Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

janula203
29. jan 2009

v senci je to fakt zla situacia....nestihaju ani sukromne skolky....
Velky problem nastal najma, ked sa zacali rusit skolky statne, no pribudali skolky sukromne, ktore su navyse aj drahe :o(((

anielik
29. jan 2009

janula a to mozeme byt radi ze su take "lacne" v Ba som nasla od 11-20tis mes 😠 😠 😠 😠

katy1979
29. jan 2009

na sukromnu v ba nemáme. a kedze planujeme druhé tak budeme mat rovnaký problem ako vy. ak ho zoberu aspon v BA tak ho bude muž vozit.

sirinka
29. jan 2009

katy a nechces si ho potom nechat doma?

anielik
29. jan 2009

sirinka ja si neviem predstavit, ze budem s Matkom aj s drobcom doma. Mozno este kym bude uplne male babo tak ano ale neskor?

sirinka
29. jan 2009

anielik a vy uz cakate? ani ja si niektore veci neviem predstavit, ale si hovorim, ze kolke to zvladli, tak preco by nie aj ja... 😉

anielik
29. jan 2009

sirinka, ano koncom augusta 🙂 ale bojim sa hlavne toho ze tu nikoho nemam, a jedni su 200 a druhy su 450km...ale inak aj tak by mi nepomohli...keby uz o to slo
Ked sa Matko narodil nikto sa ani neopytal ....ale to je tema o inom

sirinka
29. jan 2009

anielik no ja som na tom podobne, svokrovci su 100km a nasi 300km a vsetci pracuju, aj svokra na dochodku robi... ale zase po porode vsetci ochotne pomahali, tak dufam, ze aj teraz budu 😀 a sestry sem chcem nahant cez prazdniny... jedna sestra studuje v ba a ked tvelmi treba pride, ale aj ona robi popri skole, takze vela casu nema...

a preco si neupravis pas? v ktorom si teraz?

katy1979
29. jan 2009

sirinka no ja by som ho rada dala v troch rokoch do skolky, potrebuje kolektív. A taký program mu ja doma neurobím.
len ked som čítala že poradovník do roku 2011tak neviem čo dalej. ci zacat obvolávat skôlky alebo dufat že buduci rok bude niečo volné.

sirinka
29. jan 2009

katy tak ja ti asi neporadim...kolektiv je iste dolezity...ja aspon teda chodim s klarkou do mc a stretavame sa s inymi mamickami, co maju podobne deti...

anielik
29. jan 2009

sirinka, lebo to chcem najprv niekomu osobne povedat 😉 v 11tt

inak ja tu mam svagrinu aj svagra....svagrina ked pride raz za 100rokov tak sa necha obsluzit...a nejdem to dalej rozoberat... a svagor..ten nema cas iba dole pri dvrerah vyfajci cigaretu....

katy...to je tazke poradit ale ak ho nechces dat do sukromnej v statnej ti zoberu az 3rone dieta. A kedze ste julovi....tak az dalsi sept. Skus zavolat do okolitych skolok a poinformuj sa alebo sa spytaj nejakych mamiciek

sirinka
29. jan 2009

anielik tak to chapem 😵
niekedy je to s rodinnymi prislusnikmi tazke...u nas nastastie sa taky moc nevyskytuju...

anielik
29. jan 2009

ja chodim malo do centra, cez leto sme na ihrisku alebo na jzerach a cez zimu sa poprechadzame kade tade. Ja sa bojim aby matko zbytocne neohorel...tak sa tam neviem odhodlat. este chodime plavat do Pezinka a teraz budeme chodit do Ba.
nuz nevyberame si ich...

sirinka
29. jan 2009

do ba kam? my sme chodili do alvy, ale nepacilo sa mi tam a nakoniec si klarka zrejme odtial doniesla plesen medzi prstami na rukach 😠

katy1979
29. jan 2009

my chodime do alvy stále ale plesen na rukach sme tam nemali a to už tam chodíme rok 😲

ja zasa uvazujem o zmene plavania. ale kedze zatial bývame v BA je to problem. busom chodit do pezinka ci do senca.
v alve je problem každý mesiac iný instruktor.

ako je to s ihriskami v senci?
my sme tá nestastná novostavba na pezinskej. a teda ja fakt netusim kedy budeme konečne bývat ale je dobre vediet niektoré veci dopredu.

sirinka
29. jan 2009

katy na poslednom kurze v alve sme mali 5 instruktorov 🤐 to bola posledna kvapka...

to budete byvat nedaleko nas...my sme zase vystavba domov pri malom bieli...ale ihriska zatial moc nepoznam, akurat to pri mat. centre...

brinzulka
30. jan 2009

Katy 1979: na Kratkej...alebo niekde tam idu otvorit sukromne detske jasle...Mam pocit, ze az od septembra.

Sirinka- hovoris, ze aj Vy budete bacovat doma?

Skusime dat Davida od septembra aspon do Andantina...pozrieme, co otvoria v kulturnom...a ZUS berie deti az od 4rokov...
Snazime sa chodit do MC Chrobacikovo, len ja zakazdym nieco nachytam a tak soplikujem , herpesujem a vcera- neviem, co ma to napadlo...som sa vybrala na nakup do Suzi shopu- idu ho zrusit...A odtial ponad fontanu...nakolko som drzala Davida za ruku...v druhej dazdnik nad nim...zacal sa smykat...ja som ho chcela udrzat a buchla som celou vahou na zem...Nebolo mi vsetko jedno...
Tak mi spravili sono a babo aj placenta su ok...

Babule..ja som mala problem so sliznicnou imunitou..tak nejakemu kupaniu sa vyhybam...lebo potom ma hned trapi mykoza..Vy ste v pohode, ked chodite s detickami plavat?

Katy1979- na tej Pezinskej je to des...ked ma ist odtial clovek s kocikom...tak ma trat cez prekazky 😒

andy75
30. jan 2009

katy- no ihriska tu v SC nic moc. najviac sme chodili tiez k tomu pri mat.centre /do arealu skolky/, v lete na jazera a inak to isti lichnerka a namestie 😉

anielik
30. jan 2009

ahojte,

pani co precvicovala v Pezinku si otvara vlastne plavanie pre batolata na nobelovej, od februara...ak chcete poslem kontakt do IP...je strasne super, chodime k nej od 4roch mesiacov

katy1979..ako ktore ihriska, my mame vlastne ihrisko a je tu vsetko ciste a OK, ale lekar mi vravel aby som si dala pozor na ihrisko v meste, ze tam si chodia pichat. ☹

brinzulka my sme zatial v pohode ale ako tehu som este nebola vo vode, chodil mannzel

brinzulka
30. jan 2009

Baby neskusali ste to "hore" od autobus. zastavok...akoby vzdusnou ciarou k dialnici...Medzi takymi peknymi farebnymi novymi panelakmi? -tam je pekne ihrisko..len mam pocit, ze je to skor taka uzavreta komunita...byva tam vela mladych rodin a je to "take ich" myslim to v dobrom.

andy75
30. jan 2009

brinzu-ja som o nom pocula,ale od nas je to dost daleko 😖
ihriska by aj boli,len keby si tam nechodili vencit psov a mladez tam nepofajcievala....

anielik
30. jan 2009

brinzulka skusali 🙂 tam byvame 🙂))) je tu super, aj ked zo zaciatku niektore mamicky to mali "za vlastne" ihhrisko, lebo sa nan skladalo a pozemky pod nim su nase, ale myslim ze uz ich to preslo 🙂 Vela deti sa tu rodi takze nemaju sancu vsetko evidovat,

budeme radi ked Vas tu uvidime 😉

brinzulka
30. jan 2009

Nas dedo tam v lete chodil...cerveno cierny x-lander...Je mi to obcas smiesne...pokladaju ho za mojho manzela, nie svokra.
Ja sa tam citim neisto...je to naozaj krasne a ciste...ale beriem to, ze to take"vase"...
Najspokojnejsia som na jazerach...len teraz tato zima je dlhaaaaaaaaa a uz sa tesim na teplo.

lienka7
30. jan 2009

baby to s tymi skolkami ma desi.
Takze ak chcem dat Miska ako 2 rocneho (07/2010) do sukromnej a ako 3 rocneho (07/2011) do statnej skolky tak to aby som ho akoze uz teraz zapisala? 😲

lienka7
30. jan 2009

ozaj a celkom pekne ihrisko alebo ako to nazval som videla..ked idete od billy akoby k plechacu tak po lavej strane..., no a potom pri plechaci je tiez take nove ...ale asi su obe pre vecsie deti

adulik23
30. jan 2009

ahojte.
este mi napadlo k tym skolkam, ze suseda tu nema trvaly pobyt, tak jej nechceli v senci zobrat deti do skolky, a teraz ich vozi do igramu.

katy - to s tou novostavbou je fakt zle. 😠 kamarat co tam uz byva mi hovoril, ze minule im robotnici rozpravali, ze robotu tam maju do septembra istu. ja uz fakt netusim, co na tom tak dlho stavaju. 😨

katy1979
30. jan 2009

adulik ja som zasa počula že do augusta. no ujo developer minul nase peniaze tam kde nemal. a to sme mali bývat od roku 2006 😢

sirinka
30. jan 2009

brinzulka hej...budeme s klarkou doma...uz som to prestala riesit...ved chceme este aj tretie babo, tak mozno pojde rovno do skoly 😀

my mame za ihrisko vlastny dvor, na hranie nasho kocura a psa od susedky...este dokupime nejaku smykalku, pieskovisko uz mame... 😎 mozte k nam chodit

lienka7
30. jan 2009

katy- poznam to, aj my sme tam mali vyhliadnuty byt a uz sme zan skoro zaplatili zalohu, ale nakoniec sme z toho cuvli a ako sa ukazuje, urobili sme dobre.
Vydrz raz to urcite dokoncia 😉

janula203
30. jan 2009

veru, je to s tymi skolkami neprajne...
S Jankou som bola tiez rozhodnuta, ze vsetko zvladneme spolu aj s drobcom, ale prislo obdobie, kedy uz aj majusko chcel svoju pozornost, a zacali problemy, navysse janka je v obdobi hadam absolutneho vzdoru, vsetko neguje....a casto vybuchnem.... :o((((
Keby ju minuly rok vzali do skolky, bolo by to lepsie, uz som pri oboch nestihala, tak ako ked bola sama....ale je ine mat dve deti v panelaku, ine v rodinnom dome...ta je viac moznosti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre