačkou, inak to nejde. A ešte pomáha v kuse meniť hrnčeky, hlavne nech je zmena. BOla som z toho nešťastná, hlavne v lete,
a pri corobe, ale kontrolujem, čo dosť ciká a keď sa mi zdá, že málo, alebo má koncentrovaný moč, tak s revom do neho natlačím deci vody. Ta tak. Fowerska, vďaka za tip na náustok, skúsim.

lea.laurova
7. nov 2010

Ahojte,
Pezinská bola lacnejšia oproti iným novostavbám hlavne preto, že nie je v centre, je blízko hlavných ciest a tým pádom je tam veľká hlučnosť a prašnosť.
Čo viem, tak niektorí majitelia bytov na pezinskej chcú od mesta nejakú protihlukovú stenu, ktorá im bola že vraj slúbená od pôvodných predajcov bytov, ale mesto s tým nič nemá a každý s tými mínusmi musel rátať pri kúpe bytu na Pezinskej.
Určite Pezinskú nevnímam ako Luník, na to nemá nikto dôvod si to myslieť.
Ja tam mám tiež dosť vela kamarátok a som tam aj často.
papa

flowerska
7. nov 2010

@arrett no super a odkedy ho ucis na nocnik?ja som dvakrat skusala a reval jak pavian vsetkeho noveho sa boji hruza s nim)))aj nasa plienka jetak tazka rano, ze ked by som ju niekomu hodila do hlavy asi by dostal otras mozgu hehe

flowerska
7. nov 2010

@rebecca2006 neni zac hlavne nech ti zacne viac pit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre