Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

arrett
4. dec 2009

Brinzulka
u Dr. bolo super. Najprv som sa zlakla tých ľudí, ale išlo to veeelmi šikovne🙂 Palko je milý🙂

Mamičky
dávali ste babatkam postolky? Lebo ja som dávala pampersku, 2 latkove a postolky. Teraz mi Palko povedal že mám dávať iba pampersku. Je mi to divne, kedže sa klbiky este vyvíjajú. Ale on je doktor tak som ho posluchla a dávam iba pampersku. Dalsia kontrola o 6 týždňov.

Pekný večer

lienka7
4. dec 2009

arett....ja som tiez davala pampersku, na to latkovu plienku a na to postolky.....ale Palko mi povedal to iste co tebe ale tiez sa mi to nezdalo ako aj tebe 😀 tak som este asi 2 tyzdne davala aj plienku a postolky stale a potom az do dalsej kontroly uz len na noc
Ale citala som ze davat hned postolky je zvyk lebo v nasich koncinach vraj boli nasi predkovia nachylni na ochorenia klbov tak zacali tomu predchadzat tym ze davali detom postolky hned a UZV kontrola bola az neskor a teraz sa robi hned po narodeni a na zaklade vysledkov sa zistuje ze deti maju vecsinou klby OK, takze od tych postoliek sa zacina upustat ....
je to vraj nieco podobne ako s refluxom....donedavna si vsetci mysleli ze deti skratka grckaju, potom sa ukazalo ze je to reflux a tak sa to zacalo sledovat a teraz zistuju ze deti s refluxom je viac a viac

brinzulka
5. dec 2009

my sme mali davat aj pampersu aj plienku...az do troch mesiacov...ale nakolko pouzivame moderne latkove plienky-dr povedal, ze je to ok, lebo tam je balenie nasiroko ... mame prist v 6mesiacoch znova...na kontrolu..sa tam vidime 😉

sirinka
5. dec 2009

lienka a ja som s tym refluxom pocula zase, ze to je u nas nova moda, ze vsetky deti, co grckaju maju hned reflux... 😝

arrett
5. dec 2009

Ešte sa opytam harsanyijo v pondelok čo on na to povie. Zdá sa mi dobrý nápad dávať postolky aspoň na noc, skúsim to🙂 Som zvedava koľko pribral za ten mesiac, lebo niekedy ťahá z ciciny ako o život😀
čo sa týka refluxu- môj maly po kojeni keď si neodgrckne (lebo niekedy zaspinka) tak potom trosku mliecna vyvrati a nasledne sa mu začne ckat. Neriesim to, lebo je to podľa mna normálne. Napapane bruško tlači na branicu a jemu sa stikutka. Po nejakom čase ho to prejde a pekne spinka ďalej. Mamina mi vravela že aj nám sa stikutkalo a sme tu🙂

lienka7
6. dec 2009

s tym refluxom to asi bude tak ze kazdy ma iny nazor...jeden povie ze to treba liecit a druhy mavne rukou.
Jeden lekar posiela babo po doktoroch a nakoniec povie: no ma reflux, ale nic sa s tym neda robit....takze je to iste ako keby hned na zaciatku nad tym mavol rukou

Misko mal taky slaby reflux...grckal po kazdom jedle...viac alebo menej, 1x alebo viac krat...ako kedy
Problem nastal vecer ked zacal plakat a plakal a plakal a nevedela som ho utisit....som si myslela ze je to z mlieka a ze som nieco zjedla co mu nesadlo tak som tyzden jedla to iste dokola (navarila som si veeeeeeela a jedla som stale to iste) a jeden vecer bol ok, dalsie 2 bol plac, potom zase 1 vecer ok, a potom zase plac......az mi dal Harsany Sab simplex a bolo dobre

Arett...to stikutanie mal aj Misko .....tak som sa pytala Harsanyho ze preco mi stale a tak dlho stikuta a povedal aby som ho po kojeni drzala kolmo tak 10-15 minut aby sa mu vzduch ktoreho sa nahltal mohol dostat von.....no a na to vracanie a vecerny plac mi dal Sab simplex a uz to bola ina parada... pred kojenim Sab simplex, po kojeni drzat kolmo...vsetko si pekne vygrgal...zbavil sa vzduchu a bolo aj po grckani, aj po placi aj po stikutani......no ale vratilo sa nam to tym ze kym sme ho drzali na rukach aby si vsetko vygrgal tak zaspal na rukach a tak sa nam naucil zaspavat na rukach 😠 tak sme sa potom museli od toho oducat 😒

brinzulka
6. dec 2009

reflux...maly par krat vracal to, co vypil, prudom 1meter...strach v ociach...nasledne stikutka...oprali sme...vyplasilo ma to az vtedy, ked sa vygrcal v spanku prudom...mne do tvare..a druhy krat ako fontana, cez usta nos, a ako to spadlo spat..tak to mal vsade v usiach, tvar, okolo seba, dusil sa trosku ...

Povedali mi, ze to ma viac a viac deti...V Amerike to volaju "choroba spinaveho pradla"upravili sme tok mlieka-z jedneho prsnika sa vzdy nahltal a tok bol silny-polohou...spaval na klin.vankusi...manipulovali sme s nim opatrne...viac bol vyssiel..ked prisla stikutka...grcanie, chlacholili, ze nic sa nedeje...po 3mesiacoch je to uz super..tesim sa 🙂

rebecca2006
7. dec 2009

Arrett, s tým balením naširoko je to tak, ako Ti doporučil Dr- dnes sa robia tzv. včasné kontroly- niekedy aj v pôrodnici a keď sa nožičky vyvíjajú dobre, tak sa dáva len pamperska. Potom sa ešte nožičky prekontrolujú. My sme balili naširoko cca do 6T- ale len preto, že v lete mal Dr dovolenku a neskoro s sa dostali na UZV nožičiek.
Potom už len paperksa, v lete ná to celkom dobre padlo. Čo sa refluxu týka my se mali taký nepríjemný asi mesiac- začalo sa to asi v 6T, Maťko mal tzv. tichý reflux, ani moc negrckal, len sa u mliečko vracalo do pažeráka, mal pálenie žáhy a v noci plakával, tiež pil mlieko veľmi nepokojne, na jednej strane som videla, že je hladný, na druhej strane sa od prsníka odťahoval a zúfalo plakal- to bolo asi najhoršie. Poslali nás na sono na Kramáre- tam nám ferlux potrvdili, začali se antirefluxný režim- všetko, čo baby popísali ,aj sme dávali asi mesiac Nutriton,kúpila som od ruky polohovacie lehátko a do mesiaca sa to upravilo. Teraz paradoxne grcká viac, furt prezliekame, ale už u to nevadí 🙂
Držte sa!

sirinka
7. dec 2009

😵 ahojte...aky bol mikulas? nasa klarka vystrajala tak, ze by k nej mal iba cert chodit 😝 no ale uz sa tesime do slniecka 🙂

ssilviaad
7. dec 2009

Ahojte.Potrebovala by som poradit aj ked tato tema je 1000 krat omielana,ale nejakeho dobreho lekara.Co som zachytila,ze Harsany a Dolanova v Bieli?????Prosim poradte.Dakujem

ssilviaad
7. dec 2009

A tie co chodite k dr.Dolanovej,aky ma nazor na ATB?Nepredpisuje ich zbytocne?A ma ludsky pristup?

rebecca2006
7. dec 2009

Ssilviaad, my chodíme do SC k Dr. Vargovi a sme spokojní, aj keď zatiaľ máme len poradňu, ono sa to asi skutočne ukáže až keď je dieťatko choré. Ale páči sa mi, že lekár má aktuálne informácie up-to- date informácie, a na bežné problémy nedoporučuje hneď medikamenty, ale pomerne často aj homeopatiká. Len údajne má plno a neviem, či berie nových pacientov.

lienka7
7. dec 2009

brinzulka..fuuuha az mi mraz prebehol po chrbte
Misko mal len taky slaby reflux ale zato grckal az do 6tich mesiacov kym sme nezacali prikrmovat
tak som rada ze u vas je to uz ok

rebecca....skus podbradniky (ak teda este nedavas).....mne to poradila svagrina.....sice podbradnik na takom malom babu vyzeral divne ale hlavne bolo ze som potom prezliekala o nieco menej 😀

rebecca2006
7. dec 2009

Lienka,
bez podbradnika an na krok! Uz na to ficime cca mesiac, poaha to aj proti slintaniu, len niekedy sa nestacim divit, ako sa grcka dostane pod neho, xixi

lienka7
7. dec 2009

rececca 😀
ja som zase stale hladala podbradnik okolo celeho krku, lebo podbradnik mal na hrudi a ogrckal si rameno kde samozrejme podbradnik nebol, ked mal hlavu vlavo, dala som podbradnik vlavo a on sup grcku vpravo 😀

arrett
7. dec 2009

vďaka maminky, hneď som pokojnejsia.

Brinzulka - bože☹ a ja sa tu trapim pre jednu grcku a ckanie.

Dnes sme boli v poradni. Maly pribral za 3 týždne 800 gramov. Neviem či je to veľa, alebo malo, doktor sa tváril spokojne tak asi dobre🙂 Na tie klbiky povedal výborne, že netreba dávať postolky🙂 tak budem dávať iba pampersku a uvidim o 6 týždňov.

lienka7
7. dec 2009

arett......nestresuj sa kvoli tomu kolko maly pribral...hlavne je ze je spokojny.
Misko bol mensi a chudsi a aj taky este je. Ked sa narodil mal 3.3 kg a ked mal 6 mesiacov tak mal len 5,5 kg. Stale som sa bala ze malo papa...lebo cez den dlho spal, v noci papal len 1x a tak to vyslo ze jednu dobu jedol len 3-4x za den....tak som zacala zistovat ci je to ok alebo nie ale nakoniec som sa dopatrala k tomu ze zakladom je spokojne a prospievajuce dieta....a navyse pud sebazachovy mu nedovoli ostat hladny a hladovku alebo dietu by dobrovolne nedrzal.....tak som prestala vahu a priberanie riesit
Priklad: ked ho Harsany prijal mal 3550g, ako 3t mal 3700g, ako 7t mal 4550 g a ako 10t 4770g....deti priberaju a rastu v skokoch 😉

arrett
8. dec 2009

Lienka
môj má už teraz 4500 gramov🙂 Dakujem ti, aspoň viem že nemám stresovat keď nabudúce priberie len 200vku.
Ach maminy, čo by som bez vás robila. Nemám nikoho kto by mi poradil. Ešte že existuje konik🙂

arrett
8. dec 2009

Jaaj, ešte sa chcem opýtať kedy môžem s malým začať chodiť do centra? Koľko musí mat?

sirinka
8. dec 2009

arrett na veku nezalezi... 😉 ale odporucila by som ti pockat az kym bude mat dva - tri mesiace, predsa len je teraz take obdobie, ked je vo vzduchu viac virusov....

bevab
8. dec 2009

Ahojte,
ja som tiez zo Senca aj ked byvame v Kralovej pri Senci, ale v Senci sme velmi casto.
Chcela som Vas len pozdravit. My tiez chodime k Harsanyimu, ale rada ho moc nemam, ale co sa da robit rozmyslame uz davno ad zmenou, ale neviem ku komu na kazdeho som pocula kritiku. To MC Slniecko ma aj web stranku ? dakujeem 🙂

arrett
13. dec 2009

Sirinka
Ok, ďakujem🙂 Uz sa teším🙂)

rebecca2006
14. dec 2009

ahoj 🙂
je v SC nejaka lekáreň špecializujúca sa na homeopatiká- resp. aspoň s lepším výberom? Vďaka

gretkab
14. dec 2009

Ahojte,
ja som mala obe deti refluxove - malemu ho aj diagnostikovali, krpani (ktora grcala tak 5x viac ako on) som ani vysetrenia nedavala robit, lebo realne sa s refluxom neda nic robit, treba z neho vyrast. Akoze jasne, ze veci ako polohovanie a nosenie vo zvyslej polohe su fajn. Na nutrinon som pocula rozporuplne nazory (deti z neho mavaju zapchu), takze ja som nedavala. Antirefluxne mlieka su asi fajn, ale my sme kojili, takze pre nas nic. Takze sme sa vybavili 20 podbradnikmi a kopou plienok, ktore sme denne prali a pockali sme, kym z toho deti vyrastu.
A siroke balenie - podla jedneho obsirneho clanku, co som kedysi citala v dietati je choroba bedrovych klbov vrodena, t.j. ak raz na sone zisti doktor, ze je to ok, tak preventivne balenie je bezpredmetne, lebo to skratka nemoze vzniknut. Siroke balenie ma vyznam len do prvej kontroly - a potom je to bud ok, alebo nie je a treba balit nasiroko dalej alebo pouzivat dalsie pomocky. Nevyvinute jadierka (co bezne pri prvej konkrole byvaju) nie su dovodom na siroke balenie. Mne bol Marek 2 mesiace v inkubatore, cize bez sirokeho balenia, potom sme sli na sono a doktor (este na Antolskej) ze vsetko je ok, nadalej balit nasiroko - tak mi to prislo velmi vtipne a balili sme teda nadalej rovnako ako dovtedy, cize nijako 😉. Krpanu som balit nasiroko ani nezacala.

rebecca2006
15. dec 2009

Dievcence, ako vam spinkali babatka? Ja mam pocit, ze s Matkom je to horsie kazdu dalsiu noc, dnes vstaval snad kazdu hodinu, nakoniec som okolo tretej rezignovala a vzala som ho ku na do postele. Aspon trochu som sa vyspala, lebo uz fakt nevladzem. Doteraz se sa snazili, aby spinkal vo vlastnej postielke- tu ma hned vedla mna, ale neda sa odmontovat stranica. Nazory na spinkanie babatiek v posteli rodicov sa roznia, nevie, co si am vybrat. Na jednej strane, mam pocit, ze ked chce miminko byt pri mamine, tak by mu to malo byt umoznene, na druhej strane sa obavam, ze ked teraz popustim, tak ho budem mat v posteli ktovie do kedy.Inak neviem, preco sa budi takto casto, nemam pocit, ze je to len od hladu, skor ma plytky spanok, prebudi sa a chce zaspat na prsniku. Iny sposobo uspat sa mi ho nedari- len ked lezi pri mne, to niekedy staci pohladkat, pritulit....
V izbe mame 2O st, pomerne vlhko. Zacal aj zle zaspavat, musim ho doslova ukolisat, spievam mu uspavanky , bez toho hulaka aj do 23,00. Ak mate nejake rady a tipy, rychlo napiste, ja uz fakt neviem, co je normalne.
A este jeden probleik, za nic na svete nechce byt na brusku, ryci ako tur, nepomahaju ani hracky, ani ked si pred neho lahnem a bavim ho. Prito vsade pisu, ze poloha na brusku je pre deti a ich vyvin klucova. Mam ho do toho nutit alebo sa na to vykaslat? Vdaka 🙂

andy75
15. dec 2009

rebecca- ja Ti radit nemozem- Dianka asi od 7 mesiacov spavala medzi nami v posteli /vzdy,ked som ju prelozila do postielky,bola do 10min. hore/a tak zacalo uspavanie odznova....
No a na brusku taktiez nechcela byt, bola minimalne, ja som ju do toho teda nenutila a nemam pocit,ze by to nejako ovplyvnilo jej vyvin....

gretkab
15. dec 2009

rebecca - podla mna k tomu treba pristupit tak, ako Vam to obom vyhovuje. Ak je pre Teba ok, ze bude spinkat s vami a vsetci sa pri tom vyspite, tak je ho zbytocne prekladat do detskej postielky, sak do 18 s vami spat nebude 😉.
Aj ked ja mam teda vyslovene postielkove deti, oni ked su s nami, tak akurat cez nas preliezaju a myslia si, ze aka zabava. Ja som postielku silno preferovala kvoli monitoru dychu na zaciatku a potom sme si na to nejako zvykli. Mareka som do cca 8 mesiacov uspavala na fit-lopte a ked to uz zacalo byt neunosne (akoze som ho 15-krat uspala, prelozila do postielky a on sa nasledne zobudil a zacali sme od znova), tak sme sli tvrdo podla knihy (Kazde dieta sa vie naucit spat) a za 2 tyzdne sa ozaj naucil zaspavat krasne sam uplne bez placu. Ale mozno je len on v tomto taky knizkovy a bolo to uplne bezproblemove. Pri Ele mi to trvalo vyrazne dlhsie, ale pri nej sme zacali skoro, takze asi tym. Ak chces (a nemas este), mozem ti ju poslat do mailu. Nam pomohla super (aj ked si z nej treba samozrejme vybrat to, co cloveku vyhovuje a s cim sa stotozni).

rebecca2006
15. dec 2009

Gretkab, ak mozes, posli- snad pomoze 🙂
Dievcence, dakujem za rady aj za vase skusenosti 🙂

lienka7
15. dec 2009

rebecca.....my sme mali problem zo zaspavanim lebo ked mal koliky a reflux tak nam vzdy Misko zaspal na rukach a ked som ho prelozila do postielky tak bol plac a takto to slo aj 5x po sebe..na rukach zaspal, pri prelozeni do postielky sa zobudil a bol plac.
Potom som ho ale nahodou polozila na brusko a spal ako poleno...takze asi od 2-3 mesiacov Misko spava na brusku. Mame monitor dychu tak som kludna. No a v noci spava dobre od narodenia. Budieval sa len 1x v noci a od 7 mesiacov prespi celu noc.
Prvy krat mi ale na brusku zaspal prave vtedy ked bol na brusku a trenovali sme dvihanie hlavicky...tiez to nemal rad a vzdy to bolo s placom, aj som lezala oproti nemu, aj hracky som mu davala pred neho aj hracie aj blikacie a nic..plac, plac plac.....no a raz bol takto na brusku a ja som isla daco robit do kuchyne alebo kde a bolo ticho....pridem, pozriem a on spal na brusku...no nebolo mi vsetko jedno ..som sa bala SIDS ale odvtedy som ho dala do postielky na brusko, on zaspal a potom som ho otocila na chrbat ale neskor som ho nechavala na brusku spat stale. No a spava tak doteraz...na chrbte nezaspi.....dokonca aj v kociku spaval na brusku (kazdy chcel vidiet babo a videl len ciapku 😀 )
No a oducit ho od zaspavania na rukach bol tiez problem.....pomohla nam az knizka ktoru uz spominala Gretka. Nam uzasne pomohla a maminy ktore podla nej sli si ju tiez nevedia vynachvalit.

kniha

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre