Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

gretkab
29. jan 2011

@spalka Ja chodim - zubarka Jurisova (aj manzel aj deti), gynekolog Vanko (ale bola som u neho zatial na jedinej preventivke).

alure
29. jan 2011

@spalka my chodíme celá rodina k Jurčovi ,k staršiemu chodí syn kôli strojčeku a k mladšiemu chodíme všetci ako k zubárovi.Sú obaja veľmi milý,príjemný a zatiaľ som spokojná...
Gynekloga mám v BA,nedávno som rodila a chcela som gynekologa-pôrodníka v jednej osobe .Mudr.Havalda na Antolskej a vrelo doporučujem. Tu v SC gynekologov ani nepoznám...

bebel
29. jan 2011

@cruela ja som nedávala Bruna testovať len tak z brucha, aby som som si pomasírovala ego. Vyskytli sa u neho určité problémy pred nástupom do predškolského zariadenia, ktoré som prišla prekonzultovať a v rámci toho ho klinická psyxologička komplet vyšetrila.
@sirinka ja vyštudovaný psychológ som.........stačilo by mi spraviť si 2 semestrálne externé diferenčky a mohla by som ísť pracovať do pedagogicko psyxologické centra, ale nejak o to nemám veľmi záujem.
Ad1) by so mnou môj manžel nevydržal v 1 domácnosti 😅 zhodli sme sa, že školstvo a poradenstvo človeka profesionálne deformuje.
Ad2) Ja by som bola katastrofický poradenský psyxológ, jediný terapeutický smer, s ktorým sa stotožujem je KBT(kognitívno behaviorálna terapia). T.j. keď psyxológ svojmu klientovi bez servítky plesne rovno medzi oči, čo si o ňom myslí.... 😎
Som praktik, nie masochista, tiež by som brala najjednoduchšie riešenie, ale keďže vidím, že moje dieťa nie je vôbec tabuľkové . Viem ako reaguje, aj aké sú reakcie naň zvonka a rada by som umožnila dobrý štart do života.
V každom prípade sledujem ponuku a možnosti a neberiem to "najlacnejšie" .

rebecca2006
29. jan 2011

@bebel úplne ti rozumiem. Jediné čo viem dodať, je , že si mysím, že máme šťastie, ža sa zmenila doba, a že automaticky sa hneď deti, ktoré "vytŕčajú" z radu, neodsudzujú,ale je vôbec možnosť ich otestovať- predíde sa tým veľa zlému. Ja teda určite ak by som mala akékoľvek pochybnosti o Maťkovi,tak s ním okamžite pobežím do diagnostického centra, čím skôr sa začne s dieťaťom pracovať odlišne , tým lepšie. Vôbec na tom nevidím nič zlé.Poznám inak veľa mamín, mnohé s mich sú moje kolegyne, čo mali "problémové" deti na klasickej škole, a keď sa k nim začalo prostupovať "trošku inak", zmenila sa škola, učiteľka a pod., zrazu mali doma šikovné,šťastné dieťa.
A tež simyslím, že dnešné deti sú proste iné, sú oveľa sebavedomejšie, dominantnejšie, sú osobnosti, a je s nimi ťažšie vychádzať. Súvisí to proste nejako s dešnou dobou, životným štýlom a čojaviem čím, ešte, to by si ty asi skôr vedela, keď si od fachu 🙂 Ale inak by som ťa na psychológa netypovala, skôr niečo ekonomicko- manažérske 😀. A s tou KBT by si sa asi moc neuživila, keď už si to drahé sedenie zaplatím, tak očakávam, že aspoň tam mi povedia, že som úžasná a skvelá, a všetky negatíva sú následkom traumy z detsva 😀 😀

rebecca2006
29. jan 2011

@alure tak to máme spoločnú ambulanciu na gyn, ja chodím k Sisákovi, a k Havaldovi so chodila skoro celý tretí trimestre. keď sa ten môj pôrodník kdesi "flákal". A môžem oboch vrele doporučiť 😀
Zubára máme v Blave, ja som veľmi spokojná, tak somnechcela meniť- a k Maťkovi sú veľmi milí, lekár aj sestrička.

vriend
29. jan 2011

@arrett ahoj, tak to nebyvas daleko, my mame kosicku pod oknom, ja som si objednavala podprdy min.tyzden http://www.4mama.sk/?page=shop&cat_id=22 cez net a som spokojna uz ich mam aj doma

gretkab
29. jan 2011

My sme mali tiez vsetkych lekarov v BA, ale postupne sme popresuvali do SC vsetko, co sa dalo.

vriend
29. jan 2011

@alure @sirinka ahojte, moj priatel je z Roznavy a nas naj. sused a kamos Revucan, vlastne spolu kupovali byty vedla seba, inac mohli by ste sa aj poznat, bo ste rovnako stary a jeho mama bola v Roznave ucitelka

nefertitiavi
29. jan 2011

@sirinka lezi v postielke a kuká do blba☹

vriend
29. jan 2011

@alure ahoj spachtos reaguje na to co mne a lupile napisala bebel ohladne Y, trosku som bola sklamana ako posudzuje ludi podla pravopisu ☹

bebel @vriend @luppita dievčatá, fyi: pýtať sa píše vždy s Y. Mám plno známych, čo žijú roky v zahraničí, ale vybrané slová zo ZŠ si stále pamätajú. Vo virtuálnom priestore sa hrubicami dehonestujete asi tak, ako keď sa niekomu predstavíte v realite, usmejete sa a máte hnilé zuby alebo podávate ruku so svrabom........

vriend
29. jan 2011

@spalka ahoj ja chodim do fedgyn k Simkovi http://www.fedgyn.sk/, su tam 3 a striedaju sa blizsie si pozri ich stranku su na Lichnerke ulicka pri Lagune

alure
29. jan 2011

@vriend tak to je super 🙂 a videla som tu už zopár áut z RV špz takže som si istá že je nás tu viac 😀 a priateľa pozdravujem,možno sa poznáme
a súhlasím s @bebel lebo prizerať sa trápeniu dieťaťa asi nedokáže nikto z nás a každá matka sa snaží nájsť vhodné riešenie pre svoje dieťa.
@rebecca2006 kto ťa nakoniec odrodil? Sisáka som počas svojej doby tehu nezažila,celé tehotenstvo ma sprevádzal Havalda aj keď v deň pôrodu bol mimo,odrodili ma síce kôli komplikáciam viacero lekárov bola som nadmieru spokojná 😉
@vriend trošku ma to zarazilo čo sa týkalo pravopisu,lebo chat a fórum je o niečom inom 😀 ak by som mala len sledovať pravopis tak do fóra radšej ani nejdem
Prajem krásny večer všetkým

vriend
29. jan 2011

@alure dakujem, podobne 😵

bebel
29. jan 2011

@vriend gramatika nie je moje hobby, ale "pitať sa" v texte mi fakt kole oči a keďže to niekoľko krát zopakovali - tak som to len otvorene okomentovala, aby to už tak dievčatá viac nepísali. fyi: ak pošleš svoje CV s takýmito bazálnymi ypsilonkami, ver tomu, že ťa na pohovor nikto nezavolá.....(teda pokiaľ sa nejedná napr.o miesto správcu kotolne alebo údržbára)
Sú to banality. Pre vysvetlenie: aj hnilé zuby sa dajú opraviť a svrab vyliečiť..stačí len informovať dotyčného, že je to nechutné a znižuje si tým svoj rating.(samozrejme za predpokladu, že je schopný si to uvedomiť a popracovať na tom)

Basta.

vriend
29. jan 2011

@bebel no mozno, ale chat nie je CV a doteraz ani raz som CV v slovencine nepisala bolo vzdy v ANJ a NED,

to, ze si ma opravila mi nevadilo a vzdy to prijmem nikdy som sa nepovazovala za dokonalu a som si vedoma aj faktu, ze v SK gramatike mam velke medzery, zarazil ma len ten sposom tvojej komunikacie, ked ti to tak kole oci da sa na to upozornit aj inym sposobom,
ja som sem pisala, lebo som potrebovala radu detskeho doktora a nechodim sem koli tomu aby mi stupol rating u chatujucich

vriend
29. jan 2011

@bebel len FYI o miesto "správcu kotolne, alebo údržbára" som sa este nezaujimala, tak neviem posudit,
tam urcite CV v slovencine je vyzadovane

no zatial nikdy som namala problem najst si dobru pracu, stacia mi na to ine znalosti co mam nie gramatika

luuuu
30. jan 2011

Bebel oprav ma ak sa mylim ale nemas nahodou vystudovane UCITELSTVO psychologie??? Studovala si so mnou na skole a vystudovany psycholog z teba teda rozhodne nie je 😀 😀 😀
Pekny den do Senca 😎

rebecca2006
30. jan 2011

@alure nakoniec ma odrodil sisak, 20.7 sa vrátil z dovolenky a 21.7 sa Maťko narodil 😀 Držala som zubami nechtami 😀 😀
btw, včera sme došli z východu, a teda máte tu parááádnu zimu!
decká, chceme urobiť Maťkovidetskú izbu- kde zháňate nábytok? A doplnky? Respektíve, kde nájdem nejaké tipy?Checla by som aby bola veselá a originálna a ja nie so až taká keatívna- a pravdupovedac, na zaplaenie nejakého profíka, čo mi to navrhne, nemám financie 😉

slavkav
30. jan 2011

@rebecca2006 my sme kupili malej nabytok z Ikea - zostava STUVA http://www.ikea.com/sk/sk/search/?query=stuva
da sa pekne nakombinovat a myslim, ze za rozumnu cenu. Akurat sme tam dokupili veci aj pre malinkeho.

alure
30. jan 2011

@rebecca2006 no veru zima je tu riadna brrrrr
detskú izbu som riešila úplne jednoducho,len posteľ a skriňu,doplnky sa dajú kúpiť,ale ja som veľa do izby nechcela,nech má malý stále kopec miesta na hranie 🙂 Jediné čím som oživila izbičku boli nálepky na stenu.Veľmi pekný výber máš aj tu v SC tuším je to turecká ulica,na rohu ako sa ide od zdravotného strediska smerom k slnečnému domu. a takto som urobila izbičku (respektíve kútik) pre Denisa

bebel
30. jan 2011

@luuuu drahá asi nesleduješ na MD (len 4 semestrálne, nie 2 😉 ) , že od 1.5.2010 nadobudla účinnosť novela vyhlášky MŠ SR o kvalifikačných požiadavkách pedagogických zamestnancov podľa ktorej môžu absolventi nášho študijného programu po absolvovaní špecializačného štúdia na FiF UK pracovať ako školskí psychológovia...
http://www.minedu.sk/data/USERDATA/Legislativa/...
PRÍL.2
KVALIFIKAČNÉ PREDPOKLADY A OSOBITNÉ KVALIFIKAČNÉ POŢIADAVKY PRE JEDNOTLIVÉ KATEGÓRIE ODBORNÝCH ZAMESTNANCOV PODĽA DRUHU A TYPU ŠKOLY ALEBO ŠKOLSKÉHO ZARIADENIA
Prvý diel
Odborní zamestnanci škôl a školských zariadení a odborní zamestnanci zariadení v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky (okrem centier pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie a centier špeciálno-pedagogického poradenstva)
Časť I. Školský psychológ
Kvalifikačné predpoklady
A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa
1. v študijnom programe psychológia
2. učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov psychológia v kombinácii s druhým aprobačným predmetom a absolvovanie štvorsemestrálneho špecializačného vzdelávania školskej psychológie poskytovaného vysokou školou

luuuu
30. jan 2011

Lenze ty uvadzas, ze SI vystudovany psycholog, co nie si, takze kopirovanie nejakych vyhlasok o tom co by som mohla byt keby dam rekvalifikacne studium, nie je velmi ŠIK na cloveka, ktory tu neustale niekoho buzeruje sa pravopis, rozdava mudrosti, ako keby mal minimalne dve nobelove ceny a pysi sa titulom vystudovany psycholog, ktory nema DRAHA...i ked...mozno by sa dal kupit nie? Potom by si ho mohla pripadne dat do albumu hned ku kocikom 😀 😀 😀

vriend
30. jan 2011

@rebecca2006 ahoj, najprv vymalujte nech to ma pestrejsie a aj ked nie si kreativna na nete najdes sablony a urcite to zvladnete je to ako omalovanka pre rodicou 😵 pozri http://www.predlohy.sk/

vriend
30. jan 2011

@rebecca2006 a ako uz pisala aj alure, tiez som toho nazoru, ze do detskej izby staci skrina, postel mozno nejaka policka a na odkladanie hraciek z Ikea kose na hracky http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/categories/de... 😉

rebecca2006
30. jan 2011

baby, veľmi pekne ďakujemm a tipy, inak mne sa tiež páči tá zostava Stuva, tak z nech iečo vyberieme. Moc toho dať nemôžeme, lebo izbička je prťavá 😢 A vďaka aj za tip na nálepky a vymaľovanie 😀

lienka7
30. jan 2011

rebecca ...ja som to vyriesila takto ...tiez par kusov nabytku z ikey, nalepky na stenu a hotovo ...nic vysoke lebo pootm na to nedociahne a takto si je sam sebe panom

rebecca2006
30. jan 2011

@lienka7 pekná 😀 len som sivšimla, e máte poschodovú posteň- odkedy na nej Miško spáva? Nepadá?

luppita
30. jan 2011

@rebecca2006 mne osobne sa velmi paci takato postel aj s nabytkom, moj krpcok bude mat tiez malu izbicku, takze toto sa mi zda idealne riesenie http://www.pricemania.sk/katalog/postele/poscho...
podla mna akakolve poschodova postel je len o zvyku, kamoska ma dceru a ona spava na poschodovej od roka a pol, vraj este nikdy nepadla (pocas spanku by nemal padnut, tam su tie boky urobene dost vysoke), len ju bolo treba naucit vyliezt ,vysvetlit jej, ze je vysoko a nech nevymysla, mali taku so smyklavkou, takze dole sa len smykla 🙂

sirinka
30. jan 2011

@nefertitiavi teraz sme prisli od snazmych, maju malu na kysuckej a vraj ju tam nikdy nenutili spat ani len lezat v posteli ked nechcela...ze si zvykne kreslit alebo hrat sa v tom case....

sirinka
30. jan 2011

@vriend mno tak mozno sa pozname s tymi revucanmi....ja som rocnik ako ty...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre