Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

petra89
27. mar 2011

@cruela 33 rokov nie je až taký vysoký vek, a hlavne som čakala dramatickejší vekový rozdiel medzi nami podľa tvojich rečí...

mám kamarátky v tvojom veku, a taká komunikačná bariéra medzi nami nie je...

cruela
27. mar 2011

@petra89 no vidis, ako dobre, ze mame zastupene aj mladsie rocniky 😉 aspon viem, ako to islo, lebo tiez som nemala potrebu sledovat osudy zakladnej skoly 😀
ja som ozaj ale zvedava, jak to budu v tej skole riesit, lebo teraz je jedna trieda aj v budove ZUS co asi svedci o nedostatku priestorov...
a dost ma nahneval fakt, ze z dovodu velkeho mnozstva deti, hlavne buducorocni prvaci, nebudu moct stvrtaci navstevovat druzinu, ta bude len pre 1.-3. rocnik....

petra89
27. mar 2011

@cruela to je smutné s tou družinou... ☹

trieda v ZUŠ bola aj keď som ja chodila na na ZŠ... doobeda tam bola škola (myslím, že prváci) a poobede som tam chodila na hudobnú teóriu :D

asi dávajú do jednej triedy menší počet deciek... nás končilo ZŠ 34 v jednej triede, ale tuším, že teraz to tak už nefunguje...

cruela
27. mar 2011

@petra89 ako som povedala, nebudem sa uz k tomu vyjadrovat, lebo to, co som tym chcela povedat, sa u teba minulo ucinkom a mne sa to nechce vysvetlovat lebo to ani nie je podstatne... kaslime na to 😉

petra89
27. mar 2011

ako je na tom Mlynská? nevie niekto?

maznacik007
27. mar 2011

@cruela ja tiez neviem kedy ju zrusili ale tusim ked som ucila na Tajovskeho tak este bola ../ aj ked ja som ucila 8 a 9 rocniky povacsinou/. isty cas.. inak mne uz moji byvaly ziaci posielaju fotky svojich deti... / niezeby ma to netesilo ale citim sa potom fakt jak stara korcula.../

ale co ake stare... akurat v najlepsich rokoch no ne...
@gretkab neboj.. preto potom postavil mlynsku a cast ziakov a ucitelov presunuli tam... a odvtedy uz to bolo jednosmenne...

no nasa ked sla do prvej tak akurat otvarali 5 tried.. tak sa zmestili do tej budovy novej druziny.. co bolo fajn... teraz je uz viac tried.. prvackych tak tusim Jarkina je v budove ako je jedalen... a druhakov jednu triedu rozhodili do ostatnych... a pribudlo im 5 ziakov .. do kazdej ... lebo potrebovali ucitelku... akurat kamoska co ma tiez druhacku tak ma taku smolu ze uz maju tretiu ucitelku a mala si tazko zvyka na nove.. u nas nastastie toto v pohode...

tvoj maly teraz ide do prvej nie? ktovie kto tam vychadza...

cruela
27. mar 2011

@maznacik007 hej, bude prvak a tak uz umiestnim aj druhe dieta da skolskeho zariadanie... som sa tesila, ze ich budem vyzdvoihovat uz len na jednom mieste, ale kedze Eme zrusili od buduceho roka druzinu, musim podumat co s nou... ma aj kopec kruzkov a tak neviem, jak to spravit, aby nemusela chodit hore dole ale aby zas nemusela len tak sediet pred skolou a cakat na kruzok... a mozeme zacat trenovat cestu zo skoly... aj ked toho sa bojim najviac, nechat ju samu ist domov... ja som chodila uz ako prvacka sama, ale teraz je ina doba a ja sa desim pustit decko same....

maznacik007
27. mar 2011

@cruela to ako co s tou druzinou? ze nie pre 4 takov.. sak take dieta nemozes nechat same doma... to je ina haluz.... treba pekne zajst za Bozenkou a riesit...

pocet deti v triede je dany vyhlaskou ... chybou je ze skola je financovana z normativov a tak je kazdy ziak dobry a preto skola prijima aj ziakov ktorych zo zakona nie je povinna prijat a kludne moze vyhlasit tzv. stop stav.. a prijimat iba deti ktore zo zakona prijat musi a to podla definovaneho skolskeho obvodu...
lenze potom by mali problemy ti ktory vozia deti z okolitych dedin a pod.

Mlynska je na to lepsie co sa tyka priestoru za tento sk. rok co maju noveho riaditela sa celkom zlepsuje renome.. ktore mala podstatne horsie... sposobene najma tym ze prijimali aj ziakov s poruchami spravania ktore ine skoly odmietli

mozno sa to niekomu zda ze sak v pohode druzina pre 9 rocnych nebude, decka su rozhodene kade tade... musia sa presuvat na telesnu atd... ale to v pohode nie je... asi je naozaj pravda ze zazitok je neprenosny... ale nerada by som bola v situacii zeny ktora pracuje v BA a jej 9 rocne dieta sa musi po skole a obede presunut s klucikom na krku cez cele mesto domov a tam na mna cakat do 5 tej. howk

maznacik007
27. mar 2011

@cruela no sak prave... ja sa toho tiez bojim... a hocjaky uchyl tam na sidlisku .... moja vie ist zo skoly do ZUS sama alebo s kamaratkou v pohode... ale tam ma vzdy caka.. ked meskam tak volam Helenke Č a pocka u nej v triede...

petkaa28
27. mar 2011

Ahojte,
dovolím sa zapojiť do tejto témy. Vlastné dieťaťko ešte nemám (dúfam, že to už nepotrvá dlho🙂 ), mám však ročné krsniato, ktoré máme doma každý víkend, takže tiež riešim kam s drobcom.
Do Senca sme sa prisťahovali, za rodinou sem chodievam už dobrých 20 rokov, takže Senec si pamätám aj inak ako teraz vyzerá.

Senec sa nám veľmi páči, dobre sa tu býva a sme spokojní, nedé mi však nevyjadriť sa na príspevky od @petra89:
je super, že si tak mladá baba a biješ sa tu takto za Senec, za to klobúk dole. S niektorými vecami však nesúhlasím.

Plávanie mimo leta - v PK nás vyjde plávanie pre celú rodinku do 10 € a to máme aj niečo v bufete. Pre drobca je tam špeci plaváreň od narodenia. V SC - ak nechcem ísť na objednávku do nejakého hotela, musím ísť do Aqua, kde je asi polovica BA, pre malé deti je tam väčšinou studená voda a o cene radšej pomlčím...Bývala som aj v Poprade, kde je podstatne lepší aqupark a myslia aj na domácich - tí majú zľavu a hlavne môžu ísť iba do plaveckého bazéna za necelých 5€ na 3 hodiny...A toto mi v SC chýba - prečo mám platiť aj za tobogány, keď s ročným krpcom ich asi ťažko využijem a chceme sa len na chvíľku vyčvachtať.

Nový amfiteáter a detské ihrisko - toto ma neuveriteľne vytáča. Bola som tam pred 2 rokmi. Minulý rok sme sa tešili na amfik, lebo s polovičkou ho milujeme. Na bráne bolo písané, že do začiatku sezóny ho stihnú prerobiť. Potom, že do júna, potom do júla a nakoniec dali oznam dole a nebolo kde zistiť, kedy a či vôbec ho ešte otvoria. V PK dali termín rekonštrukcie, ktorý si o pár dní predĺžil, ale presne o tom na bráne informovali. Nemáš pravdu, že amfik v PK a v SC sa nedá porovnať - samozrejme bavíme sa iba o samotnom amfiku. V PK ho krásne prerobili, spravili nové lavičky - v PK bola zbierka PET fliaš, a z toho spravili lavičky.
Detské ihrisko otvorili tesne pred voľbami a potom bolo zavreté - opäť bez akéhokoľvek oznamu. Keď sme tam išli, našli sme pred zavretou bránou stáť vždy aspoň 5 mamičiek..

Park v meste - bolo by to vážne pekné a super na oddych. Je tu veľmi málo stromov. Kam mám ísť s drobcom na jazerá?? Čo ho zabaví na prechádzke, kde nemôže nič robiť. Na severe neviem o žiadnom ihrisku a na juhu je jedno katastrofálne pri tých drevených búdkach a jedno nové pri Lobsteri, kde je 1 šmyklavka a 2 hojdačky a s krpcom musíme čakať kým sa 15-19 ročné deti dohojdajú...Ak ste boli v parku s PK, niečo takéto by ma tu veľmi potešilo - super prechádzka pomedzi stromi, nakŕmiť kačky a šup na veľké detské ihrisko. Samozrejme ak už konečne otvoria ihrisko a oddychovú časť na amfiku, bude to úplne super na prechádzky a naozaj sa na to teším.

A ešte pár vecí - síce úplne mimo, ale čo mi v SC veľmi chýba.
Triedený odpad. Triedia sa iba plastové flaše a papier - iba pri bytovkách. My v domoch môžme triediť iba pet fľaše. Viem, že s týmto tu nič nespravíme, je to len môj postreh na zlepšenie nášho mestečka.
Odpakové koše na psie výkaly s papierovými sáčkami. Keď už nikde inde, aspoň na jazerách a Lichnerke. Som psíčkarka, všetok "odpad" po hafanoch si zberám, ale myslím, že keď už mám platiť za psa daň, tak aj mesto by mohlo niečo spraviť pre psíčkarov, aby po nás ostatní nezazerali keď vezmeme hafanov do mesta alebo na jazerá.
Psí kútik - lúka kde by sme mohli pustiť hafanov bez toho, aby nikoho neobťažovali, aby som ich mohla pustiť voľne si pobehať. Nič také tu nie je. Ak ich vezmem do lesa, alebo mimo, tak mi ich môže poľovník odstreliť.. Na jazerách ich môžem zobrať iba tam kde bývajú stany, aj to iba mimo sezónu a aj to len za svetla, lebo lampu by som tam hľadala márne.

Dúfam, že som nikoho neurazila, ani nenahnevala, to by ma mrzelo. Senec mám rada, naozaj sa tu dobre býva, sú však veci, ktoré ešte treba doriešiť. Je mi jasné, že nikdy nikde nebude existovať mesto, kde budeme 100% spokojné 🙂)) veď sme ženy 🙂))
Ja som rodená Pezinčanka, PK milujem, je nádherný, vždy si ho budem zastávať tak ako si petra89 zastáva SC, aj v PK je však ešte veľa vecí nedoriešených. A tak ako som kedysi chodila do SC na jazerá a na karneval, tak teraz chodím do PK venčiť psov 🙂)))

maznacik007
27. mar 2011

kocky na kupanie aj s detmi odporucam Vincov les.... aj teraz v zime...

cruela
27. mar 2011

@petkaa28 my byvame v rodinnom dome a smeti separujeme - zvlast PET flase, zvlast papier a zvysok odpadu.... so sklenenymi flasami musim ist raz za cas na sidlisko do smetiaku, ale to mi nevadi.... skus sa popyta smetiarov, ze ako to je s tym papierom, pripadne si vypytaj druhe vrece a tam hadz papier.. vam, nikdy som to nejak nezistovala... ale ked to funguje u nas, tak by to mohlo aj inde... asi by sa bolo treba spytat kompetentnych...
a suhlasim s tym, co si napisala 😉

cruela
27. mar 2011

@maznacik007 aj emca chodi na kruzky sama, ale domov sa ju bojim samu pustit... a ak bude mat kruzok napriklad o tretej a skolu skonci o jednej, tak to neviem, jak budem riesit... domov sa jej to ani neoplati ist, kedze byvame dalej, ale zas kde bude dve hodiny? ach joj, to zas budem riesit dilemy....
a ta druzina nie je kvoli tomu, ze sa nahlasilo vela prvakov a druhakov (buducorocnych) takze ti maju prednost a kedze nie su kapacity priestorove ani personalne, tak stvrtakom druzinu sekli.....

cruela
27. mar 2011

akoze z toho predposledneho prispevku mi nejakym zazrakom zmizla asi polovica..... 😕
len som pisala o tych smetiakoch na psie vykaly, ze u nas sidlisku to mame, takze by to mohlo fungovat aj inde, len sa asi treba opytat ze preco to nie je vsade... ale zas je pravda, ze mame aj kopec vandalov, ktorym smetiaky ruky (alebo skor nohy) podavaju a tak sa stavaju tercom utokov... my sme sidlisko tak trochu od ruky, tak u nas to asi nemal kto zlikvidovat...

petkaa28
27. mar 2011

@cruela vazne?? dakujem, no skusim sa este spytat na to...ked sme sa pristahovali - 2 roky dozadu, tak som bola na mu prihlasit smeti. A zvyknuta z PK, ze novy obcan v rd dostane 3 smetné nádoby - modrú na papier a pet fľaše, čiernu na bežný odpad a hnedú na bio odpad. A cca každých 10 domov malo 1 smetiak na sklo. A pani na mu na mňa pozerá a začala sa smiať :D že separovať môžte, ale nikto vám tu nič iné ako pet a ostatný odpad nevyvezie :D a bolo po mojom separovaní 🙂 nehovoriac o tom, že smetnú nádobu som zháňala asi 3 mesiace :D

cruela
27. mar 2011

@petkaa28 no, neviem, co s tym smetiari robia potom, ale u nas vsetci na sidlisku delia odpad na papier, PET a ostatny odpad... kedysi to aj rozlisovali - cierne vrecia boli na papier, modre na flase... teraz su uz vsetky vrecia rovnake... a sklo vyvazam po inych sidliskach, lebo na nasom take nie je...

alex21
27. mar 2011

no popisane je tu toho velmi vela a velmi vela veci je pravdivych.
Ja chcem len k tomu parku. Viem ze sa neda vybudovat za chvilu a potrva to pokial stromy vyrastu a uz vobec nie je kde ho spravit v centre mesta. Ale keby sa naslo miesto hoci aj na okrajovej casti, alebo niekde kde chcu urobit novu vystavbu rodinnych domov tak nejaku cast necham na park a vysadim tam stromy, vybudujem nejake jazierko a urobim chodnicky a lavicky + nejake ihrisko pre deti. Aj keby bolo na okrajovej casti urcite by tam vela ludi chodilo. A pod pojmom park si nepredstavujem pesiu zonu co je sama zamkova dlazba a par stromov. Ale kopec stromov, nieco ako je v PK. My sme tam chodievali hlavne v lete, trosku sa schovat pred slnkom nakrmit kacicky a nakoniec sa posmykat a vysantit. Tam sa mozu deti ponahanat, pobehat po trave a nie len po tvrdej dlazbe. 😖
Ja mam Senec rada, ale kedze sme na rovine a nemame tu ziaden kopec tak mi velmi ale fakt velmi chyba takyto parcik. Ja proste milujem stromy, travu a pocas horuceho leta chladok pod stromami. 😵

sirinka
28. mar 2011

fuha, ste sa tu rozcertili... 😀

inac kto ma velky zaujem o artezsku vodu, studna je aj v biely...

a co sa tyka slnecnych jazier...mna tam v lete nelaka nicove nic...asi som fakt zbytocne narocna, ale ihrisko tam nestoji za nic, auta, motorky, cyklisti a korculiari su tam mojim postrachom, kedze deti behaju hore dole a este si toto nebezpecenstvo neuvedomuju...voda najcistejsia na kupanie nie je...
jedine posediet na pive v bufete, pripadne dobry heik...no ale to mi staci aj 1-2x za sezonu...

na kupanie v lete radsej vyuzivame jazero v biely...ale tam zase nie je takmer ziadny tien... 😒 takze len v podvecernych hodinach...

park - namestie...velmi blizko frekventovanej cesty, takze tiez nic moc, ani ked tam budu stromy vo finalnej velkosti...

rebecca2006
28. mar 2011

@alex21 stopercentne súhlasím. Dobre si vysvetlila čo je park 🙂 Btw, niečo malinkaté tu aj vzniklo, zrekonštruovali čiastočne priestor okolo jazierka Kovecsto- dobrý začiatok, len aj pokračovať treba 🙂

rebecca2006
28. mar 2011

@petra89 nedá m poznmku a otízku na zver- prišla si sem do fóra s iniciatívou, že chceš niečo urobiť pre detičky v SC. CHvályhodné. Dúfam,že aj napriek huste atmsfére a emociám sme Ti nejaké tie inšpirácie poskytli.
Aj keď, miestami som mala pocit, že na každý náš nápad a návrh si nám len vymenovala, ak fantastické možnosti tu máme a že sme vlastne nĺen my vinovaté, že to nevyužívame ☹
Ale máš teraz v tom jasnejšie? Máš predstavu o tom, čo všetko tupre decká chýba?
Napríklad, po tom čo sa baby roypísali, si myslím, že ten deficit družiny pre 9-10 ročné deti je desný. To si ani neviem predstaviť- ja v BA do 17,30, MM ešte dlhšie a decko bezprízorné.....Rada by som zaplatila šikovnej súkromníčke, ktoré mi zabezpečí, že niekde bude tvorivo, užitoične a príjemne tráviť svoj voľný čas 😀 čo ty na to????

fleuerette
28. mar 2011

Tak po 30 minuta som sa konecne dopracovala k poslednemu prispevku, ale ste sa baby rozohnili, teda. Ani mi nenapadlo, ked som sa pred tyzdnom pytala, ci su tie aktivity v MC naozaj take chabe, alebo som len neinformovana, ze sa vzapeti rozprudi takato diskusia.
Tiez sme pristahovalci z BA. Ked sme riesili kam vypadnut z BA, vsetci nas tlacili do malych dediniek za Samorin, za Senec, prevazne kvoli cene pozemku. Ja som si postavila hlavu, ze chcem ist do väcsiehe mesta, aby si nas potencionalny potomok vybudoval stred svojich socialnych zaujmov tam, kde bude byvat. Nebudem predsa otrokom svojho dietata do 18, kym nebude mat vlastny vodicak, a vozit ho do skoly, na kruzky, do kina, na rande do BA.... Fakt je, ze este sa ani nenarodil a uz ho vozim 😀 😀 😀 .

Je toho naozaj vela co tu chyba, a je to zrejme vsetko otazka penazi, mozno by sa dali vybavit peniazky z nejakych eurofondov a podobne, len by to musel niekto riesit, z vlasnej skusenosti viem, ze aj na to aby clovek dostal taketo peniaze potrebuje zasa len vlasnte.

Mne by napriklad stacil chodnik, aby som sa dostala peso a do buducna s kocikom aspon ku kruhacu pri Tesco 😀 . potom budem riesit aj to ihrisko 😉 .

Prajem pekny den este, a hlavne nech deticky posluchaju

rebecca2006
28. mar 2011

pocujte baby, ja teraz úúúplne zmením tému- už som sa dosť rozohnila včera večer- nemáte náhodou skúsenosti niektorá s liečením pre detičky v V. Tatrách nejaký zo Smokovcov?
Rozmýšľam pre Martinka, keď je furt chorý že to by snáď mohlo pomocť....
A ešte- kam s ním v lete k moru? Mala by to byť skôr" klimatická" dovolenka, tak sa nevyhýbam ani imosezóne, ale zasa- keby sa už dalo kúpať v mori, tak by bolo super. Nemám v hlave jasno, či skôr letecky nejaké Grécke ostrovy, alebo autom nejaké Chrovátsko alebo taliansko. Hlavne by to nemalo vyjsť nejako devastujpco finančne, fakt sa nemôžeme veľmi royhadzovať s peniažkami.....Takže ak letecky, tak do úvahy pripadá len nejaký last, poyerala som aj first minute, ale furt je to pridrahé.... A nemáte náhodou aj tipy, kde je Chrovátsku, resp Taliansku pekne? Resp priamo tip a nejaký privát? Ak to vychádza cenovo? A kedy sa tam vybrať?
Egypt a arabský svet tč neaktuálne ☹

sirinka
28. mar 2011

@fleuerette 😀 my mame po 4 rokoch co uz funguje nasa zona konecne chodnik slubeny...a dokonca minulu jesen mesto konecne aj presunulo tabulu s oznacnim senec, takze uz nam nikto nemoze tvrdit, ze nie sme sencania...len to vsetko strasne dlho trva...

fleuerette
28. mar 2011

@sirinka jej parada, ono je to tak, ze casom bude vsetko, len to "casom" strasne dlho trva.
Je fakt, ze cloveku sa na veci uplne zmeni pohlad, ked zacne planovat, caka alebo ma deti. V BA som autom este aj smeti vynasala 😝 , takze mi absolutne nerobilo problem, ze musim ist 300 m do Tesca autom, lebo pesi sa neda (alebo teda da, na vlastne nebezpecie) som si pripadala ako v USA, aleb napr. v Katare, kde musi mat kazdy auto, lebo nie su chodniky 😀 😀 😀 .
No ale ked bola u nas kamoska s malym capartom a chceli sme len na rychlo vybehnut nieco kupit, tak to bolo utrpenie. Najprv maleho obliect, potom ho narvat do sedacky, za 2 minuty ho z nej dostat..........
No bude to este vesele...

katy1979
28. mar 2011

no ked sme uz pri chodnikoch tak co som si ja vsimla vacsina z nich by tu potrebovala novy asfalt. aspon ten na bratislavskej chodi tam vacsina ludi s kocikom je to prekazkova draha. ale asi ludia z mestkeho uradu chodia asi len autami.
Ja som z petrzalky a mne tu strasne chyba zelen a ticho. Troska paradox. Mne sa osobne slnecne jazera nepacia a sice sme tu nebsyvali ale senec poznam odmalicka. Na to kolko ludi tam chodi by potrebovali upravu. Aj ked viem ze byvali v ovela horsom stave. A to ze nie je tam ihrisko.
A pesia zona nie je pesia presne. minule nam nejaky dedulo nadaval na pesej lebo bol na bicykli a my sme si dovolili ist dva kociky vedla seba a neuhli sme mu a to sa stava aj na chodniku. kym pridem od posty k bille tak niekolkokrat len kricim sebi pozor bicykel. Ja viem ludia su tu zvyknuty jazdit po chodnikoch a akosi automaticky cakaju ze sa chodci uhnu. ja nie som ale na cyklochodniku. ale to je skor o ludskej mentalite a vztahoch.

sirinka
28. mar 2011

@fleuerette ja uz som si aj zvykla... 😝 bez auta by som uz bola stratena, ale bolo by super, keby sa dalo bezpecne dostat do mesta....no uvidime, ako chodnik naprojektuju...

@katy1979 no cyklisti a lichnerka to je cela kapitola....

fleuerette
28. mar 2011

@sirinka ved to zvyknes si, co ine zostava.
Inak prave pozeram do tvojho "pasu" ved mala bude mat za chvilu mesiac, boze ako to leti.....
Ako to zvladate doma?

sirinka
28. mar 2011

@fleuerette dnes som prvy den s nimi uplne sama doma...ale zatial to ide...vlastna zahrada je na nezaplatenie...mala spi v kociku, tie dve su na pieskovisku a ja aspon co to stihnem urobit.... 🙂

fleuerette
28. mar 2011

@sirinka tak to klobuk dolu, pridem na zaskolenie 😀 😀 😀

sirinka
28. mar 2011

@fleuerette kludne prid....dame kavu, ak bude chvilka pokoja 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre