Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

babyzlava
7. jún 2012

Je to 50% zlava na vstup do kaviarne Klubik (aby ste na to nemuseli klikat, ak Vas to nezaujima)

bubusko1
7. jún 2012

Ahojte mamicky, som tu nova a este k tomu aj v Senci - pristahovalec 🙂. Vacsina z vas ako uz citam su uz mamickami, ja este len budem mamickou na jesen. Tak si len citam blogy, ale rozhodla som sa napisat, ved ked sa male narodi tak budem potrebovat nejaku tu radu a kedze nemam ziadne kamosky v senci s malymi detmi tak aspon cez toto forum. Vacsina z vas chodi do materskych centier a tam sa stretavate, ale je nieco v Senci ako su kurzy pre buduce mamicky? Kde by som tam postretavala nejake buduce mamicky a predebatila, pripadne vybehla na nejaku tu sodofku 🙂? Dakujem za kazdu radu.

sharkaa
10. jún 2012

Maminy boli ste teraz niekedy vybavovat detom pas? Neviete kolko tam byva ludi? Pripadne aky cas je najlepsie tam ist s 2 malymi detmi 🙂)))

bebel
10. jún 2012

@sharkaa ja som bola, ale v pondelok o 10,00 som sa na opätku otočila s oboma dcérami. Potom v piatok tato išiel od rána vystáť radu na poradové čísla a potom sme po cca hodine a pol prišli za ním. Išlo to potom celkom dobrým tempom, sama s 2 deťmi by som to ale nešla vybavovať...bolo tam veľa ľudí, dusno a smrad.

adulik23
10. jún 2012

@sharkaa ja som bola v pondelok rano o 10 pred mesiacom a cakala som 20 minut. 🙂
poslala som aj kamosku. ta bola minuly pondelok cca o 11 a ze cakala len 10 minut.
vsetko je to nahoda.

veronika33
autor
10. jún 2012

@sharkaa
v pondelok okolo 13 hod tam nebol nikto, ale nemala som pri sebe rodne listy a ani druhe dieťa, v stredu okolo11.30 tam bolo asi 10 ľudí, ale asi za 15 minút sme boli na rade, sú tam 3 pracovníčky, ide to rýchlo, v piatok poobede berú len deti

lienka7
10. jún 2012

@sharkaa ja som bola cca pred 3 tyzdnami v pondelok okolo 9.30 a pred nami boli 3 ludia, takze pohoda.
Jedna pani mi doporucovala ist tam hned rano na 7.30 ked zacinaju .... je to vsetko asi vec nahody

rebecca2006
11. jún 2012

baby, hodím celkom mimo témy-ak nektoré korčulujete- na kolieskových, aké by ste mi dporučovali kúpiť si na začiatok? NIkdy som na nich nestála, ale bývať v SC a nekorčulovať 😀

sharkaa
11. jún 2012

Baby velka vdaka za info, dnes som tam zbehla a nikto tam nebol, hned sme isli dnu 🙂
@veronika33 vdaka za pripomenutie rodnych listov 😀 niesom si ista ci by ma to napadlo 😀

rebecca2006
11. jún 2012

@sharkaa b stredu cca 11,00? čakali sme hodinu, bola som aj s mamou sama by som to s nimi nezvládla. Šlo to celkom týchlo, ale bolo plno 😖

luppita
11. jún 2012

baby prisla vam uz odpoved na odvolanie co sa skolky tyka? kamoske prislo dnes, ze nevzali na kollarovu, ale mne stale nic 😠

bebel
12. jún 2012

@rebecca2006 http://www.exisport.com/katalog/product/1272-Fi...
alebo http://www.exisport.com/katalog/product/1276-Fi...
akú veľkú máš máš nohu?
Alebo zbehni do Arsenalshopu, nech ti poradia http://www.arsenal.sk/index.php?id=56&cat=527&s... a kúp si ich v Scarlette v SC
btw teraz rušili Gigasport v Avione, škoda, že si tam nebola vyberať korčule.... 😅 mohla si ušetriť.

rebecca2006
12. jún 2012

@bebel bel dík, noha 37. NO, škoda, ten Gigáč mi ušiel....ďakujem za tipy, dúfam, že dostanem na narodky- alebo na meniny 🙂 Kde je prosímScarlett v SC? TO so ešte nepočula...

gretka2
12. jún 2012

@rebecca2006 Pozri aj v Katrinsport tu v SC na E.B. Lukáča 2008/14, stranka katrinsport.sk, tam ti fajn poradia.

bebel
12. jún 2012

@rebecca2006 v rodinnom dome na začiatku Senca, v tej" záhradkárskej osade" oproti novým hasičom...prepáč Katrin sport je to http://www.katrinsport.sk/
Scarlett je tuším v BA

rebecca2006
12. jún 2012

@bebel jaj tak katrin poznám 🙂

kity125
12. jún 2012

@luppita mne doslo z mestkeho uradu že nedostatok miesta, riaditelka postupovala podla zakona....blabla

kity125
12. jún 2012

nemá niekto info či bude niečo mestký urad riešiť čo s neprijatými detmi? alebo ich to nezaujíma?

monline
12. jún 2012

@sharkaa ja som bola teraz v pondelok asi o pol tretej a vybavili sme sa do pár minút, nikto nebol pred nami

monline
12. jún 2012

@sharkaa aha...teraz pozerám, že si vybavila 🙂

rebecca2006
13. jún 2012

ahoj baby- popýta, sa na váš názor- od akého veku dieťatka by sme sa " s kĽudným svedomím" vrátili do práce? Ja viem, blbá otázka, je to individuálne, ale aj tak som si chcela spraviť prehľad 🙂 Ja na tejto MD/ resp RD/ nebudem určite môcť ostať do Esrerkiných 3rokov, peniažky nepustia, ani mesto mi už nebudú asi tak dlho držať- a potrebujem do konca mesiaca oznámiťv robote, kedy chcem nastúpiť.... Spodnú hanicu som si určila 1,5 mes a vrchnú 2,5 roka... Tak čo myslíte?

svmonika
13. jún 2012

@rebecca2006 moj nazor je cim dlhsie, tym lepsie 🙂... ja som bola na materskej - rodicovskej 3 roky a nelutujem, aj ked nie vzdy to bolo jednoduche...myslim, ze cim viac sa venujes svojim detom tym je to pre ne lepsie..chapem, ze nie kazdy si to vie zariadit.....a svedomie si musi kazdy " spytovat " sam 🙂

lienka7
13. jún 2012

@rebecca2006 ... ja som povodne chcela byt doma co najdlhsie, ale zial akosi ten stereotyp ma zacal ubijat a tak som sla do prace ked mal Misko 2 roky a 2 mesiace. Vlastne uz bol ako tak samostatny: nieco si vedel obliect sam, bol bez plienok, vedel sa sam najest, ukecany bol az moc ....a ja som bola rada ze konecne budem riesit aj ine problemy ako tie domace a tiez sa aj dostanem medzi ludi.
Na druhej strane sa mi to mozno vratilo v tom, ze mu dlho trvalo kym si zvykol na skolku a tiez sa mi to vracia v tom, ze je kazdu chvilu chory. Mozno ak by som s nim ostala doma do jeho 3 rokov bol by na tom lepsie. Ktovie.
S Natalkou ostanem mozno dlhsie. Teda chcela by som si to uzit az do konca, ale mozno zase budem po 2 - 2,5 roku doma z toho "na prasky" a ist do prace bude mensie zlo ako byt doma a byt "nervoznou a uvrieskanou furiou"
.... toto si musi kazdy zvazit ...je to tak ako pise @svmonika svedomie si musi kazdy spytovat sam
....kazdy ma iny meter, iny pohlad, je to dost individualne

brinzulka
13. jún 2012

ja by som do prace skor nesla z osobnych dovodov: ARO a sluzby 12stky noc/den, vikend....atd.... nozokom.infekcie...
nezazila som- ale myslim si, ze ak ma mama malych deti skratenu prac.dobu, pripadne nemusi sluzit, ak ma male deti (co niekedy u Dr.platilo)...da sa to. Ale nemam osobnu skusenost- to tak od brucha
zvazit si musis sama: + - dopad ! Drzim palce- pre to spravne rozhodnutie.

sirinka
13. jún 2012

ani ja by som sa do prace uplne neponahlala, pokial to skutocne nie je akutne, ze financie dochadzaju...lebo teraz sa nam mozno zda, ze je doma stereotyp a ze nam to ide na hlavu a co si myslite, ze ked zacnete chodit do roboty tak co sa stane? zase po case nastane stereotyp, len zrejme trosku hektickejsi...
takze ja to vidim tak...
moja sestra mala moznost byt na RD iba 5 mesiacov, ma skratenu prac. dobu, ale stale hovori, ze mi zavidi, ze mozem travit vsetok cas s detmi, kdezto jej mala je u pestunky, navyse okolo roka zacala malinka aj protestovat, nechcela tam velmi byt, chcela byt s mamou...

adulik23
13. jún 2012

@rebecca2006 ja som miska dala do skolky ako 2,5 rocneho a dnes to dost lutujem. ☹ nastastie, on bol uz zrely na skolku a cely proces adaptovania prebehol viac-menej idealne, 🙂 ale mna mrzi, ze som sa ukratila o "posledne" leto, ktore sme mohli byt spolu. namiesto toho som sedela v kancliku. 😒
s matkom planujem byt doma cele 3 roky. 🙂

ale aby som odpovedala na otazku - podla mna su 2 roky zaklad, co by mala byt mamina doma s dietatom. to ostatne je len plus, ale kazdy sa musi rozhodnut podla vlastnej situacie. 😉

rebecca2006
13. jún 2012

@svmonika
@adulik23
@sirinka
@brinzulka
ďakujem za názory. 🙂
hm, ponáhľaŤ sa ani ja nechcem, len niekedy je situácia, že proste sa nedá byť doma tak dlho.... Ten staereotyp a tď človek nejako prežije, o to nejde.... Ale rozhodla som sa, že ak nebude unás doma nejaký katastrofa, tak od 2 roky nejdem. To by asi fakt bola kravina..... A keďže 2 roky nám vychádzajú na január, tak ak budú peniažky, potoahnem doma ešte cez leto a nastúpim v 2,5. Teda, predčasne teraz plánvať, ale aspoŇ v tom zmysle napíšem do práce.....

rebecca2006
14. jún 2012

@bubusko1 vitaj. Aktuálne netuším, či sa tu pre ehotky niečo robí, ja som chodila na cvičenie do kulkturáku, ale neviem, či ešte funguje.

bubusko1
14. jún 2012

@rebecca2006 dakujem pekna, ze sa aspon niekto vobec ozval 🙂

horajda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre