Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

sirinka
13. sep 2011

@bebel vsak chvalabohu, ze bezproblemov....ono skor ide o to, ze pomer komplikacii po prekonani ovcich kiahni proti komplikaciam po ockovani proti kiahnam, je v neprospech ockovania...

sirinka
13. sep 2011

@bebel navyse toto ockovanie podla vsetkeho nechrani celozivotne a v dospelosti su kiahne neprijemnejsie...
prekonanie kiahni v detstve zabezpeci celozivotnu imunitu....
U chorôb, ako sú ovčie kiahne, vysoké počty chorých detí nie sú v zásade nijak na závadu. Ak si deti týmto ochorením prejde v detskom veku, majú doživotnú imunitu a sú tak chránené aj v neskoršom veku, keď má toto ochorenie komplikovanejší priebeh. Celkové náklady sú teda nákladmi na jedno liečenie choroby s ľahkým priebehom. Ak je však dieťa zaočkované a po pominutí účinku očkovania (najneskôr do 10 rokov, zvyčajne však oveľa skôr, teda do 3 až 5 rokov) ochorie na ovčie kiahne, celkové náklady budú nákladmi na očkovanie + náklady na liečbu problémov spôsobených očkovaním + náklady na liečbu samotného ochorenia, ktoré však bude mať ťažší priebeh vo vyššom veku, takže aj samotné tieto náklady budú vyššie. Ako vidno - jediným víťazom v takomto (nijak neobvyklom) prípade je farmaceutický priemysel. Ako štát (platiaci zdravotné poistenie za deti), tak i samotné deti majú z toho viac škody než úžitku

Ďalej: epidémia osýpok v prípade, že nedošlo k žiadnym úmrtiam (a to určite nedošlo, inak by to ÚVZ SR isto-iste nezabudol hlasne zdôrazniť), nie je žiadnou tragédiou. Osýpky boli kedysi tak bežné ako chrípka a nikto sa kvôli tomu zvlášť netrápil. Len keď bola vynájdená vakcína proti osýpkam, zrazu sa osýpky stali hrôzostrašnou chorobou, ktorú chce WHO vyhubiť po vzore pravých kiahní. Viď tiež vyššie

http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-vyznam-p...

gretkab
14. sep 2011

@sirinka Ja som si vedoma vsetkeho co pises, nie som si ista, ci rozhodnutie, ktore som spravila bolo to najlepsie, ktore som spravit mohla (a zatial dufam, ze ano) - ja som proti kiahnam ockovat dala obe deti vzhladom na to, ze moja neter skoncila po kiahnach so zapalom mozgu v nemocnici. Znova sa ucila chodit a skratka to bolo velmi komplikovane. Ja mam skratka z kiahni paniku, takze som sa rozhodla takto. Ci to bolo spravne ukaze asi len cas. Je mi jasne, ze kiahne treba preockovavat, ale tak preockovavam si aj tetanus a nemam z toho nejaku hrozu. V kazdom pripade som tym chcela povedat, ze ja nie som nejakym zastancom nepovinnych ockovani, ale asi sa clovek musi rozhodnut s ohladom na konkretnu situaciu. Takze nam drzim vsetkych palce, nech deticky choroby obchadzaju a ked uz, tak nech je priebeh aspon "priatelsky" 🙂.

sirinka
14. sep 2011

@gretkab vo vyssom veku uz ockovanie nepredstavuje az taky problem, kedze imunita je uz doriesena, mnozstvo ockovacej latky v pomere k telu je tiez ine....
ja chapem, ze pokial ste nieco take zle v rodine zazili, ze sa toho bojis...ved aj ja sa, preto sa snazim pozistovat, co sa da...
kazdopadne tetanus je smrtelna neliecitelna infekcia, tak to je zase o niecom inom a patri medzi povinne aj v dospelosti....

elenk
14. sep 2011

@rebecca2006 ahoj rebecca, nasla som tu starsi prispevok o Bambino klube v Senci, chcem sa opytat, ci to este funguje. Dakujem

sirinka
14. sep 2011

@elenk http://www.mc-slniecko.szm.com/
bambino klub nefunguje, ale centrum ano...

rebecca2006
14. sep 2011

@sirinka máš v podstate pravdu, a tvoje maminkovské názory si veľmi vážim, ale s www stránkou riziká očkovania nechcem mať nič spoločné, oháňajú sa akože výsledkami štúdií, ktoré vôbec charakter klinických štúdií nemajú a uvádzajú ako nežiadúce účinky aj to, čo nikdy potvrdené nebolo, ok, fajn, že to spomenú, ale nedovolila by som si to napísať takto bohorovne ako ro uvádzajú tam.....ViĎ napríklad MMR vakcína a autizmus, to niekto také niečo potvrdil aleb čo , že to tam tvrdia tak akoby to bolo na 100%? Ja to beriem, ak mi niekto povie, že je tam podozrenie,že také niečo tá nešťastná vakcína môže robiť, ale napísať to takto????
Toť môj osobný názor.
Ja mám s poradňou očkovania dobré skúsenosti, na nič ma nenahovárali, len mi doktorka úplne objektívne vysvetlila pre a proti a záver si aj tak musia urobiť rodičia. Vôbec ma na nič nenahovárali, naopak, konkrétne pri vakcíne proti kiahňam mi lekárka sama povedala, že je nutné vážiť, že ochorenie samotné prebieha vačšinou nekomplikovane a že ona sama by vlastné dieťa dala zaočkovať, len ak by bolo už vačšie a hrozilo by, že infekt bude mať ťažký priebeh., alebo ak by dieťa malo napríklad atopický ekzém.
Nehccem hodnotiť, možno to bola jedna lekárka z viacerých , čo tam robia, a ty máš iné skúsenosti....

sirinka
14. sep 2011

@rebecca2006 no ono je to tak, ze tymito studiami a suvislostou sa zaobera mnoho lekarov a vedcov po celom svete a pokial neexistuje dokaz, ze to suvislost nema, tak vylucit sa to tiez neda a kedze autistickych deti zacalo enormne pribudat v dobe vakcinacneho boomu a stale sa bohuzial zvysuje, myslim si, ze to ani nemusi byt take vylucene, ako sa nam snazia tvrdit vyskumnici pracujuci pre farmaceuticke firmy....
http://ockovanie.org/autizmus.html
http://www.ockovanie.org/mmr-vakcina-autizmus.html
http://www.cas.sk/clanok/166091/doktor-podla-kt...

pri atopickom ekzeme je podla nich dobre ockovat?

rebecca2006
14. sep 2011

@sirinka pri atopickom ekzéme s výraznými kožnými prejavmi áno, pretože tam sú kiahne závažnou komplikáciou- keď sa vyhodí dieťaťu výsev v teréne toho ekzému-tam poto hrozia superinfekcie a dieťa si samozrejme rozškrabe ekzém, vačšinou tieto deti končia na kožných oddeleniach a musí sa to zvládnuť za hospit.
Teraz nemám na mysli to, že nejaké dieťa má dg atopický ekzém a trochu červené loíčka, alebo je koža v ľude, ale tie ťažké ekzémy po celom telíčku.
Toľko aspoŇ aj náš imunolog....

sirinka
14. sep 2011

@rebecca2006 a nie je tam potom problem z imunitou? mna nasa pediatricka prave poslala najprv ku koznej, ked sa janke ukazal ekzemik, ze ci mozeme ockovat alebo nie....

sirinka
14. sep 2011

@rebecca2006 inak mne sa po kazdom ockovani ekzem vyrazne zhorsoval, od dvoch rokov do 10 som nemala ziadne prejavy a po preockovani proti TBC znova a dost zle, po ockovani proti Hep B v 15. roku som dokonca skoncila prave hospitalizovana na koznom s tazkymi prejavmi ekzemu a infekciou zlatym stafylokokom...

rebecca2006
14. sep 2011

@sirinka jasne. Očkovanie znamená zásah do imunitného systému. Neviem jednoznačne odpovedať, atpický ekzém všaknie je kontraindikáciou očkovania, ak nejde o akútnu exarcerbáciu- tu si ale asi odporujem, lebo som predtým napísala, že očkovanie proti kiahňam je vhodné hlavne pri ťažkých ekzémoch. Úprimne, neviem jednoznačne, určite bysom sa poradila s dobrým dermatologom a imunoalergologom, čo olni na to.
Mne to len takto zdôvodňoval náš imunológ- že proti kiahňam by dal v tomto prípade očkovať- a podľa mňa to má svoje racio- predstav si tú katastrofu, keď aj tak doškriabané dieťatko chytí do tohto terénu ešte aj kiahne...
Ja som to ale ďalej neriešila ani si o tom nezisťovala viac, lebo našťastie to nie je náš prípad, tak som to pustila jedným uchom dnu druhým von.
Každopádne, nie je ľahk= royhodnúť o vlastnom dieťati, človek chce nejlepšie....

sirinka
14. sep 2011

@rebecca2006 no presne tak...lahke rozhodovanie to nie je....

sirinka
14. sep 2011

este tak na okraj...ako sa niektore vakciny vyrabaju, medzi inymi aj ta proti kiahnam....
http://www.slobodavockovani.sk/news/vakciny-z-u...

brinzulka
14. sep 2011

@sirinka ja som za...precitat wikipediu:
napr: cierny kasel, TBC....
ockovanie : pozitiva/negativa (co su linky slobodaockovania) a rozhodnut sa po konzultacii s lekarom..

sirinka
14. sep 2011

@brinzulka jasne, pokial sa niekto rozhodne neockovat, mal by mat vsetky dostupne informacie o danych ochoreniach zmaknute a na zaklade toho prebrat zodpovednost za svoje rozhodnutie...
ale preco by ich nemal mat, pokial sa ockovat rozhodne, resp. rozhodne sa ho neodmietnut...tiez si myslim, ze by sme mali vediet, cim, proti comu a preco ockujeme 😉 a ruku na srdce, kolki pediatri nejako blizsie informuju mamicky o ockovaniach, vakcinach a pripadnych rizikach...teda okrem teploty a podania paralenu, ci nurofenu....
http://www.vitalia.cz/clanky/objev-ceskych-vedc...
toto napr. je uz dost stara info a ja napriek tomu stale dostavam odporucenie podat po ockovani "uz preventivne" paralen alebo nurofen...

soso
16. sep 2011

Kocky, trosku na veselsiu temu: Nova Sencanka Viktoria sa narodila vcera, 15.9. o 9:42 a mala 3480g a 50 cm🙂

gretkab
16. sep 2011

@soso BLAHOZELAMEEEEEE!!!!! Tak si to spolocne uzivajte, hlavne nech princeznicka pekne papa a obe ste spokojne a tesim sa, ked vas uvidime nazivo.

sirinka
16. sep 2011

@soso gratulujem 😵

rebecca2006
16. sep 2011

@soso blahozelam, nech ste obe rychlo fit a doma 🙂

blesura
19. sep 2011

Ahojte babulky, nepoznate niekoho na obcasne opatrovanie deti? Kamoska zhana pre svoje deticky (ma 2 a 4 rocne). Vdaka.

rebecca2006
19. sep 2011

dievky, máme za sebou morfosono v 22tt a tentoraz to bde dievčatko 🙂

sirinka
19. sep 2011

@rebecca2006 jeeej, gratulujem, budes mat pekny parik....

rebecca2006
19. sep 2011

@sirinka ďakujem 🙂 teším sa, že zažijem aj pocit, aké je to mať dievčatko, kým je dieťatko maličké, tak aj chlapčekovia sú úžasní mojkovia, ale keď bude Maťko vačš tak to bude len samé lietanie, futbal a vyprážané rezne 🙂 Tak aspoň budem mať s kým slovo prehodiť 🙂

rebecca2006
19. sep 2011

ešte mám jednu otázku- máte skúsenosti so zarastajúci nechtíkom na nohe u 2- ročiaka? Som si všimla predvčerom, že Maťko má začervenalý val pri nechte na palci, zatiaľ ehnisá, ale je to dosť škaredé, asi som mu zle zastrihla necht a zarástol mu trochu. Vydezinikovala som mu to, dla repíkový kúpeľ a na moc Bactroban, ale nezlepšolo sa to... Moc sa mi nechce k lekárovi s tým... Skúsiť Višňpvského roztok? Aleboradšej rýchlo na chirurgiu, nech mu to ošetria? Neviem, či pediater s tým bude niečo vedieť spraviť.... ĎP 🙂

sirinka
19. sep 2011

@rebecca2006 alebo betaden mast, pripadne aloe vera nejaky pripravok...

rebecca2006
19. sep 2011

@sirinka vidíš, na Betadine som zabuda. Máš skúseosti s nejkým konkrétnym aloe vera prípravkom? Ja som ho ešte nikdy nepoužívala, a mať doma také čosi by sa zišlo....

sirinka
19. sep 2011

@rebecca2006 ja mam teraz od firmy forever living ci ako, ale najblizsie objednam od LR.
myslim, ze v podstate je to jedno kde ho kupis. mne sa magduska popalila horucou kavou, druhy stupen, pluzgiere a davala som jej obkladiky s aloe vera a krasne sa jej pliecko zahojilo, ziadne jazvy, nic nevidno...

luciamk
20. sep 2011

Ahojte babule, neviem či ste sa o tomto už bavili, ale chodíte v Senci niekam s deťúrencami. Myslím nejaký krúžok, hudobný, cvičenie alebo tak... Samuš má 18mes. Minulý rok v zime sme chodili na plávanie, ešte keď to robila tá cookie a to bolo super, aspoň sme sa zabavili, keď sa nedalo ísť priadne von. Poraďte prosím...

bebel
20. sep 2011

@luciamk ja chodím s malou do PK, podobné akcie pre menšie deti v SC sa mi nepáčili. 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre