Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

petra89
28. mar 2011

@rebecca2006 až také husté to tu zase nebolo 🙂)

áno, poskytli ste mi celkom zaujímavú inšpiráciu, aj keď ,ako som už spomínala, "medickú záhradu " a krytú plaváreň tu asi určite nezrealizujem 😝 ani som nemala v pláne

Študujem na PdF UK, takže je celkom prirodzené, že by som sa chcela aj týmto smerom realizovať... zatiaľ mi z toho vychádzajú zejme nejaké aktivity na rozvoj psychomotoriky pre deti cca od 2 rokov, a pre staršie decká záujmové centrum z možnosťami rozvoja umeleckých schopností, sociálnych zručností a pod. už len vymyslieť ako príťažlivo to urobiť aby to zaujalo aj cca 9-12 ročné deti. 🙂

Tiež by som chcela niekedy v budúcnosti zrealizovať nejaký súbor prednášok pre maminy o vývine dieťaťa a o možných vývinových problémoch, nakoľko som sa nie raz stretla s tým, že maminy mali s deckami určité problémy a nevedeli sa poriadne zorientovať a ani nevedeli kde by mohli vyhľadať pomoc a aké sú ich možnosti.

Mrzí ma, že si mala pocit, že vás viním z toho, že nevyužívate možnosti nášho mesta, ale skutočne mi prišli málo podnetné reakcie typu park, ihriská na slnečných jazerách a pod. ako , týmto smerom som to nemyslela... 🙂

No, spomínala som už, že rozhodne pred ukončeným Bc. stupňom môjho štúdia sa nebudem do ničoho púšťať, mapujem ale situáciu, aby to mohlo nabrať teda neskôr aj reálny smer. Ved leto 2012 nie je zase až tak ďaleko 🙂

katy1979
28. mar 2011

@petra89 mozno tresknem odveci ale zoberme si taky uluv maju dielne v lete robia denne tabory a chodia tam decka az do puberty a to su bratislavske deti u ktorých je predpoklad ze na taketo veci zvysoka s... a take patlanie z hliny ci koralky by bavilo aj deti do tých 5rokov. Jasne nie si poslanec aby si vedela riesit urcite veci. Len asi nie je zhoda nahod ze vsetkým nam chyba to iste. v ba funguje este miracle mozno na ten styl tu nieco chyba. kedze robia aj cvicenia pre tehu aj pre deti aj tanecnu maju pre takych drobcov.

petra89
28. mar 2011

@katy1979 môžem realizovať len to , čo viem sama robiť... 🙂 "patlanie" s hlinou je super nápad , má to aj úžasné terapeutické využitie, ale keďže moje zameranie je psychomotorická terapia a dramatoterapia, nechcem kafrať do výtvarných aktivít, keďže som toho názoru, že aktivity smerované k deťom by mali mať aj aké také odborné vedenie...

ale možno sa niekto , kto sa venuje aj výtvarným činnostiam, pridá 🙂

viem, že cvičenia pre tehulky a pre maminy s miminkami by boli super, ale na to treba tiež nejaké aspon školenie...

petra89
28. mar 2011

@katy1979 čo sa týka tanečnej pre drobcov - tiež dobrý nápad, ale vyslovene do tanečnej kafrať nechcem, povedzme že z čisto osobných dôvodov a z čisto osobného nie dvakrát pozitívnemu vzťahu k istej tanečnej tu v Senci... ale cvičenia na rozvoj psychomotoriky ako som spomínala súvisia aj s tancovaním, takže je to v podstate tým smerom orientované... 🙂

fleuerette
28. mar 2011

@sirinka veru pridem pridem, len este musim dopracovat 😀 , este to nejaku musim 4 tyzdne vydrzat v robote.... aj ked neviem neviem, uz teraz neviem ako by som si sadla. Cele brucho mam obolene z toho sedenia za stolom.

petra89
28. mar 2011

a inak, nerobím reklamu, iba dávam do pozornosti , lebo tuším tu niekto spomínal aj prímestské letné tábory tábor na zlepšenie angličtiny - http://andantino.sk/ (zrejme aj ja tam budem robiť lektorku 😝 )

a tiež http://www.szus-senec.sk/articles/62

sirinka
28. mar 2011

@fleuerette tak sa potom ozvi a uz nejako vydrz v robotke...ja som mala super sefku, maximalne mi vysli v ustrety...

rebecca2006
28. mar 2011

@petra89 no vidíš, takto konkrétne to aj dobre znie 🙂 super, budem držať palce, nech ti bakalárky dobre dopadnú a nech ťa nadšenie neopustí 🙂 A leto 2012 jeo chvíľu tu!

alex21
28. mar 2011

@rebecca2006 prostim ta, ktore je to jazero Kovecsto to by malo byt kusok od Kauflandu cez cestu ako ma zastavku aj mestsky vlacik, alebo tu je este nejake ine. Niekedy sa pojdeme v ramci prechadzky pozriet.

rebecca2006
28. mar 2011

@alex21 to je to mini jazierko presne ako pises. no, nic moc- ale teraz aspon trosicku upravili okolie

gretkab
28. mar 2011

@petkaa28 Papier sa urcite separuje aj v rodinnych domoch - v ten isty den, ako zbieraju plasty tym istym autom zbieraju aj papier. Plasty by mali byt v modrych vreciach a papier v ciernych alebo moze byt papier len zviazany a celkovo to vezmu v akomkolvek vreci.
Mne inak smetnu nadobu priniesli na druhy den, ako som ju objednala - teta, co ma na starosti smeti mi dala cislo.
@rebecca2006 Ak by si chcela lacnu dovolenku, my sme boli vlani v Taliansku v kempe (byvali sme v takom "domceku" (mobilhouse) - plne zariadenom. More cez luku, autom za cca 8 hodin s cca 2 hodinami prestavok s detmi. (www.marelago.it) Je to blizko Caorle.
Inak sme vrcholne spokojni aj s Tureckom (www.kamelyaworld.com) - ale to je zas v inych cenovych relaciach.

rebecca2006
28. mar 2011

@gretkab dik kuknem.

rebecca2006
29. mar 2011

@misha8 dúfam, že som nepoplietla adresáta- chcela som Ti odpovedať ohľadom zumby, len v tej záplave diskusných príspevkov so to akosi stratila- Ty si sa pýtala? Hej, chodím na zumbu, v ut o 18,15 do kulturku- len neviem, kedy sa abudúce dostanem, dnes neviem, či sa i podarí, lebo MM je po extrakcii zuu a nechať dieťa na uboleného chlapa 😀 no a potom ideme - dúfam- na 3T do Košíc, až do Veľkej Noci, tak asi nabehnem na normálny systém až potom..... Inak je to super. Aj keď baby si ešte viac chváia gympel- tak je to stredy, piatky tusím,niekedy neskôr- 19,30????

misha8
29. mar 2011

@rebecca2006 ano ja som sa pýtala dakujem za info a koľko ss platí??? chcem začať 🙂 len sa mi nechce samej ☹

rebecca2006
29. mar 2011

@misha8 2,50. Ak máš permanentku, tak to vyjde menej, ale presne netuším. Tak ak sa do toho nepustiš sama, tak sa môžeš pridať, keď sa vrátim- len úprimne, mne to vôbec nejde, len tak pre radosť si chodím zatrsať 🙂

petra89
29. mar 2011

viem, že na Mlynskej čo je zumba, tak tam máte jednu hodinu zdarma ak si zakúpite permanentku ...

silvia31
29. mar 2011

ahojte 🙂 chcem sa len tak opýtať tých, ktoré ste drobčekom kupovali takú tú trojkolku s ohrádkou, kde dieťatko sedí a vy ho tlačíte tou tyčkou či čo to je.. ja len, že či nemáte tip na nejakú fajn, s kt. ste spokojné - prípadne čo by som mala brať na vedomie, keďže chceme nejakú takú trojkolku kúpiť malému (a vklude aj "jazdenú" 🙂) napr. odobrateľná ohrádka, gumenné - pogumované kolieska, slnečná strieška ... ? vďaka 😉

misha8
29. mar 2011

@rebecca2006 jeeeej tak super 🙂 ja si myslím že nebudem o nič lepšia 😀

rebecca2006
29. mar 2011

@petra89 aj v kulturáku je to tak dokonca ja nemám ani permošku, a Katka odo mňa nechcela peniažky za prvú hodinu...

arrett
29. mar 2011

Ahojte. Ja som dnes cvicila flowin v margite. Bolo super, som totálne zničená🙂

@silvia31 My mame takú trojkolku a je to super. Celé leto a jeseň sme sa v tom vozili, namiesto kocika. Mame značku smart. Do jedného roka odporúčam s obrucou. Mame aj opierky hlavy a striesku, no to sa dáva po roku dole. Dole sú stupacky na nohy, keď ešte nedosiahne na pedále - nás prípad🙂
Ved ak chceš, tak prid vyskúšať, či samalemu bude páčiť.

silvia31
30. mar 2011

@arrett to by bolo super, takú nejakú zháňame aj my 😉 tak sa môžeme dohodnúť, že keď budeš vonku s Tvojimi pokladmi, tak by sme dobehli dakam za Vami 🙂 keď tak mi do IP daj kontakt alebo tak ďakujem pekne 🙂

sirinka
30. mar 2011

ahojte pred casom ste tu riesili detsku neurologiu...viete nejaku dobru poradit?

petra89
30. mar 2011

@sirinka nemám síce deti , ale máme doma dobré skúsenosti s detskou neurológiou v Modre

sirinka
30. mar 2011

@petra89 robia tam aj ultrazvuk mozgu?

petra89
30. mar 2011

hej, myslím tú, ale že či robia ultrazvuk , netuším... ja som tam nebola, chodila tam sesternica a krstná bola veľmi spokojná, ale toto vážne netuším či tam robia aj ultrazvuk...

sirinka
30. mar 2011

@petra89 hm, diky za info..

gretkab
30. mar 2011

@silvia31 Ak to chces len na tlacenie, tak je podla mna v principe jedno, aku - ale ak chces, aby na tom raz dieta aj jazdilo, tak si rozhodne kup taku, co ma normalnu retiazku a tam pedale a nie na prednom kolese, lebo ta je na tento uce v principe nepouzitelna.
@sirinka Ultrazvuk mozgu robia urcite na Antolskej - Marekovi vzdy robila prednostka Dr. Chovancova - ale neurologiu absolovoval vzdy ako sucast rizikovej poradne, takze to netusim. Ale co sa tyka toho sona, tak myslim, ze Chovancova je z tejto stranky kapacita.

rebecca2006
30. mar 2011

@sirinka konkretneho neurologa neviem, ale sono mozgu nam robili na Kramaroch, v DFNSP.

sirinka
30. mar 2011

@rebecca2006 a ako to tam fungovalo...trebalo si urobit termin?

@gretkab diky za info

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre