Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

gretkab
3. feb 2013

@santana My chodime k Belesovi do Medinetu a som spokojna.

misha8
3. feb 2013

ahojte kočky dobrá detská očiarka v senci ??? poradte dakujem

lienka7
3. feb 2013

@fleuerette ...poznam dve holky co museli ist do prace ked deti mali len rok.
Jedna dava maleho do Mravcekova.
Ked som sla ja do prace a maly mal 2 roky tak rano o 6.15 som uz bola v buse smer BA. Manzel zaviezol o 7.00 maleho do Mravcekova a ja som ho okolo 15.30 - 16.00 brala domov (podla toho aky bus som chytila)

lienka7
3. feb 2013

@bubul64 mi sme chodili do BA sem: http://www.logoped.sk/ a bola celkom fajn

sjuz
3. feb 2013

@fleuerette no my sme to robili tiez podobne ako @lienka7, ja som isla do prace na 6 autobus do BA, on zaviezol malu do skolky asi na 7.30 (tiez Mravcekovo) a ja som z roboty uteklala 15.30 autom pre nu a pre zmenu manzel sa vracal autobusom. Dalo sa to robit len preto, ze pracu sme mali jeden od druheho cez ulicu.
A kde, aky dom a za kolko mate? ak chces mozes do IP, len zo zvedavosti my by sme zasa chceli dom, len asi nie hned teraz...

fleuerette
3. feb 2013

@lienka7
@sjuz kočky a to ste robili na nejaký skrátený úvezok, alebo ako? Lebo ja som mala pracovnú dobu v robote pred materakou od 7:30 do 16:30, tam sa vrátiť nechcem, lebo pomaly 2 hodiny cestovania ráno a po obede ani nehovorím, bolo to v Karlovke. Ale co som bola na pohovore, tak vsade je pracovná doba do 17- tej. Ak nechám malého v jasliach tu v SC, tak tam bude od 6- tej do ........ minimálne 18-tej

lienka7
4. feb 2013

@fleuerette ...ja mam "klzavu pracovnu dobu" teda od 8.00 do 14.00 musim byt v praci (6 hodin mam presne urcenych) a ako si odrobim tie dalsie 2 je na mne.
Takze ja som chodila o tej 6.15 busom, o 6.45 - 7.00 som bola v praci (robim blizko zastavky Bajkalska takze zrychlenym busom to bolo super) a robila som do 15.00 a o 15.25 mi siel zase bus do SC ...takze o tej 15.55 som bola v SC a o 16.00 - 16.05 som uz brala maleho z Mravcekova
....takze ti viem poradit jedine moznost ze ty maleho zavezies do jasli a manzel pre neho pride (alebo vlacit malebo do jasli v BA? )

sirinka
4. feb 2013

@fleuerette ked budete mat obaja pracu v Ba, tak jasle by som riesila tam, okolo piatej siestej byva z Ba do Senca zapcha, mohlo by sa ti stat, ze ani nedojdes nacas. Inac by som bud rozmyslala, ci je skutocne nutne ist do race, resp. Hladat taku racu, kde by si mala volnejsi praovny cas alebo moznost pracivat aspon ciastocne z domu, ze by bol maly len niektore dni v jasliach. Dalsia moznost je najst si miesto sukromnych jasli opatrovatelku na doma, ale to by mu asi bolo lepsie s detickami.... A preco lastne chcete predat dom?

sjuz
4. feb 2013

@fleuerette ja som mala normalny. chodila som na 7 a 15.30 z roboty. ale to som si tak dohodla prave kvoli malej. pred tym som chodila normalne na 8... Vyhoda je ze sukromne skolky su do 6 vecer, statne len do 16.30... takze tam je problem ak ti nema kto vyzdvihnut...

bebel
4. feb 2013

@fleuerette pri 1 dieťati sa to dá.......mne sa síce o Bruna od 20 mesiacov starala svokra až kým nešiel do škôlky v BA. Keď som ostala tehotná s Bibi presunuli sme ho do škôlky v SC, ďalší rok začal chodiť zas do BA do úvodného ročníka školy v BA. Budúci rok pôjde Bibi do škôlky v SC, Izabela k svokre- tá bude Bibi vyzdvihovať zo škôlky a obe dievčatá vyberieme cestou domov, prípadne do jaslí a Bruno bude pokračovať v škole v BA- tam sa s logistikou striedame s kamošmi. Ich syna manžel vozí ráno do školy a večer nám ho privezú zase oni. 😎
Súkromné škôlky a jasle vychádzajú tak do 350 eur mesačne a súkromný celodenný babysitting by mohol vyjsť okolo 400-500 eur mesačne.

fleuerette
4. feb 2013

@sirinka ahoj moja, no do práce musím, úspory sa míňajú závratnou rýchlosťou. Pôvodne som mala ísť do roboty už v januáry minulého roku. Ale predali sme moj byt brachovi, tak som mohla zostat este s malym. Fungujeme len z mojho prijmu, manzelov pokryje hypoteku, vodu, elektriku plyn a finito. 😠 Už tu mam toho plne zuby, teraz sme este bez jedneho auta, lebo som manzelove rozbila. Z domu sa nedostanem už mesiac ani do blbeho obchodu. D o domu sme isli bez decka, obaja s prijmamy asi 3 krat takymi ako mame teraz. Ked som pocitala, ze mi nastupny daju max 900 euro, zostane mi 711 euro, z toho este musim doplatit jasle ca 150, cestovanie 2 autami hore dolu 300 a som skoncila.
Chceli sme predat dom, vyplatit hypo, kupit za hotove neprerobeny byt a zobrat nejaku malu hypo okolo 30.000 na super prerabku, nesacne by sme usetrili minimalne 500 e, keby sme boli v BA, platili by sme za hypo 300 e a zili by sme si ako krali ☹ , mohla by so ist s kamoskami na kavu, kedy by som chcela, dat si pohár vína....... Tu sme zavislí od auta, ak sa s niekym dohodnem zasa autom.
Ked to po sebe citam rozmyslam do akej miery je to negativizmus z MD, a do akej miery som sa neodputala od BA. Asi pol na pol 😵

sirinka
4. feb 2013

@fleuerette aj ja som to vnimala podobne zo zaciatku, nastastie sa sem pristahovali fajn ludia s detmi vo veku tych nasich a uz by ma do bytu v Ba nikto nedostal... Tak veru krali neziju 😉
A manzel nema vyhliadky na nejake lepsie platene miesto? A preco mu tak rapidne klesol prijem.

fleuerette
4. feb 2013

@sirinka no firmičku ktorú mal popri robote, musel viac menej zavriet, TVA a TV3 pre ktore robil popri svojej robote zanikli, takze jemu preto. A ja som zavesila na klinec tlmočenie, zrušila živnosť a zamestnala sa. Ja by som sa táááááák strašne chcela na to pozerať aspoň trochu pozitívne, ale už som asi prekročila hranicu. Všetko ma tu len rozčuluje, vytáča, tým ako som naladená priťahujem fakt len ďalšie veci, ktoré ma ešte viac rozčúlia.

sirinka
4. feb 2013

@fleuerette a keby si zase zacala preklady a tlmocenie? To by sa hadam skor dalo s dietatkom zvladat....

fleuerette
4. feb 2013

@sirinka to by pri malom asi nešlo. Hodne som cestovala do Nemecka, z mesiaca som bola 3 - 4 týždne preč. A ak som robila preklady takto vyzeralo asi tak, že termín "už včera neskoro" sadla som za PC a deň noc som IP išla, kým som nepreložila.

sirinka
4. feb 2013

@fleuerette vsak nemusis hned tlmocit v nemecku... Aj na sk su tlmocnici potrebny a daju sa zo zaciatku robit lahsie preklady, ked peniazky potrebujes, da sa to s jednym dietatkom urcite sklbit. Len treba oslovit agentury a pozistovat, ake su moznosti a co by potrebovali....

fleuerette
4. feb 2013

@sirinka jój cez agentúru určite nie 😵 . Možno ako privyrobenie, ale to mi nerieši situáciu. Ak sa chcem uživiť tlmočením či prekladmi tak to ide jedine makať, alebo časom mať ľudí. Ja mám špecializáciu na technickú nemčinu - hydraulika, mechanika, elektrika - dlho som robila okolo laserových zariadení. Tá bola žiadaná v dobe booomu VW a podobne. Robila som to takmer 10 rokov. Ak to má priniesť peniaze, tak treba cestovať. Dalo sa aj na prekladoch, ale to museli byť mnohostranné manuály a návody 200 - 300 normostrán, termíny boli väčšinou tak 14 dní. To znamenalo, vééééľa kávy, redbulu a cigariet. Sadnúť z PC a prekladať. To že by som vybehla na pár hodiniek niekam na tlmočenie, alebo preložila sem tam nejakú tú stranu, by mi pravdepodobne pokrylo to čo by som musela zaplatiť za stráženie malého počas tlmočenia či prekladania + samozrejme prípravu na to a možno pár éčiek navyše.
Mám pár známych čo majú prekladateľské agentúry, väčšinou majú zamestnaných študákov, ktorým stačí 400 - 500€ ako privyrobenie.

bebel
4. feb 2013

@fleuerette ja som personalistka v Siemense 😎 (momentálne samozrejme na RD), ale môžem ti vyzistiť, či by ťa nemohli využiť na technické preklady 😉

alex21
7. feb 2013

@gretkab tu logopedicku si vzdala kvoli prace v BA alebo si mala s nou nejaky problem

gretkab
8. feb 2013

@alex21 Napisem ti sukromnu spravu (ale Bratislava je co sa tyka cestovania pre mna komplikovanejsia ako SC).

santana
8. feb 2013

Maminy dajte mi tip na dobru sukromnu skolku v SC pripadne okoli. Okrem sv. martina. dakujem

sjuz
10. feb 2013

@santana ja som mala malu v mravcekove a boli sme spokojni, suseda ma teraz prvy tyzden v usilovnych vcielkach a velmi sa im paci...

1982zuzka
10. feb 2013

@vera1132 neviem či ti už niekto odpovedal...
http://www.fihatralala.sk/www-dvdpredeti-sk/3-K...

katy1979
11. feb 2013

ahojte baby niekto tu hladal cvicenia pre tehotne.
Tak uz sa kurzy robia v senci:
http://www.tanculkovo.sk/kurzy/aktualne-kurzy/b...
http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=54589...

luppita
11. feb 2013

cafte sencanky, nemate kontakt na dobru firmu na rekonstrukciu bytu?

mima300
12. feb 2013

Ahojte. Neviete nahodou aky mail ma pediater Harsanyi, kde sa da s nim diskutovat ?

lienka7
12. feb 2013

@mima300 tu je mail: harsanyi.stefan@medinet.sk
ale moc s nim nepodiskutujes, nakolko na mail odpoveda dost strucne 1-2 vety, maximalne 3-4 😀

santana
12. feb 2013

@sjuz dakujem 🙂

rebecca2006
12. feb 2013

@fleuerette my sme na to podobne, ja som potiahla 2 matersk0 naray, lebo iank sa to proste nedalo, bu+d alebo, a neviem si predstavi5 s 2/ ma krpcami doch8dza5 SC/ BA. Tak6e perspekt9vne/ cca o pol roka/ pl8nujeme ya4a5 pred8va5 n83 bzt, d[fam, 6e pred8me/ ka6dop8dne bude to pod cenu, tak0 peniaze ao sme za neho dali, u6 nedostaneme nikdy.. D[fam, 6e pred8me aspo+n ya nejak7ch 85000/ 3/ ku pri+Stifte. Lokalita je fajn, tak hádam motyka vystrelí....Ale preferenčne idem predať môj byt v NR, presne preto, abz sme mali ešte chvíľu y čoho žiť, aspoň do Estrerkiných 2 rokov, a potom good bye sweet life, šup naspäť do práce. Ale aj som rada, lebo už dlehšie nevydržím na MD... mám toho po krk. Ono keď človek má podmienky, tak sa dá, ale ak nie je to o h...eDržkajte sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre