Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

sirinka
13. okt 2009

baby neviete, ci existuje nejake plavanie pre deti cez vikendy?

rebecca2006
13. okt 2009

Sirinka, mňa by tiež veľmi zaujímalo, či sa niekde pláva aj cez víkend- kvôli ocinovi, aby moloh chodiť s nami🙂))
Pokiaľ som ale zisťovala, v Senci, v MOko Pezinok, aj v Ivanke plávajú len cez týždeň, aj ostatné plávania pre bábatká v BA sú cez týždeň, jedine v Hrošíku v Hoteli West v BA majú jeden z kurzov v stredu a sobotu...

sirinka
13. okt 2009

rebecca diky za info...ja by som tiez chcela, aby mm chodil so starsou na plavanie....no uvidime.

rebecca2006
13. okt 2009

Ešte by som sa chcela opýtať- nemá niektorá skúsenosti s plávaním dojčiat vo vani?
Viem, že môžu od 3 mesiaca, niekde organizujú aj kurzy- dokonca sa dá, že aj ku vám domov príde inštruktorka ukázať ako na to, ale netuším, či je taká možnosť aj niekde v SC alebo okolí.
Mám kamarátku z BB, tam organizujú také čosi v rámci nemocnice, ale o BA a SC netuším...
Ja by som rada začala s Maťkom, lebo je z vody úplne paf a na normálne plávanie s ním ešte nechcem chodiť- 4 mesiace bude mať v nivembri a zdá sa mi blbé začínať plávať na zimu... tak asi na plávanie pôjdeme až na jar.

alex21
13. okt 2009

sirinka kamoska chodila na plavanie v Trnave a viem, ze chodila len soboty. Tuto sobotu ma tusim posledny krat. Neviem ci potom budu dalsie kurzy. Ak by si chcela tak zistim 😉

slavkav
14. okt 2009

ahojte,

mozem sa k vam pridat?
ja som tiez so Senca a mam 3 1/2 rocnu Stanku.

Sirinka - my tiez chodime na plavanie do TT - Klub Kvapka - ale ten web maju neaktualny - nakolko robia plavanie aj pre deticky az do 5rokov - aj my sme teraz v septembri zacali znova chodit s malou. chodili sme tam rok - pred dvoma rokmi. maju 2 bazeny - jeden vacsi a jeden mensi. kontakty zo stranky su aktualne - kludne si zavolaj. my tiez chodime len v soboty. my sme zatial spokojni.
ak chces, poslem ti do IP adresu.

sirinka
14. okt 2009

alex a slavka super, velmi pekne dakujem!

arrett
15. okt 2009

Dnes poradňa... Ideme z PNky na Matersku🙂
aaaaaaaa už sa to bliiiizi. Bojim bojim ☹

jamulienka
15. okt 2009

Ahojte baby,

tak my to uz mame za sebou. Maly Matko je zatial super babo. Dufam, ze mu to vydrzi. Prva noc bola sice hrozna, raz jeden, raz druhy hore, ale zvladli sme to. Horsie je, ze po sekcii sa mi rozisla na 2 miestach rana a tak teraz trpim. Dokonca sa to aj zapalilo, ale davam repik a betadine, a uz je to po 2 dnoch lepsie. Uplne som ostala prekvapena, ako dobre to znasa Sofia. O braceka sa pekne stara. Ani v noci sa nenecha rusit placom. Prerabka bytu musi samozrejme na chvilku pockat. Chceli sme to stihnut do porodu, ale malicky sa vypytal von akurat v den, ked sme sa rozhodovali, ci najat si istu firmu alebo nie. Matko to vyriesil.

Co sa tyka plavania. Viem, ze v Alve v BA plavaju aj v sobotu, ale netusim, ci to nenadvazuje na nejaky kurz, ktory prebieha 2x do tyzdna a z toho je 1x v soboty.

No uz utekam, lebo maly sa volajako mrvi.

rebecca2006
15. okt 2009

Jamulienka,
gratulujem k Matkovi 😀
Myslela som an vas, či to už máte za sebou. Prajem maličkému veľa zdravia, a Tebe tiež, aby si sa rýchlo dala dokopy.

alex21
15. okt 2009

jani srdecne gratulujeme a vsetkym zelame vela zdravicka a krasnu rodinnu pohodu 😵

nicolkarin
16. okt 2009

janka, aj my sa pripajame s gratulaciou, a dufame, ze sa pocasicko co skoro otoci k lepsiemu a vsetky sa zasa opat stretneme vonku. A tebe rychle hojenie, aby si sa mohla uplne naplno venovat Matovi a Sofinke. A tesim sa , ze Sofia to tak super zvlada. Aj nasa Nicol , ked sa narodila Karinka, tak ju uplne uzasne prijala, ono asi tie prvorodene dietky tiez maju obrovskuuuu radost zo surodenca, tak co im uz ostava, len im prenechat kusok toho miesta.

jamulienka
16. okt 2009

dakujem.

mayka
17. okt 2009

arret, aj ja som mala 15.10. poradnu a dal ma uz na matersku od 20.10. 😀 Ale ziadna ina tehula tam okrem mna vecer nebola. Asi si bola skor. Ja som bola az po siestej.

Babulky mam ist aj na socialnu poistovnu v SC pred porodom? Alebo staci potom? Ja odovzdavam matersku v praci, ale nie som si ista ci mi treba ist nieco vybavit aj na socialku.

arrett
17. okt 2009

Ahoj mayka🙂
ja som bola objednana až na 20.00hod. No do vnútra som sa dostala až o 21.15!!!! No hroza:-/ Na materskej som oficiálne od dnešného dna. Ten papier na materskú ti stačí vzadu vypísať a dať v práci. Na socialku chodiť nemusíš. Je to ako s PN kou.
Ako sa má malicka? Všetko v poriadku? Ako sa citis? Je to čoraz náročnejšie🙂 Mne mudr vravel že už nemám priberat🙂) otvorená na 2 palce a všetko je ok. Bola som posledný krát u neho. 26. už idem k otapkovej.

Jamulienka - gratulujem a prajem všetko najlepsiejsie🙂)

mayka
17. okt 2009

arret,
tak dlho si cakala? inak bolo tam pekne vela ludi.

Krpata sa ma ok. Asi sa este neotvaram lebo mi nic nevravel. Akurat mam brutalne bolesti bedrovych klbov a ledva chodim uz vyse mesiaca. Vraj ked pojdem na antolsku mam sa pytat k ortopedovi, elbo mam to fakt horzne. sam bol zdeseny ked ma zbadal. Vraj to moze byt aj na cisarak lebo este mesiac mame pred sebou. Spravil mi tzen ster na streptokoka a vo stvrok idem este na krv a potom s vysledkami na Antolsku. Uz aby to bolo.

A Vy ako sa mate? Pribrala si vela ked ta upozornil? ja mam zatial + 11,5 kg. Ale citim sa akokeby mi pribudlo minimalne 30 kg. je to fakt narocne. 😀

arrett
18. okt 2009

No tie klby si spomínala. Musí to byt hrozne. Neviem si to ani predstaviť. Mne stačí tá bolesť lonovej spony, ale to už ani nevnimam.
No pribrala som už 16 kg. 🙂 doma som od začiatku tehu tak som sa napchavala. Ach jaj, teraz má to trosku mrzí. Ale snáď to potom nejako vysportujem s manželom, kedže už 30 týždňov nič🙂

sirinka
19. okt 2009

jamulienka gratulujemeeeee... my sme vcera uz prestahovali postielku do detskej izby... a hlavny dovod bol, ze sme sa nevyspali poriadne ani jeden, kedze klarka sa v noci budila ako nasledok ziarlenia na to, ze magdalenka spava s nami.... takze prva noc bola celkom uspesna, uvidime ako budeme pokracovat...

a na to plavanie do kvapky v trnave uz sme na cakacej listine, dufam, ze klarku zaradia do kurzu, uz sa velmi tesia s ocinkom 😎

arret ja som pri obidvoch pribrala po 18kg...pri klarke to islo dole okamzite a este viac ako som chcela, ale teraz uf...tri posledne kila a nie a nie sa ich zbavit 😠

mayka
20. okt 2009

arret jasne ze to zhodime. Minimalne na vastych prechadzkach. Ja milujem prechadzky a velmi mi teraz chybaju. Zima nezima pekne budeme vonku otuzovat telicka. 😉

Kocky mam otazku chcem sa objednat na ortopedicku ambulanciu v poliklinike ale neviem sa tam dovolat. Neviete ako to tam funguje ci beru na objednavky alebo staci ked pridem? Myslim ze je to MUDr. Pavlik ale neviem najst na neho ani ordinacne hodiny. Moc by mi to pomohlo aby som nechodila zbytocne moc ma bolia nohy. ☹

Arret ja som ankoniec zistila ze to nie je ani bedrovymi klbami asi tie moje bolesti ale skor chrbticou akokeby sa mi posunuli stavce a mna to velmi obmedzuje v pohybe. Kazdy krok boli ako fras. A je to cim dalej tym horsie. Uz som len doma ani nikam nechodim. Schody su pre mna nezdolatelna bariera.
Mam aj skoliozu tak asi to tam mam nejake posunute. Mozno by mi pomohlo aj napravit kosti ale ci sa to v tehu moze. ... To netusim.

sirinka
20. okt 2009
brinzulka
20. okt 2009

aj my gratulujeme... 😵

lienka7
20. okt 2009

a dr. Palko je mlady chalanisko...celkom sympatak 😉

brinzulka
21. okt 2009

ale pozor nanho 😀 😀 😀 😀

mayka
21. okt 2009

baby dakujem. Len mi nie je jasne to s tymi poradovymi cislami. Ved to je aj na cely den nie? 😅
A v SC Mudr. Pavlik nie je dobry? Ci aj tam to tak funguje?

sirinka
22. okt 2009

mayka toho nepoznam....my chodime s babatkami iba do pezinka.... 😉

mayka
22. okt 2009

aha. Ale ja som chcela ist so sebou. 😀 Neva. Uz som si nasla ineho. Ale aj tak vdaka. 😉

rebecca2006
23. okt 2009

Ahoj baby 😀
Ked sme uz pri tom chudnuti po porode- neviete, kde sa da ist v SC zaplavat?
Nemysim aquapark, tam je vstup minim na 3 hodiny, ale take klasicke sportovejsie plavanie, so vstupom na hodinu.
Myslim pre man a nie pre miminko. Na nete som zatial vysnorila len bazen v hoteli Delfin- bola tam niektora z Vas ako to tam vyzera? Bola som zvyknuta chpdit plavat este pocasprace v BA, len to som sa zastavila v bazene cestou- a teraz, ked som cely den len v SC, to fakt nejde.
Inak, ja som nabrala 12 kg, ale furt mam minimalne 5 navyse, a nijako to nejde dole. Naprechadzky chodime2x denne- to je super, keby tak chcelo dlhsie vydrzat pocasie, ale inak ziaden sport a ja a nejake tie diety oc nie som, ked vidim cokoladu, tak slintam viac ako moj maly....
Este mam jednu otazku, Matko sa zacal v mesiacoch viac budit- uz vstaval v noci le 1x a teaz cca tyzden sme hore aj kazde 2-3 hodiny, inak je v pohode, myslite, ze moxe mat rastovy spurt? Mate s tym skusenosti u svojich deticiek? Ako dlho to moze trvat? Vdaka

andy75
23. okt 2009

rebecca- jamulienka tam chodila plavat teraz pocas tehu a myslim,ze bola spokojna. Ked sem nakukne,tak Ti urcite napise viacej 🙂
Maleho kojis? Mne sa Dianka budila stylom-cim vacsia, tym castejsie 😀 Prestala som kojit,ked mala 19mesiacov,bo uz to bolo neunosne-bola hore aj 6,7,8x 😝

arrett
23. okt 2009

Rebecca- Manzel tam chodí plávať a je úplne spokony. Zaplatia si na hodinu jednu drahu a je tvoja. Nikto titam neplava krížom krazom. Sú tam 3. Takze viac ako traja by ste tam byt nemali. To je podľa mna výhoda.

No chudnut sa bude ťažko keď furt priberam. A to papam už iba zeleninky, ovocie, cerealie a ziadne sladkosti ☹( pravdupovediac, už by som to chcela mat za sebou a držať malého v náručí🙂

jamulienka
24. okt 2009

Rebecca, v Delfine je super. Tak ako Arrett pise, ze su tam max. 3 ludia. Voda je vsade rovnakej hlbky, myslim ze 2-2,5m. Takze sa plave lahko. Ja som chodievala iba na 1/2 hodiny, kedze som plavala vkuse a uplne mi to pocas tehotenstva stacilo. Ak si dobre pamatam, tak 1/2 hod. stoji 5 Eur a hodina 6 Euro. Jedine co tam maju blbe, a to som zistila az pri 5 plavani, sprchy maju opacne spustenu teplu a studenu vodu. Stale som si pridavala teplu vodu, a cim viac som jej pridavala, tym bola chladnejsia 😅 Inak voda je cista, v satni ta nikto neotravuje a z plavarne je krasny vyhlad von.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre