Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

lienka7
2. máj 2008

weroni to ti teda nezavidim, kolegyna ma termin teraz 20.5 s tiez sa strapi s nadchou, kaslom a pod - najhorsie je ze jej nechcu davat moc liekov kvoli tehotenstvu. Drzim palce nech ti to cim skor prejde.

weroni
2. máj 2008

lienka - dik - no ja som vybrala uz aj ZINNAT- ten sa v tehu moze ale nezabral mi vobec ☹ tak som bola dnes zase u doky a nejake bylinne tabletky ktore mozu tehotne mi predpisala lebo nic domace nepomaha...

ty si zdrava? no ja som uz skoncila tento tyzden v skolkach tak snad uz nic nenachytam lebo toto som si odniesla z jednej skolky 🙄

lienka7
5. máj 2008

Ahoj weroni. ty robis v skolke? dobre vediet. I ked zase pre tehotnu ktora nemoze skoro ziadne lieky to nie je ktovie co, zvlast ked deti pozbieraju kadejake choroby. Ja som mala taku dost silnu nadchu na vianoce, odvtedy som OK, ale teraz mi prechladol manzel tak sa daco prenieslo aj na mna a tak trochu smrkam a kycham ale dufam ze to prejde. Dufam ze aj ty si uz OK.
Pozeram na tvoj tt- ved ty uz mozes byt kazdu chvilu mamina 🙂

weroni
5. máj 2008

lienka - este nie, nestras, este toho musim hrozne vela stihnut 😀 my sme sa s malickym dohodli ze do toho juna pekne pocka v brusku 😉

inac k tomu mojmu zdravotnemu stavu - dnes som bola u krcneho, zajtra idem na vytery ale mam predpisane lokalne atb - ten hnusny bioparox - snad to zaberie. Uz som ochotna hocico len nech sa z tohto dostanem...

lienka7
7. máj 2008

Ahoj weroni. Chcela som ti napisat uz vcera ale mala som v praci taky frmol ze az.
Ja dufam ze maly tiez ostane tam kde je a nebude vymyslat, ale v poslednej dobe ho bavi "vyduvat sa" je to ako keby mi zvrnutra roztahoval brucho - vytlaci sa tak moc dopredu ze normalne citim hrcu na bruchu - niekedy ju je aj vidno a zaroven ma to tak taha a boli ze az. Pomoze len hladkanie - po chvili sa zase vrati viac dovnutra a to pnutie povoli, ale ked mi to spravi pri chodzi tak som hotova.
Ja som mala nastastie len nadchu ked som bola cca v 8-10 tyzdni - samozrejme nic som si na to nedala lebo nic sa nemoze a davala som si miesto kvapiek tu morsku vodu a nastastie mi to za par dni preslo ale ked som to vravela potom doktorovi tak ma zvozil, ze ak by to bol daky horsi virus kludne sa mohlo stat ze organizmus by nezvladol boj s virusom bez liekov a este aj dieta a ze ten virus mohol to dieta zabit. Vlani mal vraj 5 takych pacientiek a 3 z nich takto prisli o dieta - tak som sa vtedy zlakla ze az. Nastastie to dobre dopadlo.
Dufam ze ti lieky zaberu - je jar, takze uz by mohli byt aj prave jarne vitaminy.

weroni
7. máj 2008

lienka: vies co je najdivnejsie: ze nepoznam fakt cloveka co schaluje viac ovocia ako ja denne, plus zeleninu, plus vitaminove doplnky, pijem 3 litre tekutin denne, mam pohyb, cvicim, plavam, no fakt neviem co este som mohla spravit aby som tomu predisla 😒 dnes som vygrcala cely zaludok plny hlienov zase, otrasne, sice aspon je to vonku - lebo nie vsetko sa mi podari vyplut tak daco stecie do zaludka ale uplne ma to zmorilo ☹
no v piatok budem mat vysledky z vyterov, snad ten Bioparox dovtedy zaberie...

morska voda mi pomahala v uplnom zaciatku -teraz ani trocha 😒 takze ficim na Nasivine ci chcem alebo nie - inac by som sa zadusila.

alex21
9. máj 2008

nejak je tu stále mrtvo.
Veronika tak ako dopadli výsledky. Dúfam, že sú doré a už bude len lepšie.

weroni
9. máj 2008

alex - vysledky su vraj negativne, lekar vyslovil podozrenie na alergiu - v pondelok idem za doky mojou - tak uvidim co mi povie, ak sa mi to dychanie a kaslanie nezlepsi do porodu, fakt neviem ako budem predychavat kontrakcie - s Nasivinom v ruke ci co? ☹
nejde mi vsak do hlavy ze sa len tak pocas zivota moze z nicoho nic objavit alergia? ked som na nic neni alergicka ? (okrem penicilinu - na liek)...

weroni
12. máj 2008

hej zeny kde ste vsetky? ja idem dnes k tej Dolanovej prihlasit male konecne, dufam ze nas zoberie 🙂
inac uz som na tom zdravotne lepsie, konecne nemam zelene hlieny ale priesvitne a uz len kaslem a sem-tam smrkam 🙂

lienka7
13. máj 2008

ahoj Weroni - dlhsie som tu nebola - bola som asi na poslednej dovolenke- boli sme pozret brachu.
Akol si dopadla s vysledkami - je to naozaj alergia?
Inak kolegyni tak nikdy nic nebolo, mohla jest co chcela, potom raz bola chora a odvtedy nemoze papriku. Tiez neviem ako je to mozne ale je to tak.
Dufam ze ti je uz lepsie.

alex21
13. máj 2008

asi su všetky vonku ked je tak nadherne. Ved som už písala, že je to znovu nejaké mrtve. 😨
Som rada, že už ti je lepšie. Ešte sa trošku doliečiš a už môžeš ísť rodiť. To teraz chodiš už chodiš do Topolčian na vyšetrenia ked tam chceš rodiť. A ako dopadlo prihlasenie u doktorky. To je doktorka v Bieli.

weroni
17. máj 2008

baby uz som skoro uplne fit 🙂
vyzera to ze chvalabohu to alergia nebude 🙂

no konecne mam skompletizovanu tasku do porodnice, vsetko nachystane 🙂
akurat ma zacina po veceroch troska nervozita chytat, mam taky pocit ze malicke bude asi chciet skor ako toho 8. juna, no uvidime ja by som bola rada keby to bolo najskor toho 8.meho 😀

lekarku som samozrejme nestihla lebo som toho mala tooooooolko... nakupy lekaren - drogeria a este obchody co som zhanala kojenecku podprdu a nocnu koselu a slapky dosprchy a podobne...
takze snad v pondelok...

sasi malicka sa ako ma?

lienka - uz sa nam blizi cas kocikovania 🙂

lienka7
20. máj 2008

weroni - som rada ze si uz ok. Ty si skompletizovala tasku az teraz? Ja som bola na jednej prednaske o porode a tam sa jedna pytala ze kedy si ma asi zbalit tasku do porodnice a odpoved bola ze tak v 30tom tyzdni tak baba vytrestila oci a ked sa jej opytali ze v kolkatom je a ona ze v 35 a tasku este nema tak zase pozerali na nu pohladom: a si ty normalna ze este nemas tasku? tak sa potom pytali ze kto je po 30tom tyzdni a este nema zbalenu tasku a to boli vsetky - teda asi 15 zien tak zase nechapali prednasajuci. No aspon sme sa zasmiali.
Ja som si myslela ze tesne pred odchodom budem mat menej toho v praci ale akosi sa mi to kopi tak to vsetko presuvam na obdobie- ked budem na materskej. V praci som uz len 2 tyzdne a mam taky pocit ze doma mi to utecie ako voda. Aj sa tesim aj mam strach (hlavne z porodu) ale snazim sa to brat pozitivne ale obcas ma chyta depka ☹

Ozaj nepoznate dobreho zubara v senci?

weroni
20. máj 2008

no lienka aj ja som si povodne planovala ze taska bude nachystana uz od 30-teho tyzdna spolu so vsetkymi vecickami no akosi som nestihala 😀 sak sa ma uz vsetci pytali ci vobec stiham aj porodit pri tych aktivitach mojich vsetkych 😀

k tej zubarke - ja si neviem vynachvalit Heldovu - v Elektrovode 🙂 prva zubarka v mojom zivote ku ktorej sa nebojim ist 🙂 vrele odporucam 🙂

lienka7
20. máj 2008

diky moc weroni - je statna alebo sukromna? berie aj novych pacientov? Kde je elektrovod?
hladala som tu v BA ale vyzera to tu tak, ze su tu uz len sukromni zubari.
Ta moja ma naposledy nastvala tak, ze teraz k nej idem naposledy. Stvala ma uz dlhsiu dobu ale posledna navsteva bola posledna kvapka.

weroni
21. máj 2008

lienka - no myslim ze statna ale doplaca sa tusim u kazdeho dokyho nie? teda naposledy mi robila kaz a platila som nejake 3 kila co je vpoho podla mna
Elektrovod je ako ked vychadzas zo Senca - smerom k zeleznici, prejdes zeleznicou a ides akoby na Kralovu (alebo na Gulasku ak vies kde to je) - tak tam je to po lavej strane - zvyknu tam merat 40-tku 🙂

Inac som dnes absolvovala tu Dolanovu - no vyzera to tam fakt super 🙂 takze uz mam aj pediatra vybaveneho 🙂

lienka7
22. máj 2008

ta dolanova by sa pacila aj mne podla toho co ste o nej pisali ale mam problem s dopravou do Bielu, no nevadi skusim niekoho v Senci.
S tou zubarkou som to myslela tak - ze ci ma zmluvy s poistovnami. Taku mam aj teraz - neplatiom uplne vsetko ale len daco, manzel ma taku co nema ziadne zmluvy s poistovnami a plati si kazdy jeden ukol v plnej sume. Takze ta Heldova by mi po tejto strane plne vyhovovala.
Viem kde je stanica ale dalej to nepoznam - nevadi keby bolo treba pouzijem mapu, alebo mi to ukazes v ramci kocikovania 😉

alex21
22. máj 2008

ahojte kočky
tak v rámci toho kočikovania sa aj ja rada pozriem kde je ta zubarka. Tiež by som nejaku potrebovala.
Veronika Eliška sa má už lepšie. ako sme prekonali 3 mesiace tak sa dá. Bruško ju už tak neboli akurát ma stále problémy zo stolicou. A probiotika nam velmi nepomohli. Ale v stolici nezistili bakterie tak som kludnejšia a velmi to neriešim.

weroni
22. máj 2008

baby ked sa tam chystate pozriet v ramci kocikovania tak sa predtym dobre napapajte lebo od centra je to dost daleko 😀 ale v pohodicke 🙂 z Lichnerky tam pridete takym pomalym tempom tak za pol hodinku 🙂

alex21
22. máj 2008

veronika mysliš že je to dalej tam a spat ako ked prejdem cele jazera dookola.

weroni
22. máj 2008

sasi asi nie 😀

inac dnes som bola na poradni a mimco uz fakt mozeme cakat coskoro 🙂 ale dufam ze to este ten aspon tyzden bude 🙂

lienka7
23. máj 2008

weroni - neboj - my sme od strieborneho jazera zo zaciatku sprintovali na zel. stanicu kazde rano - najprv sme to robili za 25 minut, postupne sme sa zlepsili a robili to za 20 minut ale pod 15 sa mi to nepodarilo zrazit. ☹
Potom som prisla na chut autobusom a zlenivela som 😒
S babom drzim palce aby vsetko dobre dopadlo a aby to malo rychly a hladky priebeh.
Ja este tyzden robim a potom sa konecne budem venovat vybavicke a chystat veci pre seba a pre maleho (ved ja este ani kocik nemam 😝 ). V praci miesto toho aby som toho mala menej a menej mam toho viac a viac - kazdy pride s tym - nespravis prosim ta este to a to kym si tu? A ja blbec poviem ze hej - tak mi treba

weroni
23. máj 2008

lienka aj ja som si myslela ze ked nastupim na MD budem uz len chystat 😀 a tasku do porodnice som si pobalila az v 37 tt 😅
a to som si slubovala na zaciatku tehu ze od 30-teho tyzdna budem mat vseeeeeeeetko nachystane 😀

violetka1
23. máj 2008

Ahojte baby- vy dve si tu už pekne dlho kecáte🙂)
Aj ja som od Strieborného jazera..už sa vám to obom poriadne kráti!!

weroni
23. máj 2008

ahoj violetka - ani nehovor, ide to jak blaznive... hruza 😅
a nechodievas na Lichnerku?

violetka1
24. máj 2008

jasné, že chodievam aj tam..keď som na prechádzke s kočárom.
Ale čo Weroni, o chíľku sa zaradíš do klubu nič nestíhajúcich kojacich mamičiek 🙂

weroni
24. máj 2008

violetka - veru veru uz sa to blizi 🙂 ale ja uz teraz nic nestiham takze som na to pripravena 😀

violetka1
24. máj 2008

ešte nie si..nebudeš pár týždňov chápať po pôrode🙂))
ale to sa spraví..časom..ideme my traja na perchádzku, tak sa zatiaľ maj, ozvem sa inokedy, keď bude voľno.
pohladkaj brucho za mna🙂

alex21
24. máj 2008

lienka neboj. Ja som kočik kupila 20 dni pred pôrodom. 😝 A tašku som balila v 37 týždni ale stále mi niečo chýbalo a dobalila som ju až v 38 tt. A stále som miminku opakovala, že ešte sa nemôže narodiť lebo mamina nema všetky veci pripravené 😀. Ale určite je lepšie mať zbalenu tašku skôr.
Veronika ja som mala tiež stále čo robit ale je fakt že po pôrode som nevedela ani čia som a na niektoré veci už ani nepomyslím a vela veci som prestala robit čo som predtým robievala lebo teraz mi prídu uplne zbytočné.
violetka vitaj medzi nami 😉

violetka1
25. máj 2008

Ahoj Alex..ja vítam teda medzi vami..
Eliška je pekné meno Alex..veľmi sa mi páčilo, ale Kristínka vyhrala nakoniec..8,5 mes. sme brušku hovorili Tamarka a nakoniec som polovicu postavila pred hotovú vec..😀
Ako sa darí miminu? Pozerm, že ešte fakt mimíšek maličký..zlááátééé..tá moja je už poriadny výkuk!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre