Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

vera1132
20. okt 2010

@palculienkastellka ahoj , a dakujem. Aj ja by som mala ist k zubarke, som chcela ist dnes, ale vzdam to a pojdem zajtra 🙂 ak to este nezmením, ale budem sa musieť odhodlať. dnes radšej pojdem do SC nakúpiť.

slavkav
20. okt 2010

@vera1132 ano, tesime sa velmi. ale je nam jedno ake pohlavie, hlavne aby bolo zdravucke. 🙂
kedze mame prve dievcatko, tak budeme mat parik.

vera1132
20. okt 2010

@slavkav to je samozrejme že nech sú zdravé detúrence 🙂 to je prvoradé.
aj mne to bolo jedno, ja som sa skôr pripravovala na dievčatko a na 3D mi povedali že chlapček.

nefertitiavi
20. okt 2010

@vera1132 Senec, odjakživa🙂)))

nefertitiavi
20. okt 2010

Kočky zda sa vam normalne cpat 5 mesacne dieta do choditka????
ja osobne by som tam nedeala ani moju 11 mesacnu🙂))

slavkav
20. okt 2010

@nefertitiavi no ja by som nedala do toho klasickeho choditka vobec 😉 ale viem, ze niekto bezne dava.

arrett
20. okt 2010

@nefertitiavi Ja som môjho dala v 8 mesiaci a doteraz lutujem. Naučil sa chodiť po spickach a bruchom dopredu. Teraz chvala bohu už chodí sám🙂
no a 5 mesačne už vôbec nie. Na to je veľmi malé. Čo chrbatik? A nozicky? Určite nie

flowerska
20. okt 2010

urcite nie to je velmi malo mesiacov na choditko, ja môjho nedavam vôbec do choditka, musela som ho ist vratit do obchodu lebo mal z neho zachvaty)))

nefertitiavi
20. okt 2010

Nol ebo som mala taku debatu s jednou babenou zo senca, Ivi ty poznas - Mirka Bulavciakova, no a sme sa trosku nepohodli kvoli choditku. Nellkin krstny je primarom na urgente a choditko vyslovene zakazal. aj tak som ho nemala v plane, nedavala som ho ani pri Ivanke.

flowerska
20. okt 2010

hej hej poznam aj som presne vedela koho myslis, ona je taka extremistka aj inych veciach od narodenia maleho no co uz jej vychova jej dieta velakrat jej hocikto radil a nedala si povedat, aj nam hovoril ortoped ze v ziadnom pripade nedavat ale to hovori kazdej, ja som ho zo zaciatku chcela len u mamy mat kvoli tomu ze jej operovali ruku a teda viktor je dost tazky aby nemusela moc nosit na rukach ked ho bude varovat a bude potrebovat nieco si porobit)))

brinzulka
21. okt 2010

choditko...nedavali sme ani jedneho...obaja zacali okolo nabytku, potom sa pustili a pred prvym rokom chodili...

vera1132
21. okt 2010

ja som tiež doho názoru, prirodzená chôdza je najlepšia. Ked sa babo samo naučí chodiť a nie pomocou choditka.

sirinka
21. okt 2010

ja som starsiu obcas davala do choditka, mladsiu vobec...dokonca uz som ho aj dala prec...je to uplne zbytocne a podla vetkeho zdraviu neprospesne...len ono je to tak, bolesti chrbta v dospelosti si malokto spoji s tym, ze vyrastol v choditku...tak vela mamin ignoruje fakt, ze ho vobec neodporucaju pouzivat...

sirinka
21. okt 2010

a to nehovorim co nam prinesie moderne nosenie babatiek v klokankach tvarou vpred, kde mimi visi prehnute v obluku... 😖

arrett
21. okt 2010

@sirinka Tak to nosenie tvarou vpred nepochopim ani za ten svet. Je to tak strašne neprirodzene, ach jaj☹

Baby, máte skúsenosti s inhalatorom Ventolin? Dnes sme boli u harsanyho a dostali sme ho aj s takou maskou čo má inhalovat. No je to straaasny boj. Neviete poradiť nejaké finty, aby sa aspoň pár krát nadychol?

gretkab
21. okt 2010

Tak ja nosenie tvarou vpred tiez nepokladam za idealne, a svoje prve dieta som nosila len tvarou k sebe resp. na boku tvarou ku mne, lenze moje prve dieta bolo na mne nalepene asi 20 hodin z 24 a spal zasadne len tam a to som nesmela zastavit 😉. Moje druhe dieta, ked uz bolo kusok vacsie, v nosici zasadne nespalo a potrebovalo sa pozerat okolo seba, nosila sa omnoho menej ako prvy (lebo ta narozdiel od neho v pohode fungovala v kociku), ale v case ,ked uz sa vedela obzerat sa nosila zasadne tvarou dopredu.
S choditkami sa nestotoznujem ani ja a nepouzivala som ich, ale inak vraj oni nie su skodlive z ortopedickeho hladiska (ziadne testy to nepreukazali vraj), ale z toho, ze dieta v nich naberie strasne velku rychlost a ma omnoho vacsiu sancu zranenia sa.

bebel
21. okt 2010

@arrett Bruno inhaloval pravidelne.
Keď bol menší tak násilím ako pri odsávaní soplíkov. Neskôr som to vysvetlila prečo a načo to robíme a v pohode spolupracoval. Dokonca sám inhaloval dobrovoľne.

brinzulka
22. okt 2010

@arrett maly mal laryngitidu v 9m...v nemocnici musel inhalovat adrenalin maskou...vrestal o dusu,ale nebolo inej cesty, branil sa...ale drzala som ho, co som vladala... kym bolo treba...
aspon poriadne dychal...v popisoch najdes, ze dieta zadrzi dych a ked sa uz potrebuje nadychnut- tak nainhaluje, co treba, vtedy vstreknut ...
odsavanie soplikov, inhalacie, kvapky do oci...s placom ...ale cim ma viac mesiacov- tak aj viac spolupracuje, povieme mu, co ideme robit a zvladame podla aktualnej nalady...dam mu trebars stuplik, co moze potom zaskrutkovat...drzi ho v ruke stiska, poplace-ale potom sa skludni a schovava lieky...

s ventolinom mam len osobnu skusenost a vtedy, ked ho potrebujem pouzit-"milujem" kazdy spray...

nech to ide dobre 😵 zvladnete 😉

nefertitiavi
24. okt 2010

my sme tiez prekonali viackrat laringitidu, raz nas dokonca brala zachranka☹((( no presne ako pisu baby, nasilu a neskor pochopia ze je to pre ich dobro. Moc sme ti asi neporadili, ze☹

nefertitiavi
24. okt 2010

@flowerska
NO to som si vsimla, ze robi pri tom malom dost divne veci, lenze ked jej chce niekto poradit tak sa rozculi, tak druhy krat uz to skusat nebudem.🙂)) je to jej dieta a jej rozhodnutie

arrett
24. okt 2010

Vďaka baby. Robili sme to najprv formou hry, ale nezabralo. Takze jeden drží ruy a hlavu, druhý masku. A musím povedať, že keď pláce, tak má potom taký pekný, dlhy nádych čo mi robí obrovskú radosť. Nikdy som si nemyslela, že sa budem z placu "radovat"🙂 Uz si pomalicky zvyka a niekedy ku koncu ani neprotestuje🙂 Najlepsie je, že keď skoncime, dám mu to do ruky a on si to sám pricapi na tvar a dýcha. Ach jaj, vymyselnik jeden.

vera1132
25. okt 2010

poradite mi ktorá detská lekarka je dobra v senci? ja som rozmyšlala nad tou čo je v poliklinike čo ma tak mimo vchod.
a už by som ma teoreticky mohla ist opytať či by nas v januári zobrala, nie? ? ?

slavkav
25. okt 2010

@vera1132 mi chodime k MUDr. Harsanyimu (www.medinet.sk) - ja som chodila na polikliniku - nebola som spokojna. Ktora dr ma samostatny vchod? to tam maju vsetky detske, nie?

katy1979
25. okt 2010

zevraj harsanyi neberie ze ma plno. tiez to riesim ale skoncime asi na poliklinike.

vera1132
25. okt 2010

@slavkav ja nie som priamo z SC tak preto sa pytam, ja čo som mala svojho detskeho, tak to určite tam nechcem chodit s našim malym. radšej budem cestovat do SC k lepšiemu doktorovy 🙂

slavkav
25. okt 2010

@katy1979 aha, to som netusila. tak potom by som asi skusila v Biely MUDr. Dolanovu. tu si tiez chvalia

slavkav
25. okt 2010

@vera1132 tak v SC to tiez nie je bohvieco ... 😒

vera1132
25. okt 2010

@slavkav ale asi viskúšam, lebo doteraz čo som chodila este k detskemu ja, tak som nebola vôbec spokojná. Ja som si sama hovorila diagnozi... ☹

katy1979
25. okt 2010

@slavkav keby ze mam auto nevaham aj ked je to kusok ale s dvomi detmi do biela sa mi veru nechce chodit busom.

slavkav
25. okt 2010

@katy1979 aha - tak to je jasne. ja som si myslela, ze nie si priamo zo SC. tak to je ine 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre