Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

sirinka
27. jan 2011

jaj baby....tak i a y je pre mna odjakziva veeelky problem, moje tradicne znamky z diktatov boli stvroky najme kvoli tymto dvom pismenkam....no ale nastastie moja ucitelka slovenciny na zakladnej bola zatazena na literaturu, tak sme diktaty pisali velmi zriedka... no a ta na strednej vedela hadam lepsie po madarsky ako po slovensky, tak sme tiez preberali najme literaturu a gramatika bola len cas od casu 😅

luppita
27. jan 2011

mna to napominanie pravopisu najskor zaskocilo (trosku nahnevalo), nikdy som sa s takym na fore nestretla, ale na druhu stranu som vdacna @bebel 🙂 vdaka nej uz nikdy nenapisem ,, pytat ,, s ,, i ,, 😀 a v skole som to mala ako @sirinka, bola som vdacna za literaturu , inak by som nepresla 🙂

nefertitiavi
27. jan 2011

@bebel kamaratov syn chodil na sukromnu jazykovu o ktorej psete za tri roky sa naucil akurat prasa po anglicky🙂)))

nefertitiavi
27. jan 2011

@rebecca2006 jasne ze slabikovanie nie je priorita🙂
a k tomu spaniu v Senci nie je skolka kde by nenutili dieta spat, na to nemaju ucitelky cas ani energiu aby sa venovali detom ktore nespia .- vid moja dcera ta uz nespava v skolke dva roky

nefertitiavi
27. jan 2011

@tanya78 suhlasim ja som tam chodila a z nasej triedy sme sa dostali na vysku a aj ju ukoncili skoro vsetci🙂)

bebel
27. jan 2011

@nefertitiavi ale ja som vôbec nepísala o žiadnej súkromnej jazykovej škole...ja zvažujem, že ho dám do CENADA 😉

nefertitiavi
27. jan 2011

@alure to je asi individualne my mame po navsteve bazena (a to nehovorim ze pred tym ma hodinu tanecnej) este viac energie a neviem tu moju krpanu dostat do postele a to este celu cestu domov pinda ze chce ist este plavat do nejakeho ineho bazenu🙂))

nefertitiavi
27. jan 2011

@bebel smiala si sa na dvoch ucitelkach ktore ucili este tvojho muza - z jazykovky, ci nie, boze mozno sa mi to uz pletie🙂
proste sa bavim na tom ze tu niekto napisal o seneckej sukromnej jazykovej skolke- ze uci dve dochodkyne a ja som na to reagovala kolko sa tam naucil kamaratov syn🙂)) tolko o urovni seneckej jazykovej skolky🙂
netvrdim ze su ine a ovela lepsie len tato fakt stoji za velke h....🙂

nefertitiavi
27. jan 2011

@bebel HOD LINK NECH POKUKAM

sirinka
27. jan 2011

@nefertitiavi no a ked tvoja dcera v skolke nespi, tak co robi? lebo moje dieta cez den nespava uz od dvoch rokov...tak neviem, co s nou bude v skolke....

maznacik007
27. jan 2011

ja nie som velmi nadsena urovnou SC zakladnych skol.... /mame v rodine deti na oboch ZS / dcera povodne mala chodit na teplicku do BA ale nakoniec sme sa rozhodli ze nie kvoli cestovaniu tu prislubili ze sa jej bude aj indiv. venovat a skutek utek... tiez sa mi nepaci ze rozhadzuju triedy... teda po 1. rocniku jednu triedu zrusili a ziakov rozhodili do ostatnych...
uz to az tak neriesim lebo od septembra prestupuje inam...

alure
28. jan 2011

@nefertitiavi tak to teda hej 🙂 aj náš drobec nie je cestou domov unavený,ale večer vždy zaľahne ako bábo a kľudne spí 🙂 Určite je všetko individuálne,lebo na každého z nás platí niečo iné
@maznacik007 my sme zvažovali Teplickú a Znievsku (bývalá M.C.Sklodowska) a nakoniec sme išli do tej na Znievskej (je síce súkromná) ale veľa detí poprekladali z Teplickej a sú spokojnejší...ale to je tiež individuálne a každému vyhovuje niečo iné....držím palce aby ste natrafili na lepší prístup a dcéra bola spokojná.

rebecca2006
28. jan 2011

@bebel vyzerá to dobre 🙂 máš šťastie, že máte nadané dieťatko 🙂 len trošku je to od ruky, ale zasa po obchvate sa tam dostanete pomerne rýchlo....kde prosm ťa teraz Brunko chodí do škôlky?

alure
28. jan 2011

@rebecca2006 ahoj moja ,no dovolím si tvrdiť že mať intelektovo nadané dieťa obnáša dosť náročný proces vo výchove,vo väčšine prípadov sú emočne tieto deti niekde úplne inde,tak ako je vyššie IQ je vyššie aj EQ a sú veci ktoré si ešte v tej svojej malej hlavičke napriek všetkému nevedia usmerniť .My sme sa trošku s Oliverkom natrápili,samozrejme ak sa to včas odhalí a človek je patrične poučený je to jednoduchšie...teraz je to už fajn,aj keď občas prídu "jeho chvíľky" 😉

maznacik007
28. jan 2011

@alure u nas to kompenzujem kruzkami.... lebo ona potrebuje byt zatazena... a nicoho sa nechce vzdat...

slavka165
28. jan 2011

Ahojte, je tu niekto z Rece, kto chodi do Senca na kalanetiku? Vie mi niekto poradit, ake to je (cena, kolektiv, cas)?
Pristahovali sme sa sem len nedavno, este tu nikoho nepoznam a kedze som od septembra na materskej, tak by som obcas rada vypadla z domu🙂, pripadne sa tu s niekym zoznamila, kto preziva podobne radosti-starosti ako ja.

alure
28. jan 2011

@maznacik007 no krúžky ako také nemá,v rámci školy chodí na jogu a na kuchársky krúžok 😀 a teraz začíname to plávanie ..tak snáď to bude dobré.Skúšal judo ale prestalo ho to baviť a ja ho do ničoho netlačím,a kolektívne športy nehrozia 😒 má stále problém sa nejak zaradiť...ale popritom má deti rád,rád sa s nimi hrá,bycikluje ale asi to v rámci športu ako takého vníma dosť súťaživo a nevie prehrávať..doma často hráme hry (človeče,nejaké lego hry a pod.) ale stále je to zvládanie emócií na pokraji vybuchnutia 😠

bebel
28. jan 2011

@nefertitiavi http://www.centrumnadania.sk/

@alure kamoška, čo si toto otvorila, učila pred MD na Teplickej. Pani Laznibátová sa roky chváli cudzým perím a to sa mi nepáči. Na druhej strane jej škola s gymplom z tohto druhu škôl je k nám najbližšie. Nesympatizujem s ňou ako osobou, ale možno Bruno bude chodiť práve do jej inštitúcie.
Obávam sa práve zaradenia juniora v bežnej škole medzi chronických poznámkarov a šašov alebo obete šikanovania.
Keď začal chodiť do Andantinka (inak absolútne neodporúčam, aj keď táto 2. lektorka konečne už mala veci pod kontrolou), hneď po 1. hodine ho chceli vylúčiť z kurzu, lebo im "narúšal hodinu a strhol" so sebou ostatných chlapcov. Neviem, či tá bezdetná pipinka, ktorá ich mala na začiatku, očakavála, že si 4 ročné deti sadnú na zadok, vytasia poznámkové bloky a budú 30 min písať skriptové záznamy z jej prezentácie. 😅
Takže, ak by bol v bežnej triede, situácia sa zopakuje, nerešpektuje samozvané autority. Papuľuje, uráža sa, ignoruje....aj voči mne. Ak chcem, aby niečo urobil- musím ho uplatiť alebo použiť nejaký úskok a rozhodol sa pre danú aktivitu sám. Vôbec ma to nebaví a dosť ma to irituje, ale nepomôžem si. Mať intelektovo nadané dieťa doma síce pekne znie, ale v praxi je to extrémna otrava. Bežnému dieťaťu stačí pekne, slušne povedať, čo po ňom žiadate a ono vám to zrealizuje. Takéto dieťa vyjednáva, argumentuje, rozčuľuje sa, búri a odmieta sa podriadiť. Má pocit, že je rovnocenný partner a teda nárok na odmietnutie a požadovanie vlastných predstáv.
Možno chápe určité veci rýchlejšie a má výbornú pamäť a prekvapuje tým, čo dokáže a ovláda, čo ho zaujíma, ale na druhej strane je absolútne nesamostatný,neschopný alebo lenivý? v bežných úkonoch. Ako je jedlo , obliekanie sa, rôzne pracovné a športové zručnosti. Má malý prah trpezlivosti, radšej vec zničí, keď sa mu nedarí. Neprizná si vlastnú vinu, ale obviňuje výrobcov danej veci, alebo mňa ako tú ktorá takú "blbosť" kúpila a pod...
Potrebujem od školy, aby ho viedli k samostatnosti, ukázali cestu, nové obzory..nie drilovali zbytočnosti a nedali mu dýchať. No môj a manželov názor na toto všetko sa líši. Aj keď on sám spomína na SC učiteľov ako na úplne neschopných psychopatov, stále tvrdí, že sa tu naše dieťa v pohode integruje.

alure
28. jan 2011

@bebel plne s tebou súhlasím a ver mi že Brunko sa v bežnej triede nezaradí do kolektívu a budete mať veľké problémy.Je to osobnosť kotrá potrebuje iný ako bežný prístup a to klasické ZŠ neposkytujú...My sme si prvý ročník odbili veľmi veľmi ťažko až to skončilo psychickou šikanou zo strany učiteľky a detí :( bola som na všetko sama a takmer som to ja už nezvládla
Ako by si opisovala Olivera (a to už má pomaly 9r) záchvat zúrivosti ak sa niečo nepodarí,obviňovanie všetkých naokolo..a keď mu niečo direktívne nakážem tak som horšia ako "macocha" čo samozrejme večer oľutuje a príde plakať a prosiť o odpustenie...
Veľa kámošiek mi "závidelo" že sa nemusíme učiť,ako malý všetko zvláda v škole a tak...ale to koľko "nervových kolapsov" som si zažila ja pri jeho ťažkej povahe,tvrdohlavosti a emočnej nevyrovnanosti by už asi nikto nebral.
My sme boli na pohovore v Teplickej ale akonáhle som sa stretla s pani riaditeľkou (mala som pocit že tam deti berú ako "pokusných králikov" ) tak som po pohovore s riaditeľkou na Znievskej (ktorá sa tiež odtrhla s pár pedagógmi z Teplickej) bola rozhodnutá pre tú školu.Chodí do 3.ročníka a momentálne som spokojná a nemenila by som.
Stoj si za svojím rozhodnutím,ja som dobrovolne nasilu poslúchla svokru a manžela a nakoniec som si všetky problémy musela sama riešiť a pretrpieť toho viac než dosť...to dieťa za to všetko stojí
Bola by som rada keby sme sa niekedy stretli a pokecali....vymenili pár skúseností..teším sa na oteplenie a prechádzky v meste ..

maznacik007
28. jan 2011

@alure no tak nasa chodi do ZUS ky na vytvarny / 1 krat tyzdenne 2 hodiny/ LDO /literarno dramaticky/ ona rada pise rozpravky a basnicky ... potom hodi zvlast na prednes.. , na teoriu hudby , spev, a hra na keyboard... / to su samostatne predmety,

plus chodi na zbor a na anglictinu dva krat tyzdenne,

predtym chodila aj na tanecnu a na plavanie.. ale na jesen mala tu mononukleozu a zakazali jej cvicit aj sportovat... docasne... na jar znovu nabehneme aj na sport...

alure
28. jan 2011

@maznacik007 no tak hlavne nech sa dá po tej škaredej chorôbke do úplneho poriadku a môže začať s pohybovými aktivitami 🙂 Je super že má tak veľa záujmov,pravdepodobne má umelecké vlohy a je super ak ich podporujete.

bebel
28. jan 2011

@maznacik007 @alure súhlasím, treba deti podporovať v tom, čo ich baví. 🙂 Deti potrebujú program, nuda je najväčší zabijak.

inak tá mononukleóza sa v SC nejak intenzívne rozšírila.... 😠

sirinka
28. jan 2011

@bebel no podla tvojho opisu intelektovo nadaneho dietata mi aj mnoho ciganciat zapada do toho profilu... 😀

cruela
28. jan 2011

hmmm, jak tu teraz po dlhsom case citam diskusiu, tak mam pocit, ze doma mam nadane dieta... Ema presne zodpoveda opisu Bruna... v skole nema problemy s ucenim, nemusim sa jej venovat, zvlada to sama... emocna stranka je uplna katstrofa... ale v zivote by mi nenapadlo davat ju "testovat", ze ci je mimoriadne nadana alebo nie... nema to pre mna absolutne ziaden vyznam... bez nejakeho rozmyslania som ju zaradila do jednej zo seneckych skol... ja som v tomto taka "zvlastna", mozno sa vacsina z vas chyti za hlavu, ale ja proste zijem v case asi 20 rokov spat... kazdy sa musi naucit nejakym hraniciam, naucit sa zit v spolocenstve ludi, nemam rada individualny pristup.. ten moze byt doma, v rodine... ale nemozem ocakavat, ze kazdy clovek, s ktorym pride moje decko do styku, bude mat k nemu individualny pristup... nehovorim o nejakych zasadnych psychickych ci inych poruchach, ale k beznemu dietatu sa ma pristupovat bezne.. ak sa niekto rozhodne pre specialne skoly, ok, ale nemoze cakat, ze uplne kazdy sa k dietatu bude spravat specialne... skor ci neskor sa dieta dostane do bezneho zivota... tolko moj nazor, tolko moj postoj k tomuto, ze ako ja riesim tieto veci, nezozerte ma 🙂

spalka
28. jan 2011

@alure vysoke IQ neznamena nasledne vysoke EQ, ludia, deti s vysokym EQ nemaju problem socializovat sa, lebo automaticky vycitia co je v danej situacii vhodne 😉, ale EQ sa da vedome zlepsovat, da sa na nom pracovat, na rozdiel od IQ ktore je vrodene, tot moj nazor na vec 😉...inac zachvaty zlosti a nicenia su mi velmi zname, ma ich od detstva moj muz, ked nieco nevie ovplyvnit, alebo vyriesit...v jeho pracovni som uz nasla desiatky dolamanych pier a podobne 😀, on tvrdi, ze to ma zdedene po otcovi, ja tvrdim, ze to ma z tazkeho detstva s komplikovanym otcom ☹

alure
28. jan 2011

@spalka ja som to podrobne neštudovala,len psycholog mi po vyšetrení syna povedal že väčšina detí s vysokým IQ má aj vysoké hranice EQ,ktoré ale nedokážu spracovať,lebo nemajú ešte za sebou dostatok skúseností s vyrovnávaním sa situácií a preto je potrebný špeciálny prístup ako pedagogický tak aj od rodičov. Ale všetky deti v Oliverovej triede sú citlivé a reagujú neadekvátne vzniknutým situáciám ☹ Čo sa týka tvrdenia tvojho muža tak to poznám,aj môj väčšinu vecí zahovára zdedením po svojom otcovi alebo mame a vôbec nedopustí fakt že veľa vecí je len podmienených vplyvom prostredia a výchovou 😉 Takže niekedy keď chcem doma nastoliť poriadok a rázne zakročím,tak mi povie čo to riešim to je dedičné,on iný nebude bla bla bla 😠
@cruela súhlasím aj s tvojim názorom.Keď išiel Oliver do školy,tiež som už v škôlke bola proti nejakým testom,vravela som že keď sme my chodili do "normálnej" školy prečo by mal chodiť on do inej.Zvládli sme to my tak musí aj on,ale nedalo sa a nakoniec som rada že sme si to preverili a urobili patričné kroky k náprave ako takej.Je pravda že v bežnom živote to bude mať oveľa ťažšie lebo nikto nebude prihliadať na to do akej školy chodil ale na druhej strane snáď sa vekom veľa napraví a bude vedieť reagovať oveľa lepšie.

spalka
28. jan 2011

@alure hmm, dobre ze ma tvoj syncek taku chapavu maminu, vsetko casom vyriesite 🙂

alure
28. jan 2011

@spalka 🙂 človek sa učí deň čo deň niečo nové 😉

spalka
28. jan 2011

baby chodite v senci zubarovi? a gynekologovi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre