Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

sirinka
20. nov 2009

nicolkarin tusim o tom prekvapeni uz vsetci vedia 😝 🙂

nicolkarin
20. nov 2009

sirinka - maminky mozno, deti urcite nie a bude sa im pacit. ver mi.

sirinka
20. nov 2009

nicol jaaaj...no ved uz sa tesime...

jamulienka
20. nov 2009

Ahojte maminy,

nuz v prvom rade gratulujem tebe Mayka a Arret k malickym drobcom a prajem vam rychle zotavenie sa z porodu.
Ja sa na internet uz dostanem len v noci. Najprv uspavam jedneho, potom druheho a ked sa niekedy stane, ze nedajboze spia obaja naraz, tak upratujem a varim. Ale inak sa mi to, ze mame uz 2 deti velmi paci.

Rebecca, no my vas asi uz aj predbehneme s vahou, pretoze nas maly mal v pondelok uz 6300g 😲
Co sa tyka vychadzok, tak ja mam obe deti zimne a vonku som chodievala hned po 1 tyzdni doma. Najprv som ich davala k otvorenemu oknu normalne oblecene ako vonku- zacinala som s 20 minutami a predlzovala to kazdy den o 10 minut. Asi na 3 den som ich dala na balkon a dalsi tyzden som s nimi uz bola v pohode aj 1,5 -2 hodiny vonku. So Sofiou som chodievala vonku na 2 hodiny doobeda a 2 hodiny poobede, niekedy aj dlhsie a nebola ani raz chora, az po 1. roku.

Jaaaj Sirinka, tak so Sofiou som to skusala vselijako, citam jej uz knihu, ked maleho kojim, ale to velmi nezabera, pretoze ona sa rozhodne ist kakat prave vtedy, ked Matko papka. Predtym sa jej mozem pytat kolko chcem, a ked ju chcem polozit na WC, tak urobi rosadu. Je strasne tvrdohlava. Ale nejako to zvladneme. Takze teraz to vyzera tak, ze aj papkame aj ritku utierame... 🙂

a uz utekam, maly hlados sa ozýva.

sirinka
20. nov 2009

jamulienka to poznam...aj u nas obcas tak... 😉

barunka
20. nov 2009

Ahojte dievčatá, hádam sa nenahneváte, že sa vám sem trošku zamiešam, ale chcem sa spýtať, či mi neviete poradiť nejakého dobrého zubára v SC, GA alebo okolí. Potrebujem pre dcérku nájsť zubárku, lebo tej mojej sa bojí. Nepoznáte nejaké dobrého, čo má aj maličké deti a vie ako na ne??
Moc ďakujem

lienka7
20. nov 2009

barunka...poznam jednu super zubarku v Senci, chodia k nej aj s detmi ale bohuzial, teraz niekedy caka babo takze tak skoro robit nebude ☹

gretkab
21. nov 2009

Lienka, na Safarikovej su este jasle Vcielka (www.jasle-vcielka.sk) - kamoska tam mala maleho a bola velmi spokojna. Tie stoja okolo 7 tis. Su v rodinnom dome, takze maju velky dvor.
Ja som sa bola v lete pozriet v Drobceku, bola tam velmi mila pani, ale oni maju dvor velkosti terasy, takze ja osobne by som ich brala ako poslednu alternativu.

A este sa tu riesil Harsanyi - ja mam u neho obe deti, on je podla mna dost svojsky a uznava zasadne len vyskumy Americkej pediatrickej spolocnosti 😉 - ale z mojho pohladu tu nikto lepsi nie je, ja som s nim teda velmi spokojna. Ako tu uz bolo spominane, je mohutny odporca antibiotik (co je fajn) a o vela veciach sa s nim da diskutovat. Keby som chcela dochadzat, tak by som uvazovala este o Dr. Dolanovej z Velkeho Bielu, tu si velmi chvalia (ale to by som musela riesit auto, co nechcem).

A pochvalte sa s tym prekvapkom v Materskom centre - ja som uz zvedava 😉.

sirinka
21. nov 2009

tak mna poslal harsanyi s polrocnym dietatom na vyplach usi...takze som ho uz radsej viac neriesila 😠

lienka7
21. nov 2009

gretkab ...... tak o tych jasliach pocujem prvy raz, ale dobre vediet.
Mne by najviac vyhovovalo to Mravcekovo...mam to celkom blizko k domu a je to rodinny dom takze deti mozu behat po dvore.....ten vyzera byt celkom velky

Harasany.....toho ste celkom vystihli...aj mne uz par krat povedal ze podla vyskumov WHO alebo Americkej pediatrickej spolocnosti je to tak alebo onak 😉
No a diskutovat sa s nim da....to treba uznat, len niekedy musim mat danu problematiku nastudovanu aj ja 😀

k dr.Dolanovej som povodne chcela chodit aj ja, ale problem je v tom ze je v Biely a dochadzat autobusmi do Bielu s chorym dietatom sa mi moc nepozdavalo.

sirinka.....aj nas poslal Harsany na usne ked mal misko mozno 9-10 mesiacov.....na odstranenie uzneho mazu po nadche a ujo doktor na usnom sa tomu dost cudoval, ze preco sme tam, ale ked sme tam uz boli tak mu to uz vybral (chudak Misko si to odplakal) a potom mi vysvetlil preco si mysli ze sme tam zbytocne, takze ked bol teraz Misko chory tak som cakala ci nas Harsany zase posle na usne alebo nie, lebo ak by chcel tak by som s nim diskutovala ze preco tam mame zase ist ........ale nastastie nas tam uz neposlal.

barunka
21. nov 2009

dievčatá, k harsányimu chodíme aj my. zatiaľ som spokojná, pol roka nám pomáhal aj riešiť naše problémy so škôlkou a trpezlivosť má poriadnu 🙂 😀 😀

a nejakého ordinujúceho zubára? resp. dajte aj v BA, mne je to už jedno, len potrebujem nejakého zohnať pre kočku, aby si zvykala od malička a nebola posero ako ja.

brinzulka
21. nov 2009

Aj babusky....zubar..riesili sme pred 4mesiacmi...Nechceli nas zobrat skoro nikam...povedali nam, ze podla rajonizacie-ulice...alebo skolky-kam dieta chodi...Nakoniec nas zobrala Sedlakova-gympel na konci pesej..tak som bola rada...patri k nej Kollarova skolka...ak do nej pojdeme-tak nasho 3rocneho mat bude...ak nas zoberu do inej..tak budeme musiet ist prec. Ja som SC pristahovalec-bola som u nej dva krat pocas tehu...teraz so synom na prehliadke a chodim tam rada.

nicolkarin
21. nov 2009

ahojte, kto pride zajtra o 14h pomoct upratat do slniecka bordel po vymene okien uvidi prekvapko uz zajtra. 😀 😀 😀

nicolkarin
22. nov 2009

Dakujeme Ivke, Lucke, Janke, Adke, Saske, Vierke, ze prisli a pomohli upratat slniecko, aby sa deticky mohli uz zajtra opat hrat. Ivana a Jitka. 😉

ivka2007
22. nov 2009

rada som prisla aby sa nase deticky mohli hrat na novom krasnom koberci 😀 a v cistom prostredi 😉

nicolkarin
22. nov 2009

pekne ivka, este ze deti nechodia na modreho kona, prekvapia sa az zajtra. 🙂

sirinka
22. nov 2009

😀 ivka nic neudrzis tajomstvo...a ja ze iba ja som taka, co nevie udrzat jazyk za zubami hehe...
nicolkarin uz sa tesim, ako sa budu male tvarit, ked tam dojdeme...mno, magde to zrejme bude sumafuk...ze ano... 😝

ivka2007
22. nov 2009

siri to si nevedela ze nie si sama?tajomstva su na to aby sa prezradzali 😀 😀 😀

rebecca2006
24. nov 2009

Ahojte 🙂
koberec je krasnym vcera sme maoi prvy krat masaze bbatiek tak sme ocenili 🙂 Jani,len ziram, aky je uz Matko velikaansky!. On sa asi narodil ako velky chlapisko, ze? Som vcera tomu mojmu dohovarala, ze nas predbehnete, ak si nesvihne 😀 Nech sa vam aj dalej tak dari a pekne rastite!
Inak, dakujem za tip na bazen v Delfine, bola som konecne a strasne dobre mi to padlo, fakt je to super, sice trochu drahe, ale raz za cas stoji za to. Pekny tyzden 😉

arrett
26. nov 2009

Ahojte Sencanky

vedeli by ste mi poradiť nejakú spoločnosť, ktorá robí vstavane skrine? Ďakujem

jamulienka - ďakujeme🙂 Konecne mamička, aj keď zatiaľ kocikujem iba pri balkóne 🙂

mayka
30. nov 2009

ahojte baby,

viete mi poradit detskeho ortopeda v SC alebo PK? Chcem malu objednat na klbiky a volala som do Snopu a vraj maju volne terminy az v januari. 😠
Alebo kdekolvek v BA ak mate niektora kontakt na dobreho ortopeda.

Dakujem. Myslim ze ste chvalili nejakeho v Pezinku ale nemam cas to tu hladat. Mozete mi pomoct?
Vdaka. 🙂

andy75
30. nov 2009

ahoj Mayka,
z SC asi vacsina mamin s babatkami chodi do PK k uz spominanemu fesnemu doktorovi 🙂
jamu aj siri boli nedavno, tie Ti urcite napisu blizsie info, ale sa mi mari,ze sme sa tam neobjednavali- niektory den od nejakej hodiny berie len babatka

rebecca2006
30. nov 2009

Mayka,
Dr. Palko, poliklinika PK, tc 033/6412106. terminy na UZV koxy: UT, STVR- 12-00-13,00, piatok 9,00-10,OO.
Neobjednáva sa, len si dopredu zavolaj, či pracujú- nemá zastupovanie, tak keď má dovolenku alebo čosi, tak proste nerobia- a je dobre si to overiť aj deň predtým, nám sa stalo že sme došli a v práci len sestrička.
Býva tam dosť veľa ľudí, systém poradové čísla, ale ide to šuby duby, a doktor je feši
🙂 Nezavudni si doporučenie od pediatra. Pekný deň všetkým.

arrett
1. dec 2009

🙂 K dr. Palkovi idem vo stvrtok. Tak sa tesim ked je fesi🙂

lienka7
2. dec 2009

ahojte,
chcem sa opytat: chodi v Senci Mikulas?
Ak ano kedy a kde to byva?

brinzulka
2. dec 2009

MIKULAS- 4.12. pred kulturakom...zasvieti stromcek...deticky spievaju..recituju...dostanu sladkost...Uz su tam aj stanky..takze hladne nebudeme....Ale neviem kedy pride..U nas-ked sa chlapci vyspia doruzova-tak po 16stej pojdeme von a snad ho stretneme... 😵

Arrett-potom napis ako bolo u lekara 😉 😉 😀

lienka7
2. dec 2009

diky brinzulka
ked budete vediet kedy by mal prist tak dajte vediet...zrejme asi az ked bude skoro tma alebo uplna tma 😀 , len aby som vedela ako velmi sa mame ponahlat aby sme to stihli 😀

sirinka
2. dec 2009

no a v pondelok bude mikulas aj v mc slniecko...len sa treba dopredu nahlasit u jitky... 🙂

lienka7
3. dec 2009

Ahojte...tak ja len doplnim:
Mikulas bude 4.12 pred MsKs ako pisala brinzulka
od rana bude chodit po skolkach a o 16.30 je pred MsKs nejaka interaktivna show pre deti a o 17.30 je zasvietenie stromceka

brinzulka
3. dec 2009

o 10tej detvaky zdobia stromceky a my pojdeme na trdelnik, ci ako?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre