Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

bebel
16. jún 2010

a na dlhšie aj s ubytkom odporúčam pre deti Bobiho ranč http://www.bobiranc.sk/
http://www.ine.sk/2010/04/11/tip-na-vylet-novy-...

soso
16. jún 2010

jej, super, na tejto biofarme sme uz boli par krat. Je tam super. Zvieratka + dobre varia 🙂

slavkav
16. jún 2010

@lucillienka v SC su jaslicky vcielka http://www.jasle-vcielka.sk/
ale je o ne dost velky zaujem, vsak ako samozrejme o vsetky taketo zariadenia v SC 🙂

bebel
16. jún 2010

@lucillienka a v Limbachu je super miesto http://www.cukrarenduha.sk/O_nás.html

a v centre TT je tiež otvorená baby friebndly čajovňa s veľkým dvorom a detským kútikom

bebel
16. jún 2010

@soso aj mne tam chutí 🙂 som syromaniak 😅

rebecca2006
21. jún 2010

dievcata, ako je to komentlne s kranskym mielkom u dojčiat? Kedy sa môže? Ja teda zatiaľ ešte dojčím, ale pridávam do kaší UM- už sa i pdoľa pravdy nechce odsávať MM- pokiaľ teda náhodou nemám priamo mliečnu kašu,...
A do varania zatiaľ mliekom nedávam, ked potrebujem, dám jogurt. Ale Maťko má ochvíľu rok, tak uvažuje,m že by som mu sem tam dala napr. puding.
Viem, že donedávna platilo, že dieťa do 3R má dostať formulu, ale podľa môjho pediatra- a potvrdili to viaceré kamratáky od ných lekárov- je aktuálne trend "kravské mlieko". Teda ýe po roku možno podať. Plnotučné, fľaškové. Čo vy na to? Môžem do varenia? A ak by som ho odstavila, tak dať kravské alebo UM? P roku , samozrejme...
Pokúšala som sa nájsť na nete guidelines nejakých peldiatrckých spoločností, ale aktuálne doporučenia soim nenašla.

lienka7
22. jún 2010

rebecca ...ja som do roka davala do jedla praskove mlieko, ked mal misko 14 mesiacov tak som chcela skoncit s kojenim ale on mi potvora ziadne praskove mlieko nechcel. Skusala som rozne pohariky, teploty, znacky mlieka a nic ...akonahle som mu dala kravske tak mi bez problemov vypil 250 ml pohar na jede sup .......takze som skoncila s kojenim a presli sme na plnotucne flaskove a na nom fungujeme doteraz.
Myslim si ze do 3 rokov davat praskove mlieko je blbost a reklama firiem ktore ich vyrabaju. Mne pediater tiez povedal ze ked chcem skoncit s kojenim tak mam dat rovno kravske ....jeho deti vraj boli na kravskom od 6 mesiacov ...tak si vyber 🙂

bebel
22. jún 2010

@rebecca2006 ja som Bruna kojila do 17 mes. Potom som skúšala formule, žiadna sa neujala, ani kravské mi nechcel. Cca od 26 mesiacov sa potom naučil na granko. 🙂 A od 2,5 roka na kakao Antiviro od Raja. 😉

szighardt
22. jún 2010

ahojte, ja som z Turne, som tu nova, byvame tu od decembra, tak by som rada spoznala nejake mamicky.

arrett
22. jún 2010

@szighardt Ahoj a vitaj🙂)) kde je Turna??? Ja som povodne z Gelnice, daleky východ🙂

szighardt
22. jún 2010

Tureň je 2 km od senca, tiež si sa prisťahovala?

szighardt
22. jún 2010

@arrett Tureň je 2 km od Senca, mam 2 detičky, tiež s malým vekovým rozdielom. Byvas priamo v Senci?

arrett
22. jún 2010

@szighardt Ano,prišla som tu pred 3 rokmi a veľmi sa mi tu páči. Byvame priamo v Senci, pri Bille🙂 Kolko majú deticky?

szighardt
22. jún 2010

@arrett detičky mám 2, dcéra 2,5 roka a syn 1 rok. 1. rok bol ťažký ale teraz je to už fajn, sú to taký kamoši, parťáci.

arrett
22. jún 2010

@szighardt To znie pozitívne🙂) Som zvedava, ako to zvladnem🙂 Bude to sranda. Chodievate do Senca?

szighardt
22. jún 2010

@arrett nie, nechodievame, auto berie manžel každý deň a s dvoma malými deťmi autobusom, je to poriadna makačka, bola som len raz aj to s kamoškou a jej synom, tak mi pomohla. Určite to zvládneš, musiš, ak budeš mať pomoc. Ja som začala študovať na VŠ keď som otehotnela, tak som nedokončila ani 1. semester a začali sme stavať. Bola to fuška, ale už začínam dýchať 🙂

arrett
22. jún 2010

@szighardt Ja si neviem predstaviť ísť s jedným dieťaťom momentálne autobusom. Kociar a tak. No klobúk dole pred Tebou 🙂 Stavat, študovať, rodiť🙂)) Deturence saasi teraz hrajú aj samé, či nie?? A čo výška? Pokracujes?

szighardt
22. jún 2010

@arrett výšku som odložila keď som bola v 16 tt, bola som strašne unavená a ked mala spala tak som spala aj ja, tak som sa nemala kedy ucit na skusky a potom mi umrela babka a v skole som dostala bolesti brucha a povedala som ze dost. odlozila som studium, ci zacnem znova asi nie, no deti sa uz sem tam uz zahraju same.

szighardt
22. jún 2010

@arrett a hlavne som sa cely cas bala ako to mala zvladne bezo mna ked budem rodit, ale nastastie som rodila v sobotu a v utorok som uz bola doma. Krpata bola na mna dost naviazana.

brinzulka
23. jún 2010

@rebecca2006 my sa prave o tom hadame....tu je clanok od jednej dr.

Milk Feeding During the Complementary
Feeding Period
Continued breast-feeding is recommended along with
the introduction of complementary feeding. Infant
formula or follow-on formula may be used in addition
to or instead of breast milk. There are differences
between industrialized countries in the recommended
age for the introduction of cow’s milk. Most countries
recommend waiting until 12 months, but according to
recommendations from some countries (eg, Canada,
Sweden, Denmark), cow’s milk can be introduced from
9 or 10 months. The main reason for delaying introduction
is to prevent iron deficiency because cow’s milk is a
poor iron source. One study showed that a milk intake
above 500 mL/day was associated with iron deficiency
(24,25). Some data have also suggested that the early
introduction of cow’s milk can provoke microscopic
intestinal bleeding, but this has not been shown after
the age of 9 months. There are major differences
between the composition of cow’s milk and that of
breast milk and infant formulae. Cow’smilk has a higher
content of protein, minerals, and saturated fat, and a
different composition of long-chain polyunsaturated
fatty acid (LCPUFA), with a low content of linoleic
acid but a lower ratio of linoleic acid to a-linolenic acid
ratio than most infant formulae. This is likely to explain
the fact that red blood cell docosahexaenoic acid (DHA)
levels seem to be more favorable in infants fed cow’s
milk, compared with infants drinking infant formula that
is not supplemented with DHA (26). It has been
suggested that cow’smilk intake can affect linear growth
and later blood pressure and risk of obesity, but the
evidence is not convincing. There are also considerable
differences between countries in recommendations on
the age at which cow’s milk with reduced fat intake can
be introduced. The main consideration has been that
low-fat milk may limit energy intake and thereby
growth. However, with the current obesity epidemic,
which affects both preschool children and older children,
the potential beneficial effects of low-fat milk on
energy intake and later preferences should also be taken
into account.
The Committee suggests that recommendations on the
age for introduction of cow’s milk should take into
consideration traditions and feeding patterns in the population,
especially the intake of complementary foods rich
in iron and the volume of milk consumed. It is acceptable
to add small volumes of cow’s milk to complementary
foods, but it should not be used as the main drink before
12 months.

napr. v casopise dieTa sa preferuje kojenie a nasledna dormula do 3r.veku dietata. Niekto mi povedal, ci aj ta neobsahuje bielk.kravskeho mlieka...Ze najskor pri hypoalergennych formulach je nahradena a tie sa bezne nekupuju.

brinzulka
23. jún 2010

prveho som kojila do 18mesiacov, potom sme sli na plnotucne mlieko...Tohto uvidim kolko potiahneme...pojdem do skoly, ci to bude respektovat, ze kojit sa bude rano a vecer...alebo bude flasa 😖 ....odmieta vsetky mliecne kase...

brinzulka
23. jún 2010

@bebel , kde v TT je cajovna? nejaky bod vedla....stravim tam pol prazdnin...

rebecca2006
23. jún 2010

baby, ďakujem. Asi to urobím tak že ešte trošku potiahnem dojčenie, malý je aj tak taký cicík, do jedla mu odroka skúim plnotučné kravské- napr. do pudigu a krupice, a na pitie mu skúsim dať ochutnať formulu 3. Tak od 18 mes mu s kľudným svedomím dam kravské mlieko, možno aj skôr , ak odtstavím. Brinzulka, to ma ani nenapadlo, že je to spôté s príjmom železa, no Maťo je otrasný jedák, tak by som sa toho asi trochu bála, preto skúsime UM:
Na karneval chceme ísť, ae tento rok ešte v civile, tak sa háda vidíme. 🙂
Baby chystáme sa na chalupu na LIptov, ak ste tam boli, dajte typy na program s krpcom- nejakú farmu, kúpanie, papkanie re rodičov a tak 🙂

rebecca2006
23. jún 2010

dievcence, este sa chcem opýtať, kde v SC kupujete topánočky, resp, sandáliky?

arrett
23. jún 2010

@rebecca2006 Ja som prvé kúpila na www.liliputi.sk 🙂)))) ale aj mna to zaujíma, aby som vedela, kde je najlepšie nakupovať topanocky🙂

brinzulka
24. jún 2010

mini miri, lekaren salvator-sante, protetika.

brinzulka
24. jún 2010

v tt, ba -bata

alure
24. jún 2010

Ahojte
tiež sa rada podelím o skúsenosti ohľadom kojenia a neskoršieho prechodu na mlieko.
Ja som síce kojila malého 24 mesiacov a malý mi zo začiatku mlieko vôbec nechcel piť tak som to nechala na neho. Potom si jedného dňa sám nalial kravské mlieko priamo z chladničky a veľmi mu chutilo. Môj pediater ma ubezpečoval že UM a rôzne formuly ktoré sa na nás valia z reklám sú len marketingovým ťahom na to aby firmy čo najviac zarobili. Samozrejme ak je nejaká neznášanlivosť na laktozu je nutné používať nejakú náhradu,ale nie za každú cenu. A netreba sa báť skúšať 🙂 Som zvedavá ako sa mi podarí kojiť druhého a pevne dúfam že zas budem mať veľa veľa mliečka ...
Ja som sa chcela opýtať či máte niektorá skúsenosti s Dr. Konigom. Bola som u neho so synom na doporučenie že veľký odborník a navrhol drastické riešenie pre môjho syna,ktoré mi hneď dvaja pediatri neodporučili absolvovať. Tak len pre info.
arret ako som čítala tak si prisťahovalec z Gelnice 🙂 My sme prisťahovalci z Rožňavy,aj keď je to trošku zamotané 🙂
Prajem krásny slnečný deň

lienka7
24. jún 2010

Ahojte.

Tak ja kupujem papucky v lekarni T-med. Tam sme kupili aj zimne topanky. Tam maju znacku Super fit a kamaratka vravela ze v T-mede maju tuto znacku lacnejsiu ako v BA. Tak neviem.
Ale ta znacka Super fit je celkovo drahsia.
Takze T-med: papucky (cesky vyrobca www.dkp.cz) a topanky znacky Superfit
no a poltopanky a sandalky sme zase kupili v lekarni Salvator? (na lichnerke, 2 schodiky su pred nou). Tam maju dobry vyber znacky protetika a sante.
Potom maju este dost topanok aj v lekarni Ol-med (ak nemaju oni tak zavolaju do Pezinka kde maju dalsiu lekaren a na druhy den dovezu).
Zatial sme boli spokojni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre