Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

gretkab
3. jan 2011

@rebecca2006 Drzim palce, nech je Matko fit!

soso
3. jan 2011

Ahojte mamicky, prajeme Vam vsetko len to naj do Noveho Roku, hlavne vela, vela zdravia a spokonosti🙂

brinzulka
3. jan 2011

@fleuerette napisem Ti po skuske z biofyziky 😀 😝 ...volny cas- citam, pisem....ale.. ved zvadaju aj ine maminy...si stale hovorim...musim aj ja....raz to prejde ..

Hasanyi je "uz nas" tiez

@rebecca2006 jemine 😖 ...inak sa mi paci Tvoj pristup k zivotu 😀

@alex21 jeeej....nech vsetko dobre dopadne...ja mam dve letne detuche

maznacik007
4. jan 2011

@rebecca2006 ste na diete este pecenovej myslim.... my tiez... u nas mal v lete tu mononukleozu maly... slezinu mal viac ako dvojnasobne zvecsenu... pred vianocami mu robili kontrolne sono a uz sa to zmensuje....

Mala mala mono v novembri.... jej to zasa dost zvecsilo lym. uzliny v bruchu, aj volnu tekutinu tam dost mala... zatial sme na diete pijeme ten ostropestec mariansky ci jak sa to vola... cvicit este nemoze.... na kontroly chodime do nemocky na kramare...
a teraz je zas lapac na choroby.. nieviem ci je to tym oslabenim imunty ci co... Uz som normalne vravela ze pojdem sa na liecenie opytat... sak to je nenormalne viac je doma ako v skole... nastastie ona sa rada uci... sama si porobi aj dopredu... ale ja som uz hotova... stale doma...

alex gratulujem drzte sa...

fleuerette
4. jan 2011

alex21
rebecca2006
nooo veď ja viem že robím predčasnú paniku. Ja si len skrátka chytám závrať keď si predstavím sumu 190€. Momentálne mužov príjem pokryje úver, poplatky za dom, životnú poistku a odvody zo živnosti. Z môjho fungujeme, teda strava, auto, poistenie a všetky tie výdavky okolo domácnosti. Len 200€ nás stojí mesačne benzin, aby sme mohli chodiť do práce......

No budem si musieť nájsť nejakého koníčka, aby som myslela na iné veci, alebo si násť nejakého psychoterapeuta.... najlepšie keby bol aj sexi, nech sa je na čo pozerať

rebecca2006
4. jan 2011

Baby ďakujem za držanie palcov 🙂
Mazacik, u nás to bolo bez zvacsenej sleziny- aj keď- údajne sa najviac zvačšuje kukoncu choroby, tak dúfam, že to ešte nepríde, a bez zvýšených pečeňvých testov, "len" s obrazom ťažkejpovalkovej angíny- pôvodne nás prijímali ako klasickú ťažkú hnisavú angínu, až keď nefungovali tretie ATB, tak prišli na monošku- eda, diagnózu nám urobil Varga, ktorého týmpádom chválim a veľmi ďakujem- do diskusie o pediatroch. Asi si niektorí myslia svoje, ale diagnostik je výborný 🙂
Takže údajne veľmi prísnu pečeňovú diétu držať nemusí, akurát vynechať čoko, kakao- to aj tak nemá rád, a mastné- to mu aj tak nedávam- a mám aspoň argument pre svokru, rečo mu nepodšupovať gulášik, perkeltík ainé maďarské "dobrotky" 😀 Akurát som zrušila smotanu, smotanové jogurty a pribináky- to nás mrzí najviac.
Alex, veľmi gratulujem a teším sa, a musím povedať, že na to, ako ste si s Eliškou užili, si neskutočne šikovná na tie tortičky. A keď sa niekedy stretneme, musíš mi dať tipy, ako si toho muža ukecala 🙂 Ja mu momentáne mávam red očami knihou Malý tyran 😀
Fleurette, ad psychoterapeut- bacha bacha, je to drahšie ako melír, sedenie 40E 🙂

rebecca2006
4. jan 2011

Jej, este Maznacik, keď zvažuješ iečenie, kamarátka bola teraz mesiac v tatrách s dvoma deckami, liečebný ústav v Hprnom Smokovci, sú to pokiaĽ viem jediné klimatické kúpele u nás, majú aj www stránku, sú tam aj indikačné kritériá, aj cenník. Tak možno to stojí za úvahu. Inak, že vraj po mono sú imunodeficity bežné, no, teším sa už. Aj tak sme boli furt chorí... Pre istotu som sa objednala do imunologickej ambulancie, a brai sme týždeň Isoprinosin, tak snáď pomôže.

maznacik007
4. jan 2011

@rebecca2006 idem zajtra k lekarke.. a pozistujem co a ako .. my sme este na diete... aj ked uz to tak nedodrziavame... 😝 tak prisno.... ale zo zaciatku ti poviem ze ked si dala tajno nieco co nesmela.. tak mala dost silne bolesti brucha... / raz sme sa aj na kramare v noci prehnali../ tak nam kazali aj kvoli tomu apendixu..

sak popytam sa ci nam odporuci nejake... to liecenie...

silvia31
4. jan 2011

ahojte 🙂 ako dobre, že tu rozoberáte tých pediatrov, aj my musíme malého prehlásiť sem, lebo behať keď je chorý do lamača to je horor.. 😒
ale ste tu písali, že už neberú podaktorí dr. deti a teraz som čítala zase, že ste sa prehlásili - takže je to v pohode hej? no ja zvažujem toho MUDr. Harsányi - lebo tam aj trafím 😀 baby, nepôjdete v piatok niektorá von s nami? budeme celý deň sami doma a tak ak nebude až tak hnusne ako dnes, tak by som šla aj von 😎 keď tak dajte do IP echo, thx

fleuerette - na Vašom mieste by som zvažovala to sťahovanie sa späť do BA... ja som tiež velice chcela ísť do roboty aspoň na polovičný úväzok, ale popravde neviem si predstaviť to fungovanie.. my sme sa kvôli tatinkovej práci presťahovali z BA sem, lebo to sa len tankovalo do auta a nič iné.. a pokiaľ tam máte aj babičky, čo by postrážili mimi... náš malý bol zlatý, do toho 7.mesiaca v aute vždy spinkal a mohli sme ísť hodinu alebo aj tri hodiny a hajal ale teraz je zlý, nepáči sa mu byť pripútaný v aute a nemôcť sa hýbať.. hračky nepomáhajú.. a tiež asi uvidíš až keď bude, že aký má režim - ako čo zvláda.. ale ako ti tu niektorá už písala, toto obdobie je super, teraz sa práve všetko deje 🙂 od 7 mesiacov je akčný a učí sa nové veci, objavuje svet aj svoje možnosti 😉 ale veď uvidíš sama a rozhodnete sa správne 🙂

a všetkým želám skoré uzdravenie!! 😉

elenk
4. jan 2011

ahojte, dakujem vsetkym za rady ohladom doktorov, som viac naklonena harsanyimu, tak uvidim, ako sa nakoniec rozhodnem.
dakujem este raz za prispevky🙂

alex21
4. jan 2011
arrett
4. jan 2011

@alex21 Jeeej, gratulujem🙂

kika7
5. jan 2011

Ahojte baby, neviete ako v novom roku funguje herňa pre deti ( slniečko )? Po starom? Dik.

gretkab
5. jan 2011

Ano, Slniecko funguje, ale az od buduceho tyzdna, teda od pondelka 10.1.

vriend
6. jan 2011

@luppita ahoj, tak ja som sa rozhodla pre MUDr.Harsányi, pytala som sa jednej kolegine, ona chodi s detmi sice k Dr. Somogyiovej s toho dovodu, ze aj ona k nej chodila ked bola dieta, ale odporucila mi Harsanyho a druha znama k nemu chodi tiez s dvomi detmi, plati sa tam sice rocny poplatok 35 eur, ale ze za ocerku, alebo objednanie na cas uz nemusis platit.

brinzulka
7. jan 2011

Baby...komu dat spravit vstavane skrine? Komandor, stolar? poradte nam prosim niekoho....i do IP

gretkab
7. jan 2011

@brinzulka My mame z Komandoru a sme spokojni.

sirinka
7. jan 2011

@alex21 velka gratulacia a drzte sa!!!

sirinka
7. jan 2011

@brinzulka xlinterier, dodavka do tyzdna od zaplatenia zalohy a na nerozoznanie od komandorackych skrin, nizsia cena a prijemny pan, prisiel k nam domov, doniesol vzorkovnik, pomeral vsetko....
mame skrine aj od komandoru aj roldoru a kvalita je rovnaka.

barborka27
7. jan 2011

ahojte.....som v 5 tyzdni a vyzera to tak,ze sa budem asi tiez stahovat do Senca.....

gretkab
8. jan 2011

@barborka27 Vitaj!

barborka27
9. jan 2011

@gretkab dakujem

bebel
10. jan 2011

@rebecca2006 ahoj, pekne napísané.... 🙂 prupovídka "nač stahovat kalhoty, když brod je ješte daleko" sa mi veľmi páči.
@brinzulka rodinných príslušníkov každý berie s určitým láskavým nadhľadom bez ohľadu na to, či dotyčný v škole prepadol, je matfyzák ,či gay alebo sedel za krádež v base. 😎
@fleuerette sociálna politika tejto krajiny je fantastická. Takéto podmienky nemáš v žiadnej inej krajine EÚ(okrem Čechov a severských krajín,ktorých HDP je oproti nášmu úplne Sci-fi). Sesternica žije vo FR a kamošky Belgicku, Švajčiarsku, Nemecku a UK a ver, že ich výchovný model - odovzdať 12 týždňové dieťa nanny / au pair si raz vyberie svoju daň. Už len fakt, že dieťa oslovuje nanny mama, pretože nevie, kto je jeho mama a s nanny trávi najviac času je choré.
Ja by som si dieťa nerobila, keby som nemohla s ním ostať doma aspoň 1,5 roka, kým nezačne komunikovať.
Bruna som nechala svokre od 21. mesiaca a spätne keď vidím tie fotky, je mi to ľúto. Pokiaľ v našej rodine nenastane nejaká zásadná finančná kríza, svoj návrat do práce neplánujem skôr ako v septembri 2012.
Kamoška mala svojho syna od roka do nástupu do škôlky u Kláry v H.Borši, ale tá vraj príležitostne dostane bitku od manžela, tak nechám na Vás, či je to vhodné prostredie na opatrovanie detí.
Ďalšia kamarátka dávala svjho 2 ročného syna k 1 pani pri Bani.
A potom máš k dispo opatrovateľské centrá Drobček a Mravčekovo v SC a Ježko v Biely.
Ale nemyslím si, že sú vhodné pre polročné bábo. Zožeň si opatrovateľku na domov, ak sa reálne nemôžeš o svoje dieťa postarať sama. Tak malé dieťa potrebuje istoty, inak ho poškodíš na celý život.
Ďieťa nie je plyšák a všetko sa ti vráti.

bebel
10. jan 2011

Dieťa 😉 aj mne sa šmykne prst, ale viem o tom

fleuerette
11. jan 2011

@bebel je to tak ako píšeš, viem že sú krajiny, kde sa na matky neberie takmer absolútny ohľad. Kamošku mám v Dubline, a keď mi rozprávala o podmienkach pre tehotné a matky tak je to des. Na druhej strane ale, má na zrovnateľnej pracovnej pozícii plat takmer 2000€ v hrubom z čoho sa dá už niečo ušetriť. Sú tam možno vyššie náklady na bývanie, ale zasa potraviny sú o hodne lacnejšie. A ak sú na to dvaja, teda ak partner zarába minimálne to, čo jeho žena, a jeho celá výplata nejde na úver a energie, tak z toho sa dá už celkom dobre fungovať.
A tiež súhlasím s tým, že na dieťati sa to odzrkadlí, keď nie je do istého veku s matkou. Sama som bola výchovávaná od roka starkou, a to vlastnou. Pre mňa paráda, ale ten môj vsťah k rodičom......
Takže vôbec netuším ako to riešiť. Bábo sme odkladali, odkladali tiež kvôli financiám. A to nezarábame zle. Ale aj kvôli veku aj zdravotným problémom sme sa rozhodli ..... no a teraz to budeme musieť niejako "doválčiť" 😒

bebel
11. jan 2011

@fleuerette ja som mala od malička opatrovateľku na doobedie, keď bola moja mama ešte posledný rok v škole alebo sa striedala pri mne celá rodina. Ako dieťa som bola neporovnateľne samostatnejšia ako moja mladšia sestra, ktorá bola po celých 3 rokov s maminou doma. Ale to, že ma mama musela nechávať kade tade, si vybralo svoju daň a ako 4 ročná som sa stala obeťou pedofila, len pre doplnenie bol to rodinný príslušník. Malo to súdnu dohru a dotyčný bol prehlásený za schizofrenika a až do svojej smrti bol zavretý.

Vydrž s bábom aspoň rok doma, už môžeš počas RD pracovať aj na dohodu.A potom ti môžem preposlať kontakt na kamošovu mamu, ktorá sa starala kamarátke o syna . Je overená, príjemná a chápavá opatrovateľka/ako druhá babina. Problémom môže byť, že už momentálne majú aj vlastného 4 mesačného vnúčika.

fleuerette
11. jan 2011

@bebel mrzí ma čo sa ti stalo ☹ .
Keď príde ten čas čo by malo byť niekedy v januári budúceho roku, budem musieť spraviť nejaké to rozhodnutie.
Zaujala ma ale tá dohoda, v čom by bola pre mňa lepšia? Tak či tak budem chodiť do práce, a dieťa budem musieť voziť babke.
Jedine, že by som pracovala z domu, to si budem musieť zistiť, možno by tu bola aj takáto možnosť, ale skôr asi nie.

rebecca2006
11. jan 2011

😢 bela, je mi to ľúto, zle sa to číta....
prosím, máš trochu prehľad, koľko stojí opatrovateľka? Teda, celodenné alebo aj príležitostné opatrovanie. Zatiaľ neriešim, ale rada by som bola v obraze. Ak nechceš verejne, tak kľudne aj do IP. Tiež si v hlave pomaly začínam urovnávať, čo ďalej.... Ztaiaľ pepokladám, že aspoň do sept ostanem doma...Ale stále viac sa stretávam s problémom, že by sa hodila opatrovateľka sem- tam na večer, aby sme si mohli niekam aj vyjsť. Predpokladala som, že túto funkciu zabezpečia svokrovci, ale čo sa týka pomoci- akejkoľvek- z ich strany- už radšej nepočítam s ničím.

lienka7
11. jan 2011

@fleuerette .....neries teraz co bude ...tes sa na babo.....a neskor sa uvidi.
Ja som najprv tiez chcela ist po pol roku do prace lebo som sa bala ze to neutiahneme ale trochu sme sa uskromnili a zvladli sme to v pohode.
Ked mal maly len 6 mesiacov a predstavila som si ze by som mala od neho ist na cely den prec a dat ho niekde do jasli kde by sa mu mozno niekto venoval tak som nechapala ako som to pred tym mohla chciet.
Do skolky siel az ked mal 2 roky.

Da sa predsa robit z domu, alebo na polovicny uvezok, alebo len 2 dni v tyzdni alebo tak.....urcite sa aj u teba najde riesenie.

A co sa tyka toho zahranicia: Brat zije zo zenou v polsku a ked mali maleho tak sa musela po 6 mesiacoch vratit do prace lebo by prisla o miesto a tam nieco ako rodicovsky nemaju takze by boli uplne bez jej prijmu. No a kedze mali hypoteku na krku tak musela ist aj ked nechcela.
Brat je programator a robi z domu, tak k nim chodi opatrovatelka a stara sa o maleho v jednej izbe a brat v druhej izbe programuje (maju 2 izbovy byt). Svagrina rano o 9.00 ide do prace a vracia sa az okolo 18-19.00 + teraz povysila takze jej pribudli este sluzobky po celej europe. Maly ma 2 roky a niekedy ju nevidi aj niekolko dni ....a brat zatial vedie domacnost + stara sa o maleho .....

rebecca2006
11. jan 2011

fleurette, čo sa týka práce na dohodu, predpokladám, že asi nemá význam robiť na DVP pre tvojho normálneho zamestnávateľa- asi by skôr bolo pre teba atraktívne sa poradiť eventuálne o možnosti čiastočného úvazku alebo možnosti práce z domu- ale netuším, aké máš zamestnanie a čo to obnáša, či by to pripadalo vôbec do úvahy.
U ˇmna bohužiaľ toto do úvahy nepripadá, jeden extrém je ostať doma a nerobiť doslova nič, alebo sa vrátim hneď na 110%, medzitým nič...
Ale môžeš robiť na dodohu aj iné veci a trošku si privyrobiť, napríklad ja som robila nejaké odborné preklady.
Trochu mi to pomáha udržať IQ a finančne som mala aspoň na darčeky pre manžela 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre