Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

arrett
3. nov 2010

@flowerska ne, zvlada to v pohode. Od siestej uz spinka, ale dala som mu panadol, lebo velmi plakal a bolelo ho to

flowerska
3. nov 2010

@arrett jezis nas to caka tyzden pred vianocami, chudatko tak to asi stipala injekcia, a nejak skoro ti uz spi do vydrzi do rana?ja mu som mojmu tiez vzdy dala panadol ako vravela sestricka netreba cakat na horucku a zatial nemal klop klop snad ani nebude mat

arrett
3. nov 2010

@flowerska do jedneho ramena to bolo v pohoade, no do druheho bola taka bolava..tak trosku zaplakal. Drzim palce, aby ste to zvladli co najlepsie🙂 Ano, spinka tak do siedmej do rana. Asi od siestej, pol siedmej, podla toho ako spinka cez den. Ked cez den spinka 3 hodinky, tak ho davam neskor, ale ked velmi nespinka, tak ide o siestej.

nefertitiavi
3. nov 2010

@gretkab diky.-)
ja som chodievala do Slniečka este s Ivankou to uz je ..cca 3 roky. S Nellkou som ste nebola, chodieva tam vela ludi?
zajtra idem pozriet na ukazkovu hodinu na yamahu🙂 Ivča nepridáš sa???

nefertitiavi
3. nov 2010

@flowerska
Myslim ze do Slniecka mozu rozne stare deti, nie je to nejako obmedzene, ze len do 1 roka, to ma aj odradila od klubu bambino🙂
Yamaha klub-je taka hudobna hodina, kde sa s detmi pocuvaju, spievaju pesnicky. ja ked som chodievala s Ivankou tak sme aj tancovali a cvicili na fit loptach - deticky s mamickami. Ivanke sa to strasne pacilo🙂))) Nepridas sa zajtra?

panki
3. nov 2010

Ahojte. Neviete náhodou kde v okrese Senec prestreľujú úšká bábätkám? a od koľko mesiacov? počula som že v Královej pri senci je nejaká doktorka čo prestreľuje, ale neviem zohnať na ňu kontakt. Neviete náhodou o tom niečo?

maznacik007
3. nov 2010

u mudr. harsanyiho prestreluju uska... skus tam zavolat alebo sa zastavit.. mne sa zda ze od dvoch mesiacov.. ale nie som si ista...

arrett
3. nov 2010

@panki u harsanyho... je to aj v senecku napisane. Zavolaj tam

erikamatiasko
3. nov 2010

@nevesta

Ajoj aj ja som z Reci:D

nevesta
3. nov 2010

@erikamatiasko tak nas o chvilku bude riadna kopa 😉

nevesta
3. nov 2010

@panki ja som bola s malou v Senci na pesej, ako je ten cinsky fast food. Tam jej to nastrelili . Musi byt zdrava a mat ockovanie za sebou 😉

flowerska
3. nov 2010

@arrett dakujeme, no aj no nohy ked pichala tak do jednej super a druha zastipala, a kolkokrat ti spi za den len raz?my spime vzdy doobeda tak hodku a poobede tiez hodinu niekedy hodinu a pol, ale teraz jak sa menil cas tak nejak sa este nevieme nadstavit vecer je uz o hodinu skorej ide spat a rano vstava o hodku skorej snad sa to rychlo upravi najhorsie to vnimaju taketo male deti

flowerska
3. nov 2010

@nefertitiavi jaaj ja som bola v tom ze to slniecko je az od jedneho roka, lebo raz mi to jedna baba tak napisala, ze pre nas je len bambino a to sa od septembra neotvaralo. Velmi rada len zajtra mam doobeda zubarku a neviem ako dopadnem a toto je doobeda ci poobede? dobre to znie nieco ine co?

mima300
4. nov 2010

@arrett to ti tak pekne spinka len po mliecku, alebo davas kasu ? Mojej malej doteraz stacilo mlieko, ale v poslednom case sa mi budi o pol piatej. Kasu mi odmieta, zje ju len lyzickou ☹

arrett
4. nov 2010

@flowerska Aj my nie sme cez deň ešte ustaleni. Buď spinka raz o pól dvanastej - 3 hodinky, alebo doobeda hodinu a pól a poobede hodinu a pól. Podľa toho aký je. Keď je nervózny, ide spať.

@mima300 Vecer dávam kasu, alebo krupicu. Pije ju ale z fľaše. Už rovno v postielke. Potom sa otočí na brucho a spinka🙂 Musim ho to odnaucit😀 len si neviem predstaviť ako😀

rebecca2006
4. nov 2010

juuj arrett, eraz zo mňa hovorí slepá závisť, ale váš šimi je fakt skvelý, a prajem ti, aby si aj druhé dieťa mala takéto úžasné č sa režimu týka. Ani sa nedivím, že si už druhýkrát tehu 🙂 Len si kladiem otázku, č je to len otázka tho., že každé dieťa je iné, alebo či je aj výchovné zlyhanie- myslím moje 😀 No teda Maťo sám nezaspí ani keby neviem čo,
skúšala som aj tú metódu kontrolovanéh plaču a boli sme na prášky všetci- zopakujeme ešte raz. V postieľke už nespí vôbec, maximálne večer po prvé zobudenie, potom šmýka do našej postele, muža sme vysťahovali na týždeň do obývačky, na víkendy sa vracia do manželskej postele- celééé zlééé. Budí sa v nolci furt, dojčenie nedojčenie. Ráno vstáva o piatej, ak je zdravý, spať ide medzi pol 12 pol 1, podľa toho aký je unavený, pospí 1,5-2,5 hodiny a večer pred pol 9 ani k spálni nepáchne- to ho ešte aspoň do 9 ukladám......Tak preto tá slepá závisť....
Inak, včera sme s horúčkami skončili u doktora, pod 39 nešiel ani pri kombinácii paralen- brufen- brali mu aj sedimentáciu, tú mal vysokú, ale dohodli sme sa, že čakáme s ATB- keďže bral pred necelými 2 mesiacmi....
V nolci ešte horúčkoval, od rána mal len zvýšenú teplotu, modlím sa, aby to tentoraz prešlo bez anltibiotík...
Zajtra máme volať výsledky krvného obrazu a výterov, a podľa toho sa rozhodne, či nás ATB minú.
Tak držte palce.
Inak, ani dr sa nevedel vyjadriť k tomu či je to len ťažká reakcia na vakcínu, plus štryri očné zuby naraz, alebo na to všetko sme ešte aj niečo chytili. Tak vidme. každopádne mu naral aj imuniglobulíny, čo nie je nejaká zrada j imunitnom systéme, keď sme tak často chorí..... Oujeje.
🙄

flowerska
4. nov 2010

@arrett to je perfektny system, aj ja rozmyslam ze zacnem davat kasu na noc aby lepsie spal, ale na caj sa mi len budu v noci nastastie niekedy raz inokedy dvakrat za noc

flowerska
4. nov 2010

@rebecca2006 no chudacik maly budeme drzat palce nech ste rychlo zdravy)))

rebecca2006
4. nov 2010

flowerska, vďaka. Ad Slniečko- nie je velkovo obmedzené, s mladšími detičkami chodia maminy málo preto, lebo ad 1 sa boja infekcie, ad 2- z toho ešte to dieťatko veľa nemá, ad 3- režimovo im to nevyhovuje, kherňa je totiž od 9-12, takže ak TI krpče ešte spí dopoludnia, tak moc sa to stihnť nedá. U väčších detičiek, čo sú navyknuté spinanť len poobede, je to iné 🙂 Bambino bolo pred rokomre deti do roka, presne z týchto dôvodov, aby sme mali herňu len pre malé deti a bolo to popoludní. Toto rpku asi nie je preto, lebo nenašli maminku, čo by bolaochotá robiť "vrátničku".
Ale veď vy o chvíľu tiež budte ročiaci. 😀
Gretka, ako to vyzerá na Yamahe? Ja by som chcela s M začať, keď bude mať tých 18 mes, dúfam, že sa bude dať pristúpiť...

spalka
4. nov 2010

baby isli ste teraz niekedy okolo amfiku? krasne to tam bude, oni tam normalne robia parcik, uz su tam lavicky, dokonca detske ihrisko. neviem sa dockat buduceho leta! 🙂

flowerska
4. nov 2010

akurat dnes som sa ta sla pozriet lebo uz finisuju, ano bude tak park pre mamicky s detmi, ale psy tam nebudu mat vstup, vyzera to tak perfektne

flowerska
4. nov 2010

@rebecca2006 dakujem za info konecne mi to niekto vysvetlil)))este spavame dvakrat denne teraz mam trochu prace s diplomovkou takze nemam cas tak zbehnut, ale od decembra mi snad skoncia povinnosti a najdem si cas prist konecne pozriet kde sa mamicky stretavaju s detmi)))

brinzulka
4. nov 2010

@flowerska kto Ti pomaha s malym? Ako to zvladas? Ja som zacala prvy rok VS a citam si, ked maly hodinu pospi a druhy je v skolke...vecer im trva, kym spia 😖 ...a to si neviem predstavit "studijne volno"...ako na to?

arrett
4. nov 2010

@rebecca2006 Drzim aj ja palce, nech ste zdravucky.
Simon je kludny po tatinovi. Vie sa vyhrať s jednou snurkou aj hodinku🙂 Ja si neviem predstaviť uspavanie. Asi by som prišla o nervy🙂 stačí že je chorý a som pri ňom. Preto všetky maminky ktoré uspavaju svoje deticky obdivujem a majú môj rešpekt. Ja som bola nekompromisna. Keď som ho odnaucala od nočného kojenia. Aj cez deň keď ho dávam spinkat, ulozim do postielky, zatvoril dvere a odchadzam. Niekedy zaspinka hneď, niekedy si rozpráva, ale nikdy neplace. Po chvilke skontrolujem a je klud. Ráno tiež keď vstane, tak pól hodinky si rozpráva a keď nechodim, tak začne kričať mamama. Mám pocit, že on ani neplace. Zubky nám idu tak, že ani nevieme ako. Pokial sa nesmeje, ani neviem že ich Ma. Dnes sme objavili další zubok😀 keď sme sa santili a zaklonil hlavu dozadu, otvoril ústa🙂 Dufam, že aj druhé bude take. V brusku je síce 100x viac aktivnejsia ako Simon, ale dúfam sa to napravi🙂

nefertitiavi
4. nov 2010

@flowerska tak uz ti napisali🙂 Slniecko nie je vekovo obmedzene🙂
Yamaha klub - no som spokojna, Nellke sa páčilo, takze sme sa rozhodli ze od stvrtku zaciname.
Hned ju aj pochvalila ta kocka co to vedie, lebo vraj deti zacnu reagovat az na treej hodine. my sme asi vycvicene z plavania🙂
kokso same kruzky - Nellka plavanie a zacneme s touto hudobnou, Iva plávanie a tanečná, ja zumba🙂))

flowerska
5. nov 2010

@brinzulka no ja uz mam vsetky skusky za sebou a statnice som mala mat povodne v maji, ale kedze som v januari porodila a nevedela som ako to zvladnem tak som si ich chcela prelozit na august, ale u nas v skole sa uz augustovy termin rata len ako opravny pre majovy tak jedina moznost bola si pockat az do januara. Takze teraz pisem diplomovku, ktoru musim odovzdat koncom novembra a potom cakam na statnice do januara tak sa budem od decembra ucit otazky((((no pisem len vecer ked maly spi lebo sa mi neoplati nieco zacat a on sa hned zobudi a potom uz stratim aj myslienku do vecera. Teoreticku cast uz mam teraz idem robit vyskum to teda je dost tazke a dufam ze to zvladnem mam na to uz len3 tyzdne. Obdivujem ta ja by som asi skolu nevedela zacat ked by sDom mala doma male deti preto som rada ze mi to vyslo tak ze len posledny semester som skuskovala s bruskom)))Drzim ti palce

flowerska
5. nov 2010

@brinzulka v podstate mi nepomaha nikto lebo moj manzel je od rana do vecera fuc a rodicia pracuju aj svokor takze som na neho sama od zaciatku, ale na vsetko sa da zvyknut neviem sa uz dockat kedy budem mat pokoj od skoly po tolkych rokoch)))

flowerska
5. nov 2010

@arrett este sa chcem spytat, kolko davas ml tej krupice vecer malemu, a normalne robis detsku krupicu co jedavame aj my s trvanlivym mliekom?

flowerska
5. nov 2010

@nefertitiavi no super akurat som ti chcela pisat, ci ste boli a ako si spokojna)))super aktivna rodinka ste hehe, ja teraz bohuzila nemozem nic zacat s malym, ale zaciatkom roka by som tiez chcela s nim chodit plavat uz budem mat snad viac volna a naplno sa mu venovat. A ake su tam este kruzky?

arrett
5. nov 2010

@flowerska Ano kravske mlieko dám variť asi tak 3 deci a 3 malé lyzicky normálnej krupice... Miešam, miešam a miešam a keď sa mi zdá riedka tak dosypem🙂 No ona vždy zhustne na konci, takze 3lyzicky kavove. Ja to už tak od oka robím. A pozor na supku čo sa hore urobí. Môj sa zlosti, lebo mu to nechce prejsť cez dierky vo fľaši😀 😀 😀 taha potom o 106 a nič🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre