Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

luppita
30. aug 2011

@lucadra aj ja som myslela, ze fenistil (kvapky) je na stipance a na alergie, ale nam ho na priedusky uz 2x dala dr a vzdy zafungoval, tiez som kombinovala s mastou na hrud, aj to podla mna super zabralo. 🙂
Joj asi som zakrykla to spanie, lebo dnes ani za svet ho dostat do postele 😢 to zas bude den ak vobec nepojde spat, bo spava rad, kady den aspon 2 - 3 hodky....ach jaj, ale nemam na neho nervy, stale ho okrikovat a natahovat sa s nim, tak nech nespi ked nechce, sice si to o niake 2 hodky vyzeriem, ale co uz, aj o tom su deti 😠

rebecca2006
30. aug 2011

@lucadra aj náš spí s nami 🙂 v postieľke má periny 😀 hm,keď sa ti ydá, že chrčí, tak ju asi radšej ukáž pediatrovi zajtra, nech ju popočúva, či má čisté priedušky. Snáď sú to len prenesené chropky "z nošteka". Ja inakmalému dávam pri nádche Fenistil kvapky hlavne na noc,lepšie sa mu potom dýcha, mám s tým dobré skúsenosti. A dávamSinupret miesto Mucosolvanu, tiež yriedi hlieny- je to super ri kašli, keď treba podporiť vykašiavanie aj pri soplíkoch, lepšie idú von.

sirinka
30. aug 2011

len sinupret nedavajte vecer, lebo rozpustene hlieny potom zatekaju pri spanku a urobi to viac zle ako dobre...

gretkab
30. aug 2011

Ja som sinupret pouzila 3x a 3x sa mi z neho Marek pogrcal 😉.

rebecca2006
30. aug 2011

@sirinka čo ynamená C vit vo vysokých dávkach? Koľko im dávaš?

rebecca2006
30. aug 2011

@luppita superto máš so Simpim zariadené, je úžasný 🙂 Niekedy neviem, či je to výchovu, alebo proste je každé dieťa iné, maťko je straší o trochu ako šimonko, ale yďaleka nie je taký samostatný. Preto mám niekedy des a hrúzu y toho, čo bude potom, až bude druhé mimi, ale mžno aj ja potrebujem takú malú liečbu šokom, lebo ho držím ako vo vatičke.
Inak, ďakujem za reply ohľadom streavy, ja so si myslela, že Simi je všetko furt ho mám pred očami, ako ešte pred rokom tlačil te celý krajec chleba na jazerách. Ale ako vidím, neni sme jediní vymýšľavci 🙂

luppita
30. aug 2011

@rebecca2006 bejvavalo, aj ja rada na to spominam, ale teraz vymysla a vymysla, ale zase si poviem, ze nemoze byt vo vsetkom dokonaly, ved to by bola aka nuda 😀

sirinka
30. aug 2011

@rebecca2006 pri chorobe im davam 3x 400 - 500mg...

rebecca2006
31. aug 2011

@sirinka a aký prípravok im dávaš? Klasika Celaskon? Alebo niečo z detských? A od akého veku im dávaš takéto vysoké dávky?

sirinka
31. aug 2011

@rebecca2006 davam im vitamin C znacky Das gesunde plus, je to prasok a da sa kupiv v DM za necele 2 eura...a je to uplne cista kys. askorbova a davam im to od tohto leta, lebo az teraz som dosla k informaciam o vitamine C....
ma aj Jamieson nejake cmulacie tabl. z vyssou gramazou, ale su podstatne drahsie...

lucadra
1. sep 2011

Ahojte baby. Ja som vám včera písala z mobilu, no neodoslalo mi to. ☹ Len som chcela, že nakoniec sme boli u Dolanovej, no baby poviem vám, že to je hotový anjel. Strašne super dokina a ja som sa jej tak bála. Malá je zahlienená, vracká hlieny, plný noštek má, crp mala pod osem a moč negatívny. No aj napriek tomu dostala antibiotika, po zvážení jej predošlého zdravotného stavu. Bola srandovná, rozprávala na mna asi desať minút po madarsky a potom na mna pozrie a vy neviete po madarsky? Ved malá má madarské priezvisko 😀 tak ja hned že nerozumiem všetko, no a že malá ma priezvisko po tatovi a ten je madar ale ja nie som.
No zvažujem prestup od harsanyiho. Určite prestúpim k nej. Páči sa mi jej prístup, sestrička je hotový anjel.
Síce nadštandard má poplatok 100 eur, ale to je zanedbatelné. A páči sa mi služba návštev doma po dohode a v súrnych prípadoch za poplatok.
Malá je na tom troške lepšie, čo by ste mi odporučili kupiť ako doplnok? Asi hlavne biogaiu a čo ešte? Nejaký celaskon?
Pekný sviatočný deň dnes prajem, majte sa, pa 🙂

gretkab
1. sep 2011

@lucadra Tak super, ze si bola spokojna, ako som pisala, ja som tiez na nu pocula len pozitivne 🙂.
Ja mam inak na Harsanyim dost rada prave to, ze sa atb vyhyba, kolko sa da - lebo ja tiez (aj ked zial tento rok sme sa im nevyhli ☹ ). Takze ja zatial nemenim (aj ked je pravda, ze som u Dolanovej osobne nebola 😉).
Ale ked uz atb, tak k nim akekolvek probiotika.

myskarum1
1. sep 2011

V Senci sa uskutoční dňa 1.októbra 2011 jesenno-zimná burza detských vecí v priestoroch pastoračného centra na Farskom nám.4, Senec. Začiatok o 9:00 do 12:00 hod. Všetci ste srdečne pozvaní V prípade záujmu o predaj vecí, sa kontaktujte na mail maria.turcekova@gmail.com. Zašleme Vám podrobné info a podmienky na predaj vecí.Uzávierka na registráciu predajcov je 20. septembra 2011. Po tomto termíne už nie je možné sa prihlásiť, nakoľko je obmedzený počet predávajúcich z kapacitných dôvodov.
ďakujem a teším sa na Vás
Maria

sirinka
1. sep 2011

@lucadra ja by som probiotika az tak neriesila, radsej jogurty, acidko, kolostrum, aloe vera a teda vobec nechapem tie ATB, ked nic nenasvedcuje bakterialnej infekcii ☹

sirinka
1. sep 2011

baby a trosku z inej temy....viete neviete odporucit niekoho na zavlahy? aby aj kvalita aj cena boli dobre???

saxana123
1. sep 2011

@sirinka ja viem, chceš IP?

sirinka
1. sep 2011

@saxana123 jasne, budem rada 🙂

gretkab
1. sep 2011

@sirinka My sme si robili sami - to ti moc nepomoze, ale najlacnejsia alternativa 😉.

sirinka
1. sep 2011

@gretkab 😀 no nepomoze...sice nalacnejsia, ale museli by sme mat aspon ake take vlohy a predpoklady na taku pracu....uz sme o tom premyslali, ale radsej to nechame na odbornika...

horajda
5. sep 2011

ahojte baby,je tu niekto zo Senca co mu nezobrali dieta do skolky a potreboval by opateru?Rada by som pomohla. Moja Zuzka bude mat tri rocky v novembri a matusko 10mesiacov. Na cene sa viem dohodnut. Mame velky domcek.

sirinka
5. sep 2011

ahojte...tak zajtra sa opat otvaraju brany materskeho centra.... 🙂

luppita
5. sep 2011

@sirinka fakt, nase slniecko bude uz otvorene? jej tesime sa, uz moze byt aj skaredo vonku 🙂

gretkab
6. sep 2011

@luppita My vam budeme zavidiet a mysliet na vas! Pozdravujte vsetkych.

bubina76
7. sep 2011

Ahojte zienky, prosim,viete mi poradit v Senci dobru cistiaren odevov? Potrebujem si dat vycistit kabat a zimnu bundu,a netusim,kam sa to tu da zaniest...nech je to potom aj nositelne 😉 Diiik

rebecca2006
7. sep 2011

@bubina76 ja dávam čistiť veci do čistiarne Žblnk úplne na konci Lichnerky, na rohu tej veľkej ulice, čo ide smerom na jazerá Juh- je to rohová budova. Nestalo sa mi, že by mi niečo domrvili

rebecca2006
7. sep 2011

baby, prosím Vás, nemáte niekto skúsenosti s očnou lekárkou Dr. Kválovou tuto zo SC? Robí dospelých aleo decká? Pre eba by som potrebovala, kuknúť očné ozadie a refrakciu, lebo ma v jednom kuse bolí hlava... Dík 🙂 REspektíve ak viete poradiť nejakého iného dobrého očiara v BA, TT a pod, sem sa s tipmi 🙂

nikonka
7. sep 2011

@rebecca2006 ja som k nej chodievala, bola som spokojna... je sice svojska, ale mne vyhovuje... len je dobre sa bud objednat alebo prist skoro rano, lebo vzdy ked som dosla, mala plno

luppita
7. sep 2011

@bubina76 ja som raz davala cistit malemu fusak a tiez tam ako pise rebecca2006. o inej cistiarni ani neviem a bola som spokojna, urobili to fajnovo setrne, kedze to bolo pre babatko 🙂

luppita
7. sep 2011

@rebecca2006 inak neviem ci tie bolesti hlavy nie su spojene s tehu, bo mna hlava nebolieva, ale prve 4 mesiace tehu som mala take bolesti, jak nikdy, az na vracanie mi z toho bolo. kedze som si na to nechcela nic davat len som to pretrpela a nakoniec to preslo, klop klop klop.

brinzulka
7. sep 2011

cistiaren na konci Lichnerky: my sme dali cistit svadobny oblek, bundu...spolocenske saty - uplne v pohode, raz mi nezobrali kostym -lebo sa bali, ze sa "zbehne" tak som ho oprala doma v rukach...a poodpadavalo, co mohlo 😀 - t.j. vedeli, preco ho nechceli.

ak nemate program na piatok a sobotu: jarmok v TT a pod hradbami:
http://festival.tsc.sk/

@rebecca2006 ak Ti nevadi poplatok za objednanie na hodinu a TT, Mudr.Ondreicka.... niekedy pracuje aj u Morvaya v optike, ale na poliklinike v TT ma ambulanciu, ja som sa objednavala priamo jemu... aj mm
http://www.ofta.sk/ofta_files/kontakt.htm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre