Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

bebel
23. máj 2013

Ahojte, do ktorých súkr. škôlok berú deti aj pod 2 roky, pls nejaké referencie do IP.... zvažujem Usilovné včielky alebo Mravčekovo. @gretkab Ako je to vo Sv.Martine s tak malými deťmi?

veronika33
autor
23. máj 2013

MUDr. Čerbaničová na Bratislavskej, je super aj pre deti aj pre dospelých.
@karotkaa

gretkab
23. máj 2013

@bebel Bebel, tento rok, ked mali malo deti brali deti aj pod 2 roky. Ja som bola s Martinom absolutne spokojna (cenu neratam 😉), kedykolvek by som tam dala deti znova. V principe ale ako najlepsiu vec z celeho Martina vnimam ucitelky, tie su fakt perfektne vsetky 3. (Riaditelka ma dost svojsku komunikaciu obcas, takze to treba brat trosku s nadhladom, ale deti ju maju radi.)

bebel
23. máj 2013

@gretkab tak práve som tam volala a poslali ma do teplých krajín, že berú deti až od 2 rokov 🙄

tinka09
23. máj 2013

@bebel ja som bola spokojna s usilovnymi vcelickami, mozem odporucit, v zasade beru az od 2 rokov, ale skus sa spytat, mozno ti malu zoberu. Este na Stefanikovej su jasle vcielka, tam su deticky do 3 rokov.

bianka1
23. máj 2013

@karotkaa ja som maximálne spokojná s mudr.Sedlákovou -ordináciu má v maďarskom gympli 🙂 má výborný prístup k detičkám malý má 4 a rád tam chodí 😵

sjuz
23. máj 2013

@bebel susedka ma vo vcielkach a je velmi spokojna. nasa chodila do mravcekova a nemam sa na co stazovat. chodila od 20mes., cize este nemala 2 roky

lienka77
23. máj 2013

My sme v Mravcekove, tam beru deti odkedy vedia chodit, cize cca od 1 roka... malemu sa tam velmi paci, maju super dvor, kde jazdia na odrazadlach, motorkach...a ucitelky su tiez velmi fajn...ja som s nimi uplne spokojna..

kity125
23. máj 2013

už je to tu čo som hovorila na FB dakuje MS rodine......za krasny projekt na školskom dvore.....takže sa školka prerába z penazi rodičov aby umiestnili svoje deti....

kity125
23. máj 2013

prečo sa všetci boja povedat že je korupcia v materských školách? nič davam odvolanie a ked budem pisat aj na krajské urady al. ministerstvo nech pridu preverit spravne kriteria prijmania deti ...ja som na MD a mne neprijali dieta 4rocne....poznam čo je tak isto na MD matka dieta 3rocneho jej prijali.....budme spravodliví....tak nech neprijma žiadne dieťa ktorého matka je na MD..tým pádom sa uvolnia miesta ktore matky naozaj potrebuju umistnit dieta lebo idu do prace....alebo su samoživitelky....

gretkab
23. máj 2013

@bebel To je divne. Akoze v casoch, ked mali dost deti ozaj brali len vacsie, ale tento rok mali isto aj deti pod 2 roky.

kity125
23. máj 2013

toto je to kráásne ihrsko MS ....kriterium na prijatie do školky????? hmmmm...........

bebel
23. máj 2013

Ďakujem veľmi pekne za referencie dievčatá.
@lienka77 do Mravčekova som volala- majiteľka je doma chorá, dostala som na ňu číslo...spojím sa sňou. A do usilovných včielok zavolám zajtra, ešte hodím reč s kamoškou, čo tam má, ale už o niečo staršiu dcérku.

@kity125 Zamysli sa, ešte raz......Ja byť riaditeľkou škôlky, tiež prijmem dieťa, ktorého rodič mi nejakým spôsobom zveľadí škôlku pre dobro všetkých detí, ktoré ju navštevujú. Reflektuj koľko a ako "zveľaďuje/rozširuje" škôlky mesto, pod ktoré patrí !!! A v Senčanovi vyjde megatitulka, že mesto operuje s finančným prebytkom. Kde je teda hlavný problém? Určite nie v riaditeľke a v spôsobe výberu, ale v nedostatku miest...niekto tu stavia vo veľkom bytovky ako huby po daždi, ale sociálna vybavenosť k nim je nedostatočná.

kity125
24. máj 2013

ja sa velmi zamýslam ale.....ja by som tiež zveladila a prispela na školku hociktoru ale prečo by som mala dávať dopredu niekomu eura , ked mi prijmu dieta velmi rada pomožem, prispejem ale nie takto okato, že si to daju ešte aj na FB....prepačte....

kity125
24. máj 2013

prosím Vás v ktorej sukromnej školke su vačsie deti teda 4ročne ako mám syna, kedže nas nezobrali do MŠ vacsina je asi okolo 2 rokov nie? To sa mi nezda asi by tam nenapredoval, kedže chapem, že učitelka v sukromnej skolke sa bude venovat malinkým detom, ktore potrebuju pomoc.Chodil do sukromnej ale tam boli samí drobci tak som ho dala odtial preč. Ak neuspejem s odvolanim rozmýslam čo budem robit potrebuje kolektiv a výučbu-učit sa basničky,pesničky....

sjuz
24. máj 2013

@kity125 aj my chceme dat nasu do sukromnej, ona bude mat 4 v novembri a tiez nas nezobrali. asi si skolky obeham a popozeram, lebo podla mna sa to meni. kym ked mala chodila do mravcekova boli tam malinke deti, nedavno som stretla jednu maminu a ze maju vela aj 3-4 rocnych. tak asi pobeham...

gretkab
24. máj 2013

@kity125
@sjuz No ja opat odporucim Sv. Martin (www.superskolka.sk) - my sme tam boli spokojni (Marek tam chodil 5 rokov (od 2 az po 7, kedze mal odklad), Ela 2 (od 3 do 5) a az teraz ako predskolacku ju davam do statnej). Ale treba ist popozerat osobne, resp. pozistovat referencie.

alure
25. máj 2013

pridavam sa do klubu maminkz,maleho mi nevyali do skolky na Kysucku ...konci mi MD v auguste ked bude mat maly 3 roky,takze mom.netusim co dalej ..do sukromnej nehrozi,co zarobim dam na skolku ☹ odvolanie sa podava akym sposobom ? vie niekto poradit ?

lienka7
27. máj 2013

@bebel ahoj ...moj tiez chodil do mravcekova od 2 rokov. Presne ako pise @lienka77. Teraz tam chodi susedkin maly a ten mal 11mesiacov ked tam zacinal, takze nie je problem s malymi detmi. Mne sa pacila taka rodinna atmosfera co tam bola, par deti, ucitelky sa im venovali, ked nieco robili tak si podelili deti na "mensie" a "vecsie" ....mensie napr. cvicili a vecsie sa napr ucili nieco o doprave na cestach alebo sa ucili basnicky a tak .....robili vela roznych vyrobkov, kreslili ,.....program bol bohaty, snazili sa...ja som bola velmi spokojna.

bebel
27. máj 2013

Na jazerách včera predkladali rodičia petíciu za flexi škôlku ....viď prezentácia deti. http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&f...

alure
27. máj 2013

@bebel kde a ako sa to da podporit moja ?

sjuz
27. máj 2013

@bebel aj my by sme podporili, 5 mamiciek ktorym zasa deti nezobrali do skolky.Plus o niekolkych dalsich viem

sjuz
27. máj 2013

@bebel inak toto predkladali uz pred rokom na zasadnuti a p. Kval to okomentoval, ze zo zakona su povinny prijimat iba predskolakov, takze oni si splnaju svoju povinnost... tak neviem ci peticia nieco vyriesi...

rebecca2006
27. máj 2013

@bebel kde to mám podpísať? Inak ak by sichcela miesto vo Včielke- ale to asi zvažuješ až ako ultimum refugium, ja tam mám Estre predbežne od sept nahlásenú- ale asi nenastúpim, lebo Maťo je stále chorý a zas ho mám doma, tak presuniem nástup až na janár- aj to neviem, či to náhodou nebudem riešiť inak...

rebecca2006
27. máj 2013

inak baby všetky, čo Vám nevzal dcá, je to teda otras... súhlasím naplno s bebel, nemenovaná fima buduje a buduje a tuneluje a občianska vybavenosť zaostáva..

katy1979
27. máj 2013

peticiu za skolky organizuje valachova. Pise o tom na fb. my sme to vcera podpisovali, len ci to bude k niecomu dobre je velmi otazne kedze zo skolok a skol im nesype.

rebecca2006
27. máj 2013

bambule, skáčem vám do plodnej diskusie o škôlkach, ale rada by som sa poradila. Pomaly omaličky sa mi RD s dcérkou kráti- má teraz síce 16 mesiacov, ale predpokladám, že dlhšie ako do 2 rokov s ňou nebudem môcť byť doma- úvery úvery... ☹ Zamstananie mám v BA, na Kramroch cekom hore, takže na dochdzanie je to dosť náročné- a ja som mizerný šofér, budem rada, ak zvládnem Senec, škôlku, poštu, ejakého lekára, obchody...Ide mi to fakt otrasne e neviem neviem, či sa to výrazne zlepší ☹ Má niekto skúsaenosti s dochádzaním busom alebo vlakom? Rozmýšľala som napr. aj tom, že auto nechám pri stanici, vytrepem sa do BA vlakom a cestou naspäť vyberiem decká...Je to čistá provizória, najradšej by som sa presťahovala do Bratislavy/ je hnusná ale logistika nepustí/, ale momentálne je situácia na senckom realitnom trhu s predajom 3- izbákov čistá katastrofa, a kúpiťniečo v BAS môžeme až keď sa nm podarí predať Senec- čo asi ude na dlhšie lakte a plus si budeme musieť vziať ďalší úver- čo nepôde, kým som na RD...bludný kruh...a do too fakt neviem, čo s deckami... Maťa mám na Kysuckej, do BA mi ho do štátnej nevezmú bez trvalho pobytu. M8te iekto detičky v škôlkach alebo jasliach v BA? Ďakujem

maznacik007
27. máj 2013

@rebecca2006 podla mna je cestovanie vlakom lacnejsie ako busom, da sa tam kupit aj nejaka karta a mas vlastne takmer polovicu za vlak usetrene ... a potom zo stanice ides priamo mhd na kramare... rozhodne lepsi spoj ako busom, aj rychlejsie, ale aj tak treba ratat ze tych 150 eur mozes precestovat ...
a potom sa dohodnut nejako s muzom ze jeden bude vodit rano deti do skolky a nadrobi si poobede a druhy naopak ... lebo dochadzat do BA a stihat vyzdvihavat deti zo statnej skolky je pri plnom uvazku utopia...

v Ba jedine sukromna skolka ... statne su preplnene asi ako tu ...

rebecca2006
27. máj 2013

@maznacik007 ďakujem 🙂 no, asi by som skúsila uhrať 80% úväzok aspoň počas 1. rok- km bdeme v SC, manžel ráno by vzal decká a ja ich vyzdvihla.... aj tak najradšej by som už bola v BA, bolo by to ľahšie, ale človek si nenavyberá

alure
27. máj 2013

@rebecca2006 no tak to mas uplnu pravdu logistika nepusti ..napriek tomu vozim starsieho do sukromnej skoly do BA ,ale byvat by som tam nesla :( postavili sme dom )skola sa financne da utiahnut ale sukromnu skolku urcite nie...takze musime urgentne riesitco dalej ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre