Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

gretkab
17. feb 2010

Soso, najnovsia info prave je, ze kvoli riziku celiakie treba lepok zavadzat skor (cca okolo 6 mesiaca) 😉. Ale ako som pisala, meni sa to tusim kazdy rok.

lienka7
17. feb 2010

soso ....ano to zenske fitko je za Billo a vola sa Margit http://www.margit.sk/

rebeca ...ja som prikrmovala podla tohoto
pre dojcene deti:
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=450901
a pre nedojcene
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=489276
je to tu pekne rozpisane mesiac po mesiaci

tiez som toho kopec citala a vsade to bolo inak tak som si povedala ze postupne a hotovo...takze najprv zelenina, potom ovocie, mesko, kvapku oleja od zaciatku (ja som zase citala ze olivovy nie je vhodny tak som davala bio slnecnicovy), nikdy som nemixovala, len pucila vidlickou a pomaly sme papali a pridavali a tak.
A este som sa riadila touto strankou
http://www.provita.sk/site/taxonomy/term/10
....vtedy bol nazor ze postupne a rizikove potraviny co najneskor, teraz sa uz hovori ze vsetko od zaciatku tak si vyber, ale je to na tebe ako sa rozhodnes.....nech sa rozhodnes tak alebo tak nic sa nestane ...hlavne je aby malemu chutilo a aby pekne papal a rastol 😉

arrett
17. feb 2010

Soso áno margit, vďaka lienka🙂
kukla som ich stránku a asi si dám kurz chudnutia. 3 mesiace po pôrode a furt 70 kilo. Ach jaj

soso
17. feb 2010

tak to som este pred rokom necitala, a tiez som si zistovala o tom, ale ved to je uplne jedno, kedze lepok toleruje v pohode (klopklopklop), tak myslim, ze to je jedno (aspon dufam) 😅 Fakt niekedy clovek nevie, co ma brat vazne...napriklad ja dodnes neviem, ci nosit topanky pevne, alebo chodit na boso...tiez sa teraz objavuju nove studie, ze najlepsia je chodza na boso. Tak som z toho magor. Robim to pol na pol...beha aj v ponozkach doma protismykovych a tiez aj v papuckach s pevnou patou...no co hovorite na to?

soso
17. feb 2010

jaaaj arrett, tak to ta potesim, ja som 2 mesiace po porode, sice este kojim, ale kila dole nejdu, mam ich viac ako ty a to som pred tehu mala 58 kg. Ja som jedna z mala, co kojenim vobec nechudla, navyse som sa teraz cez zimu este aj vypasla, takze hotova katastrofa...bud v klude. 70 kg len 3 mesiace po porode je tazka pohoda 😅

soso
17. feb 2010

chcela som povedat 2 roky po porode 🙂

rebecca2006
17. feb 2010

no soso, potesim ta aj ja, tiez kojenim dole ani gram, vsetky moje kamosky pri kojeni jedli co sa im zachcelo a boli slank jak prutiky, a ja mam pocit, ze som najstihlejsia dosla z porodnice... hm, asi nielen pocit, vcera sme pozerali fotky a fiiiha, vravi si, ako dobre v tej porodnici vyzeram ☹ ach jaj. dnes som bola pozriet primara mojho oddelenia, novy melir na vlasoch , make- up, vopchala som sa do predgravi rifli, a dobry pocit, akak som ocka, mi vydrzal, len kym sa ma neopytal, ci som zasa tehotna 😠

arrett
17. feb 2010

Rebeca 🙂))) to poteší🙂)))

soso
17. feb 2010

😀 tak to potesi, inak aj ja mam taky pocit, ze si ludia naokolo myslia, ze som tehu, lebo brucho jak siesty mesiac🙂 a rifle spred tehu nehrozia...no nic, treba cvicit a menej jest, teoriu ovladam dobre😀 Pekny vecer, kocky

brinzulka
18. feb 2010

my tiez zelenina, ovocie...a to da....ze 2lyz.a dakujem...on ma opluje...co uz..takze on neje...on degustuje

boli sme na zapise v skolke..sance tomu nedavam...ale prihlaska je tam

rebecca2006
18. feb 2010

vsetkym maminam dakujem za rady ako na papanicko, ste zlate 🙂 Brinzulka, kam ste prihlasilli Dávidka? Držím palce, nech Ti ho zoberú, budeš mať ľahší život ako s dvoma krpcami doma

brinzulka
19. feb 2010

rebecca..ja som zdrav.sestra...po skole som si robila diplomov.studium..a teraz nas strasia, ze dla EU musime mat VS...Tak ja ju skusim...a bodlo by mi, ak by siel do skolky...Ked sme vonku hlada deti jeho veku...a niet ich....Ak to nepojde...este to o rok odlozime...

bebel
19. feb 2010

Nie je náhodou v SC vyhláška, že matkám, ktoré sú doma na MATERSKEJ staršie deti dô škôlky nevezmú? 😕
My sme kvôli tomu, že som bola tehotná dali krpatého do BA, lebo ma vysmiali aj do telefónu, že načo si budem podávať prihlášku, keď mi ho aj tak nevezmú. 😠

gretkab
19. feb 2010

bebel, no oficialne ti ho nevezmu, ale ak sa nepriznas, ze si na materskej a dostanes rozhodnutie, ze vzali, tak ti ho uz nevyhodia, resp. ak uz dieta do skolky chodi a ty otehotnies, tak nevyhodia. Alebo ak mas znamych alebo vies davat uplatky, tak je to tiez ok. My, kedze nesplnane ani jednu z tychto moznosti sme to riesili sukromnou skolkou, v tych je to ok.

gretkab
19. feb 2010

Ale mi napadlo, ze v BA tiez oficialne asi nevezmu dieta, ktore tam nema trvaly pobyt 😉.

sirinka
19. feb 2010

brinzulka ked nechodis do MC...tam su deti v jeho veku 😉
ja idem skusit do skolky v biely...uvidime...

brinzulka
19. feb 2010

siri-to akoze tam mam prist a budeme v pohode? 😉 🙂 Inak-pod so mnou do skoly...bude sranda...

Ta BA by zaujimala aj mna, lebo do TT nam ho nechcu zobrat, kedze tam nebyvame...ale obaja tam mame zamestnavatela.

Mne tiez minuly rok povedali, ze mi ho nikam nezoberu.kezde som bola tehu...Tak sme prihlasku nikam nedavali...Teraz tomu davam 5percent..Svet sa nezruti...budeme spolu rok doma...a potom snad na predskolsku zoberu.

bebel
19. feb 2010

Ja mám malého v súkromnej škôlke v BA, kvôli trvalému pobytu, ktorý nespĺňame.
A kvôli tomu by mi maléhom nevzali ani do Bernolákova, kde mám rodičov...proste je príliš veľký dopyt a nikto nechce regulérne dieťa zobrať do MŠ. Ale na 2. strane mi to takto vyhovuje. Táto súkromná škôlka má mnoho plusov oproti tomu, keby bol v SC v štátnej len to ide do peňazí.
Neviem si predstaviť, keď sme obaja minulý rok normálne pracovali ako by sme Bruna vyzdvihovali v SC z MŠ o 16,00 hod???? Keď bežne sme v BA v práci skončili o 17,00-18,00 a ešte bola zápcha. 😎
Alebo neuveriteľne dlhé prázdniny od 23.12.2009-do 11.1.2010????
Takto máme škôlku do 18,00 hod 5 min autom od manželovej práce cestou do SC a deti nastúpili do MŚ 4.1.2010. 😉

arrett
21. feb 2010

Dnes je úplne krásne... Ide sa kocikovat🙂)

rebecca2006
21. feb 2010

joj dnes bolo konecne naaadherne, snad ste si to uzili 🙂
dievcence, to mi je fakt zle z tych skolkarskych trampot, som fakt zvedava, ako to poriesime my....
este ze je to daleko 🙂
brinzulka, no to poznam, aj nase sestricky studuju ako dive, a chudata potom dobehnu s magisterskym titulom a na vyplatnej paske im nepribudne ani kacka ☹

luppita
25. feb 2010

jeeej cafte sencanky, ja som sice povodne z BA , ale v SC byvame uz skoro rok, paradne mestecko

luppita
25. feb 2010

pojde dnes niaka maminka kocikovat? cca za hodku

arrett
25. feb 2010

Taak, od pondelka zacinam cvičiť:-/ Dnes som sa prihlásila po tom, čo som si na seba nevedela kúpiť žiadne rifle. Začínam v tej ženskej v margite:-/ ach jaj.

luppita
25. feb 2010

jeeeej aj ja pojdem cvicit, paradny link lienka7, kym som nemala maleho tancovala som hip hop a aj na taebo som chodila. Uz sa tesim, urcite sa prihlasim na taebo, paradna vecicka.

bebel
25. feb 2010

Luppita, aj ja som pôvodne "paštikárka" 😀,teda z BA.Vyrastala som v Ružinove, v 18 moji rodičia predali byt a kúpili dom v Bernolákove . Vždy sme chceli psa....tak to bolo jediné plus toho sťahovania.
Vydržala som tam prebývať takmer 5 rokov a potom som sa chvalabohu vydala do SC 😝
🙂 Môžme sa dohodnúť na kočíkovaní, alebo ma stopni, keď ma vonku uvidíš...bývame na Lichnerke, mám žlto béžový bugaboo, naklonený do uhla, pretože malá má masívny reflux.
Inak SC a jazerá milujem.....je to dovolenkové mestečko a máme tu kopec kamošov, môj manžel je origoš Senčan. 😵

hanka274
26. feb 2010

bebel...inac pastikari povodne nie su bratislavcania ale prave ti, ktori su mimo BA 😉 ...to len tak otocili na bratislavcanov...xixi
a co znamena masivny reflux? my mame tiez reflux, no masivny 😖 ... a ako to je nakloneny do uhla kocik?? myslis vyvysenu opierku ci??

rebecca2006
26. feb 2010

Bebel, teraz som si vsimla, ze BIbka má už mesiac, tak dodatočne blahoželám k prírastku 🙂 Nech ste zdraví a reflux nech rýchlo prejde. Apropo, keby si potrebovala- alebo niekto z dievčeniec- Nutriton, mám otvorenú krabicu, ktorú už nepoužijeme, chvalabohu nepotrebujeme. Nám pomohol, keď bol reflux najhorší.
Inak, keď teraz bude pekne, tak by sme mohl dať aj viaceré kočíkovacie stretko- budúci týždeň sme síce v Nových Zámkoch- ale potom sme free, tak by sme sa mohli dohodnúť. Ja kočíkujem poobede po 14,30 plus mínus a niekedy dopoludnia od 10,00, keď nepotrebujem doma nič urobiť.
Inak, máte ravdu, SC je pekné mestečko, učaroval hlavne môjmu manželovi, keďže je z NZ a má to tu podobnú atmosféru, takú kaviarenskú, ale ja som si ho na MD tiež obľúbila. Keďže som z KE, dosť mi chýbajú hory a lesy a trochu " divokejšia" príroda, ae dúfam, že teraz, keď je Maťko vačší, sa dostaneme aspoŇ do Malých Karpát., Krásne víkend, holky.
Btw Lupita, vitaj
🙂

arrett
26. feb 2010

Rebeca
ja som z gelnice. No v ke som žila pár rokov🙂)

rebecca2006
26. feb 2010

arrett, supeer, zalozime klub vychodniarok 🙂

luppita
26. feb 2010

to by bolo super take spolocne kocikovanie, vytvorime gang.
bebel - budem pozerat po vonku ci ta uvidim, my chodime kocikovat po lichnerke okolo 14tej (plus minus), kazdy den. Alebo sa mozme aj dohodnut ze kde a kedy. Ja som v BA byvala snad vsade aj v ruzinove, ale Senec nema konkurenciu, milujem to tu a neviem sa dockat leta, budeme na jazerach cele dni.
Kocky maju sencania zlavy na vstup na jazera?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre