Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

lienka7
8. júl 2008

Ahojte.
Mam na vas prosbu - kde je v Senci este predajna nabytku? Potrebujem kupit valendu ale nasla som len nabytok v plechaci, iny som nikde nevidela. To je v Senci len ten jeden nabytok alebo som slabo hladala? 😉

brinzulka
8. júl 2008

lienka7....jedna predajna nabytku je vedla byvaleho hrackarstva, ktore je teraz prestahovane...oproti kulturaku cez cestu, ...od coop jednoty pojdes smerom ku kruhacu..a zbadas predajnu domacich potrieb " kuchynka" a v zadnej casti je nabytok...maju tam "black red white" nabytkovu seriu a pred mesiacom tam mali za cca 3tisicky valendu s perinakom...niekedy sa da nabytok objednat podla katalogu do tyzdna dvoch, alebo tam mozu mat nieco vylozene. Je to akoby pod nami...12poschodovymi barakmi...Inak my sme boli popozerat v TT v Mega nabytku a potom sme v tomto seneckom nabytku objednali a kupili za lacnejsie.

benitas
8. júl 2008

este je jedna, pri tom novom parku vlastne z opacnej strany hlavnej cesty. Vedla tej predajne je zmrzlina. Vo vyklade tej predajne su domace potreby. Ked sa postavis pred kino, pojdes rovno cez park na druhu stranu ulice, po pravej ruke budes mat cerveny novinovy stanok a za nim je ta predajna.
Dlho som tam nebola tak neviem na 100 percent, ci tam este maju nabytok.

alex21
8. júl 2008

brinzulka tak to som si zle prečitala. ja ked sem prídem tak rýchlo čítam a potom to tak dopadne 😀 a hej máme farára Šimka. On je super aj preto som mala svadbu v Cíferi a aj malú sme tam dali pokrstit.

lienka7
9. júl 2008

Ahojte.
Vdaka za typ pojdem sa tam pozriet. Briznulka a benitas - mam pocit ze ste mi obe poradili tu istu predajnu, alebo sa mylim?
Nech je to ako chce, dakujem, skocim tam

brinzulka
9. júl 2008

lienka7...to aby si sa nezatulala..

benitas
9. júl 2008

ano je to ta ista, pisali sme to v rovnakom case 🙂

lienka7
9. júl 2008

Ahojte.
Dobre ste ma navigovali, nasla som to. 🙂
Dakujem.
Ja som nasla este jedno sedackove studio, kde vraj obcas mavaju aj valendy ale vyzera to tak, ze to tam bude dost drahe. Ak by ste potrebovali tak je to na Kysuckej 14 - Sofa studio - to je tam ako je restauracia Troja a hned vedla je aj daka stredna skola ale neviem aka.

benitas
9. júl 2008

som rada ze si to nasla

je to Zdruzena stredna skola podnikania

janula203
9. júl 2008

Ja tam byvam... 😉

fleuerette
10. júl 2008

ahojte kočky, za pár mesiacov sa sťahujeme do senca, a z hrôzou som zistila že v okolí nášho domu nemáme ani UPC, ani kábel na pevnú linku, ani žiaden iný kábel. Chcem sa opýtať, akých máte poskytovateľom týchto služieb, predovšetkým internet. Som z toho zúfalá, nikto ni nevie nič povedať, T-com, upc ani orange neplánujú ťajať u nás žiadne optokáble. viete poradiť kam sa obrátiť...... ☹ dakujéééém

janula203
10. júl 2008

fleurette...my ficime na orange a t-mobile, ale nie cez kabel....nie je to bohvieco, ale je to zatial pre nas tiez jedine riesenie....my sa zase hadam do konca roka stahujeme prec zo senca...
senec je fajn, ale vedeli ma vytocit vypadky vody....najma take upovedomenie obcanov ziadne, a cisterny asik cakaju, ze ich budu matky s detmi nahanat na kolieskovych korculiach....proste des, z mojej strany, u nas kolkokrat vypadla aj dva razy za mesiac a v tych najvacsich horucavach...

fleuerette
10. júl 2008

no znie to desne, ako začíname vybavovať úrady a takéto veci, tak začínam byť čím ďalej presvedčená, že to asi nebola dobrá voľba, na katastry mi 2 týždne nikto nezdvihol telefón, manžel tam včera tvrdol od rána, a po obede mu tetuš zahlásila že dnes už sa asi na radu nedostane. nemáme názov ulice, lebo vraj sa zastupiteľstvo nevedelo dohodnúť ktorý vyberú. no a to že neexistuje žiadne normálne pripojenie na telefon TV a net, bola posledná kvapka. pozisťovala som si všelijaké "vzduchom šíriteľné" ale veď to sa nedoplatíme,

zivoth
10. júl 2008

ahojte babenky,

chcela by som sa opytat, ci mi viete odporucit nejakeho dobreho zenskeho lekara v senci resp okoli?
prestahovala som sa do senca k manzelovi a musim sa tu niekde prihlasit. zatial mi svagrinka odporucila v centre mesta jednu ambulanciu gynekologicku - striedaju sa tam 3gynekologovia. je to oproti papiernictvu na tom hlavnom namesti;o) mate s nimi niekto skusenosti?
prosiiim o radu. ked tak mi piste hlavne do IP, lebo nemam vela casu sledovat forum.
uz teraz som vam velmi vdacna za kazdu pripomienku.

potvorka
10. júl 2008

Caute spoluobyvatelky coskoro spoluobyvatelky Senca 🙂

Zivoth, doktora Ti neviem poradit, ja mam v Bratislave a som s nim spokojna, maju aj skvele prenatalne centrum, co som patricne vyuzila, tak ak by si chcela, poslem ti nazov a par info 😵

Fleuerette, co sa tyka kablovky a internetu, je tu e-net, kablove pripojenie cena je v pohode, kvalita lepsia ako tcom al. podne. Moj manzel pracuje ako IT a pocitacovy fanatik, tak ver, ze my nemame doma net len na zabavu a velmi si to chvali 😀
No a kataster mi nepripominaj, zrychlene konanie nerobia a LV neviem kedy dostaneme takymto stylom. Takze nas synacik nema zahlaseny trvaly pobyt nikde, resp. neoficialne 😠

Janula ma pravdu stym vypadkom vody, je to katastrofa, ale u nas je vzdy na dverach napisane ze cca dokedy nepojde, aj ked bola minule nehoda, tak to spravkyna vylepila.

Idem zase traposit von s kociarom sama, lebo tu nemam nikoho, ale je tu materske centrum, kam v stredu pojdeme a verim ze najdem niekoho do party 😀

ada78
10. júl 2008

caute sencanky.
dnes ste to tu poriadne rozbehli. 🙂

fleu - my mame tiez e-net a sme spokojni.

zivoth - ja tam chodim k mudr. otapkovej. je fajn. aj na mudr. simka som pocula dobre ohlasy. tu tretiu gynekologycku nepoznam.

kataster v senci je na samostatnu kapitolu. 😝 tusim, ze 1 pracovnik je uz v base kvoli uplatkom. 😅

janula203
10. júl 2008

potvorka, ja som povodne z BA, a som bola dost znacne vytocena, ked mi bratislavske vodarne povedali, ze mestsky urad bol upovedomeny, ze voda bude vypnuta, a ze nedali vediet...u nas vobec nic nevylepuju. Pamatam si minuly rok, voda nesla dva dni, vtedy 40ky horucavy a maly mal tusim dva tyzdne...katastrofa.
A ze cisterna chodila...fasa, to asik cakali, ze mamicky budu popri detoch cihat z balkona na cisternu a potom za nou pokojne vybehnu von a budu ju ulicami nahanat, bo nezastavila...proste groteska tu v senci...
Kataster je uz kus lepsi, ako byval...kedysi zrychlenie vobec nestihali...ale potom vymenili uradnikov a trosku sa to zlepsilo...ale byrokracia nikdy nebude asik dobra...
A ten e-net nie je nahodou ten s optickymi kablami?
My sme ich minuly rok kontaktovali, ze ci bude, povedali, ze najblizsie roky nie, potom asi o par mesiacov otravovali oni nas, ze by ho sem instalovali, ale potrebuju dostatocny zaujem, sme ich odmmietli, nakolko sme sa zaviazali na dva roky do T-mobile a Orange, a buduci rok uz budéme inde.

Potvorka, a kde byvas? Bo ja s detvakmi chodievam do Slniecka....len tento tyzden sme vobec neboli, bolo toho na mna vela, a tak som dopoludnia bola radsej doma...

lienka7
10. júl 2008

fleurette - vitaj v Senci, my sme na tom boli rovnako.
Elektrinu nam zapojili asi po mesiaci, ked sa to tu cele stavalo tak ani T-com ani e-net nemali zaujem polozit si kable, takze sme boli prakticky od 12/2006 kedy sme sa nastahovali bez internetu. Az nedavno zacal t-com pripajat ludi z nasej bytovky a e-net mozno pred tyzdnom natiahol kable. Takze ak nebyvas niekde v blizkosti uz existujucej siete tak rataj s tym ze to bude asi na dlhe lakte.
S tym katastrom mas tiez pravdu, vsetko dlho trvalo a ked to aj spravili tak to poslali nespravnym ludom, ale zase musim pochvalit ostatne urady. Doteraz som sa na vsetkych uradoch stretla len s prijemnymi ludmi, ktori boli ochotni pomoct, vysvetlit a pod - co ma teda velmi milo prekvapilo
No a vypadky vody ako pisu baby je kapitola sama o sebe, tiez ma to vie vytocit, keby aspon niekde zverejnili nejaky plan ako budu chodit cisterny ked vypadne voda alebo co, tak by to bolo fajn, ale stat na ulici a cakat ci pride alebo nie - to teda nie
A este ma vie vytocit - neviem ako ste si vsimli - pri bille na kruhovom casto vyteka voda a tecie si veselo niekolko dni kym to spravia - az mi je luto tolkej vody ktora tecie zbytocne ulicou

brinzulka
11. júl 2008

Vcera uz konecne na tom robili...vsetko bolo rozkopane a nedalo sa k Bille prejst...ale hlavne, ze uz ziadna voda nebude marne tiect.

lienka7
11. júl 2008

brinzulka - dufam ze to spravili uz poriadne lebo tam ta voda za posledne 2 tyzdne tiekla uz niekolkokrat a vzdy to nechali tiect niekolko dni kym to spravili, tak dufam ze teraz je to uz urobene poriadne a uz sa mi tam nepodari skocit do vdy tak ako doteraz ked som sla okolo 😉

potvorka
11. júl 2008

No, s tymmi cisternami ste ma pobavili 😀 U mna je to spomienka na detstvo na dedinu, ze cisterna 😝 Ked minule nesla voda, tak zrovna Lukino mal nalozene az na chrbatik, tak kojenecka voda ako posluzila... 😎 Len manzel bol urazeny, ze aj on chce sprchu a na neho nechcem minat ani mineralku 😠
Janula, byvame na Tureckej, ten modrozlty panelak, v stredu idem do slniecka, aj keby ma maleho doma nechaat 🙄 😅

potvorka
11. júl 2008

Baby, ideme na vikend ku rodicom, to bude komentarov: stale ho kojim, nosim, nenecham zaspat sameho... 😢
A este ideme aj na svadbu, oslava je v hoteli v horach cca 30 minut cesty, to budu nervy, maly u nasich a ja tam bez neho ☹ Bude sa o neho starat moja maamina a babicka, plne im doverujem, len sa bojim, aby v ramci toho, aby ma nerusili od zabavy nesnazili sa ho utisit same ak by sa nahodou zobudil 😒 Brat ho nechcem medzi tolko ludi, najradsej by som ani nesla 😢

fleuerette
11. júl 2008

dobré ránko kočky, ďakujem za privítanie 🙂 🙂 , tak teším sa že vás tu toľko je, aspoň viem kam sa obrátiť o radu. tiež som ako Janula203 pôvodne z BA. netvrdím že tu ide všetko hladko, ale aspoň je na výber. Do toho e-netu som volala včera, no ale žial oni asi robia len káblový internet, a pri nás nie sú káble, staviame na začiatku Senca ako je STK, a Dodo cars. Už som obvolala T-com, orange, UPC, no asi všetkých č osa dalo, a všetci mi povedali, že ak ich neosloví developer veľkého projektu, tak nikam káble ťahať nebudú. Pritom u nás sú vo všetkých prípojkách už optokáble naťahané. Nie sme súčasťou developerského projektu Family park, ale myslela som si že aspoň oni niečo riešia. No takú arogantnú odpoveď majiteľa ste baby ešte nepočuli, "že čo sa on má starať, každý má na pozemku privedený kábel nech sa stará sám. Až na to že poskytovatelia sa s jednotlivcom baviť nebudú.
Má z vás niekto mikrovlnku, alebo iný bezdrôtový prenos? Po tom čo som si tu počítala sa fakt začínam desiť presťahovania, zvlášť keď človek musí byť celý deň v robote.
Včera dávali v telke "ďalšie Senecké jazero" na kruháku. Vraj to tam má opraviť developer čo riešil Tesco, ale najako sa mu do toho už dlho, dlho nechce, treba tam na kompletku vymeniť alebo opraviť prečerpávaciu stanicu, čo asi stojí dosť peniažkov.
my sme narazili studňu, len na polievanie a tak, ale ako tu tak čítam o problémoch s vodou, tak premášľam či ju nedotiahnem aj do domu, aspoň na umytie alebo varenie. No asi dám spraviť ten rozbor.
Každá rada je na nezaplatenie, tak som rada 😉 , že existuje niečo ako toto.

fleuerette
11. júl 2008

chcem sa ešte lienka7 opýtať, ste v rodinnom dome? vybavoval iste si pripojenei na elektriku sami. Lebo ma niečo také čaká, a ani netuším kedy s tým začať, a ako?

potvorka
11. júl 2008

Fleuerette, neboj 😉 My sme prisli tiez z blavy, prestahovali sme sa cca pred 2 mesiacmi a ja som tu velmi spokojna. Je pravda ze byvame pri pesej zone a problemy co mate boli u nas otazka par dni a vsetko fungovalo, ale uvidis, je to krasne mesto 🙂 To sa neda s Ba porovnat! Nielen centrum pekne upravene, zelen, kvety, obchody vseho druhu, lekarne, drogerie, banky.
Ak by si potrebovala kvoli wifi pripojeniu dake info, napis mi do ip a drahy ti poradi, zistoval vselico 😵

fleuerette
11. júl 2008

ja viem že všade sú problémy, a musím priznať, že tak ako som si nevedela kedysi predstaviť opustiť "veľkomesto" tak sa teraz hrozne z toho teším. Asi je toho všetkého naraz hrozne veľa. Včera sme boli tak s MM príšerne unavený, že sme sa stretli doma (ešte v BA) o nejakej 16, najedli sme sa, pustili telko a zobudili sme sa okolo 19.30 na správy. No dedkovci ako vyšití

lienka7
11. júl 2008

fleurette - my byvame v bytovke takze nam elektrinu riesil developer, my sme boli len u nich podpisat zmluvy o pripojeni, tie potom zaniesli elektrikarom a mali nas teda cim skor zapojit - zial trvalo im to takmer 2 mesiace - ked prisli zapojili zase vsetky byty bez ohladu na to ci sa tam byva alebo nie - no divocina to bola. My sme sa stahovali ako prvi takze vsetko sme nosili v rukach a po schodoch az na 5 poschodie (nastastie sme nemali ziadny nabytok ale ti co mali si to uzili)
Nas developer vraj oslovil t-com a e-net ked to bolo este vo vystavbe ze ak chcu nech si natiahnu kable ale nemal ani jeden zaujem (vraj nevedia ci sa im to oplati, dokonca t-com to vymyslel tak, ze ak este pred kolaudaciou povie viac ako polovica buducich vlastnikov ze budu chciet pripojenie od T-comu a zaviazu sa vopred zmluvou tak potom mozno ten kabel natiahnu). Pritom developer spravil v bytovke rozvody az do bytov. Zaujem mali operatori az teraz - po viac ako roku.
Dovtedy sme chceli internet od niekoho cez wifi ale nakoniec sme to vyriesili datovou kartou do notebooku cez T-mobile - tu som mala sluzobnu ale stacila. Myslim ze toto riesenie by si mala najrychlejsie. Neviem ako su na tom zo serioznostou a kvalitou rozne lokalne firmy v okoli. Manzel ked pozeral co a ako ponukaju a pod tak ich postupne oznacoval za suflikantov a zamietal ich.
Jediny kto nemal problem bolo u nas Satro. Ti nas zapojili hned ako bola elektrika.

fleuerette
11. júl 2008

lienka7
nooo, tak sa asi obrním trpezlivosťou, nakúpim si upokojujúce čaje, poprípade nejaké to "válium" a pustím sa do toho. lebo vidím, že to bude ešte veľká sranda. ono sa to určite časom nejako vyrieši, ale začiatky sú asi najhoršie. vyzerá to že aj my budeme medzi prvými obyvateľmi "našej "štvrte". radovka vedľa nás, napriek tomu že je už takmer dokončená sa veľmi nepredáva, ani sa nedivým za tú cenu aj dom v Londýne. a okolo nás sú skôr ešte len prázdne pozemky.
chcem sa opýtať akú máš skusenosti s tým Satrom?

lienka7
11. júl 2008

no zaciatky su fakt tazke, zvlast ked nevies co a ako a tak, ale zase da sa to zvladnut ale potrbujes hodne trpezlivost ale zase za par rokov sa na tom len dobre pobavis
(ako napr my - nastahovali sme sa 2 dni po tom ako sa zacalo kurit - takze kosa ako v rusku, prisli sme vecer a samozrejme elektrina nebola, tepla voda - problem) a prist to sem vsetko poumyvat sme aj chceli ale dako cas nevydal tak sme prisli zo zvyskom veci a chceli sme ist spat lebo bolo skoro 20.00 a nemali sme ani dlazku umytu - tak manzel svietil svieckami a ja som umyvala dlazku studenou vodou 😀 )
najhorsie mas ked si medzi prvymi - takze o to viac si to uzijes a ostatni sa len povezu na tom co si vybavila alebo ti mozno nieked aj niekdo vynada ze preco je tu ten a nie druhy operator (u nas tak sused vybavil satro a komusi sa nepacilo ze preco je to satro a nie upc)
Zo Satrom mame dobre skusenosti, prisli, dali satelit na strechu, prvy mesiac sme mali zdarma, potom sme si dali ten zakladny balik - to nam staci a bolo. Funguju dobre, sem tam im vypadne nejaky program ale to len obcas a na par minut inak pohoda, ceny maju tiez dobre, teraz vymyslaju daco aj s internetom ale nie v nasej oblasti. UPC sa mi zdalo byt drahe - moc velky kolos

fleuerette
11. júl 2008

no spustila som lavínu, zasypala som všetkých dodávateľ internetudotazmy a prosbamy, hihi tak som zvedavá. tý menší sú promptnejší, pár firem sľúbilo že to prídu omrknúť, tak som zvedavá, hádam sa niekam pohneme, tak a víkend začína, kočky prajem vám ho príjemný, slnečný a užite si ho............. my fičíme na dom merať káble 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre