Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

arrett
17. feb 2011

@rebecca2006 heh, nieco nam uslo??? 😀 😀 😀 😀 😀

daikas
17. feb 2011

@ela19 budem sa tesit, idem ti napisat!🙂

rebecca2006
17. feb 2011

@arrett ale neuslo 😉 nist nove. len uvazujem asi prilis dopredu. A vies, Matko bude mat v lete dva roky, ja 35, tak rozmyslame, co dalej. Tak sme sa zatial na neurcito s MM dohodli, ze by sme sa posnazili o druhe, momentalne to bohuzial nejde, mam nejakezdravotne problemy a beriem lieky, pri ktorých by som otehotniet nemala- ešte aspoŇ 3 mesiace..... Dúfam, že potom bude všetko OK a MM si to medzitým nerozmyslí- ako si to inak už rozmyslel asi 3X....

A v podstate ma to len tak zaujímalo, viem, že maminy tu riešia, že im nevzali detičky do MŠ, keď boli na MD, tak len som čisto zvedavá, ako to vyzerá toho roku...

rebecca2006
17. feb 2011

jaj. a ešte- preto som prestala riešiť sú súkromnú škôlku alebo oatrovateľské cetrum, čo som sa tu vykecávala pár strán dozadu, dúfam, že nakoniec našu rodinnú situáciu vyriešime inak. Držte palce 🙂

arrett
17. feb 2011

@rebecca2006 drzim drzim😀

gretkab
17. feb 2011

Oni sa v skolke na zapisoch pytaju v prihlaske napr. na pocet surodencov pod 3 roky (cim teda skumaju, ci si na materskej) - ale ak si tehotna, priamo sa ta opytat nemozu a ked tvrdis, ze surodencov nema, tak vlastne neklames 😉. Podla mna, ak sa priznas, ze si tehu, tak prihlasku odlozia - ak budu volne miesta, vezmu, ak bude malo miest vyradia (no a v SC je furt malo miest) - ale v skolkach je xy deti, co maju mamy na materskej, ked uz ho raz prijmu, tak ho nevyhodia. Otazne vzdy bude, ci by mali najskor vziat 4-rocne dieta mamy na materskej, alebo 3-rocne mamy, co ide do roboty, ak maju len 1 volne miesto - nikdy to nebude "fer" pre vsetkych.

Alex, to ma prekvapilo s tym doktorom na Fandlyho, vlani ozaj nechceli a prislo mi to fajn.

A tie zapisy vo februari pridu aj mne chore, kedze budu rozhodnutie davat az v aprili, kludne by stacilo mat zapis zaciatkom maja a koncom maja dat rozhodnutia - podla mna by bolo uplne najlepsie, keby sa davala len 1 prihlaska na mesto (s tym, ze uvedies, ktoru skolku preferujes, pripadne ktoru akceptujes) a mesto by to "utriedilo" - bolo by to jednoduchsie a lahsie kontrolovatelne, no ale to by jednotlive riaditelky stratili moznost "vybrat si" deti, ktore uznaju za vhodne, ze...

lienka7
17. feb 2011

no ja som tiez tak nad tym premyslala ze doniest prihlasku na mestsky urad a tam napisat poradie skolok ako si maju posuvat moju prihlasku a keby mi mala prva napisat ze neberu postupi to druhej ak aj ta by napisala ze ho nebveru tak to rovno posle tretej a tak ......no ale kaslat na to ....dako bolo dako bude ....je fakt ze nemaju ako dopredu zistit ci mama je alebo nie je na materskej lebo dieta moze mat mladsieho surodenca ale co ked sa on stara babka a mama robi? ...no nic uz spekulujem 😀

sirinka
17. feb 2011

@gretkab tak je to uz v pezinku...ale kvoli korupcii v skolkach 😝

nefertitiavi
18. feb 2011

@katy1979 🙂))))))
ano bola som na tom stretku🙂
boli sme si vyhodit z kopytka u kadernicky🙂 priprava na vecerny ples🙂))

nefertitiavi
18. feb 2011

@flowerska urcite dam vediet🙂

rebecca2006
18. feb 2011

@gretkab no podľa mňa by malo byť prijatie 4- ročného dieťaťa do škôlky absolútnou samozrejmosťou, je jedno, či ide o pracujúcu maminu, ženu na materskej alebo nezamestnanú, ktorá si hľadá prácu. Dosť na tom, že nepoprijímajú všetky 3 ročné detičky. Predsa len , tí štvrročiaci už kolektív potrebujú, oni to síce ber akože dieťa učite prijmú na predškolkú príravu, ale predsa prípravka bola povinná ešte za našich čias, a odvtedy sa deti úplne zmenili, sú vyspelejšie.....A nie je fér nechať doma štvorročné dieťa mamine na materskej, to si fakt len málo ľudí môže dovoliť platiť súkromnú škôlku, no, my by sme to určite nezvládli finančne...Popri zamestnaní áno, ale z edného platu...Ale to je len aké polemizovanie, je mi jasn, že pokiaľˇ mesto nemá dostatočné kapacity... Hm, ale malo by ich mať- a nielen pred voľbami....
@lienka7 nak to by bo celkom zaujímavý postup, hehe
@nefertitiavi skusim. Ja mám v tých Katkách chaos. Zatiaľ je fakt, že nemám s kým orovnávať, na zume so bola len raz v živote v blave, u nejakého chlapa, a to som chcela ísť na kalanetiku- a šups zmena programu, Tak som len zírala. Ale fakt je, ža táto Katka z toho trochu robí aerobik- tensíce neznášam, ale u nej mi to až tak nevadí, lenbo sa nesnaží o prekombinované zostavy, ktoré ja nezvládam, a už som sa neučila aj nejaké základné povely 😀 Ale ja som všeobecne na také veci drevo, terz mi to ale super padne, mm pocit,že ma dobila energiou 😀

gretkab
18. feb 2011

@sirinka tototo 🙂

nefertitiavi
18. feb 2011

@rebecca2006
tak ked budes mat chut vyskusaj gympel🙂))

silvia31
19. feb 2011

ahojte občas čítam, čo máte nové, vo veľkom o škôlkach - normálne sa neteším, ako ju budeme zháňať 🙄
už nech skončí toto hrozné počasie, stále sme zavretí s malým doma, lebo soplíkuje a minule som sa šmykla na schodoch, keď bola tá poľadovica vonku... to som len z bytovky vyšla a posledný schod bol akčný, kočík pred sebou, no horor 😠 kde sa tu dá niečo podniknúť, v takomto počasí? ako to chodí v tom MC? lebo na stránke je to také, neprehľadné by som povedala.. tam môžem prísť kedykoľvek s malým sa pohrať či je tam vyhradený čas na to? ďakujem

rebecca2006 prosím Ťa, na tú zumbu sa ide cez hlavný vchod kulturáku alebo zozadu? by som išla asi aj tento utorok konečne 😅 len skôr poblúdim ako sa dakam dostanem 😀 ďakujem pekne

gretkab
19. feb 2011

@silvia31 Materske centrum funguje v pondelok, utorok a stredu od 9.00 do 12.00 - v tom case tam mozes prist kedykolvek. My veru travime tieto vyslovene hnusne dni tam.

silvia31
19. feb 2011

@gretkab ďakujem za info jaaj šla by som, 😒 len čo z toho, keď od 10tej do 12stej mi malý spáva.. on je ako hodinky v tomto (našťastie) 🙂

alex21
19. feb 2011

@rebecca2006 gretka ti uz napisala to ze si tehotna sa nikde neuvadza a dobredu sa tym velmi chvalit nebudes 😀 😝
@silvia31 mas statie na to ze ti Danko tak pekne spava. Do toho centra si budete musiet pockat ked prejde na jeden spanok cez den a potom sa vysanti 😉

silvia31
19. feb 2011

@alex21 🙂 hej hej, som rada, že spáva, dakedy zalahnem s ním, vtedy prespí tie 2 hodiny ale keď ho nechám hajať samého v postielke, tak je o pol hodinku hore 😅 som si ho naučila..
už čakám len na zmenu počasia, nech sa tak nenudíme doma, ale na čerstvom vzduchu radšej 😝

rebecca2006
19. feb 2011

@silvia31 zozadu 😀

sirinka
20. feb 2011

@silvia31 ved do mc mozes prist aj ked maly spinka...nechas ho v kociku a ty pokecas s maminami 😉

rebecca2006
21. feb 2011

fuuuj, už mi strašne lezia na nervy toto počasie, zima ako v psinci, a nemôžeme ani do centra, lebo Maťko má zase sople 😢 Jar, kde si???????

arrett
21. feb 2011

@rebecca2006 mno,ja som bola vcera s malou von, pokial sa chlapi bazenovali a som skoro zamrzla. Po hodinke sup domov🙂 a mladej bolo v kociku tak teplucko, normalne som jej zavidela🙂

rebecca2006
21. feb 2011

@arrett a kde sa chodíte kúpať? Tuto do SC?

arrett
21. feb 2011

@rebecca2006 vincov dvor, ci les ci ako sa to vola. Dobra termanlna vodicka 😀 😀

rebecca2006
21. feb 2011

@arrett a je to v ohode aj pre male deti? myslím, pokožka, či nemá nejaké problémy a tak..A je tam pekne? Neboli sme tam, rada by som vyskúšala. asi je to finančne lepšie dostupn= ako SC, že?

arrett
21. feb 2011

@rebecca2006 na 3 hodiny 3 eura a je to tam pekne. pockaj, niekde mam foto, na FB.
a tu je stranka vincovles.com
simon zatial bey problemov. akurat sa dobre vykaka, ked sa tam nahlta tej vody 😀 😀 😀

rebecca2006
21. feb 2011

@arrett vďaka, vyzerá to tam pekne, musíme vyskúšať, už lken aby sme konečne boli bez sopľov 😀

nefertitiavi
22. feb 2011

@flowerska
ahoj Ivi no centrum odklaame az na buduci tyzden,
Nellka je chora☹(((

arrett
22. feb 2011

@rebecca2006 tak zelam skore uzdravenie 😀 😀
@nefertitiavi a vam tiez 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre