Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

alex21
1. júl 2008

adka dík za radu 😉
sirinka to čo adka spomínala je úrad práce. Ty by si sa mala prihlásiť do sociálnej poistovne aspon myslím 😕 a tá v SC neni. Senec patrí do bratislavskej pobočky tu je link:
http://www.socpoist.sk/zoznam-pobociek-podla-kr...

benitas
1. júl 2008

ahojte, ked o papierovackach, tak sa spytam aj ja co je to ta rodicovska dovolenka?
a co potrebujem pobybavovat ja na uradoch pred a po narodeni dietata?
Citala som nejake clanky o tom, ale je to tam take zdlhave.........no proste sa v tom nevyznam.
dakujem

lienka7
1. júl 2008

benitas - ani nehovor, z uradov mam fobiu, ale zase musim povedat ze s prisptupom uradnikov tu v Senci som bola zatial velmi milo prekvapena.
Najviac behaciek je po porode - takze to bude musiet absolvovat manzel.
Skus si pozriet tieto linky:
http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...
http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-po-poro...
mne to dost pomohlo - teda aspon sa zorientovat co kde kedy ako, postahovat formulare, vytlacit si ich dopredu, vyplnit a tak, snad to bude OK a usetrim manzelovi nervy.

benitas
1. júl 2008

🙂 dakujem lienka, idem to pozriet

alex21
1. júl 2008

mne muž doniesol akurát rodný list ostatné som si všetko ja povybavovala 😝
a materská dovolenka je 28 týždnov prípadne 37 ak čakáš dvojičky alebo si osamelá matka. A vtedy sa dostávajú peniaze zo socialnej poistovne a je to ako keby si dostávala PN. A u kazdého je to iná suma podla odvodov. Nárok na nu ma každý kto bol pred pôrodom nemocensky poistený. A rodičovská dovolenka sa dostáva potom do 3 rokov dieťaťa a je to rovnaká suma pre všetkych. To je len v skratke na vysvetlenie. Odborne by to bolo na dlhšie 😀
a tu sú ešte linky na vzory žiadosti
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...
a články na čítanie čo kedy treba vybaviť
http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-po-poro...

brinzulka
1. júl 2008

Ahojte baby. Mozno trosku odveci...nas maly sa narodil v auguste 2006, kedy sa zmenili veci v soc. poistovni, co sme nevedeli...lebo sme sa pytali tetusiek na urade, ci nieco treba a povedali, ze vsetko je ohladom papierovaciek o.k. Prisli sme na to tento rok...ked som citala"mamickovske" casopisy...takze mi neodchadzali rok a pol peniaze na dochodok a vraj sa mi nezapocitali roky...tak neviem, ci budem v praci o rok a pol dlhsie...lebo ma nepustia do dochodku a budem pacientov o barlickach obiehat 😀
Soc. poistovna ma pre Senec pobocku iba v BA...ale podarilo sa vsetko vybavit telefonmi, overenim podpisov na matrike a poslanim potrebych formularov predom vytlacenych z pocitaca, doporucenou postou do BA. Potom sme im zavolali, ci vsetko prislo..je v poriadku a ci sa roky uz zapoc. budu a peniaze na piliere odchadzaju.
zuzu

sirinka
1. júl 2008

brinzulka si zdrav. sestra?

brinzulka
1. júl 2008

Sirinka...hej som, co aj Ty?

sirinka
2. júl 2008

brinzulka ta veru aj ja 😀 si aj my stale robime srandu, ze ked predlzuju odchod do dochodku, raz sa nebude dat rozoznat, kto je pacient a kto sestra...

benitas
2. júl 2008

sirinka, teba zajtra caka malorka, co ?
uz mas pobalene?

sirinka
2. júl 2008

benitas ani nahodou, dnes pridu k nam sestry, tak budu bavit malu a ja zacnem balit, inac by boli ponozky a tricka po celom byte a moje nervy v kybli 😅 ale uz sa tesime 🙂

benitas
2. júl 2008

joj, jak ti zavidim, ale v dobrom 🙂
potom napis ako ste sa mali a dones vela foto
prijemnu dovolenku

brinzulka
2. júl 2008

Sirinka...uzite si dovolenku...ja mam hlavu v smutku, ako sa vratim do prace na 12tky...ved za slobodna som chodila z ARA zmordovana...a ktohovie, ako to bude teraz..ale snad mam este rok cas.
Baby neviete nazov ulice na ktorej je to nove ihrisko?

benitas
2. júl 2008

je to Sokolska, oproti potravinam Minor - Plechac je to ihrisko

sirinka
2. júl 2008

diky baby, benitas, mozno buduci rok budem zase zavidiet ja tebe 😅
brinzulka no ja mam tiez uz iba rok matersku, ale snad sa podari dalsie babatko, mne sa veru nechce ist moc pracovat 😖 ale keby ze musim, tak iba na polovicny uvazok

sirinka
2. júl 2008

tak uz som zacala balit a katastrofa ☹ najradsej by som zobrala pol domu, neviem si to predstavit, ked bude tych deti viac

brinzulka
2. júl 2008

Benitas- dak., pojdem to buduci tyzden pozriet.
Sirinka- no to mas dobreho zamestnavatela, ak sa da vybavit polovicny uvazok...ja by som tiez chcela druhe a az potom do prace a najst nieco na 8 hodin...ibaze manzel ide atestovat a povedal, ze dalsie babo by mohlo pockat, kym to nebude mat za sebou...co uz ☹ pockame...ale ved ktohovie 😉

sirinka
2. júl 2008

brinzulka ja by som na osmicky nechcela robit...to si potom furt v robote 😕 ked som ostala tehotna, tak som chodila na osmicky styri dni v tyzdni a bola som viac unavena, ako ked som sa tahala z pacosmi...mne to dennodenne vstavanie nerobi dobre...a klarka si teraz vymyslela vstavat o 5:45 ☹ pomooooc

aallee
6. júl 2008

ahojte babenky sme sa dlhsie odmlcali boli sme na chalupe u sestry a bolo supeeeeeeeeeeeeeeeeeer 😉 aj som si doviezla neter na vypomoc, tak trochu oddychujem......

ada 78 tak to fakt musime napravit a ty byvas v nasom baraku?

prajem vam slnecny start do noveho tyzdna..... 😎

weroni
6. júl 2008

baby caute ja len na skok moc nestihame, malicka Esterka je hrozny hlados a skoro stale je na prsniku azu v noci normalne spinka tie 2,5 - 3 hodky 🙂
Ako sa mavate?
Matka ako sa citite?

benitas
7. júl 2008

To je super, ze sa mate dobre 🙂
My tiez, malinka kope ako o zavod 🙂
Vy ostavate v Ulanoch? Nepridete do SC?

weroni
7. júl 2008

atka ano zostavame ale sem-tam vybehneme do SC 🙂
ak budeme u babkly niekedy poobede tak sa vam dobehnem,e ukazat 🙂
inac mne je za tym kopkanim trocha smutno, je to super vsak 😵

lienka7
7. júl 2008

Ahojte.
weroni - hlavne ze malinkej chuti (aspon neprebera 😉 a zje vsetko ako sa ma)
Ja sa pomaly zacinam chystat, este minuly tyzden to vyzeralo tak, ze do terminu sa asi nic neudeje - vraj nic nenasvedcovalo tomu ze by sa mal maly co chvila narodit, ale od vcera mavam take zvlastne pocity a tlaky - ako pred MS, ale len obcas, citim maleho ze ma tlaci moc dole. Doteraz ma tam netlacieval tak sa asi zacina nieco diat. Vo strvrtok mam poradnu tak uvidim co sa dozviem.
Inak tiez neviem ci sa mam tesit na maleho a na prebdene noci a pod, alebo lutovat to, ze pridem o brusko a o mexicke vlny co mi tam maly robi ked vystraja.

potvorka
7. júl 2008

Ahojte 😉
My sme sa do Senca pristahovali na konci aprila a Lukasko sa nam narodil 13.5.2008 (do roka a do dna od svadby 😎 ) takze este fungujeme krabicovym systemom ☹ Ale inak sa mi tu velmi paci, byvame pri pesej zone, Turecka ulica, vsteko super blizko. Len nemam tu ziadne kamosky na kocikovanie, tak snad sa dame dokopy 😅

alex21
7. júl 2008

ahoj potvorka
My bývame vedla vás v jednom z tých 12-poschodových. 😉
kočky ja normálne nestíham. Zavárala som marhule a všetky skysli 😠. Potom som ešte robila Eliške marhulovú výživu a tá sa zatial drží a dúfam, že bude v poriadku.
Cez víkend sa stahujem k našim na týžden a budem sa starať o záhradu a zavárat uhorkya robiť zas jablčkovú výživu. 😝 Ved domáce je len domáce a snáď to Eliške bude chutit. 😵

monkula
7. júl 2008

ja som boal v Senci v nedeľu..
A pochádzam z dediny vzdialenej od SC 13 km... 😀

brinzulka
8. júl 2008

alex21...aj my byvame v jednom z tych 12poschod....tam, kde ich je 5...Vy tam, kde su 3? Ty si z Cifera? my sme tam ako Modrancania par krat boli na farskej akcii...

benitas
8. júl 2008

Veronika, tak sa potom pridite ukazat, som zvedava, tesim sa na malinku Ester 🙂
to kopkanie je super
verte, neverte, mne zasa chyba nasa AJ ☹

alex s tymi marhulami mi to je luto ,ale aspon som sa zasmiala 😀

alex21
8. júl 2008

brinzulka hej ja pochádzam z Cífera a mám tam aj vačšiu časť rodiny a bývam tam kde sú 3. A čože vy ste zablúdili do Cífera. Momentálne tam máme super farára 😉
benitas som rada že som ta rozozmiala 😀 aj ked mne vtedy bolo skôr do plaču. 😖 Nebolo mi lúto tých marhul ale tej roboty a to že som Elišku musela odstavit na druhu kolaj. Ona nechápavo pozerala z lehátka čo to robím a prečo sa jej tak málo venujem.

brinzulka
8. júl 2008

ajajajjjj ja som z Modranky pri Trnave...este stale tam mate Simka? bol niekedy u nas v Modrdofe a venoval sa deckam...nasi chalani a cely "Diamant" chodia s cifercanmi do tabora v lete a obcas sme stanovali v Ciferi...priprava pred taborom alebo lalakali v kostole... ☹ moje mlade casy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre