Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

alex21
6. aug 2008

brinzulka ja chodím aj do lidla bez prblémov. Dokonca raz sa mi stalo že Eliška sa zobudila a začala plakať ked som stála v rade na pokladnu. Predavačka ked nás zbadala tak všetkým kázala aby nás pustili. Dokonca este aj tých čo stáli pri kase. Jednoducho im neblokovala tovar pokial nenablokovala náš. Pekne sme zaplatili, podakovali sa a išli domov. 😵
No a do cba ani ja nechodím ochota a predavačky o ničom a okrem iného je tam aj tovar drahší ako inde. 😝

brinzulka
6. aug 2008

Alex...ja byvam v Lidli nejaka nervna. Asi som tam bola vzdy, ked bolo vela ludi a tlacili sme sa a zrazali. Najradsej nakupujem, ked je malo ludstva a vikendovy nakup realizujem uz vo stvrtok a piatok doobeda.
v CBA sa asi ani neda dostat kocikom a stojis tam pri pokladni a stojis a stojis.

weroni
6. aug 2008

babulky k tym nakupom - v Senci som zatial nakupovala iba v Dm-ke kam sa s kocikom dostat bezproblemovo, Miri-Mini- kde skludom mozem nechat kocik hned pri vchode ale kedze mame tu tasku ktora sa da z neho vybrat tak malu vyberiem a kocik necham vonku - Ester by som nikdy nenechala v kociku pre hociakym obchodom - u nas v Ulanoch je to super aj na poste - je sice na poschodi - dost vela schodov ale tu na dedine mozem kocik nechat skludom dole a malu v taske vynesiem hore.
Ale odkedy mame babyvak tak v Senci nakupujem s nim - z vajicka v aute ktorym prideme si ju prelozim do vaku a idem - je to superne - dostanem sa tak hocikam a este mam aj obe ruky volne na nakup 🙂
A v Tescu napr. je to este aj lepsie skrz tie klimatizacie co tam maju - vo vaku na nu nema sancu nafukat 🙂

alex21
7. aug 2008

veronika ja chodím na poschodie v manduci. 😉
a na nakupy chodim bud o 9:00 alebo cca 10:00 alebo po obede v rámci prechádzky a to chodievame o 15:00. Po 16:00 ked nemusim tak do obchodu nejdem.

weroni
7. aug 2008

alex ze je to paradicka v tej manduci? 🙂 my mame sice nie manducu ale vak a za dva mesiace bude aj satka 🙂

alex21
7. aug 2008

weroni čítala som o tebe v nosení detí. takže viem že túžiš po šatke a je super že máš tolko mliečka že môžeš ešte predávať. 😉 A koľko ti trva než odsaješ liter navyše.
A nosenie v manduci je super. Ked ju chcem uspat v kočíku tak plače a to ju musim strašne natrásať a v manduci pozerá a ani neviem kedy zaspí naraz pozrem a ona spí. 😵

weroni
8. aug 2008

alex neviem kolko mi trva liter ale pri odsavani jeden krat za den - lebo viac nestiham 😀 odovzdavam dva az dva a pol litra za tyzden. Zhruba to vychadza jednu, jeden a pol alebo dve 200 ml flasky na den - ako sa kedy podari a ako kedy vladzem. Odsavam vacsinou v noci lebo cez den to proste nestihnem, iba obcas, no musim castejsie lebo ma potom bolia prsia...

Alex vies co ta manduca vyzera byt super ked si ju tolke kocky chvalia no ja si nemozem pomoct, mna ta satka neskutocne laka 🙂
Tak niekedy mozme vyrazit na nosiacu prechadzku - ty v manduci a ja vo vaku 😀 aspon budeme lepsie znasat podivne pohlady 😀 😀

sirinka
9. aug 2008

lienka7 inac v tescu maju nakupne kosiky s takym sedatkom pre malinke deti. ja som vsade nakupovala s kocikom a nakup som davala dole do toho kosika, pripadne aj do tasky a tu som pri pokladni vylozila, ako prislo...
na postu som malu vzdy brala na ruky a kocik nechala vonku a do dm sice nie je uplne bezbarierovy vstup, ale da sa. super je babysatka alebo babayvak, mozes nakupovat a kojit zaroven 😝

lienka7
10. aug 2008

sirinka - tie kosiky zo sedatkom su fajn ale zidu sa len vtedy ak pridem na nakup autom. Ked pridem pesi a maleho mam v kociku tak mi ostava jedine tak ako pises nakupovat do kosika pod kocikom a potom to pri pokladni vylozit.
Ked zistujem ze s kocikom sa skoro nikam nedostanem tak zacinam uvazovat o babysatke.
S malym nas v septembri caka lekarsky maraton - v jednom tyzdni mame kazdy ked lekara v Ba tak sa desim toho co budem robit ked sa mi v cakarni zobudi a bude hladny.
Da sa kojit v babysatke? ake s tym mate skusenosti?

sirinka
10. aug 2008

lienka7 jasne ze sa da, aj v babyvaku, len si to radsej nacvic skor ako u toho lekara. preco mas strach, ze bude v cakarni hladny? ved kojit mozes kdekolvek...s takym malinkym dietatkom mozte chodit na celodenne tury a je to super, oni sa radi nosia, obcas cista plienka a mliecko a ty robis co len chces...ja teraz len spominam na tie krasne pokojne vylety prvy polrok 😵 😉

sirinka
10. aug 2008

inac baby pozor, pri tescu na parkovisku operuju cigosi, dnes mi jedna normalka vliezla do kufra, pritom som bola iba otocena bokom....na poslednu chvilu som zachranila kabelku...

weroni
10. aug 2008

baby veru sirinka ma pravdu - v babyvaku sa da paradne dojcit ja som si to tiez vyskusala najprv doma a potom uz som ju dojcila aj u lekara, v obchode, na navsteve, aj doma obcas ked musim daco porobit tak malu mam vo vaku a dojcim 🙂

Teraz si idem objednat babysatku za dva mesiace tak uvidim ako sa to bude dat tam 🙂

fleuerette
11. aug 2008

ahojte kočky, lienka ako sa vám darí, už ste si na seba zvykli 🙂 , mimčo poslúcha?
Musím sa priznať že som sa práve véééľmi dobre na sebe zabavila. celú dobu od kedy som objavila túto tému, som sa divila, že koľko Senčaniem má tak naraz mimča, ja som totiž hľadala niekoho zo Senca na modrej streche. a ono mi to hodilo túto tému a tak som sem začala písať. divila som sa síce prečo mi to v regiónoch pod modrou strechou nikdy nenájde, ale keďže ten server blbne a oni prehadzujú témy.................. 😀 😀 😀
a dnes som zablúdila na modrého koníka, nie že by to bolo nutné 😵 , to ešte ani zdaleka nie, ......... no ale aspoň som zistila kam som sa zaradila hihi, ani som nevedela ako 😉

sirinka
11. aug 2008

fleuerette 😀 no ale v senci je fakt velmi vela tehu a s malymi babatkami....davaj pozor, asi je tu nejaky tehu virus 😉

fleuerette
11. aug 2008

no veru, veru aj MM ma varoval, keď som mu povedala že som našla lokalitu senec, a všetky baby čo tam píšu su buď tehu alebo majú malé mimčo. tak povedal že si mám dávať pozor hehe

lienka7
11. aug 2008

fleurette - ako by povedal moj manzel - bacha na postara - dako sa cini. Vsetky moje kamaratky co su alebo boli teraz tehotne totiz maju postara a nie postarku, takze bacha na postara. 😀
Misko poslucha, len teraz mam trosku problem pri kojeni -zacal ma boliet jeden prsnik - bradavka a tak neviem ci je to zlou technikou alebo cim.
Inak je ale zlaty - napapa sa a spi. Ak nespi tak sa pozera okolo a to mu zatial staci.
V noci niekedy potiahne aj 5 hodin tak sme mali par krat kojenie o 1.00 a potom az o 6.00 tak sme sa aj vyspali, tak dufam ze mu to vydrzi
sirinka - s tymi tehotnymi v Senci mas pravdu. Raz som sla po lichnerke a ratala som kociky - naratala som ich 56. Ked k nim pribudnu tie teraz tehotne tak tam tusim budu vznikat kocikove zapchy 😀

fleuerette
11. aug 2008

držím palčeky nech sa vám dobre papá a rastie a obzerá po svete, my sa stále ešte točíme okolo stavby, takže takéto "starosti" sú zatiaľ v nedohladne. nechcú nás napojiť na vodu a kanalizáciu, lebo to vraj developer p. Ďurana doteraz neodovzdal BVS, a to je to hotové už vyše pol roka. nakoniec budem rada že sme vykopali tú studňu, ešte dokopeme žumpu a budeme úplne nezávyslí od senca, nemusím potom naháňať tú cisternu s vodou 😀 😀

sirinka
11. aug 2008

fleuerette a dali ste si vodu na rozbor?

fleuerette
11. aug 2008

zatiaľ ešte nie, máme len narazenú 10 m rúru, ešte nemáme ani čerpadlo, ale hádam do 2 - 3 týždňov začneme riešiť aj toto, chceme to vymurovať, spraviť tam šachtu, nasadiť čerpadlo. potom odnesiem vodu na rozbor uvidíme čo z toho bude, možno sa teším predčasne, a nebude sa to dať piť. 😒

sirinka
11. aug 2008

lebo nam vsetci studniari odporucili napojit to iba na zachod a na polievanie zahrady...udajne nic moc, ta voda, ale my tiez chceme skusit ten rozbor, mozno bude lepsia ako ta z vodovodu 🤐

fleuerette
12. aug 2008

sirinka, niekde na českej modrej streche myslím som videla taký filter pod umývadlo. mali tuším dve batérie, neviem síce čo to filtrovalo, ale kočka tam písala že majú mále bábo, a stýmto filtrom sa dá voda použiť dokonca aj pre mimi, síce prevarená, ale veď kto už používa inak vodu. Aj tak sa pijú minerálky, v umývačke sa voda zohrieva, okrem toho je tam soľ, a na varenie sa tiež voda varí. Skúsim pohľadať ten album, ak ho nájdem pošlem link.
Hovorí sa že pokiaľ nie sú v okolí nejaké polia, alebo hospodárske budovy so zvieratami, prípadne veľká fabrika tak z 10 metrov nemá byť prečo voda zlá, zvlášť keď je prefiltrovaná vrstvou piesku, no ale neviem, tiež by som sa z nej len tak nenapila, kým nedáme spraviť ten rozbor. 😀

sirinka
12. aug 2008

no nas pozemok bol este asi pred tromi alebo styrmi rokmi pole, takze tu bude asi dost chemickych hnojiv....my mame vodu na 5a pol metra.

brinzulka
12. aug 2008

Ahojte...od koho mate v SC plast. okna? My sme mali od Čulíka, ale zlahla po nom zem a teraz rozmyslame nad slovakaktual..Co mate odskusane?

nevesta
12. aug 2008

My mame studnovu vodu, dala som spravit rozbor a su tam zvysene dusicnany a dusitany... Takze nieje pitna... Mame ju napojenu na cely dom, kedze mestsku este len vybavujeme...

sirinka
12. aug 2008

nevesta a vy mate kde dom? v ktorej casti?

sirinka
12. aug 2008

brinzulka nam robila okna firma cez fenestru...a ok, kedy dame to stretko?

fleuerette
13. aug 2008

to brinzulka: my sme dávali vchodové plastové dvere od "Aneko". sú síce z BA ale p. Gajdoš bol veľmi ústretový. Dnes bol na stavbe jeho technik, lebo nám roboši dvere poškodili, tak nám ich opravoval a na novo nastavoval.

sirinka: ja som tiež zvedavá na ten rozbor, na našom pozemku a v celom okolí boli záhrady, tak neviem čím všetkým možným tu predtým hnojili. Možno sa to nakoniec fakt bude dať použiť len na polievanie. Niktu tu u nás ešte studňu nemá, tu nikto ešte ani len nebýva ☹ , takže sa nedá nikoho opýtať. Rozmýšľaľa som, že sa pôjdeme prejsť vedľa na Strieborné jazero a popýtame sa, ale akosi na to nie je čas ☹

sirinka
13. aug 2008

baby a kto sa dnes chysta do MC medzi bambina???

brinzulka
13. aug 2008

Sirinka- buduci tyzden..napisem Ti..
My chodime do MC chrobacik- len je to krestanske materske centrum...ze nie kazdemu padne.
Na 12posch. panelakoch nas najvascie a balkon. okno stoji v SC od 35-40tisic. Za dve male sme predtym dali cca26 tis. a "opice" stale ich treba nastavovat, lebo ked ich chcem umyt..nedaju sa otvorit. Tak sme boli v okinexe, slovakaktuale a aneku...na ceste, kade chodia teraz busy je ich predajna...asi nova. Aneko vychadza najlacnejsie, ale zatial som o nich nepocula...ale pouzivaju zendov, m-tech a kovanie maco...co mame aj na predoslych oknach, tak by to bolo aspon rovnake..Musime sadnut a porozmyslat...

weroni
13. aug 2008

caute zienky no to je pravda - senec je velmi bohaty na tehulky a mamicky 😀
ale aspon sa ani pristahovalkyne nemusia bat ze si nenajdu "kolegyne" 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre