Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

cruela
26. okt 2010

@sirinka dik za tip 😉 mozno tam zbehnem kuknut, este som tam decke veci nekupovala...

sirinka
26. okt 2010

@cruela ja tam zvyknem pozriet ked maju vypredaje...

gretkab
27. okt 2010

@cruela jaaaaj, tak mojmu "anorektickemu" dietatu HM gate zasadne padaju 😉. Resp. teda tymi posuvnymi gumickami stiahnem, ale zas vyzera ako vo vreci. Ale ja mam HM aj tak strasne rada.

rebecca2006
27. okt 2010

Aj ja mám HM rada, hlavne detské, ale bratislavské má privádza do zúfalstva.... Lepšie sa mi nakupuje v košickom, inak, do zahraničia sa mi moc kvôli oblečku chodiť nechce. Fakt je, ako Bebel písala, že ako potrebujem niečo úplne konkrétne na konkrétnu veľkosť, tak nula bodov. Najlepšie nakúpim,ak vychytím výpredaj alebo niečo, čo ma chytí za srdce a kúpim neplánovane. Tak skúsim pozrieť tie športobchody a keď ništ, internet to istí 🙂
Btw, aký máte názor na očkovanie proti kiahňam? Dali by ste dieťa zaočkovať alebo počkáte radšej na prirodzenú infekciu?

bebel
27. okt 2010

@rebecca2006 ja som dala Bruna očkovať....kvôli Bibe, aby nám to nedovliekol keď bola ešte fresh novorodenec. Inak by som čakala na prirodzený proces. Pokiaľ nebudem čakať 3. Bibu očkovať nebudem. 😎

gretkab
27. okt 2010

Ja som proti kiahnam ockovala obe deti (Marek dostal samostatnu vakcinu varilrix, Ela dostala priorix spolu s 15-mesacnym ockovanim). Ale ja som v tomto specificka, lebo moja neterka skoncila po kiahnach so zapalom mozgu v nemocnici, takze ja mam z kiahni paniku (aj ked chapem, ze 99 % deti to zvladne v pohode). V podstate najradsej by som bola, keby ich dostali, co mozu aj po ockovani, len by mali mat velmi slaby priebeh (kedze po ockovani bude treba preockovavat a v podstate este nie je uplne zrejme ako).

rebecca2006
27. okt 2010

bebel, a dá sa očkovať proti kiahňam zvlášť alebo len ako súčasť Priorixu? Ja som najprv bola proti, akle teraz vyšli nejaké dve nové štúdie s očkovaním v 2 dávkach, a že imunita získaná očkovaním je idem ako prekonaním choroby-
tak uvidím, v zásade súhasím s tým, čo si napísala- pokiaľ budem doma na MD, tak mi nebide až tak veľmi prekážať, keď ostanem s okiahneným ,dieťaťom- ak by som ale maa druhé dieťa, tak by som asi neriskovala a dala vakcínu....Zvážim!

bebel
27. okt 2010

@rebecca2006 Bruno dostal samostatnú vakcínu

sirinka
27. okt 2010

@rebecca2006 ja by som nedala...vakcina je este kratko na trhu, ani ludia z farmaceutickeho odboru co poznam, nedali... 😉

sirinka
27. okt 2010

a uz vobec nie v kombinacii s dalsimi ockovacimi latkami...

bebel
27. okt 2010

@gretkab Bruna očkovali vakcínou 2 x s 3 mesačným odstupom

gretkab
27. okt 2010

Nasi dostali obaja len jednu davku, nas pediater prechadzal info aj americkej pediatrickej spolocnosti (aj pribalovy letak aj nieco dalsie - ktore sa samozrejme od seba lisili). Predpoklada, ze sa bude preockovavat v 11 rokoch, ked sa preockovava aj ta bezna 3-vakcina.
Pre mna je riziko kiahni s komplikaciami momentalne vyssie ako riziko ockovania (aj ked poznam aj rizika ockovania).

spachtos
29. okt 2010

@vera1132 pani doktorka si asi dost protireci, mali sme situaciu, ze deti boli chore a doktor Varga odporucil posielat deti na vytery, lebo sa dost rozmohol pneumokok. tak chodili rodicia k svojim detskym lekarom a pani doktorka sa ozvala, ze co si to vymyslame, ona vraj nepovazuje za potrebne robit detom vytery. To bolo asi pred 2 rokmi. Teraz obvolavala skolky, aby posielali rodicov s detmi na vytery, lebo sa rozsiril pneumokok. Tak tomu nerozumiem, ale som rada, ze k nej nepatrim.

vera1132
30. okt 2010

@spachtos ved ju viskúšam, a uvidime. budúci týžden ked pojdem do SC tak skočím tam, a opytam sa či nas v janári zoberie. za skúšku nič nedam. 😉

flowerska
30. okt 2010

my chodime k Harsanyimu a som spokojna i ked sto ludi sto chuti, je to trochu iny doktor ako su ostatni hlavne v senci a hlavne ma perfektnu sestricku)))

gretkab
30. okt 2010

@vera1132 No treba si uvedomit, ze detskeho lekara nemozes tusim pol roka zmenit. Takze ak nebudes spokojna, tak nemozes len tak zo dna na den odist. Ja som sa k Harsanyimu presuvala tiez az ked mal Marek cca rok, lebo som nebola spokojna s povodnou doktorkou.

arrett
31. okt 2010

Ahojte baby.
myslite, ze mozem ist rocnym dietatkom do aquaparku??? ako to tam vlasnte funguje, Som v Senci treti rok a este som tam nebola, tak sme mysleli ze dnes, alebo zajtra zajdeme. pustia ma tam s takym babatkom? Je tam detsky bazen?

arrett
31. okt 2010

@vera1132 Ja chodim tiez k harsanymu a je super a super je aj sestricka🙂

sirinka
31. okt 2010

@arrett samozrejme, mozete ist....je tam aj detsky bazenik, ale skor pre vacsie ako rocne deticky...

sirinka
31. okt 2010

@gretkab a to je podla akeho zakona, ze pol roka nemozem zmenit pediatra?

vera1132
31. okt 2010

@gretkab
@arrett ved si vyberieme, a vyskúšame. ale v SC určite sú lepši lekari ako tam kde som ja chodila zo sebou 🙂

cruela
31. okt 2010

@sirinka no, neviem presne aky to je zakon, ale je to tak
"Pri narodení dieťaťa uzatvárame s všeobecným lekárom pre deti a dorast dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Táto dohoda sa uzatvára v písomnej forme a na dobu najmenej 6 mesiacov. Jednu jej časť lekár zakladá do zdravotnej dokumentácie dieťaťa (pacienta), jednu Vám ako zákonnému zástupcovi dieťaťa musí odovzdať.
Ak z nejakého dôvodu chceme zmeniť všeobecného lekára, či už z dôvodu presťahovania sa, alebo nespokojnosti s jeho starostlivosťou, musíme od uvedenej dohody odstúpiť. Toto odstúpenie musí mať písomnú formu. Dohoda zaniká prvým dňom kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bolo doručené písomné odstúpenie od dohody. S novým všeobecným lekárom podpisujeme novú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti."

sirinka
31. okt 2010

@cruela no, takze da sa zmenit aj skor...

brinzulka
1. nov 2010

my sme priniesli vymenny listok od lekara..ku ktoremu prestupujeme- so ziadostou o vydanie zdrav.kariet...
ten si zobral"povodny" pediater...a vydal nam celu dokumentaciu- mm hovori, ze nepodpisoval nic...nasledne sme u noveho lekara spisali novu zmluvu o poskyt.zdrav.starostlivosti 😒

nefertitiavi
1. nov 2010

ja som dala Ivanku ockovat proti kiahniam - samostatnou vakcinou, hlavne kvoli malej, tiez som sa ako Bella bála aby nieco neprniesla. apropo ja by som ju dala zaockovat aj tak, len Nellka to urychlila🙂
Nellku dam zaockovat tiez - v 15 mesiacoch.
Neviem preco by si mala nechat dieta odtrpiet cely priebeh kiahni ked tomu mozem predist a bude mat bud slaby priebeh alebo ziadny. Inac pani doktorka hovorila ze to odporucala Hlavne DIEVCATAM.

nefertitiavi
1. nov 2010

ale kazda matka sa rozhodne po svojom a urcite spravne, kazda chceme pre dieta to naj.-)

arrett
1. nov 2010

Kiahne sa prenášajú z dietatka na dieťatko, nie? Kedže Simonko ešte nechodí do škôlky, nemá to ako dostať a tým pádom ani novorodenec nie. Či sa mýlim? Je to až tak nebezpečne? Mám s tým vyrukovat na pediatra?

cruela
1. nov 2010

nasa Ema doniesla kiahne zo skolky, maly mal vtedy 3 mesiace a dostal to on aj moj este vtedy manzel... prezili sme to a mame po tom... ja nie som velky zastanca ockovania, absolvujem tie povinne a ostatne necham na prirodu...

sirinka
1. nov 2010

ja v kiahnach tiez nevidim velky problem...nasa populacia ich preskakala takmer kompletne a podobne ako
@cruela zbytocne navyse ockovanie nemam rada...aj tak je to pre tie telicka riadny zaber... 😉
akurat tie, co chcu byt tehulky a nie su si iste ci kiahne prekonali, nech si daju skontrolovat protilatky a pripadne zaockovat...teraz som bola v situacii, ked sme s kiahnami boli v kontakte a ja neviem, ci som ich mala alebo nie...tak to bolo neprijemne...
a tie kiahne sme nedostali....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre