Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

jamulienka
11. aug 2009

Brinzulka, gratulujem k malickemu. Musel byt velmi poslusny pri pytani sa na svet, ked ta ani neroztrhal pri svojej velkosti. Nech mu to ostane.

Tamilla, mi chodievame na ihrisko na Kollarovu - materska skolka a materske centrum Slniecko v jednom. Mas to blizko aj je tam celkom fajn.

jamulienka
12. aug 2009

No vcera som uz nestihla nic napisat, lebo malicka zacala plakat.

Co sa tyka obvodneho lekara, tak ja chodievam ku Konigovej, ale za 3 roky, co tu byvame, som u nej bola len 1x. Takze z toho nemozem posudit, aka je. Asi od 4. mesiaca tehotenstva som prestupila od gynekologa Zacka z BA do Sencka k Otapkovej-Vlckovej a nemozem sa stazovat. Pristup je perfektny, aj ona ako clovek posobi velmi prijemne. Skus si tam zavolat a mozno ta este vezmu. Prvykrat som bola u Simka, chcel aby som ostala u neho, ale som si vyziadala Otapkovu, kedze chcem u nej rodit.

Tamilla este co sa tyka nocneho kludu, tak pokoj bude az v zime. My byvame pri hlavnej ceste smerom k Lidl a cez leto je to katastrofa, hlavne s motorkarmi, ale nasej malej hluk vobec nevadi. Zvykla si, aj my.

Brinzulke, v tej SP sa da vybavit vsetko, co sa tyka materskej a dalsich veci po porode?

brinzulka
13. aug 2009

jamul...ja som vybavila papiere ohladom materskej...pytala som sa v BA, co s odhlaskou ..ked skoncim rodicovsku a nastupujem na matersku...jedna povedala, ze tam mam ist osobne...druha, ze mam len preposlat rodny list...zasa totiz menili nejake zakony...napokon som davala kopiu rodneho listu, a z uradneho smahelu, smihelu??-net stranky vytlacila tlacivo a to im dala+prehlasenie, ze sa staram o dieta...
takze mne ta pobocka pomohla a snad je vsetko ok....

arrett
14. aug 2009

taaak, vcera som bola u mudreho.. vraj to vyzera byt dievcatko, ale nie je to iste, lebo sa furt hemzilo. Uvidime na velkom ultrazvuku v 30 tyzdni.. vysledky su vraj dobre a o polypoch sa porozpravame ked porodim a mam nejaku bilekovinu v moci. Prikladam to mojej operovanej oblicke🙂 Inak vsetko po starom.
Rozmyslam ci sa neobjednam na 3D ultrazvuk. Viete mi povedat svoje skusenosti s nim niektora?? hmm?? uz by som chcela vidiet to moje babo...☹

jamulienka
14. aug 2009

No ja som bola na 3D UZV pri prvom dietati, ale pri tom druhom som uz nesla, lebo v Gin-five urobili v 20.t. taky super UZV, ze som nepokladala za dolezite ist este na 3D. Inak som bola sklamana z 3D. Ja som bola v Hlohovci. Mozno keby mi ho robili v Gin-five, tak mam nato opacny nazor. Mne islo hlavne o to, ci je vsetko v poriadku a okrem blbych vtipov doktora som sa nic nedozvedela. Nakoniec nam dal nejaky papier, ktoremu som vobec nerozumela. Ale fotky boli celkom pekne.

Brinzulka, co si kupovala pre 2. babatko?

sirinka
14. aug 2009

my sme tiez boli na 3D pri prvej...celkom fajn...teraz uz ma to ani nenapadlo, dr. stale hovoril, ze babo je ok, tak som nevidela dovod...
sestricka mi raz povedala, ze tie 3D foto aj tak budeme kukat iba do porodu...a tak aj je...od porodu som to nepozrela ani raz 😅

brinzulka
15. aug 2009

kupili sme:
manducu...moderne latkove plienky...potah do "vajicka"...mne podprdy na kojenie

Mali sme:
veci po prvom, co sme pozicali bratrancovi...sa vratili aj s par jeho vecami...po vynoseni zasa posielame do rodiny...na marec 2010 dalsie dve babatka 😵 v rodine...
kocik este dorazime..
lehatko nam pozicaju...hracia deka-sme pozicali, ale uz sa vracia

inak ma nic nenapada

3D...nesli sme, mm je od fachu a nechcel..stacilo klasik. sono...

mayka
19. aug 2009

Caute Sencanky,

arret, myslim ze na 3D je uz neskoro lebo trva kym ta vobec objednaju aj 3 tyzdne. Ja som bola v Hlohovci minuly piatok a bolo to super. vsetko je ok. AK chces priblizne vidiet ako vyzera aj tvoje mimi tak mi kukni do albumu ved mame spolocny termin porodu. 😀 Bude to nieco podobne. 😀 😀 😀

sirinka
20. aug 2009

ahojte sencanky...v sobotu sa uz vraciame zase domov do senca a uz sa aj celkom tesime... 🙂

anielik
22. aug 2009

ahojte

100 rokov som tu nebola, co je noveho? Ja som medzicasom porodila...aj ked o mesiac skorej 🙂) Sme OK.

jamulienka..ja som vsetky papiere vybavovala v SC...tak dufam ze je to OK...este dovybavim to "kocikove" a mam snad s nimi pokoj :D

my sme boli na 3D v hlohovci oba razy a boli sme spokojny...akurat ze tam je najlepsie ist do 25tt aby aj nieco videl 😉

vamonika
23. aug 2009

Ahojte Sencanky, chcem sa opytat, ozaj je taky problem dostat sa rano zo Senca do Bratislavy? ☹

sirinka
23. aug 2009

vamonika to je a zvlast v pondelok...ale ked pojdes pred siestou, tak by to este malo byt ok 😉

lienka7
23. aug 2009

vamonika.....neviem kde chces nastupit ale ja som chodila z Bratislavskej...a riesila som to tak, ze som si pozrela spoje ktore vychadzaju priamo zo Senca a sla som tym alebo najblizsim ktory sa nejavil ako beznadejne plny....a vzdy som sa zmestila...ak nie hned do prveho tak do druheho urcite....ved autobusov chodi rano hodne takze s tym by som si hlavu nerobila...v kazdom pripade ale zabudni na to ze budes sediet 😉 (no obcas sa ti mozno podari 😀 )

vamonika
24. aug 2009

lienka7-dakujem a ako dlho trva cesta do Blavy autobusom???

lienka7
24. aug 2009

vamonika.....no to je dost tazka otazka...zavisi ci ide cez dediny alebo nie...ale 90% autobusov stoji len v senci, velkom biely a potom az v BA, niektore idu este aj cez bernolakovo tak to je 1-2 zastavky navyse, niektore este aj cez dediny a to je potom vecnost ...takze si treba dobre pozriet kade vsade pojde...lebo napr ak ide len cez velky biel tak to je len 1 zastavka ale ak ide aj cez maly biel tak to su dalsie 2-3-4 navyse.....priemer v normalnych podmienkach je cca 30 - 40 minut., lenze....rano staci havarka na dialnici a vsetci idu po starej ceste a uz su zapchy, inak tie zapchy su aj tak ale az okolo 7.-8.00...(teraz nemam prehlad lebo uz rok som doma 😀 ) ja som chodievala na bus okolo 6.45- 7.00 a v BA na bajkalskej som bola okolo 7.30-8.00....ono dost sa to spomali teraz na kruhaci pri bernolakove ale hlavne pri metre...ked je tam zapcha tak sa tam stoji aj 15 minut...to je taky problemovy bod....no a potom samozrejme zapchy v BA....takze rataj ze 30- 45 minut budes cestovat urcite.....dobre spoje su tzv Zrychlene, oznacene ako Z tie idu zo senca a stoja len v Senci a potom az v BA..tie su take najrychlejsie ale zase oproti tym beznym maju len o 1 zastavku menej (nestoja v Biely) a v Ba stoja len na zlatych pieskoch a potom az na Bajkalskej..ostatne autobusy este stoja kade tade..mne najviac vyhovovali tie zrychlene

vamonika
24. aug 2009

lienka7-dakujem, prosim Ta a poznas tam satelitne miesto Kralovej pri Senci, je to medzi Hrubym Surom a Turenom, cca 2 km od Senca. Nevies mi prosim povedat, ci tam nemaju problemy s vodou??? Dakujem!

lienka7
24. aug 2009

vamonika....s tymto ti zial neporadim...nepoznam to tam vobec, viem len ze Kralova je cca 2 km do Senca ale ani neviem ktorym smerom....bohuzial ☹

vamonika
24. aug 2009

to nic, dakujem 🙂 😉 , i tak si mi dost pomohla!

lienka7
24. aug 2009

vamonika...za malo
ak by sa ti ale velmi chcelo...skus si precitat tuto temu od zaciatku...myslim ze tu boli aj nejake baby priamo z kralovej a napisat im cez IP, mozno ti poradia

vamonika
24. aug 2009

vdaka 😉 ,idem citat 🙂

sirinka
24. aug 2009

vamonika ja som myslela, ze sa pytas na cestu autom 😅
ale sestra chodieva autobusom a v pohode.

lienka7
24. aug 2009

...a mna ani nenapadlo ze moze mat na mysli auto 😀
...ja som pisala rovno o autobusoch a vamonika sa mohla pytat aj na cestu autom 😀

sirinka
24. aug 2009

lienka 😀

snilko7
27. aug 2009

ahojky, maminky chcem sa spýtať, či je v Senci nejaký logopéd a kardiolog - detská lekárka nás totiž poslala po 5 ročnej prehliadky k týmto dvom lekárom a nejak sa mi moc do Galanty nechce..

nicolkarin
9. sep 2009

Ah

nicolkarin
9. sep 2009

Ahojte, dna 23.9.09 od 9.00h sa otvara nova sezona v MC Senecke slniecko na Kollarovej ulici. Tak sa mozeme vetky maminky opat stretavat s detickami v priestoroch materskeho centra. Maminky pokecaju, deticky sa pohraju. Pozyvame maminky, babicky ale aj oteckov.

arrett
11. sep 2009

Ahojte Sencanky
Vcera sme sa konecne dozvedeli co mame v brusku 🙂 este som sa tak netesila z pohladu na vajcia..xixixxii
MUDr mi vravel ze o mesiac pojdem na matersku a mna zasa chyta panika. Uz to nie je len tehotenstvo, ale blizi sa porod 😅 😅 ach jaj, neviem ci sa mam skor bat, alebo tesit...

blanocka
11. sep 2009

Arret gratulujem k chlapcekovi. Neboj, vsetko bude OK, hlavne nestresovat 😉

sirinka
11. sep 2009

nicolkarin tesiiiime...

arrett gratulujeme

jamulienka
12. sep 2009

Arret, gratulujem. Aj my cakame chalana. Mala som termin az 22.10., ale lekarka stale hovori, ze porodim do polovicky oktrobra. A to chceme robit este prerabku bytu 😖 Dufam, ze malicky sa tam udrzi, co najdlhsie. Vsetky firmy maju akosi cas. 😠

Nikolkarin, radi prideme.

Snilko, na logopeda sa spytam sestry. Myslim, ze jej maly k nemu chodieva. Bud je v poliklinike alebo ako su policajti, v tom sukromnom zdravotnom stredisku. Ale asi najskor na poliklinike. Sestra chodieva s malym k zene a velmi si ju chvali. Aj drobec sa tesi na kazde stretnutie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre