Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

gretkab
12. feb 2010

rebecca, ja som sa tomu sice snazila vyhnut, ale ked sa mi zdalo velmi zle, par krat som dala nurofen a pomohlo, aspon sa trosku vyspinkala.

bebel
12. feb 2010

Ahojte,
marianni: Didiana je skvelá(má kaderníctvo v budove z boku ako je Trója na Kysuckej..len termíny ma dosť plné, pretože sa venuje aj dcérke Sabinke. Do DENI chodím, keď potrebujem akútne riešiť vlasy a u Didi plánujem termín aj 2 mesiace predom. 😉

Rebeca: K fitkám....asi najlepšie je v Bieli Kotva - aj keď v lete tam brutálne smrdí, keď cvičí kopec ľudí. Ja som kedysi chodila do fitka, čo bolo pri Tróji, ale bohužiaľ už skrachovali. Na Krátkej mi to prišlo dosť ošumtelé...stroje aj tie rozpadávajúce sa priestory. 😒
Teraz budem cez deň chodiť do RELAXXU v BA, keďže ta majú aj babysitting. 😉

Zúbky....Dologel stále + chladivé hryzatká a nurofen, ak sú horúčky a zvýšená teplota.

arrett
13. feb 2010

Jaaj, dnes sme dali s manželom, syncekom a psikom kolecko okolo jazera... Som mŕtva🙂)

rebecca2006
13. feb 2010

joj to muselo byt super, my mame babysitting, babka dosla 🙂 , mysi maju raj 😀 , poobede sme boli sklzekom za stiftom, no ale moc mi neklzalo, maly kopec 😀

lienka7
13. feb 2010

rebecca ..a kde to vlastne je?

rebecca2006
14. feb 2010

no, ako to popísať- ja nie som origoš senčanka, ale volajú to tu za štiftom alebo sídlisko bautech, respektíve stará tehelňa, tu bývame, je to taká novšia štvrť na okraji senca, od autobusovej stanice smerom von z mesta, su tú len domčeky a 6 štvorposchodových bytoviek. Na poli za mestom sa sánkujú decká, ale na klzák je to tu málo strmé....NO čo už, aj tak som na to stará koza 🙂

lienka7
14. feb 2010

rebecca .....aj tak netusim kde to je. Ja som tiez len pristahovalec a viem ze domacim mam povedat ze byvame na salamke alebo pri striebornom jazere (ale je to niekde medzi billou a tescom a pri trati).
Z toho co pises viem kde je autobusova stanica a kaufland a lidl.....viac som v tym koncinach nebola tak neviem kam presne ist. skus byt podrobnejsia.....

Ak chces nieco strmsie tak tu sa par pubertiakov sankuje na tom nasype no ktorom je cesta na Nitru, to mame hned za domom, ale pre Miska je to zase moc strme....takze ak chces skusit pridi "do nasich koncin" a my zase do vasich 😀

bebel
14. feb 2010

Arret: aj ja som si včera kondične obehla jazerá podvečer s malou v koči. A na 5 riadne dulo od poľa....cez tie nafúkané záveje som ledva prešla s kočíkom. Prišla som domov echt uzimená, ale s dobrým pocitom. 😉

rebecca2006
14. feb 2010

lienka, mrzí ma, ja som vždy zle popisovala, kde čo je. Ale skúsim ešte raz, oproti autobusovej stanici je rohové kaderníctvo a popri ňom vedie cesta- volá sa myslím Vinohradnícka ulica, tak po tejto ulici až celkom nakoniec- a si u nás. Sú tu také ulice že Farkasa, Csermáka, Dubčeka... Domáci to volajú Bautech, alebo pri Štifte, alebo Stará Tehelňa. I did my best 🙂 INak, ja som sa viackrát vybrala k Striebornému jazeru kočíkom, ale nedošla som- dá sa tam nejako dostať aj peši? Od TEsca tam ku Vám vedie taká výpadovka, a po ceste sa mi kočiarom moc nechce. DObre sa Vám tam býva?

gretkab
14. feb 2010

Baby, mam takuto otazku - nemate niekto skusenosti s nejakou logopedickou v Senci? Pozitivne/negativne? Lebo maly bude isto potrebovat logopedicku a Bratislava sa mi zda dost komplikovna na to.

gretkab
14. feb 2010

Jeeej, rebecca, tak to sme skoro susedy 😉.

arrett
14. feb 2010

Bebel: no tá 5ka bola strasna. Aj nam riadne fukalo a s kociarom cez tie zaveje bol riaden boj🙂 skôr sme kociar tahali ako tlačili. Večer má tak strašne boleli nohy, ach jaj🙂)

Pri Stifte tam nie je taká radova výstavba domov v slepej uličke🙂 S manželom sa nám tam moc páči. Chceme kúpiť dom v Senci, lebo byt nás nejako prestáva baviť. Nemáme kde grilovat🙂

lienka7
15. feb 2010

rebecca .....diky, uz som mudrejsia ...pojdeme k vam na vylet 😀 lebo v tych koncinach som este nikdy nebola 😀

K Striebornemu jazeru sa dostanes uplne v pohode aj s kocikom. Pojdes na kruhovy pri Bille a tam odbocis do ulicky kde je 40tka (to je Janosikova ulica) ...hned vedla hlavnej co ide do BA, no a po Janosikovej ides staaaaaaaaaaale rovnoooooooo a rovno a rovno az prides totalne na koniec ulice (pri konci ulice pojdes okolo takych novych domov (po pravej strane), prejdes aj okolo nich a ides stale rovno az na koniec asfaltky) tesne pred tym ako skonci cesta je odbocka vlavo k takym novsim rodinnym domom ale ty pojdes stale rovno, nebudes odbocovat. Cesta sa zmeni na taku akoby polnu/hradsku a pojdes ako keby az na kolajnice....tesne pred kolajnicami sa cesta zatoci vpravo a dovedie ta popod cestu az k Striebornemu jazeru. Cele jazero sa da obist aj s kocikom....ja som to minule presla v pohode a to mi Misko spal v kociku.
(Takze od Billy staaaaaaaaaaaaaaale rovno, nikam neodbocovat, cesta ta tam sama dovedie, len sa nezlakni ked sa na konci zmeni asfaltka na polnu...stale ides dobre)

rebecca2006
15. feb 2010

Lienka, daaakujem moc, ja som po Janosikovej casto kocikovala az k trati, ale tam sa mi zdalo ze to uz nikam nevedie, tak som to stále dala doľava a dostala sa späť na LIchnerku- tak keď bude teplejšie, pôjdeme na výlet!
Aspoň budem mať zmenu...
Arrett, hej, slepá ulička je úžasnáááá, aj mne sa tam moc páči, hneď by som tam šla bývať. Aj my by sme radi dom, ale to by sa musel stať zázrak, budem rada, keď slatíme do dúchodlu hypotéku za yento náš byt, tak som pánubohu vďačná aspoň za to, že bývam v peknom byte v slušnej štvrti a máme milých susedov 🙂 - však Gretka?

gretkab
15. feb 2010

Tak ja byvam rovno v tej slepej ulicke v radovke Pri Stifte a tiez sa mi tu paci a mame milych susedov 🙂. Tak ked pojdete okolo, zastavte sa na kavu, my sme zlty dom 😉.

marianni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebecca2006
15. feb 2010

Jejda, Gretka, tak to sme fakt susedy 🙂 Mate to tam velmi pekne, fakt.
Btw, prvy zub je vonku, Bebel dakujem za rady 🙂

brinzulka
15. feb 2010

gratulujeme k zubu....
to byvanie pri "tehelni" je tam super..a urcite aj rodinne ihrisko, ze?

lienka7
15. feb 2010

rebecca ..tak to si bola sakra blizko 😀
Nabuduce az tesne ku trati a potom kusok popri trati smer BA 😀

rebecca2006
15. feb 2010

hej hej byva sa tu velmi dobre, a ihrisko je krasne, este sme nevyuzili, ale toto leto nas uz neminie 🙂

soso
16. feb 2010

ahojte, kedy baby chodite cvicit? nemohla by som sa k niekomu pridat? Mam problem sa sama donutit civicit 🙂 Bebel, tiez by som rada ten kontakt na Didianu, uz som nebola u kadernicky rok! hruuuza...

arrett
16. feb 2010

Soso, ani ja sa neviem prinútiť cvičiť:-/ Ak chceš, môžme niečo spáchať🙂

bebel
16. feb 2010

Baby v IP máte kontakt na Didi 😉

soso
16. feb 2010

arrett, ano ano, ja sa hlasim...a kam by sme to sli skusit? na tu Kratku?
bebel: dakujeme za kontakt🙂

rebecca2006
16. feb 2010

baby, ja sa na cvicenie tiez velmi rada pridam, len netusim kedy? nejako musim doladit rezim, MM chodi z BA dost neskoro a potom uz kupeme, papame, a ukladame spat. Achjo. Ale nieco vymyslite a pokusim sa pridat. Ja som rozmyslala aj nad kalanetikou v kulturaku, je o 19,30 alebo 19,45- to by sme uz mohli aj spat... Inak som bola dnes skusit Kratku, no, Bebel ma pravdu, ze je to trochu osumele, ale da sa. Strojov maju dost, aj v relaltivne dobrom stave, maju bicykle, steppery, beziace pasy 2 nove, vacsinou su orientovani podla mna na muzsku klientelu, ale zascicit sa da. A mam to blizko, tak to urcite vyuzijem, Len som bola o blbom case, o iatej, to podla mna chodia vcetci, bol tam dost natresk....
A pocuvajte, ako pridavate prikrmy? Uplrimne povedane, mam uz z toho hokej, citala som rozne nazory, a studie, a dokonca podla nejakych novych americkych prac sa doporucuje vcasne zavedenie lepku v dobe maximalneho dojcenia- u plne dojcenych deti dokonca medzi 4 a 6 mesiacom, udajne je vtedy najmensie riziko vzniku alergie na lepok. Riadia sa podla toho Prazaci, a niektori pediatri u nas to tiesz uz tak doporucuju.
Tiez niekto doporucuje mesiac zeleninu a az potom pridat maso, ina skola hlasi hned po mrkva- zemiaku pridat maso a az potom ostatnu zeleninu.
My budeme mat 7M, a mame zavedenu zeleninu- zemiak,sladky zemiak, mrkvu, pastrnak, fenykel, brokolikcu, karfiiol, a z opvocia jablko, banan a stratujeme hrusku. Na veceruy som zacala uz skor, ako 1. prikrm, aj ked viem, ze sa to tak nema, ale sme boli strasne hladnií v noci, kase a to ryzove nemliecne s MM...
Ako ste prikrmovali vy?
Pridat uz masko? A kedy pridat olej do papania? A mozem uz dat lepkovu kasu- cojaviem, ovsenu?

gretkab
16. feb 2010

Rebecca, ja chodim na Kratku v stredu o 20.00 - s kamoskami (4 ks spolu) - vtedy tam ale s nami cvici aj cvicitelka (ci ako to nazvat) Katka - ona nas organizuje, ktora na ktory stroj, ako cvicit, niekedy nieco spolocne, na fit loptach. Mozem ti pripadne dat na tu telefon a mohla by si sa pridat k nam (ale treba to dohodnut s nou). Platime potom 5 € namiesto 2,5 € (co je bezny vstup do fitka tusim).

Lepok, ja som pri malom (bude mat 4) davala az okolo roka, lebo vtedy sa tvrdilo, ze cim neskor tym lepsie. Malej (bude mat 2 roky) som davala od 6 mesiaca, lebo zas prisli s tym, ze treba zacat skor, ze je to lepsie. Takze je otazne, co bude najlepsie o dalsie 2 roky 😉.
A prikrmy - no ktoru "skolu" si vyberies, ta bude ok 🙂. Teoria je taka, ze najskor zeleninu potom ovocie (kvoli chuti, ze po sladkom by nechceli nesladke - ale niektore kamosky davali tak a nemali problem). Ja som davala maso asi mesiac po zelenine a ovocie az potom a kase az po ovoci. Ale ak ti to dieta pekne papa, tak je to v principe jedno. Olej som tusim davala od zaciatku - ked som nezabudla (kvapku olivoveho), lebo niektore vitaminy sa rozpustaju len v tukoch. A ak sa stotoznis s nazorom, ze lepok od 4-6 mesiacov, tak mozes v pohode aj lepkovu kasu 😉.

arrett
17. feb 2010

Soso ja som otvorená všetkým moznostiam🙂 Aj tu niekde za billou že je ženská posilovna, dnes sa tam asi pôjdem prejsť s kociarikom a zistim nejaké info. Potom musíme len dohodnúť čas.
Gretkab to máte dobre vymyslené s tou trenerkou. Určite to stojí za tých 5€.

rebecca2006
17. feb 2010

Gretka, to by bolo super, ak mozes, posli mi prosim na cvictelku kontakt do IP- alebo na moj e- mail, posielala si mi aj knizku o spani. Skusim sa s nou dohodnut, 5E je velmi dobra suma, tolko stoji jeden vstup do Delfinu a tam maju len kardiostroje. Inak sa mi pacilo viac na Kratkej akov Margit, atmosferou mozno nie, ale vybavenikm isto. Dakujme aj za rady ohladom prikrmov, ono asi nad tym nema zmysel moc polemizovat a vymyslat. Zacnem davat maso, a pridam aj tuk, a v priebehu dalsieho mesiaca supnem aj lepok. Krasny den 🙂

soso
17. feb 2010

rebecca: my sme zavadzali prikrimy tak, ze prvy mesiac len zeleninka (ako aj vy) pekne postupne a potom uz aj ovocie a masko. Riadila som sa radami na www.kojeni.net, je to super stranka, co mi pomohla velmi a je tam aj vela o prikrmoch. Do roka som bola prisna, lepok sme zavadzali neskor, az cca v 10-11 mesiacov, kedze ja som celiakicka, ale mala som to len v detstve, tak toho som sa bala, inak do dnes sa snazim, aby jedla "zdravo", aj ked nie vzdy je to mozne🙂 Po roku som to prestala riesit, ma zakazanych uz len par veci (hriby, udeniny...), inak pomalicky vsetko uz zje, ale kedze este kojim, moc velky jedak nie je, napriek tomu ma 14 kg🙂

soso
17. feb 2010

arret, to zenske fitko, to je ts Margit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre