Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

bebel
24. jún 2010

@rebecca2006 ja kupujem na mmb(Elefanten, Naturino, Pediped) a Ecco v MT a Geox v Parndorfe.
Občas sa podarí niečo kúpiť v Miri mini u nás vo vchode. Málokedy v T-Med lekárni pri Mestskom úrade.

rebecca2006
24. jún 2010

baby ďakujem za tipy, no, tie ceny des a hruza, ale co uz clovek nespravi pre krpca 🙂 inak, v T mede maju nejaky vypredaj superfitiek, len par kusov, ale krasne, lenja som sa bala Matkovi kupit dopredu, leb netusim, ako mu bude rast nozicka....ta tak.. pekný večer 🙂

sirinka
25. jún 2010

ahojte...
rebeca ohladne kojenia, UM a KM...je to velmi individualne...najidelanejsie pre dieta je dojcenie a ak to ani teba nezatazuje, tak do dvoch rokov je to najlepsia alternativa a ak nemate ziadne zdrav. tazkosti mozete plynule prejst na kravske mliecko...
skor by som ho cerstve nezavadzala. od roka sa moze pridavat do varenia, mozes davat acidofilne mlieka a vsetky kyslomliecne vyrobky...na trhu je toho dost, takze kazdy si nieco vyberie...ja som aj do varenia pri klarke pouzivala kyslu smotanu alebo plnotucne jogurty, pri magdalenke uz nestiham a nevladzem az tak striktne kontrolovat jedalnicek ale mlieku sa snazime vyhybat. obidvaja sme alergici s manzelom, takze sa snazime vyhnut rizikovym potravinam...

8.14. Mlieko by malo naďalej tvoriť neoddeliteľnú súčasť stravy založenej na príkrmoch. Odporúča sa dojčiť počas prvých dvoch rokov života a dlhšie. Ak je množstvo materského mlieka stále dostatočné, nie je dôvod pridávať do stravy iné mlieko. U nedojčených detí môže nadmerný príjem umelého mlieka pred jedným rokom veku, ako aj príjem kravského mlieka po tomto období, obmedzovať príjem a striedanie príkrmov v strave, ktoré je dôležité pre to, aby sa dieťa vystavilo novým chutiam a štruktúram, ktoré zlepšujú rozvoj jeho schopností jesť. Dieťa konzumujúce jeden liter kravského mlieka alebo ekvivalentné množstvo umelého mlieka, dostáva v tejto potrave dve tretiny svojej energetickej potreby, čím sa ponecháva len malá časť pre konzumáciu rozmanitej zdravej potravy. Nedojčeným deťom po šiestich mesiacoch života sa preto odporúča podávať 280-500 ml umelého mlieka obohateného o železo na deň, v prípade, že v strave sú zahrnuté aj iné živočíšne potraviny, 400-550 ml/deň v prípade, že tieto zahrnuté nie sú.

8.14.1. Aby sa zabezpečila mikrobiologická bezpečnosť mlieka živočíšneho pôvodu, je dôležité ho pred konzumáciou buď pasterizovať, alebo prevariť. Nízkotučné, odstredené (vačšinou < 0,5 % tuku) alebo čiastočne odstredené, polotučné kravské mlieko (1,5 – 2 % tuku) obsahuje omnoho menej energie a v tuku rozpustných vitamínov ako pôvodné kravské mlieko a preto sa neodporúča deťom mladším ako dva roky veku. Podobne aj mlieko v prášku sa vyrába zo sušeného, odstredeného mlieka a v dôsledku nízkeho obsahu energie nie je odporúčané. Okrem toho tak ako komerčne vyrábané umelé mlieko aj sušené mlieko môže byť kontaminované buď počas výrobného procesu alebo v procese prípravy mlieka z koncentrátu. Je preto nevyhnutné sterilizovať všetko zariadenie a pripravovať ho za hygienických podmienok a len podľa návodu. Presné dodržanie pokynov výrobcu tiež zabráni príprave príliš koncentrovaného mlieka alebo príliš rozriedeného mlieka, pričom oba tieto prípady môžu byť pre zdravie škodlivé.
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/od...

sirinka
25. jún 2010

a co sa tyka topanociek, tak my najcastejsie kupujeme v deichmane elefanty....

gretkab
29. jún 2010

Rebecca k Liptovu - aquapark Tatralandia v Lipt. Mikulasi (super velky detsky bazen, podstatne lepsie ako Besenova pre male este samo nechodiace dieta - ale aj drahsia). Skanzen v Pribyline, bobová dráha (nepamatam si presne kde presne pri Lipt. Mikulási, blizko Jasnej - tusim Paucina Lehota, ale neodprisaham). My sme tam boli aj s rocnou Elou a pacilo sa jej 😉.

Topanky ja kupujem vacsinou v Salvatore a nejake mame aj z Miri-Mini.

Mlieko - Marekovi som davala sunar cca do 2 aj cosi roka (kojeny do roka) a nepodarilo sa mi potom uz prejst na kravske. Ela bola kojena do 9 mesiacov, potom sme presli na sunar a v roku bez problemov na kravske mlieko. Momentalne (2 a cosi roka) zije na jogurtovych mliekach ktore pije na kvanta.

rebecca2006
6. júl 2010

Ahojte 🙂 Gretka, vďaka, odpoveď som našla až po funuse, ale ešte v aug na chalupu pôjdeme, tak dáme na Tvoje rady 🙂 Teraz sme objavili kúpalisko Aquavital v Lúčkach- je také milé a komorné, len jeden bazén cca 130cm hĺbka, ale na vyčľapotanie stačilo, voda čistá, okolie krásne. V aug skúsime určite Tatralandiu, aby sa malý vyšalil aj v detskom bazéne. Len som pozerala cenník na nete, oujeje ☹ A ešte sme našli perfektný penzión pre decká na Mare- Villa Betulla, je tam aj reštika, boli sme sa najesť a pre deti toho majú neúrekom, farmu s ovečkami, zajačiky, veveričku, papagáje, obrovké ihrisko, švtprkolky, skákací hrad, bazénik.... Super! Bývať sme tam nebývali, takže to neviem posúdiť. Čo sa reštaurácie týka, cenovo sú dosť drahý, halučňšky vyšli na 5eur- ale varia skvele. Trochu mi vadila pomalšia obsluha, kým doniesli mne moje makové šúľance, manžel už pil kávu 😒 Ale pre deti prostredie skutočne mimoriadne pekné, ešte sme také nevideli. 🙂

rebecca2006
11. júl 2010

🙂 ahojky 🙂 dievcence, Matko bude mat o chvilu rok, chystame party, viete mi dat nejake tipy na narodeninovú oslavu pre rocneho krpceka? Rozmýšlam aj , kde to spraviť, v takejto horúčave by asi bola ideálna gardenparty, ale naša záhrada rozhpdne ešte nie je v takom stave.....
Je tu niekde naokolo nejaké " miesto" , kde by sa dala spravť malá oslava v prírode? Plánujeme len starkých, teda spolu 6 dospelých a oslávenček 🙂

blanocka
12. júl 2010

@rebecca2006 pri Stupave je biofarma, da sa tam prenajat aj gril, pre deti je to super, lebo mas po ruke zvieratka, preliezky, smykalky a tak nam sa tam pacilo 😉 http://www.biofarma.sk/

bebel
12. júl 2010

@blanocka už sme sa s Jankou (Rebeccou2006) o tej farme bavili tuším 2 stránky dozadu 😉
btw: myslím, že som ťa dnes videla na Lichnerke pri Sporke, čierne gate a farebný top...veľmi chic na tehošku tesne pred pôrodom - klobúk dole.

blanocka
12. júl 2010

@bebel to som nepostrehla, ze ste sa o farme bavili 😅
a na lichnerke som to nebola ja, ale potesilo by ma, keby ano, ze chic na tehosku pred porodom 😀 😉 dnes som cez SC isla len autom 😉

bebel
12. júl 2010

@blanocka 😀 hmm, tak táto bola pešo, ale podobala sa na Teba podľa fotky 😉

rebecca2006
13. júl 2010

baby diky za tipy! ieco blizsie pri SC nie je? na jazerach alebo tak? ale asi nie, ked mi doporucujete limbach a stupavu, hehe. inak ako travite tie horucavy? co porabate s deckami?

adulik23
13. júl 2010

@rebecca2006 vo velkych ulanoch je farma, kde sa daju prenajat ohniska a spravit party - ale neviem to vygooglit. 😒

lienka7
13. júl 2010

rebecca : skus http://www.senec.sk/index.php?menu_id=727 pozriet ten mlyn .....ale este sme tam neboli tak neviem ako je to v reale alebo http://www.arealuwocha.sk/ ...ale tam som tiez nebola tak neviem.
Ale v Kralovej pri Senci je restika Cierna Voda (http://www.kamnapivo.sk/pivodb/krajba_ost/7053/ ) a tam je sedenie vonku (uzavrety areal) a je tam travnik a na nom su pre deti smyklavka, hojdacky, trampolina, domcek pre deti a tak ......nam sa tam pacilo ...hlavne to ze na trave, smyklavke a trampoline sa deti vysantili az az

bebel
14. júl 2010

@lienka7 v Čiernej vode sa ale strašne zopsuli s jedlom...my sme tam prestali chodiť, lebo to bola katastrofa. Nikomu nechutilo.
Mlyn v Jelke je fajn, len tam skapal pes....deti sa tam nejak extra nevybláznia.
Samotný mlyn býva otvorený len niekedy- je pekný na fotky. Tie 2 -3 bufety okolo sú úrovňou jedla asi ako bufety na jazerách. Je to super miesto pre ukončenie splavu . Ale ak sa tam vyberiete, blízko je skvelá rybia reštaurácia V siedmom nebi- je trošku drahšia, ale oplatí sa tam najesť. Majú aj menší detský kútik.
Tohto Wocha nepoznám.

blanocka
14. júl 2010

v jelke sme boli cca pred mesiacom a presne ako pisala bebel, pre deti nic moc podla mna, jedna smykalka, male pieskovisko, 2 hojdacky a nejake bufety... a je tam strasne vela komarov a do tej vody by som nevliezla ani za nic 😅 to fakt lepsie na jazerach 😉

blanocka
14. júl 2010

este som videla reklamu v senecku na restiku v hamuliakove, ze skakaci hrad, atrakcie pre deti a tak, skusim pohladat a hodim link 😉

blanocka
14. júl 2010

no www stranku asi nemaju, ale vola sa to Gazdovsky dvor a maju hlavne speciality slovenskej kuchyne, pre deti nafukovaci hrad, trampolina, hojdacky, pieskovisko, kazdu nedelu popoludni zmrzlina zdarma, otvorene Po-Ne 10:00-23:00, telefon 0918434900

bebel
14. júl 2010

@blanocka v Hamuliakove varia fantasticky... 😵 a sú tam strašne prítulné mačky 😉

blanocka
14. júl 2010

@bebel vyzera to dobre a ked vravis ze varia dobre, tak ma to o to viac laka 😉 niekedy musime vyskusat

luppita
18. júl 2010

Ahojte kocky, potrebujem poradit ohladom doktorov gynekologov tu v SC, citala som na strane 75 ze je tu niaky na lichnerke ci kde, ake mate skusenosti s nim? a ako sa vola? mam Dr v BA na sukromnej klinike, ale rada by som mala dr blisie a hlavne sa mi nechce jej tam platit zase brutal prachy sa vysetrenia. Dakujem moc za radu

@arrett kam chodis ku gyn. do BA ci v SC?

sirinka
18. júl 2010

@luppita ja chodim do Ba, tiez ku sukromnemu...spokojnost za to stoji 😉 uz ma pozna, dve deti mi pomohol odrodit...

luppita
18. júl 2010

@sirinka aj ja som bola spokojna u nej, len mame iba jedno auto a drahy s nim chodi do roboty a bolo to vzdy zlozite zosinchronizovat sa. Plus teraz ked mam drobca, aj s nim by som musela behat, takto by mi to vyhovovalo viac, mat dr kusok od domu.... A ak som tehu tak si to uz vobec neviem predstavit, chodit k nej kazdy mesiac, ci ako casto to bolo...

sirinka
18. júl 2010

raz za tri tyzdne 😉 tak ja mam auto, ale tiez si musim vzdy zabezpecit na strazenie sestru...

luppita
18. júl 2010

@sirinka ja mam vsetkych v BA, cize aj keby mi ho niekto postrazil tak by sme museli ist do BA spolu, a vyrazat o 6tej rano, dat mame maleho a bezat na odbery.... na to nemam nervy 🙂 Decku dr mame v BA, a v stredu ideme na prehliadku a ockovanie... vzdy to robim tak ze ideme s drahym rano, vyhodime ho v praci, ja si vezmem auto, idem k dr a potom k mojim strym rodicom na pol dna, potom k mame na pol dna a sme v BA az kym tato neskonci v praci.... len v tychto teplach nie je sranda sa cely den vyvazat v aute.... a mam strach vzdy po ockovani ci niaka reakcia zla nebude.... Ale detsku dr zatial nechcem menit, raz za dva mesiace sa to da zvladnut a je naozaj vyborna 🙂

arrett
18. júl 2010

@luppita chodim v sc ku simkovi..

sirinka
18. júl 2010

@luppita tak to mas dobre, ked mas tolko rodiny v ba...mne tam iba sestra studuje...a nastastie moj gyn. ordinuje poobede, takze ranne vstavanie nemusi byt, to by som asi len velmi tazko zvladala xixi...ja tam vzdy zoberiem aj deti, a pockaju ma bud vonku ak je pekne, alebo vedla je cajovna, tak tam si sadnu...aby sestra nemusela kvoli tomu do sc...a kde si rodila?

luppita
18. júl 2010

@arrett a kde ma ordinaciu, alebo niaky kontakt, mozes mi to poslat do IP? dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre