Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

gretkab
25. jan 2011

Este aby som dodala, mne Elu vlani nevzali (v maji bude mat 3 roky), ale odvolanie som nedavala. Ale riaditelka mi hned pri zapise povedala, ze ju na 99 % nezoberu.

rebecca2006
26. jan 2011

@gretkab a davala si ziadosť pre Elu do martina alebo na fándlyho?

gretkab
26. jan 2011

Vlani na Fandlyho. (V Martine by ju boli vzali aj od 2 rokov.)

arrett
26. jan 2011

Baby, keď vás čítam, tak sa už teraz obávam kde dám to moje dieťa do škôlky. No asi mi ho nikde nezoberu, keď mám druhé. Ja bývam na svatoplukovej, takze škôlku mám hneď pod nosom. Z okna pozerám na deticky ako sa hrajú. Dnes stavali snehuliakov. Najlepšie by bolo, keby simi chodil tu. Poslala by som ho do škôlky samého, heheee

ja sa chcem opýtať, či neviete kde v Sc kúpim podprdu na dojcenie. Doteraz som kupovala v ba, no nechce sa mi tam trepat.

bebel
26. jan 2011

@arrett v Miri-mini majú super podrdy 😉 Alles aj Anita 🙂 Niečo na kojenie má tá baba aj v predajni Triumph na konci Lichnerky .
Baby pls nepoznáte niekoho v SC alebo v BA , kto má kočík quinny speedi sx a dokúpil si k tomu madlo chicco. Dnes som kúpila madlo originál quinny v domnení, že ho použijem na iný kočík a samozrejme nesedí. 😝
Rada vymením niečie použité v dobrom stave chicco za moje fungl nové a originál s bločkom 😉

nefertitiavi
26. jan 2011

@rebecca2006 ahoj
ja mam malú na Kollarovej a druhu som chcela dat na fandlyho, kvoli tomu ze kollarova sa mi zda az moc velka, vela tried a pod. no a prave som sa rozhodla ze aj druha pojde na kollarovu , v niektorych veciach resp - rozdelovanie slov do slabik idu deti z fandlyho skolky dost nepripravene a to ma odradilo. braskova mala isla do prvej a riadne sa natrapila, teraz uz pohoda ale keby to nacvicili v skolke bola by to pohoda od zaciatku no a vraj len deti z fandlyho neboli pripravene.

nefertitiavi
26. jan 2011

@maznacik007 svagrinej boli ochotni zobrat aj pred troma rokmi a to dokonca na fandlyho, takze dla mna je to skor o dohode

nefertitiavi
26. jan 2011

@bebel
Bela tuto sumu zaplatis a kolko krat do tyzdna je vycvik? a v ake hodiny? diky
nas chcela dat uz k pokrocilym , len sa nam to kryje s tanecnou takze stagnujeme u poloplavcov☹(((

adulik23
26. jan 2011

baby - ak vas niektru zaujali tie linky od @bebel co sa tykali plavania deti v PK, tak vsetko je obsadene. ☹ som smutna. lebo muz sa dost nadchol na to plavanie, ze on tam bude kazdu sobotu vstavat s malym a teraz nic. musim hladat inde.

@arrett ja som podprdy tiez kupovala v miri-mini 😉

bebel
26. jan 2011

@adulik23 bavila som sa v pondelok s Kubom a povedal mi, že pre veľký záujem urobia ešte nejaké nové termíny , len si musia dohodnúť /zazmluvniť priestory aj seba časovo zmenežovať.
@nefertitiavi
Bruno chodí v pondelky o 16,00 len 1 x týždenne na plávanie a v stredy na Junior klub o 17,10.
Plávalo sa v Hipe aj v stredy o 16,00 a tuším v sobotu o 10,00.
Potom ešte na plavárni v sobotu 7:45 – 8:45.

rebecca2006
26. jan 2011

baby sorry že tu furt točím o tých škôlkach, ale je možné poslať prihlášky do viacerých? A platí sa nejaký poplatok? Alebo je to individuálne?

bebel
26. jan 2011

@rebecca2006 je to možné, ale už baby písali, že riaditeľky si to medzi sebou povedia a vyradia ťa a ponechajú prihlášku v riešení len v 1.... 😎

brinzulka
26. jan 2011

@arrett miri-mini Anita

sirinka
26. jan 2011

@adulik23 skus plavanie v tt v kvapke...tam sa da tiez chodit v sobotu....aspon sa dalo.

sirinka
26. jan 2011

@nefertitiavi deticky co idu do skoly uz musia vediet rozdelit slovo na slabiky?

brinzulka
26. jan 2011

@arrett http://www.4mama.sk/?page=shop&cat_id=49&id=381...
obchod v TT kusok pred zimakom, ale potom uz asi rovno Ba, ze?🙂

gretkab
26. jan 2011

V TT Kvapke sa stale plava aj soboty, ale tiez bude asi problem sa tam dostat. V kazdom pripade tam najblizsi kurz zacina tusim o 6 tyzdnov (lebo ten aktualny teraz tusim bezi 2. tyzden). Ale treba sa opytat.

spalka
26. jan 2011

@sirinka sorry ze sa vam do toho pletiem 😉, ale presne s tymto som sa akurat prednedavnom trochu zaoberala 😀, ono je toho normalne dost, co by mali predskolaci vediet http://www.nasarodina.sk/magazin/modules.php?na...

nefertitiavi
26. jan 2011

@sirinka mali by vediet. v diankinej triede vedeli vsetci okrem deti z fandlyho skolky

sirinka
26. jan 2011

@spalka hm, zaujimave...to na to sluzi vlastne pripravka...aj ked si myslim, ze to s tymi slabikami je trochu skoro...mne sa mari, ze take veci sme sa ucili az ked sme uz citat vedeli...

spachtos
26. jan 2011

myslim, ze treba pozerat aj na to, ci to dieta zvlada /napr. delenie slov na slabiky/ nie kazde dieta to musi zvladnut uz v predskolskom veku, hoci by to mali zvladnut. A nie vzdy za to moze skolka, ci to dieta to vie alebo nie. Ved ani v skole nevedia vsetky deti vsetko naraz. Moje deti chodili tiez na Fandlyho a zvladli to. A vlani sa takmer vsetky deti z tejto skolky dostali do jazykovej triedy. Ale pravda je aj ta, ze dolezite je, ake maju deti ucitelky.

spalka
26. jan 2011

@spachtos hehe spalka zdravi spachtosa 😀 😉

bebel
27. jan 2011

@spachtos jazyková trieda v SC 😀 😎 a kto ich učí?Učiteľky-dôchodkyne, tie ktoré učili ešte môjho manžela?
Poznám totiž kamošovu dcéru (teraz má 20 rokov), čo celý život na SC školách (ZŠ aj gympli) mala vždy samé 1 a chodila aj na miestne prípravy na VŠ a nakoniec neurobila ani na 1 VŠ z 3, na ktoré sa hlásila, prijímačky . Tak chodí na súkromnú, kde brali podľa známok a za to, že si platí. 😒
Veľmi sa obávam úrovne týchto miestnych škôl a stále váham ako to spraviť s Brunom.
Čo sa týka škôl - som fakt snob, od toho sa nejak neviem odosobniť.

rebecca2006
27. jan 2011

@bebel no ja neviem, ja som ešte od témy "školy" ďaleko, ale ja som počula aj chvály na senecké základky, aj na gymnázium, moja susedka tam má obe deti a je spokojná, a ona teda skutočne má vysoké postavenie v jednej nemenovanej farmaceutickej firme a peniazžky nie sú problémom, tak keby chceli, tak si určite nejakú súkromnú v ba zaplatia...A niekedy si myslím, že tieto menšie "dedinské" školy sú lepšie ako nejaké super špeci. Ale nechcem sa hádať, nepoznám pomery, to mám len sprostredkovane z druhej ruky. Ale nevidela by som nič zlé keby prváčikov učili angličtinu hoci aj dôchodkyne, keby mali dobrý prístup. Nie vždy je najlepšie riešenie native speaker, a hlavne nie u malých detí, áno, u druhostupniakov a stredoškolákov by som už očakávala, že budú mať kvalitného vyučujúceho, ale na prvom stupni to podľa mňa nie je až zasa také dôležité.
Ja si myslím, že dieťa by sa na prvom stupni malo hlavne dobre cítiť, aby sa mu do školy chcelo a aby sa rado učilo. Niekedy sme my matky na tie decká asi príliš náročné a bohužiaľ si riešime vlastné nesplnené ambície, a potom to tak vyzerá, že decko poobede má jednu mimoškolskú aktivitu za druhou a v podstate žiaden čas na to, aby sa len tak hralo. Bebel, to s týminesplnenými ambíciami prosím, neber osobne, podľa mňa ty si svoje vlastné plníš jedne radosť 🙂 To len filozofujem. To je môj názor aj na slabikovanie v škôlke, nemyslím, že je to najdôležitejšie meradlo kvality predškolského zariadenia. Ak sa rodičovi chce, tak dieťa doučí aj sám, alebo dobehne v prvej triede, veď na to tá ZŠ je. Pre mňa je dôležitejšie, aby sa moje dieťa v predškolskom zariadení dobre cítilo, aby bolo v peknom prostredí, aby aspoň trochu akceptovali učiteľky jeho osobnosť- a napr. ho netútili jesť a spať, ak nechce, ako to robili u ´Mna, aby sa nenudilo a proste aby tam bolo šťastné. Samoška, že by som bola rada, keby navštevovalo plavecký, lyžiarsky, korčulirasky a neviem aký iný krúžok, ale nie je to priorita.

bebel
27. jan 2011

@rebecca2006 ja chápem a nehovorím, že súkromné školy sú lepšie...skôr naopak.... len fakt, čo poznám tak z vedomostí tých detí nie som ohúrená. 😎
Ja som nastúpila na najbližšiu ZŠ pri dome a po 2 rokoch som cez prijímačky sama prešla na jazykovú niekoľko zastávok busom vzdialenú školu a tam som ostala, lebo moji rodičia nesúhlasili s tým, aby som cestovala na bilingválny 8 ročný gympel na opačný koniec BA. 1 z najlepších gymplov v BA som mala hneď pod domom, takže tam som bola rodičmi dotlačená napriek tomu, že som mala skôr záujem o ŠUPku. A dobre spravili. Dnes len trochu ľutujem, že som neskúsila ísť IB.
Škôlka je pre mňa herňa...to má netrápi.
Ale chcem, aby chodil na dobrú školu s dobrými učiteľmi, ktorý ho budú viesť k rozvoju, správne namotivujú a ukážu mu aké je fantastické získavať nové informácie a ako si ich samostatne vyhľadať.
A presne toto myslím SC školám veľmi chýba. Sú strnulé, zastaralé stradičným ponímaním ,s vyhorenými starými pákami v učiteľskom zbore. Viem, že na Mlynskej sa nový riaditeľ teraz snaží zaviesť masívnu informatizáciu a nové technológie vo výuky (interaktívne tabuľe a plošné PC učebne)- ale 1 lastovička ešte jar nerobí. Chce to nadšený celý učiteľský zbor a skôr nových absolventov ako starých harcovníkov. 😎

bebel
27. jan 2011

sry/ do výuky 😉

rebecca2006
27. jan 2011

@bebel tentora plne súhlasím. Uvidíme, ako to bude vyzerať o 4 roky, keď to bude aktuálne pre nás 🙂 Ale súhlasím, vzdelanie je dôležité, a ak bude treba, som ochotná sa kvôli dobrej škole pre dieťa aj sťahovať, aj veľa platiť 😉

adulik23
27. jan 2011

@bebel aj mne ten pan hovoril, ze maju zaujem otvorit novy kurz. zatial si nas zapisal ako cakatelov, tak uvidim. pytala som sa ho aj na junior klub v judo hale a tiez plne. 😕

a muz sa pytal v robote kolegovcov na nejake futbalove pripravky, tak vsade beru az 5-rocnych a aj to nie vsetkych. posledne roky vraj vsetci rodicia chcu,a by sa ich deti hybali a vsetky pohybove kruzky su beznadejne plne.
som zvedava, kde budeme chodit "nicit" nasho duracelka. 🙂
a v skolke mi ponukli anglictinu. 😠 zase len sediet. 😒

ps: co sa tyka skol - mam pocit, ze v sencanovi pisali, ze decka z mlynskej su velmi sikovne a vyhravaju rozne olympiady, tak snad to nebude take zle. a 8-rocny gympel tiez velmi chvalia. deti su vraj velmi uspesne pri prijimackach na VS. no ale pre nas to je ste daleko. 🙂

bebel
27. jan 2011

@adulik23 no práve z 8 ročného gympla samá 1tkárka to bola.... a potom na prijímačkách v porovnaní s priemernými BA deťmi totálne fiasko. napr .GLN, kde som chodila ja, má momentálne 98% úspešnosť na VŠ 😎 http://glnt.edupage.org/sprava/?
Spôsob akým nás viedli a koľko aktivít sme mali , čo sme organizovali, čoho sme sa zúčastňovali......to je so SC totálne neporovnateľné.
Pozri len ich študentský časopis http://glnt.edupage.org/text4/?....... keď si zoberieš Senčana na porovnanie je ti z toho tak trochu smiešne.

tanya78
27. jan 2011

@bebel senecké gymnázium má 99% úspešnosť pri prijímaní študentov na VŠ, viem to, pretože tam pracujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre