Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

weroni
11. jún 2008

no baby viete, ja som mojmu mimusku povedala nech si to v brusku pekne uzije lebo tam je iba raz za zivot 🙂 tak poslucha 😉 😀

aallee
11. jún 2008

ufff tak sa nam to blizi a ja mam hlavu ako balooooooooooooooooooooon 😒 chcela som Vas poprosit, ci by ste mi mohli doporucit detskeho lekara, vseobecneho lekara a gynekologa. vopred dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😉

weroni
11. jún 2008

aallee: gynekolog: Dr. Otapkova - ordinuje v ulicke ktora vedie z Lichnerovej (pesia zona) ku zakladnej skole Tajovskeho - je tam na rohu bar Laguna - ona sa tam strieda s dr. Simkom - su super, ordinuju zhruba od tretej hodiny az do vecera 🙂
Ak budes chciet kontakt, posli IP.

Detskych lekarov som si zistovala a vysli mi dvaja naj - dr. Harsany a dr. Dolanova vo Velkom Bieli. Este Vargu si dost chvalia ale ten vraj uz neberie novych pacientov.
No a co sa tyka praktickeho lekara pre dospelych, to je bieda v senci 😠 ja chodim aj s manzelom k Laniovej (teraz sa vola Sencakova) ale velmi dobra je ta co ordinuje oproti nej - Fullova.

aallee
11. jún 2008

weroni dakujem ti velmi pekne bude to makacka obehat to vsetko, ale co uz.... este som sa chcela opytat, nasla som materske centrum Slniecko, viem, ze vela Vas tu je este v ocakavani, ale niektore mozno navstevujete, tak, ze ako to tam vypada a tak.... 😉 dakujem

ada78
12. jún 2008

ahoj aallee.

ja tiez chodik k otapkovej - je dobra. 😉
pediatricku mame mudr. somodgyiovu - zatial ju neviem posudit, lebo misko este nebol chory (klop-klop-klop), ale co sa tyka stravovania babetiek a postupneho zavadzania prikrmov, tak ma prehlad. 🙂
no a co sa tyka praktickeho lekara pre dospelych - tak v senci to je vraj velka bieda, tak som si nechala svoju dokinu v ba.

so slnieckom ti neporadim, lebo som tam bola, ked mal misko 3 mesiace (spoznat nejake maminky), ale nejak nas to nechytilo. skusim teraz, ked uz je vacsi. 🙂

sirinka
12. jún 2008

aallee ahoj, ja chodim tiez k somogyiovej a podla mna je super. ma dobry pristup k detom, vela skusenosti... prakticku lekarku mam vo velkom bieli, dr. bendova a zatial vyzera byt ok. a gynekologa som si radsej nechala mojho v ba...
a co sa tyka slniecka, s klarkou tam chodime od jej troch mesiacov, v stredu poobede a je to prijemna zmena. hlavne klarka sa tam tesi s kamaratov a aj ja som si tam nasla kamosky. takze...treba vyskusat a uvidis, co ti bude najviac vyhovovat.

benitas
12. jún 2008

ahojky
ja ako dieta som chodila k dr. Somogyiovej, takze si ju pamatam len z detstva 🙂
ale asi k nej pojdem aj po porode s mojim babenkom
prakticka je dobra dr. Konigova, chodim k nej , len ta ma strasne vela pacientov a strasne dlho sa u nej caka
a gynekolog dr. Vanko nad ocnou optikou pri parku, som s tim tak isto spokojna

benitas
12. jún 2008

ja som tiez rozmyslala nad tym Slnieckom, uvidim, este to mam daleko, ale chcela by som niekde takto chodit, nech sme aj v spolocnosti 🙂

sirinka
12. jún 2008

benitas v slniecku mozes chodit s babatkom od dvoch mesiacov v stredu poobede. my sme tam chodievali a mozem povedat, ze hlavne v zime to bolo super, ked este bola klara malinka a vonku mrazy. aspon sme nesedeli stale doma.

weroni
12. jún 2008

caute baby tak my mame dnes o stvrtej poradnu tak som zvedava co nam povie doky 🙂

To Slniecko poznam ale osobne s nim nemam skusenosti, najlepsie bude ked sa tam aallee pojdes pozriet osobne 🙂

weroni
12. jún 2008

baby bola som na poradni, som na jeden prst otvorena, doky mi dost neprijemne postuchal krckom a ze ak sa to do rana nespusti tak rano o 06:00 nastupujem v Topolcanoch na vyvolanie 🙂 🙂 🙂 tesiiiim 😀 😀

uz chapete preco sa mimcu tak dlho nechcelo na svet? Cakalo na uzasny datum - piatok 13. 😀

sirinka
12. jún 2008

weroni tak teda drzime palce....nech to dobre dopadne a hlavne nech je to rychle... 😵

alex21
13. jún 2008

tak kočky weroni má Esterku 😵 Narodila sa dnes o 5:10, 3150g a 49cm. Želáme veľa veľa zdravička a veľa mliečka aby mohla malá Esterka rásť do krásy 😉 😵

benitas
13. jún 2008

uuuzasne dievatko 🙂
gratulujeme a zelame len to najlepsie, hlavne nech su obidve zdrave
tesiiim 😵 😵 😵

lienka7
13. jún 2008

weroni - gratulujem, krasne miery ale hlavne je, ze aj ty aj mala ste OK. Gratulujem.
Mas to uz za sebou, ja pred sebou ☹

alex21
13. jún 2008

lienka a ty čo už máte internet. A neboj aj ty to zvládneš. 😉 Ani sa nenazdáš a budeš mat drobca doma a potom ako to začne utekat. 😅 Akurát dnes som tak rozmýšlala, že už som 6 mesiacov doma a vôbec mi to nepríde. 🤐

andy75
13. jún 2008

Blahozelame a zelame vela zdravicka!

Alex-ja som doma uz vyse roka a vobec mi to tak nepride,a ked vidim take male babatko ako Eliska,ani sa mi verit nechce,ze aj moja bola nedavno taka 🙂

sirinka
13. jún 2008

tak weroni uz to ma za sebou...uz sa tesi z maleho batozka... 🙂
veru, aj ja som doma vyse roka a celkom mi to vyhovuje. mne hlavne ten prvy polrok siel celkom pomalicky, uzivali sme si kazdy den... 😎 , teraz uz je to hektickejsie uf 🙄 😝

weroni
13. jún 2008

aute zienky, tak ja sa ozyvam priamo z porodnice, vidim ze zienky uz vybavili odkaz
Teraz som dosla na tu nadstandardnu izbu kde sme spolu s manzelom a kazdu chvilku by nam mali priniest malu. Doteraz som od porodu bola na pozorovacej izbe takze teraz uz konecne "doma"

Juj baby takze vcera sa to zacalo tak ze o piatej na poradni mi doky postuchal krckom aby sa to uz pohlo - lebo som bola na jeden prst otvorena. To bolo dost neprijemne a vtedy prvykrat padli moje optimisticke vyhliadky na porod Ale to som este nevedela co ma caka
Povedal mi ze ak sa to v noci nerozbehne tak sa mam v TO objednat na vyvolanie na dnesok. Tak som sa s panom primarom telefonicky dohodla ze ak v noci nic tak o siestej nastupim na vyvolanie.
To vsak nebolo treba lebo moj doky odviedol na poradni super pracu a okolo siedmej mi zacala odchadzat zatka. S jej odchodom mi zacali pravidelne bolesti ale vobec mi netvrdlo brucho a az po hodine som zistila ze su to kontrakcie Zbalili sme sa s muzom, o deviatej sme vyrazili a o desiatej sme boli uz v To - isli sme uplne pohodacky, vobec sme sa neponahlali, celu cestu som mala kontrakcie presne po 5 minutach no prejavovali sa uplne inac ako som cakala - prislo to hrozne nahle a zrazu a hned to malo vrchol. Dorazili sme do porodnice, prijali ma, vysetrili, bola som na jeden volny prst takze pocas cesty som sa trosicka pootvorila. Potom ma supli na monitor, tam som musela byt hodinu namiesto pol lebo co malicka vyvadzala - vkuse stracali signal na jej tep. No hrozne rychlo a prudko sa stupnovala intenzita kontrakcii, kym som sa otvorila na 3,5 cm myslela som ze to trva celu vecnost. Cakala som na 5 cm - aby som mohla do vane. Cely cas bol manzel pri mne, hrozne mi pomohol pri kontrakciach ked mi masiroval krize a brusko zaroven, neviem ako by som niektore zvladla bez neho... AJ tepla sprcha dost pomahala, najhorsie bolo ked mi dali klystir a musela som ho pocas dvoch kontrakcii zadrzat az potom sa vyprazdnit. No baby neskor si uz dost veci nepamätam lebo tie kontrakcie ma tak unavili ze som medzi jednotlivymi dalsimi normalne zadriemala - divne mi bolo to ze vzdy prisli hrozne rychlo - strasne casto po sebe a okamzite mali vrchol - ziadne pomale zosilnovanie a odchadzanie bolesti - prislo to uplne necakane a tak to aj odislo - no poviem vam na chvilu som aj lutovala ze som si nedala epi, fakt som tie bolesti dost podcenila, myslela som si ze budu znesitelnejsie ale akoze prezila som ich.
Potom ani neviem ako mi povedali ze uz mozem do vane - tam ked som vosla tak prve ze uplna ulava a hned na to okamzity nutkanie na tlacenie ktore som dvakrat musela predychat, fuuuha tuto poslednu etapu v tej vode si baby skoro vobec suvisle nevybavujem, viem len ze hrozna ulava a bolo super ze som sa tam mohla vrtiet ako som len chcela - to mi dost pomohlo
potom - velmi rychlo asi po 5 minutach mi povedali ze uz mozem tlacit tak som sla na to a tu si absolutne nespominam kedy sa k tej vani dovalili dalsie sestry a lekar. Len viem ze hlavicka sla dost tazko a potom telicko som vraj tak "vyprdla" - manzel vravi - ze lekar malu ledva stihol chytit Manzel prestrihol snuru a okamzite mi malicku dali na hrud - baby to bolo jak vo sne - vlastne mne to cele pripada jak sen este doteraz Potom som vysla z vane - uplne v pohode, vsetci ma tam obskakovali a sla som vedla na stol kde mi doky sam vybral placentu - ja som ju vobec nemusela vytlacit, odobrali tu pupocnikovu krv, musel ma zasit lebo som sa pri tom prudkom vytlaceni telicka trocha potrhala a zatial malicku obriadili, mame 10 bodov Baby, srandovne bolo ze mne vobec v tej chvili neprislo ci to je chlapcek alebo dievcatko az manzel sa ma pyta ci som si nevsimla co to je a ja ze tusim ze dievcatko Potom nam povedali miery a este dve hodky sme zostali vedla seba lezat - ja a malicka. Manzel bol chudak tak vypluty ze si siel lahnut na tu VIP izbu kde sme teraz spolu. Baby to malicke stvorenie, ja viem ze mnohe to uz mate za sebou - ale taky zvlasny pocit som este nezazila - stale som bola jak vo sne a prislo mi to take divne ze uz nemam brusko a vedla mna lezi taky maly pokrceny cloviecik Uplne vyvalila okale a pocuvala nase hlasy Aj mi ju dali hned prisat ale akosi sa jej nechcelo takze teraz ked nam ju kazdu chvilu maju priniest skusime znova
Potom na mna dosla taka unava ze ked som ju videla ako zaspinkala, skoro som zaspala tiez. Snazila som sa ju jednou rukou hladkat po licku ale musela som si tlacit na brucho takze moc som sa s nou este nepomojkala.

No moj zaver z porodu je ze hoci som ho dost podcenila, dalo sa to prezit ale keby som nemala muza pri sebe neviem ako by som to zvladla, to vam poviem otvorene. Neuveritelne mi pomohol. A to bol chudak viac vycerpany z toho celeho ako ja lebo ja som medzi kontrakciami normalne spala
Vodicka bola super, sice kratko ale neviem si predstavit ako by som malu vytlacila na suchu, v tej vani to bola uplna parada

Na malickej je sice vidno ze bola v brusku dlhsie ako mala - ma uplne pohuzvane rucky - take ako ked ste dlho vo vode a spravia sa vam tie ciarky a mala aj pupocnik okolo krku a trocha asimetricu hlavicku kedze jej uz tak tlacila na porodne cesty, ale to vsetko sa po par dnoch spravi

Baby taka som stastna Uz sa neviem dockat kedy mi ju prinesu

lienka7
13. jún 2008

alex-internet este doma nemame, ale vyuzila som cas kym sme 2v1 a som u nasich a oni net maju tak sledujem co je nove. 😉
No baby inak dufamze to bude ako hovorite - byt doma rk alebo 2 sa mi zda byt ako strasne dlha oba, ale zase tie co uz su maminy ma varuju ze nebudem vediet co skor a ubehne to ako voda ale vraj su to tie najkrajsie starosti tak sa necham prekvapit.
Zatial si uzivam posledne chvile s malym v brusku. Svagrinka je tiez tehotna (je v 6tt) tak som spominala ake to bolo ked som citila prve slabe pohyby a nie take pecky ako teraz a ako rychlo to ubehlo.

benitas
13. jún 2008

zdravim Veronika 😵
tak Vam zavidim, ze to uz mate za sebou.
ako som citala, tak mi normalne isli slzi do oci 🙂 musel to byt uzasny pocit ked ste mali malu uz pri sebe.
teraz sa aj na porod tesim ale zaroven aj dost bojim.
ale ako vidim ono to fakt stoji za to a na tu bolest sa hned zabudne 🙂
este raz gratulujem

sirinka
13. jún 2008

weroni no super...ako to opisujes, tak normalne budem uvazovat o dalsom porode v TO. a co sa tyka manzela pri porode, tiez mi neskutocne pomohol, dokonca mi tie dve hodiny tlacil na brusko lad on, lebo ja som hned zaspala... 🙄 a to bolo tiez dobre. a epi mi sice pichli, ale neskoro, tak tiez som si to cele odtrpela...nabuduce si to snad lepsie postrazim...este raz velka gratulacia a hlavne zdravicko a vela mliecka... 😵

nevesta
13. jún 2008

Weroni, gratulujem 😵 😵 😵 krasne miery a super skore 🙂 tak sa dajte dokopy, nech ste cim skor doma 😉
K detskej lekarke, ja som Vargu zmenila a nikomu ho neodporucam... Vobec som s nim nebola pokojna 😖 , teraz sme v Biely u Dr. Dolanovej a super 😎

weroni
13. jún 2008

dakujeme za blahozelania baby 🙂

malicka je kludnucka, stale spinka a ked je hore vsetko si obzera a pocuva nase hlasy 😵 akurat ze dost grcka a nechce papkat este ale sak ona vyhladne 😀

alex21
13. jún 2008

Veronika aj moja maličká vela grckala. Ona sa strašne vela napila plodovej vody a cez den ju grckala. A na druhý den začala viac tahat. Zozačiatku mala prso ako cumlik ale velmi rýchlo zistila že z neho niečo tečie ked lepšie potiahne.
Tak sa majte pekne a dobrú nocku. 😉

weroni
14. jún 2008

hej sasi, aj doky vravi ze mliecko sa spusti az na treti, stvrty den - dovtedy prsnik skor posobi ako uspavadlo 😀

ale dnes v noci sa uz prisala na oba prsniky no samozrejme hned zaspala 😀

lienka7
14. jún 2008

Ahoj weroni - este raz gratulujem k malemu batozku. Mam z porodu zmiesane pocity ale po tom ako si opisala ten svoj tak sa to o nieco zlepsilo.
Este raz gratulujem a zelam vela zdravia a mliecka.

weroni
14. jún 2008

lienka dakujem a poviem ti ze hoci chvilami mi pocas tych najhorsich kontrakcii cele to otvaranie pripadalo ako vecnost a nevedela som sa dockat konca, je to cele nieco uzasne a to hovorim napriek tomu ze pri tych kontrakciach zhruba od 3,5 cm po 5 cm som myslela ze vyskocim z koze a nevydrzim to.
Ale ten pocit ked som vytlacila najprv hlavicku ale potom to cele telicko, tak to sa fakt neda opisat 😵 😵

Tesim sa ked sa stretneme s kocikmi 😉

alex21
17. jún 2008

v Senci je zas mrtvo 😅
Veronika ako sa máte už ste doma alebo sa chystáte domov 😉 😵

sirinka
18. jún 2008

caute baby....prezradte co take zaujimave porabate, ze nemate cas sem nakunut??? weroni...to asi tusim 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre