Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

sirinka
29. júl 2008

no on si hlavne musi prvy mesiac zvyknat na to, ze uz nie je v tvojom v brusku. nasa klarka spala prvy mesiac vylucne pritulena ku mne a potom v postielke zaspavala na brusku. no a bolesti bruska...to je celkom ina kapitola, treba skusit rozne polohy na nosenie a skusat, kedy mu je lepsie, masirovat a tak a hlavne byt trpezlivy a davat vela lasky babatku...to potrebuje najviac

benitas
29. júl 2008

boze baby jak vam zavidim, ze to mate uz za sebou, myslim porod, ja som teraz 32 tt, uz nemam toho vela pred sebou, ale uz by som chcela mat po tom, idem 1 krat rodit tak neviem co ma caka atd...aj sa trosku bojim, aj samozrejme tesim.

brinzulka
29. júl 2008

Benitas...ja som sa tak bala...ale jedna teta, co ma 9deti mi povedala, ze sa nemam branit a mam porod zobrat ako sucast toho, ze pride cloviecik na svet a aj bolest, ak sa tomu poddam bude znesitelnejsia...Chytsali ma na cisarsky...ak by nahodou, lebo na moje proporcie bolo 4kg babo velke...ale na sale som potlacila a na jeden sup bol maly na svete...Neboj, to zvladnes...

sirinka
29. júl 2008

benitas 🙂 no ja uz sa zacinam chystat na dalsie tehu...tiez sa aj trosku bojim aj tesim... 😵

brinzulka
30. júl 2008

sirinka...aj ja by som chcela, ale asi pojdem o rok na ARO na 12stky..ja neviem, ako to zvladnem...dufala som, ze budeme mat dalsie a potom najdem nieco na 8hodin a vikendy budem doma. Ale jeden nikdy nevie. Chyba Ti nemocnica? Aj Ta pridu baby pozriet?

sirinka
30. júl 2008

brinzulka tak pod do toho 😉 a v ktorej nemocnici robis? baby by ma mali prist pozriet v auguste, kedze je to daleko, tak chodia velmi malo.
nemocnica my svojim sposobom chyba...ja som teraz robila v starobinci a bol tam super kolektiv, ale moc tazka robota a predsa len, nerobili sme tu klasicku sestrickovsku robotu. ale zaroven mam aj strach, ako by som zase zvladla nejake tazsie odd....no dilema jedna za druhou...tak zatial to vyriesim asi tym tehu xixi...
mohli by sme sa niekedy stretnut v meste, by sme pokecali...

fleuerette
31. júl 2008

ahojte babenky, nechcem tu nejakou zlou energiou narúšať babatkovský pokoc, ale zase jedna otázka z reality. Neviete niektorá ako je to s kanalizáciou v Senci. Dostávajú sa mi totiž do uší také info, že vraj veľmi zlé. vraj nemá dobrý sklon či čo, tak sú s ňou neustále problémy. v tej oblasti kde staviame ešte nikto nebýva (za Dodo Car), teraz práve prvý človiečik rieši kolaudáciu a sťahovanie a vraj má véééééľke problémy s odtokmy.
ešte mi písala jedna kočka že aj developer čo ide riešiť Vistu, to by malo byť ešte za nami, smer V. Biel, má problém so stavebným kvôli kanalizácii

sirinka
31. júl 2008

fleuerette no pisali teraz o tom aj v sencanovi, ze uz ju idu dat do kopy...my byvame pri malom bieli a pohoda...ziadne problemy. inac ked u vas nefunguje dobre kanalizacia, problem bude v tej novej, co vam postavili a to je dost blbe... ☹

fleuerette
31. júl 2008

no je to tam nejaké divné, mali by traz napájať domy na kanalizáciu a ani podľa nových výkresov ju nevedia nájsť. mali kopať 1,5 m a už sú na 2 a stále nič. a to predtým ím developer ktorý to robil kázal dokonca kopať na inej strane, až keď kopali do aleluja zistili že tam kanalizácia nie je.
môžem sa opýtať, kde pri malom biely, tam kde je tako nová domová štvrť bližšie k tomu industry parku?

sirinka
31. júl 2008

hej, presne tam byvame...
teda sa vam ta kanalizacia asi vstrebala do zeme 😅

fleuerette
31. júl 2008

asi tak, je to des, keď ani ten čo ju staval, nevie kde ju staval 😠

sirinka
31. júl 2008

tak my sme tu az take problemy nemali...aj ked tiez to tu neslo bohvieako super

fleuerette
31. júl 2008

a ako to máte s pripojeniami napr na tv a net a pevnú linku. ja už som to tu rozoberala, ale zatiaľ som nič nevyriešila

sirinka
31. júl 2008

ja uz som ti aj odpisala... 😉 ale este raz pekne poporiadku...tv chytame nase programy na nasu antenku...izbovu a zatial to ani neriesime, kedze ju takmer vobec nepozerame. asi uz pockame ked prejde vsetko na digitalny prenos.
internet mame od t-mobile rychly internet a da sa...
pevnu linku nam sem nezavedu v dohladnej dobe a myslim, ze ani v nedohladnej...proste ziadna ochota...

brinzulka
1. aug 2008

sirinka- FnTT. A ak sa baby slubia, pridu o pol roka...ale slubili ze koncom augusta urcite...maju dovolenky. Stretko mozme dat.

fleuerette
1. aug 2008

sirinka ďakujem, no myslím že pri takom šikovnom babadle ani TV nepotrebuješ 😉 , však? v podstate tiež uvažujem, že keď sa v októbri presťahujeme, kým to tu skultúrnime TV nebude treba 😀 , no a ak by sme potom pouvažovali o babadle, tak mám tiež aspoň na rok o program postarané 😀 😀 😀 , a keď to tak vezmem MM tiež spraví lepšie keď sa bude po večeroch venovať masáži mojich nožičiek ako TV programu 😵

sirinka
1. aug 2008

fleuerette 😀 tak to veru hej, ide aj o to, ze nechcem malu naucit na telku. ja som mavala telku zapnutu nonstop ako kulisu, a pritom som si trebars citala, ale nepride mi to vhodne, ucit to deti. takze pocuvame radio a pritom sa hrame...

sirinka
1. aug 2008

brinzulka tak super. my budeme buduci tyzden na chate, ale potom by sme to mohli zrealizovat... 😎

weroni
4. aug 2008

ahojte zienky ako sa mavate? 🙂

alex ty ma uz asi zabijes 😀 uz radsej nebudem nic slubovat a ked budem pod domom tak zavolam ci si doma 😅

Matka vy ako? 🙂 porodu sa nebojte, je to uzasny zazitok 😵

benitas
5. aug 2008

......bojim ako cert kriza 😕
ale nejako to vydrzime, nech uz to je za mnou
este 2 tyzdne budem v robote a od 20-teho som na materskej, tak budem prat, zehlit a nudit sa.

alex21
5. aug 2008

weroni nezabijem koho by Esterka mala 😀 Ale som zvedavá kedy budeš pod tým domom 😀
benitas nebojkaj ked budeš mat Sofinku doma tak hned zabudnes na pôrod a budes sa venovať len jej. A inak ja neviem čo to je nuda ja som sa naposledy nudila cez prazdniny ked som chodila do zakladky 😝 😀

benitas
5. aug 2008

verim tomu, ze na vsetko zabudnem, sak sa tak na nu tesim 🙂
asi mas pravdu, ja som mala 2 tyzdne dovolenku a myslela som si,ze boze co len budem robit, lebo sa nemozem ani kupat, ani opalovat a podobne, ale tak mi to ubehlo, ze som ani nezbadala a uz som zasa v robote.

lienka7
5. aug 2008

benitas - nudit sa asi nebudes. 😉
Ja som sa tiez cudovala co take weroni robi ked stale bola zaneprazdnena, ale ked som ostala na materskej velmi rychlo som ju pochopila.
Ja som si robila zoznam co vsetko spravim na materskej ked sa budem nudit - no a vela som z toho nespravila. Kazdy den som mala co robit a ani neviem ako bol tu termin porodu. Mozno posledny tyzden som mala taky ze som mala viac casu. Ubehlo to ako voda.

lienka7
5. aug 2008

Baby maminy - mam na vas otazku:
Mate nejake vytypovane obchody kam sa da s kocikom bez problemov dostat alebo take kde sa s kocikom sice dostanete ale obsluha vas posle do ..., no a potom este take kde nehrozi ze by ste sa dostali s kocikom.
Ako to riesite ked sa niekde s kocikom neda dostat?
Dnes som chcela v ramci prechadzky skocit aj na postu no ale cez tie schody som si netrufla a nechat maleho sameho vonku som nemala odvahu.
Vy nechavate kociky s detmi pred obchodom ked sa don neda dostat?
A este jedna otazka - ked idete napr na nakup do Billy a pod kde sa s kocikom dostat da, kde si davate nakup? Chcela som to odsledovat od inych mamin ale akosi som na to bud zabudla alebo tam mamina s kocikom nebola.
Ako taketo situacie riesite, ake mate skusenosti?

brinzulka
5. aug 2008

Ahojte
Lienka- my v Bille pouzivame maly kosik a ked pred casom nebol...davala som si nakup do kocika dolu- mame X lander, a nejake veci do papier.krabice, co som si tam zobrala a potom som ju vonku vyhodila.
Framipek a pezinska pekaren vraj maju nalepene nalepky, zakaz s kocikom...ale ja som si to neprezerala a chodila som dnu aj s malym a nikdy ma nevyhodili. Ak sme potrebovali nieco vybavit..poprosila som muza, alebo mame super dedka, co kocikuje...alebo sme sli von viaceri a niekto strazil. Velmi sa bojim maleho nechat...i ked teraz uz taky problem casto neriesime, lebo uz bude mat dva roky. A posta?...peso, na chrbte maleho..alebo poobede s muzom na vymenu. Ak mas uzsi kocik...ludia by Ti pomohli..nas sa tam nezmestil so zadnymi kolieskami...ale stretla som par krat mamule, co tam kocik dostali. Ale je to o nervy...uz sa tesim na novu bezbarierovu postu a snad veeeela bezbarierovych chodnikov a prechodov prechodcov. Coop Jednota je s kocikmi v pohode. Lidl, CBA-vyhybam sa im... V Tescu idem k "ochrankarovi" da mi nalepky na vodu...vlhke utierky...ci co mam a v pohode si nakupim...keby mal niekto problem...mam tam z SBS nalepku, ze je to moje.

alex21
5. aug 2008

leni v SC sa mi ešte nestalo že by ma niekto vykázal z kočíkom skôr naopak vraveli mi že v pohode s ním mam ísť do predajne. Poštu riešim ja len cez muža alebo mamu. Sama tam nechodím. Dnes som tiež potrebovala a musela som čakat než príde muž z práce. Keby som vedela mohli sme ísť spolu a navzájom si postrážiť kočíky 😀 . Nechodím akurát do tých obchodoch čo su na poschodí napr. do kníhkupectva chodím do toho pri základnej škole a nie v meste. Tak nejak to riešim. Ak náhodou aj tak potrebujem ísť do obchodu kde sa nedá s kočíkom tak idem vždy s niekym proste to musí počkať. No a v supermarketoch nakupujem do igelitovej tašky alebo ak beriem niečo tažšie tak to vložím do nákupného košíka pod kočík a pred pokladnou to všetko vyberem. Zatial som problém nemala. 😉
Malú samu nikde nenechávam ani by som nenechala a ani prázdny kočík bo sa bojím že by som ho už nemusela najsť. 😝

eliska1983
5. aug 2008

benitas

nezufaj 🙂 ja som na tom s terminom porodu podobne

benitas
6. aug 2008

eliska, tak sa budeme vzajomne povzbudzovat 🙂

ale inac mam na tie volne tyzdne nachystane pranie, zehlenie a teraz mi vsetko tak trochu dlhsie trva, takze to urcite nejako prejde.
nevedela som preco treba ist na matersku az 6 tyzdnov pred porodom, myslela som si ze sak vladzem, robotu nemam fyzicku, naco budem uz tak skoro doma?
no zistila som ze uz fakt prestavam vladat, brucho je tazke, chrbat boli, zaha pali a podobne, takze budem rada ze sa nemusim terigat niekde do roboty.

ja som tiez rozmyslala, ze ako budem nakupovat, ked budem chodit s kocikom, ze si to odsledujem na inych mamickach ked pojdem do mesta, ale akosi som na to zabudla, ale este stiham.
som rada ze pustaju do obchodov aj s kocikmi, lebo tiez by som ho vonku nenechavala. Ale pamatam sa ze kedisy to tak nebolo, kociky si mamicky nechavali vonku. Ja som tiez strazila sestru a brata v kociku, kym mamina nakupovala.

adulik23
6. aug 2008

baby - do obchodu, kde vas nepustia s kocikom proste nechodte. snad sa potom ti obchodnici spamataju.

lienka7
6. aug 2008

Ahojte.
No podobne ako pisete som to chcela riesit aj ja. Minule sme tak boli s manzelom, jeden strazil vonku a druhy vybavoval a nakupoval.
Pametam si ked som bola mensia - ako sa deti v kocikoch bezne nechavali pred obchodmi a nikto neriesil ziadne kradeze ani unosy, dnes si to dovoli asi len taka mamina ktora nema inu moznost.
Takze to vyzera tak, ze nakupy v 1 obchode-najcastejsie potrainy vybavim sama, zvysok len s manzelom.
No potrva mi kym si na to zvyknem ale co uz. Vdaka za typy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre