Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

bebel
9. okt 2012

@flowerska dík, to určite nie....potrebujem priamo v SC. 😉 To môže byť zaujímavé pre niekoho, kto v TT pracuje.

flowerska
9. okt 2012

@bebel vsak toto, ale je to na fakt super urovni a hlavne len v anglictine)))

sjuz
9. okt 2012

@bebel ja som mala malu rok v mravcekove a boli sme spokojni

scrabble
10. okt 2012

Mne raz niekto spomenul ze priamo v SC je nejaka nova sukromna skolka kde sa deti ucia po anglicky, ale kedze to v tedy nebolo u nas aktualne tak hlava derava zabudla som blizsie informacie. Skusim sa este manzelika spytat ci si nespomenie kde ta skolka je alebo na nazov tej skolky.

rebecca2006
15. okt 2012

@bebel mám pár kamošiek v Hrubej Borši a sú veľmi spokojní, Keby mám auto a asom mobilná tak asi dám deti tam. Majp veľké priestory- intra aj exteriér, deti tam radi chodia POdrobnejšie sa ti ôžem popýtať. Ale hlavne majú ižšiu chorobnosť ako v klasike, lebo majú menšie kolektívy. A pár kamošiek má decká aj v Mravčekove, tiež OK.

rebecca2006
15. okt 2012

@bebel jaj ešte Drobček, tak tam by som ja dieťa nedala. Nemajú žiaden dvor, spia na matracoch, mne sa tie pristory nepáčia. Skôr mi to príde také z núdze riešenie......Inak sú tam vraj mií, deti vcelku spokojné, ale asi tam skôr dávajú menšie deti, ktoré nevedia nikde umiestniť.
Včielka na šafárikovej- dobré referencie, ale skôr asi menšie deti, Bibs sa ti asi oplatí dať niekde, kde mže pokračovať aj ako staršia.
Hrubá Borša- čarovný domček či ako sa to volá- ale keď dám šo dooglu, tak ti to nájde.
Ešte jedni zními chodia do DC Ježko v Bernolákove? - ale to je kresťansky oriented, tak neviem ak si na tom...A neviem, do akej miery to tam berú vážne...
Tie Usilovné Včielky nemám zmapované. 😢

bebel
15. okt 2012

@rebecca2006 V Ježkovi za 3 mesiace kamoškinho syna naučili sa prežehnávať pri každej príležitosti a požehnávať ostatným.........to teda nieeeeeeeee. 😝 😎
Dík, do Borše sa mi nechce chodiť...to je mimo. 😅
Mravčekovo a Detský sen víťazí.

rebecca2006
15. okt 2012

@bebel hehe , však peto som ti diplomaticky písala, že neviem ako na to si 😀 Zasa človek nechce uraziť 😀 Tak dobrú voľbu. Inak my sme možno doškôlkovali,pediater mi kázal Maťa dekolektivizovať, ale neviem neviem, tak som ho zmenila, zajtra 1x k Haršánymu, som zvedavá čo povie. Ale kolečko imunolog ORLa neviem ešte kto aždý nás neminie 😢 A detská psczhologička v piatok, lebo mi začal vzdorovať už aj pri jedle a normálne si s ním traja dospelí nevieme rady.... 😝

sirinka
15. okt 2012

@rebecca2006 to kolecko caka aj mna s magduskou...zacina 4. tyzden, co je doma, v stredu ide na odbery....

bebel
16. okt 2012

@rebecca2006 psychologička v SC je úplne mimo - s Brunom mi nepomohla ani trochu. Jej jediná rada bola, že je malý tyran (mám si prečítať knihu od Prekopovej) a že ho mám nechať vyhladovieť.

rebecca2006
16. okt 2012

@bebel a máš nejaký tip a šikovnú v BA? MIlerada tam skočím, len fakt som nevedala, na koho sa obrátiť. Mám doporučenie na jednu šikovnú z TT, ale má full a keď mi dala termín konečne, tak sme ochrípkoveli, tak termín šiel dokelu. POplatok nie je problém. INak tú knihu mám a úprimne okrem toho, že viem že môj malý maôý tyran skutočne je, tak mi nepomohla s ničím, ja primne moc Prekopovú nemusím, Mne strašne pomohla jedna knižka o vzdore čo mám dom,a názov neviem, ale akurát teda rieši iné situácie ako vzdor pri jedle... U nás vyhladovať nejde, nedám mu jesť, tak je spokojný, ceý deň má aspoŇ čas na hranie aneotravujem. Potom niekde nájde 1/4 suchého rožka po malej, zlupne ho a zasa kolečko vymýšľania začína. Ako si si s ním poradila? Inak Váš Bruno mi trochu pripomína môjho Maťa...

rebecca2006
16. okt 2012

@sirinka na nervy....môj ostane určite ešte týždeŇ, a potom nevem, odbery máme 29, tak možno ho nechám doma až dovtedy, alebo pôjde budúci týždeň ešte sa rozhodnem.....Čo to tam tie decká schytali? Môj my po 4 dňoch dovliekol rinitídu, klasika, ale nechala som ho doma 10 dní, kým nemal úplne čistý nos, potom pochodil 7 dní, potom zasa sople. Ale to už sklr bolo také to vyhrávanie, nepotreboval ani odsávať, tak po 3 dňoch som ho ja sprostá dala do škôlky. Cez víkend z ničoho nič horúčka, sople, no, chrípku sme nachytali doma všetci....Malý to potahol bez ATB, ale ja som skončila na ZInnate.... E3te furt nemá 100% nos, a ráno kašle.... Tak ja už neviem... Je i jasné že keď ho dám do škôlky, tak zasa skončíme chorí všetci.....Zasa doma s ním vydržať je nemožné, skončím na psychiatrii, teraz tumáme babku, ale čo potom....

lienka7
16. okt 2012

@rebecca2006 @sirinka ....baby ...chcela by som vas dako povzbudit ale zial jedine co viem povedat je: vitajte v klube 😢 ....takto to pojde az do aprila.

Mi v tom takto lietame uz tretiu sezonu. 1-2 tyzdne v skolke a potom donesie domov kasel, sopliky, nadchu ...davam dokopy jeho, chytim to ja, manzel, (teraz uz aj mala) ...2 tyzdne ho davam doma dokopy + seba a teraz aj malu ....a ked sme konecne vsetci OK ide do skolky a do 2 tyzdnov je doma zase. ....a takto v tom lietame od oktobra do cca aprila.

V pondelok siel Misko po 2 tyzdnoch doma do skolky. Som zvedava kolko vydrzi. Mala chytila od neh sopliky a preslo jej to do slabeho zapalu pluc ...takze ta uz treti tyzden pokasliava a ked ju dam do poriadku zase daco chyti od Miska a ja s nou.

Nosna mandla sla po 2 rokoch trapenia von (mal ju zvecsenu + vzdy spolu so soplikmi chytil aj zapal stredneho ucha) ale okrem usi to dako nepomohlo.
Na alergologii povedali ze ma znizenu imunitu....tak na nom testuju kdejake lieky na podporu imunity ale vysledok je nulovy. V lekarni som kupovala kadeco na podporu imunity a zase vysledok nulovy ...takze ostava jedine: zmierit sa s tym ze to takto bude aj tuto sezonu a nespravim s tym nic a ostava dufat ze kym pojde do skoly sa to mozno raz spravi a bude klud.

adulik23
16. okt 2012

@lienka7 @rebecca2006 @sirinka
tiez sme v klube ☹

misko do 2 rokov bez jedinej choroby
v 2,5r nastup do skolky. 3 tyzdne doma (posledny vzdy pre istotu, aj ked mu nic nebolo), tyzden v skolke. kazducky mesiac. masaker.
ked mal 4, tak sa narodil matko. hned ako 8 dnovy dostal od brata sopel. miska som 3 mesiaca nedala do skolky (bolo leto) a bol v poriadku. ani raz nekychol.
potom v septembri nastupil a az do decembra ok. vtedy dostal kiahne. 😠
v polke januara siel do skolky a az do juna sa opakoval kolotoc 3 tyzdne doma, tyzden tam. tentokrat skoro vzdy bez liekov a bez navstevy pediatricky. som na RD, tak som ho nechala doma aj pri nevinnom sopli, aby neprepuklo cosi horsie.
potom zase 3 letne mesiace bez velkeho kolektivu a ani raz chory.
teraz je oktober a uz bol 1 tyzden doma.

kedy toto skonci?

lienka7
16. okt 2012

Mne to vsetko smeruje k tomu ze mal pravdu doktor ked mi to vysvetlil asi takto:
- dieta nema ziadnu imunitu. Ma len "naivnu imunitu" .....teda imunitu typu: Som doma, nikde ziadne bakterie, virusy tak som zdravy ....ked ide ale do skolky, medzi deti a podobne kde je kopec bakterii a virusov tak v tom zacne lietat raz dva.
- taku "skutocnu imunitu" si dieta zacne budovat niekedy medzi 3-6 rokov. Kedy presne to bude je individualne. Kym nezacne budovat tuto imunitu tak ochorie na vsetko to je v jeho okoli. Preto je tak casto chore. Navyse jeho telo kedze este nema svoju imunitu tak si jeho telo ani "nevie tvorit protilatky" a preto moze byt hoci aj 10x chore na ten isty virus. (Teda ten isty virus ho moze nakazit aj 10x po sebe). Lieky a doplnky na podporu imunity su tiez bez efektu lebo to co maju podporovat ..teda skutocnu imunitu este vlastne podporovat nemozu lebo organizmus tuto imunitu nema. Preto je to vsetko bez efektu
- ked organizmus niekedy medzi 3-6 rokov zacne tuto imunitu budovat, potom je to uz o tom, ze telo prekona infekciu. Nauci sa ako si vytvorit protilatky, a vie ich pouzit v pripade ze sa ten isty virus zase objavi. Vie si potom tvorit vlastne protilatky a tym buduje lepsiu a lepsiu imunitu. V tomto case uz ma vyznam podporovat imnunitu pripravkami na jej podporu, lebo organizmus uz vie co s tym ma robit a uz je co budovat a podporovat.

Tato teoria (hadam sa to dalo pochopit) mi zatial sedi uplne presne ...... takze ostava uz len cakat kedy niekedy do 6 roku zacne organizmus budovat svoju vlastnu imunitu .....takze cakat, cakat a cakat ...do 6 rokov sa hadam dockame

sirinka
16. okt 2012

@lienka7 keby bola tato teoria spravna, tak aky ma zmysel ockovat deti podla sk ockovacieho kalendara????

lienka7
16. okt 2012

@sirinka ....no vidis ...a toto je presne to co veru neviem ako funguje 🙂 ....neviem ci to nebude tym ze sa ockuje proti chorobam ktore mozes dostat len raz alebo je to preto ze sa ockuje presne proti konkretnej chorobe....teda takym ktore maju presne definovanu "schemu"
Ale tieto bezne bakterie a virusy su rozne, je ich vela druhov, stale sa menia, mutuju a preto je vlastne problem vytvorit napr. vakcinu proti chripke, kedze virus chripky sa meni, je ich vela druhov a tak sa zoberie ten druh virusu ktory sa vyskytuje najcastejsie, vytvori sa vakcina a ockuje sa proti tomuto konkretnemu typu virusu....preto by takyto clovek nemal na tento typ virusu ochoriet ale ked sa nakazi inym typom virusu chripky tak predsa ochorie na chripku

sirinka
16. okt 2012

@lienka7 no ale pokial by imunita "nefungovala, nemali by sa proste ako vytvorit protilatky... a vdaka "naivnej" imunite by napriklad kombinacia BCG alebo MMR boli ako smrtiace zbrane

rebecca2006
16. okt 2012

@lienka7
@sirinka
ja teda presne neviem, ebo skúška z imunologie bola u nás taká pro forma a tým antigénom som nikdy presne nerozumela, snáď sa dohrabem a anečo si načítam, aby som tomu rozumela, a potom vám to sem napíšem, keď už budem múdra 😀 ale v zásade simyslím, že lenke povedal dr ztaký zjednodušený model, a mal na mysli to, že imunita dieťaťa vyzrieva v tom 3-6 roku- nie že je imunitne nainvné do toho času. Ono existuje vrodená a yískaná munita, časť protilátok si ďieťa donesie transplacentárne od maminky, tie sa ale cca po pol roku života rozpadajú, časť dostane cez matesrké mliečko- význam dojčenia o.i. 😀 No a časť protilátok si samozrejme musí vytvriť a vytvára si ch tak, že reaguje na antigény prostrredia- infekty. Protilátky je schopné si tvoriť od narodenia, preto vakcinácia, ak toho nie je schopné, tak ide o ťažkú vrodenú poruchu imunity - a potom ako písala Sirinka, BSG a MMR je katastrofa- ale takýchto stavov je málo našťastie....Faktom je, že kým imunita nevyzreje, tak schopnosť dieťaťa reaguvať na antigény nie je taká super ako u dospelých, plus dospelí sa už s veľa infektami stratli, teda majú protilátky, a nteda neochorejú. Také malé dieťa sa v kolektíve stretne s infekciou 1x a hneď ochorie... Okrem toho nie je pravda, že prekonanie infektu organizmus posilní-. naopak, k dieťatko ide z imnfektu do infektu, tak imunita sa oslabuje a 90% imunofdeficitov je získaných práve v dôsledku častých infektov....
Vyzrievanie imunity je in,dividuálna záležitosť, veľa závidí aj od genetiky, ,ak má dieťa chorľavých rodičov, tak asi aj ono bude také a naopak. ak má niekto "tuký koreňô., aj dieťa ude asi odolnejšie. Ale tak do toho 6. roka by sa to malo ukončiť.
Dúfam, že som to napísala ľudsky 😀

lienka7
16. okt 2012

@sirinka ....joj moja ....to sa uz pytas moc odborne....tomu ja uz nerozumiem.
Citala som niekde na webe clanok od lekara alergologa a tam bolo v podstate vysvetlene to co mne vysvetlil doktor, len to bolo odbornejsie ale za toho pana to teraz neviem najst. 😢

lienka7
16. okt 2012

@rebecca2006 .. presne tak ako pises, tak dako mi to vysvetlil a tak dako to bolo aj v tom clanku ktory neviem najst 😀 .... ..asi sa v tom vyznas viac ako ja
....ja som technik, takze na mna treba ist "lopaticky" 😀

rebecca2006
16. okt 2012

já, baby troch odveci, ale máte niekto sksenosť s otužovaním deciek????

maajka83
16. okt 2012

ahojte, planuje sa prestahovat do Senca. Viete mi poradiť nejaku mš, zš, pediatra? Dakujem

rebecca2006
16. okt 2012

máte skúsenlosti s ORL DR. Balejíkovou v Modre? Dík

lienka7
16. okt 2012

@rebecca2006 .... ja osobe nie. Mi sme vsetko okolo ORL ...vysetrenia, vyber nosnej mandle, kontroly a pod riesili v Centre Kramare a som spokojna. Ak zase budu problemy s ORL tak idem zase tam

flowerska
16. okt 2012

@rebecca2006 ano boli sme u nej raz celkom v pohode sa mi zdala, nemam ju s kym porovnat kedze sme boli u ORL prvy a zatial aj poslednykrat

flowerska
16. okt 2012

@maajka83 ahoj pediater mudr.harsanyi, ms zavisi kde budes byvat, ale zs tajovskeho

rebecca2006
16. okt 2012

@flowerska a ako to tam funguje, treba sa objednať?

flowerska
17. okt 2012

ano na nete mas jej cislo

adulik23
17. okt 2012

@rebecca2006 a koniga nechces vyskusat?
lebo ja som mala velmi zlu skusenost na kramaroch a potom ma milo prekvapil konig. 🙂 je to tu v meste, objednas sa na presne a vybavis to v ramci prechadzky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre