Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

mayka
29. jún 2009

Arrett,
ako ti dali vychadzky?

sirinka
29. jún 2009

ahojte...aj my sme boli pozriet karneval cez najvacsiu burku 😝 pre zmenu sme ju preckali u azijcov, napapali sme sa a sli domov...takze masiek sme moc nevideli ☹ veru skoda toho pocasia...

nicolkarin
29. jún 2009

konecne pekne pocasie, nech vydrzi co najdhsie, aby sme mali pekne leto.

sirinka
29. jún 2009

nicolkarin... 😀 si privolala tusim tu burku...

nicolkarin
30. jún 2009

sirinka a keby si vedel ako sme zmokli, ked sme isli zo skolky, este ze nas prichylila kamoska a preckali sme tam, ale aj tak sme sa museli poprezliekat. a dnes ilko hlasi to iste. to nas to pocasie bude takto nahanat dokedy?

kaki
30. jún 2009

Ahojte, prepáčte že Vám sem zasa tak skáčem ale chcela by som Vás poprosiť o radu.
Prosím Vás ktorý obvodný lekár v SC je dobrý?
Ja som ich obvolávala ale Mudr. Konigová ma nechce zobrať a ostatným je to jedno. Je niektorý doktor s ktorým máte dobrú skúsenosť?
Ďakuejem veľmi za radu. 🙂

alex21
30. jún 2009

Caute sencanky 😀
My sme boli na karnevale po burke a celkom sme si to uzili 😉 Pozreli sme si sprievod a potom sme boli na jazerach.

mayka glukozový test by si mala stihnut do 26tt. Aspon tak si to pamatam. A ak mas pochybnosti tak sa neboj a vyziadaj si ho. Ja som chodila do poradne k Otapkovej a tiez ma neposielala. Cakala som do poslednej chvile ze ma posle az som jej povedala ze tam chcem ist lebo mame cukrovku v rodine a bla bla. Tak mi nakoniec vypísala papiere a u diabetologa mi potom nadavali kde som bola doteraz pretoze sa tehucukrovka potvrdila.

kaki ja chodim ku Konigovej. Ale ta zoberie len toho koho ma "v rajone" lebo ma vela pacientov. A strasne dlho sa u nej caka ale aj preto ze je pedantna. Ineho neviem poradit.

kaki
30. jún 2009

Alex ďakujem, tej som už telefonovala a povedala že ma nezoberie ☹
Ale idem dnes k Mudr. Senčanskej tak som zvedavá... Dúfam že to bude OK. 😉

arrett
30. jún 2009

mayka
vychádzky mam od 10-12 a od 15-17.. celkom sa to da

mayka
1. júl 2009

Alex tak to je sila. preco zanedbavaju zakladne vysetrenia? 😠 Aj my mame v rodine cukrovku a mala som potvrdenu inzulin rezistenciu v novembri 2008. Tak ja si to tiez vyziadam. V 24 tt idem k nemu a nech ma posle.
On mi povedal ze nebudfe ma tym testom trapit. Ze u mna to nepredpoklada. 😠

sirinka
1. júl 2009

ahojte...co dnes bolo rano v senci? aka akcia...pokracuje to aj poobede? ja som len co to videla rano v telerane

nicolkarin
1. júl 2009

sirinka - nepokracuje, to len rano do 9h robili rekord v piti slamkou z flase. a robilo to telerano pri lagune, ta oslavuje 18r od otvorenia. takze po obede uz asi nic nebude.

sirinka
1. júl 2009

tak nic...pojdeme len na prechadzku 😎

davidko7
2. júl 2009

Ahojte baby,mate niekto skusenost s Dr.Harsanyim-pediater.

lienka7
2. júl 2009

my k nemu chodime...je iny ako bezni lekari....nefunguje systemom ze on sa pyta a ty odpovedas ale naopak....teda caka ze tebe sa nieco nezda alebo sa chces na nieco opytat a potom sa tomu venuje...je taky iny ale ja som zatial spokojna....na co sa pytam to mi vysvetli alebo poradi a ma skor taky pristup...nerob problem tam kde nie je...niekedy to budi podozrenie ze mu je to jedno alebo ze to berie na lahku vahu ale myslim ze ide skor cestou nestresovat kym to nie je naozaj nutne.
Do 21.00 je k dispozicii na telefone...takze keby sa ti daco nezdalo staci zavolat alebo potom je k dispozicii este aj na e-mailoch...takze ak sa mi daco nezdalo poslala som mu mail, on mi odpisal a tak...

arrett
3. júl 2009

Ahojte zienky
potrebovla by som poradit. Pride ku mne 1. krat na prazniny moja osemrocna neter. Predtym nechodila, lebo zili v anglicku. Viete mi poradit kde by som ju mohla vziat, aby sa spoznala s niekym v jej veku? Budem vam velmi, velmi vdacna. Aquapark a jazera ju stale bavit nebudu... urcite si tu bude chciet najst aj nejake kamaratky. Ach jaj, normalne sa toho zacinam bat. Nemam ani predstavu co take osemrocne dievca potrebuje. Ale snad to nejako spolu zvladneme 😒

Ked uz pisete o tych pediatroch. Vraj si mam nejkaeho najst kym pojdem rodit, aby som v nemocnici dala jeho meno. Je to tak??

Dakujem. Pekne snazilkovanie, tehulkovanie a mamickovanie🙂

brinzulka
3. júl 2009

arrett...v TT to tak bolo..sli sme sa opytat, pediatr., ci nas zoberie a v nemocnici sme ju museli potom nahlasit a do dvoch dni ist s babatkom na kontrolu...

arrett
3. júl 2009

Dakujem. Dufam ze budem schopna ist tam. Cim som viac tehotna tym vacsi strach zacinam mat. Chyta ma niekedy panika ci to vobec zvladnem. Porod, rodicovstvo. Nemam ani predstavu co a ako. Citam teraz ako besna vsetko. Zacinam panikarit ze nemam este nic nakupene, ale stale si hovorim ze mam este cas. Vcera nam doniesli postel do detskej izbicky.. zacinam si uvedomovat coraz viac ze sa stanem matkou 😀

mayka
3. júl 2009

Ahoj arret my uz vieme co to bude. 😀 kedy ides na ten morfo ty? Alebo uz si bola, Ako ste dopadli?

arrett
3. júl 2009

ahoj mayka 🙂 🙂
jeej uz si bola??? tak sa teraz vytesujes co??? vsetko v poradecku??? ake to bolo???
no my az 13 jula. Ide to strasne pomalicky, ach jaj. Neviem sa dockat. Bol s tebou aj manzel??

lienka7
3. júl 2009

aj v ruzinove je to tak...myslim ze pri odchode alebo kedy sme nahlasovali mena pediatrov kam budeme chodit...takze este pred porodom sup za pediatrom a dohodnut s nim ci vas vezme, no a po navrate z porodnice do 48 hodin sup k pediatrovi 😉

arrett
3. júl 2009

nie je to skoro ist s takym malym drobcom medzi pacientov?

lienka7
3. júl 2009

arrett.....zavisi od toho ako to ma lekar zorganizovane...niektori maju tak ze chore deti a tie co su po chorobe beru rano a tie co idu len na poradnu beru poobede alebo ku koncu ordinacnych hodin...ale take riziko ako pises je vzdy...napr. Harsany to ma oddelene 2 vchodmi do ordinacie...ale kym tak este nefungoval tak vzdy ked som bola s malym v cakarni a prisli s chorym dietatom tak oni ostali cakat v chodbe alebo vonku...alebo ze by som natrafila len na ohladuplnych rodicov? 🙂

jamulienka
4. júl 2009

Ahojte dievcata, my chodievame k MUDr. Hervayovej a viem, ze za urcity poplatok (uz si nepamatam sumu) bola ochotna prist za dietatkom aj domov. Ale nakoniec sme zasli k nej, lebo aj tak som v ten den behala po lekaroch a doma sme mali neskutocny bordel 🙄 Manzel nepredpokladal, ze prideme v nedelu z porodnice. Cakal nas az v pondelok. V nedelu este oslavoval a do pondelka nestihol nic upratat. Katastrofa. Dufam, ze pri druhom babu nam to iste neurobi.

Ja chodievam ku Konigovej. Je celkom mila, ale ked som bola po porode a kojila malicku, tak som si musela dost dlho pockat v ordinacii aj najpriek tomu, ze som ju nato upovedomila. Inak k nej vobec nechodievam, takze nemam s nou ziadne skusenosti.

Mayka, gratulujem k dievcatku.

Ja som bola uz na glukozovy test. Nechcela som ist, lebo pri Sofii som nemala ziadne problemy a v rodine nema nikto cukrovku. Otapkova ma vsak poslala, pretoze Sofia sa narodila velka - 4170g a to je vraj predpoklad, ze nie vsetko musi byt u mna OK. Vysledok este neviem. Dufam, ze bude dobry, snazila som den predtym nic sladke nezobkat.

Dnes sme boli v Marchenparku - vrelo odporucam. Povodne sme si mysleli, ze o 2 hodiny sme doma, ale aj s 1,5 rocnym dietatom sa tam da super vysantit. Aj pocasie nam prialo. Iba tie ceny v restauraciach nas nemilo prekvapili. Sofia nevedela, kam skor utekat. Najviac sa jej pacilo na kacickach. To sme si dali niekolko jazd za sebou, lebo nechcela vystupit.

No a musim Sofiu pochvalit. Pred 3 dnami som sa rozhodla jej nedavat plienku ani vonku, ze natvrdo sa musime oducit od plienky. Vcera sme boli v BA a dnes v Marchenparku a pekne sa pytala na zachod. Ale chcem sa spytat, ako dlho ste davali plienky na noc? Ja jej pre istotu este stale davam na noc plienku, ale 3. den ju ma suchu. Predtym sme rano vytahovali asi 3 kg plienku.

sirinka
7. júl 2009

jamulienka ja by som na tvojom mieste skusila nechat bez plienky...pod plachtu daj nepremokavu podlozku a obcas ju v noci skontroluj, aby nemusela popripade lezat v mokrom.

mayka
12. júl 2009

arrett, ahoj.
Manzel so mnou nebol lebo aj tak meral mudr hlavne kosticky mozog a ine organy. Nemal by z toho zazitok. A ja som bola skor v napeti by bolo vsetko ok. 🙂 To nie je ako 3D utz. Je klasicky ciernobiely utz. Zajtra si to uzi.
A daj vediet co to tam mas v tom brusku. 😉

nevesta
12. júl 2009

Jamulienka, to je super, ze sa uz odplienkovava, ja pri mojej mozem len snivat... V predeti som kupila plachty priamo s nasitym PVC, je to jednoduchsie ako podlozky, bo prekriva aj boky matracu 😉

nicolkarin
13. júl 2009

ahojte, videli ste dnes stanok so smyklavkou? bol nas oblubeny. smutne, ze dnes nemozno slusne podnikat.

brinzulka
13. júl 2009

co sa stalo? Sme v TT....

nicolkarin
13. júl 2009

tak trosku zahorel laskou k vybusnine.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre