Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

spachtos
12. aug 2011

@sirinka nuz, zatial nie. Ja som si tiez este nedavno myslela, ze je to jedno aka skola, ved na kazdej sa treba ucit. No, ale nie je to tak. Velmi klesol pocet uchadzacov o studium na seneckom gymnaziu, minuly rok prijali vsetkych povodne neprijatych ziakov a ti este mohli nahovorit aj kamaratov.

sirinka
13. aug 2011

@maznacik007
@spachtos no tak to bude este zaujmave s tymi skolami...

bebel
13. aug 2011

@spachtos 🙄 uff.Ja viem, napr. že zástupkyňa je vraj mierne vyšinutá náboženská fanatička, kedysi bola triednou učiteľkou môjho manžela...už vtedy jej kvapkalo na karbit. 😢 😖

bebel
13. aug 2011

@sirinka predstavuješ si to veľmi zjednodušene. Kamarátka mala syna na Tajovského 1 rok, teraz sa sťahujú a to dieťa je úplne normálne, šikovné a milé. A dennodenne nosil v zrkadielku poznámky, tak absurdného rázu, že môjho syna by tam vystavili na pranier hanby a navážali by sa do neho asi 10 x viac a to úplne neopodstatnene.
Len z kurzu angličtiny v Andantine ho chceli vylúčiť hneď po 2 hodine, že im nabúrava celý vyúkový proces a straháva pozornosť na seba a ostatných chlapcov so sebou na sprostosti.
Moja chyba...dala som na angličtinu v SC, pritom už mal základy výuky absolvovanej počas roku v škôlke v BA a nudil sa tam a viedla to absolútne neskúsená študentka, ktorej naložili na môj vkus príliš veľa malých detí do 1 kurzu a nedokázala ich zaujať, ani ukočírovať, lebo ani len vlastné deti nemala a ani šajnu ako na nich.
Mne dokáže maximálne moje dieťa liezť na nervy, tak si viem predstaviť, čo by zvládol s bežnou skoro dôchodkyňou, ktorá učí viac rokov týmto svojím skostnateľým štýlom na tejto "dedine" viac rokov, než mám ja v triede, kde je 25 detí. (navyše v nevyhovujúcich priestoroch napríklad provizórne spravených z bývalého skladu)

Celkovo som z tejto záležitosti tak otrávená, chodím po psychológoch a potom zvažujem celkovo náklady časo-priestorovo finančné a celkovo do toho aj potreby ostatných rodinných príslušníkov. Fakt sa snažím nájsť najvhodnejšiu alternatívu a vôbec mi nejde o elitársku školu, ale aby niekto reálne môjho syna dokázal naštartovať, motivovať a potom nech sa veci vyvíjajú podľa toho, čo bude chcieť a na čo sa bude orientovať.
Nechcem to podceniť, lebo ja sama na neho nemám dosť chuti a energie a rada by som bola, keby mu to niekto kompenzoval. Btw ku krúžkom: tak mi sem napíšte aké sú v SC možnosti a kapacity?
Fotbal neprichádza do úvahy, absolútne sa mi nepáči ako s deťmi narábajú- neviem, či ste čítali istý článoček rodičov v Senčanovi. S plávaním, sme neuspeli minulý rok a dotyčnú pani, ktorá to vedie by som pri ďalšom neúspešnom pokuse poslala nadobro do teplých krajín.
Akvabela z Brunča asi nikdy nebude. Tenis Bruna nezaujal, môj otec je bývalý tenisový reprezentant a 0 bodov.
Spievať, kresliť (pretože je dosť monotématicky orientovaný, podľa toho aký živočích ho práve zaujíma), tancovať asi tiež nebude.
Hudobný nástroj- aký?...zdá sa mi to príliš skoro, navyše ja k tomu nemám vzťah.
Potom karate....nefandím tomuto športu, ale chodia tam 2 jeho kamoši, tak asi pôjde tam, neviem, ale či ho to bude baviť.
Viete ešte o niečom ďalšom pre chlapca?

nefertitiavi
14. aug 2011

@bebel skús hadzanu

nefertitiavi
14. aug 2011

@nikonka obe bývajú často choré. Iva ma zníženú imunitu. Nellka mala len pól roka a prekonala zápal pľúc. Ma za sebou zápal klbov. Takze nerieši len bežne chrípky

katy1979
14. aug 2011

@bebel pekne si to zhrnula a ja si hovorim ze preboha tu sa potom z mojho syna v skole zblaznia. ale este uvidime ako sa chlapec za tie dva roky vyvinie. bud sa zmeni pristup v skole alebo sa zmeni on.

bebel
14. aug 2011

@nefertitiavi od koľkých rokov a kde je pre chlapcov? Registrujem, len dievčatá hadzanárky....aj to vyššieho veku. Ich stránku mi nejde zobraziť http://www.hksenec.sk/

sirinka
15. aug 2011

@bebel podla toho, co pises, neviem ci pre tvojho syna je kolektivny sport to najlepsie...asi skor potrebuje aktivitu, kde sa budu venovat jemu individualne a nie nieco, kde on sa bude musiet prisposobit ostatnym......a to je teda dost tazke najst...

bebel
15. aug 2011

@sirinka ťažko povedať....to, čo chodil do PK do ISC junior klubu....tak ich tam bola skupina chalanov a vzájomne si rozumeli (úprimne výkvet hyperaktivity, proste svorka vĺčat).
Záleží fakt na zostave aj trénerovi, aký bude mať k deťom prístup.
Kubo Michalec je TOP detský tréner, čo som doteraz kedy videla a stretla. Keď on niečo povedal, vymyslel- deti boli celé nažhavené mu vyhovieť, zapáčiť sa, "vyhrať". 😅
Len to by musel Brunčo chodiť do školy do PK, čo je ďalšia alternatíva na ďalší rok , ak nebudeme zvládať logistiku na Dlhé Diely tento šk. rok.

sirinka
15. aug 2011

@bebel hej, tam to bolo dobre, nasa klarka ma tez trosku problem s autoritami, ked sme boli na zapis do tanecnej, pani madaraszova hned od nej schytala, ked sa jej dotkla, tak som zvedava, ako to nakoniec dopadne hehe...no ale tam aj je mensia skupinka deti a malokedy sa tam zisli vsetky a navyse boli na nich vzdy dvaja...ja som hadzanu trenovala a hrala a tam je to o niecom uplne inom...

sirinka
15. aug 2011

@bebel ale tak treba skusat...nas celkom zaujalo aj to judo a pezinok mi pride prijatelnejsie riesenie ako bratislava, co sa tyka vozenia deti...

bebel
15. aug 2011

@sirinka hej judo tréning sme videli každý týždeň (Bruno mal v hale Junior klub), ale to bola fakt drezúra....neviem, či sa Bruno takto podrobí.
Ja som hádzanú hrala 2 roky na ZŠ potom som prešla na basket, to ma držalo až do gympla. 🙂

sirinka
15. aug 2011

@bebel ved aj my tam...ja som zas presla na volejbal... 🙂

maznacik007
15. aug 2011

kruzky no nasa chodi na spev, na hudobnu teoriu a na hru na keyboard, na vytvarny, LDO a prednes a este taky spevacky ci aky a chodila do tej anglickej druziny a na nemcinu / poobede v skole v ramci tych poukazov ci co.. ostatne je zus ka v senci
predtym chodila na tanecnu a na plavanie ale po mononuleoze sme museli dat pauzu...

ale v senci je ze dobra hadzana a volejball..

maleho zasa na futbal ze on velky talent ci co... / asi preto ze je hyperaktivny ci co... / tak s nim chodim na to.. a celkom mu to ide.. aj ked teda je to este taky skrcok... ale u nas je to z nudze cnost... potrebujem ho unavit.. inak by som skoncila v pezinku

nefertitiavi
15. aug 2011

@bebel
su tu v senci, maju aj chalanov a viem ze dvaja z nich zacinali od 4 .
treningy su dva- tri krat do tyzdna na Tajovskej, alebo vonku
skus si dat stranku cez Piccard.

bebel
15. aug 2011

@nefertitiavi dík, ale ten link som našla cez piccard 😎

@maznacik007 nič z toho, čo si vymenovala nie je pre neho. 😢
Uvidíme, dnes mi kamoška povedala, že kopec krúžkov budú mať v škole do 16,00, takže možno plávanie a karate nám budú bohate stačiť.

brinzulka
16. aug 2011

Ahojte tehulky, maminy...
prosim Vas: kde v BA robia 5rocnym detom fibroskopiu dychacich ciest? - je to v anesteze, resp.nejakom prispati...alebo pri vedomi?

baby, kam chodite alergologovi - detskemu, my sme boli s malym u Hrozanovej, poplatok za objednanie 17eur, odber anamnezy, odbery na iny datum neskor....atd...a teraz mame ist so skolkarom, stale mu nieco je...a asi by sme sli inam...lekar skuseny, ludsky?

maznacik007
16. aug 2011

@brinzulka my chodime na imuno alergo na kramare pani doktorka czingelova... vynikajuca lekarka... berie len na objednanie je to prve vysetrenie tusim 20 EUR poplatok / komplet/ vysledky aj spravu ti posle domov postou aby si nemusela ist znovu aj odporucanu liecbu samozrejme a kazde dalsie vysetrenie tusim 10 EUR ak sa opakuju aj kozne testy na alergiu.. termin nam dala dost rychlo... ale my sme ako boli akutne stavy ... po prepusteni z nemocky a aj pri kontrole .. ale zavisi aj aku mate poistovnu .. my napr. doveru a u tej mala napr. uz zaciatkom maja precerpany limit.. na mesiac..

brinzulka
16. aug 2011

@maznacik007 super-ze posiela vysledky...to bol kamen urazu, ako sa tam dostat- pre vysledky "do ruky" a postou mi to poslat nechceli....skusim jej brnknut...vdaka..

🙂

tu fibroskopiu iba v BA, v TT nemaju detsky fibroskop
idem googlit a volat

bebel
16. aug 2011
rebecca2006
16. aug 2011

@brinzulka ja podľa referencií tiež doporučujen dr. czingelovú, vraj je dobrá. My chodíme na kramre k doc. čižnárovi, tiež som spokojná, len má desné termíny a nových pts neberie, Maťa vzal len preto, že sme boli u neho na oddelení kvoli mononukleose a dalmu isoprinolsin, tak sa dal ukecať aj na dispenzár. Tak asi touto cestou vak nepojede ☹
Ešte mi doporučovali imnoaergologičku v Auparku- v Medifere, DR. Nokváková myslím, vraj je skvelá- len mňa veľmi odradil systém financovania- nie je možné si zaplatiť ročné členstvo v ednej odbornej ambulancii, en ako balík aj so všeob ediatrom, inak platíš za každé vyšetrenie- odber solo- mne sa to ydalo neúnpsné, tak somdsa rozhodla chodiť za štátnym imunologom, a toto som si nechala v rezerve. Keď pôjdem do práce, a budú checty, tak budeme chodiť súkromne, ale dovtedy.....
A čo máte nejaký problém s deckai, keď yhánaš fibroskopiu?

sirinka
16. aug 2011

@brinzulka ja som mala dobru skusenost s dr. cajchanovou, robila v podunajskych, ale teraz netusim kde je a suseda mi odporucila v modre dr. širolovu...

nefertitiavi
16. aug 2011

@brinzulka nam robili fibroskopiu na Kramaroch, neuspavaju, neboli to, len je to neprijemne.

nefertitiavi
16. aug 2011

aj my sme u czingelovej🙂

nefertitiavi
16. aug 2011

@rebecca2006 nie vsetko co je sukromne je dobre.
ja som odisla z Medifery . pocas tehotenstva mi pani doktorka predpisala lieky na kasel s kodeynom. farmaceuticka v lekarni skoro odpadla a odmietla mi to vydat.
podla mna su tie sukromne centra dobre hlavne na to, ze necakas a ides na presny cas.

nefertitiavi
16. aug 2011

@bebel poslem ti cisko naFrantiska Gabrisa, vedie to. oni su pod nami - pod Piccardom

nefertitiavi
16. aug 2011

@bebel kvapka jej doteraz. ma problem so vsetkym - od dlzky sukne po dlzku tricka. ale inac je neskodna a nezanechala na mne ziadne nasledky🙂)))
a do nabozenstva nenuti, skusa to nenasilnou formou, ale vyriesi to mp3 v uchu🙂))))

brinzulka
16. aug 2011

vdaka baby...
fibroskopiu- udajne sa mandla neoperuje, ale ak su problemy, tak ano... ze to poriadne pozriet-nie len "okom" ale aj fibroskopom
syn bol v pohode, kym nenastupil do kolektivu ako 4r -skolka. ...odvtedy stale nieco a my s nim...
januar-kiahne, nasledne odnoz cierneho kasla...neskor neprechadzajuci pneumokok (je ockovany), rotavirus skonceny na infuzkach v nemocke....a t.c. 1-2mesiace potahovanie, kychanie... sem tam vystup na 39...atd... ja viem, ze si treba prejst aj chorobami...ale nejak to so skolou +skusky, s nimi doma-ked ...ze ma byt mimo kolektiv obcas kapanek nezvladam...boli sme "sukromne " na ORL....ze mandla, tak nas lekar vyslal po vysetreniach...

s mladsim sme boli na alergo..pre opuch viecok a cerveny hrudnik a opakujuce sa laryngitidy- ktore presli na vzduchu a rectodelte... a snad nam z toho uz vyrastol ...alergia na coko- co sme predpokladali sa nepotvrdila...sestranka ma maleho alerg.na arasidy-byvaju v Kanade: pozor na arasidove maslo....atd...ten nosi pri sebe adrenalin..

brinzulka
16. aug 2011

ze su maminy, co maju toho podstatne viac...a znasaju v pohode...ja obcas nie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre