Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

fleuerette
11. jan 2011

@lienka7
@rebecca2006
baby máte pravdu, nebudem teraz nič riešiť, dnes prišli výsledky Triple testu boli OK, ešte morf. ultrazvuk a vyhneme sa amniocentéze, tak to teraz pustím z hlavy a hotovo. Paniku začnem chytať až v decembri 😀

spachtos
11. jan 2011

@bebel prepac, ze sa sem takto vtieram, ale ked si to tu tak citam, neda mi to. Aj mne velmi zalezi na pravopise, ale neposudzujem ludi podla toho. Mimochodom, ako sa pise v Biely alebo v Bieli? Lebo podla mojich vedomosti to je v Bieli.

bebel
11. jan 2011

@spachtos ďakujem za upozornenie, v Bieli...v stroji. 🙂 Ver, že už to tak nikdy nenapíšem. 😉

spachtos
11. jan 2011

@bebel ved, stane sa, ludia su omylni 🙂

vera1132
14. jan 2011

ahojte, neviete náhodou či už v DMke funguje fotostojan na vyvolanie fotografii ? ? ? dakujem

hirunka
14. jan 2011

@vera1132 funguje, bola som si tam vytlacit fotky a dost dobra kvalita

gretkab
14. jan 2011

@bebel Preco sa Biel sklonuje podla stroja, ked "L" je tvrda spoluhlaska a nie makka? Nerypem - len som sa nad tym hlboko zamyslala, a mne z toho vyslo, ze by malo byt v spravne v Biele podla vzoru "dub" 😉. Ale slovencinar teda nie som 😉.

vera1132
14. jan 2011

@hirunka ale kedy si tam bola? ja som bola v utorok a mašina bola pokazená - mi povedali.

hirunka
14. jan 2011

@vera1132 no ja som bola minuly tyzden a vtedy to fungoval a co ako sa mate a babanko poslucha?

vera1132
14. jan 2011

@hirunka tento týžden je to už pokazené, za dobrú cenu vyvolavajú fotky 🙂
babo poslúcha, až moc je dobručky 🙂 dokedy mu to vydrží tak to som zvedavá .
a vy?

spachtos
14. jan 2011

@gretkab podla vzoru stroj sa sklonuju aj niektore podstatne mena muzskeho rodu, nezivotne, zakoncene na r alebo l. Okrem toho je hlavnym dovodom toho, ze sa pise v Bieli to, ze je to lokal singularu a tam sa vzdy pise i.

sirinka
14. jan 2011

@spachtos uf....teraz uz ti nerozumiem ani ja 😀

gretkab
14. jan 2011

@spachtos Vramci hodinky slovenciny - a podla coho teda viem, kedy sa to pri "l,r" sklonuje podla stroj a kedy podla dub? Ma tato tema zacina zaujimat 😀 . A tym "lokalom singularu" si myslela 6. pad jednotneho cisla? Akoze to bolo zdovodnenie toho, preco "i" a nie "y"? (to len ci som to spravne pochopila? 😉)

spachtos
14. jan 2011

@gretkab ta prva cast otazky sa neda presne zodpovedat, tosu rozne vynimky, ako aj v inych pripadoch v slovencine. No, ano je to 6.pad, jednot. cislo, ja som sa to tiez tak ucila, ale mam skolopovinne deti 🙂 a uz sa to tak nepouziva. A s tym i a y je to tak, ako si to pochopila. Vzdy sa pise i v tomto pade.

barborka27
15. jan 2011

ahojte zienky.....asi v aprili sa budem stahovat do Senca,do domu,ktory je priamo na pesej zone,takze aspon budem mat blizko moju oblubenu DM-drogeriu 😀 .....ale ine som chcela napisat.....nebudem tam nikoho poznaaaaaaaaat ☹ ,tak by som bola rada,ak by som si prostrednictvom vas nasla nejake kamaratky na obcasne stretavania,ktore mi aj poradia,kedze tam budem uplne nova.....a asi koncom augusta cakame nas malinky prirastok do rodinky a budeme teda 3 😀

misha8
15. jan 2011

nie je tu nejaká kočka zo Zemplinskej alebo okolia s malým babatkom??? spoločné kočíkovanie🙂

gretkab
15. jan 2011

@spachtos Dik 🙂. Tak z toho, ked moje deti pojdu do skoly mam vyslovene des, jak my to prezijeme bez ujmy na zdravi 😀 .

spachtos
15. jan 2011

@gretkab to bude urcite dobre, aspon si clovek pri nich zopakuje nieco. Myslim si vsak, ze my sme sa vela veci ucili jednoduchsim sposobom.

lienka7
16. jan 2011

@misha8 .....tym sa netrap ....staci ked v lete alebo pri peknom pocasi sa prejdes po ulici ....uspesne prve kolo deti je v plnom prude a zacina sa aj druhe kolo, takze na tvojom mieste by som to nechala na nahodu a uvidis. Staci sa prihovorit a hotovo. 😉

luppita
16. jan 2011

@misha8 @lienka7 podla mna je fajn dohodnut sa na kocikovani cez net, ja byvam v SC len 2roky a nikoho som tu nepoznala a prave cez tuto temu som sa zoznamila s jenou maminkou, dali sme si rande v meste a super.... dovtedy som chodila von denne s malym, ale v ziadnom pripade by som sa nepristavila pri nejakej cudzej mamicke len tak vonku, ze ahoj mozem s tebou kocikovat 😝 ... teraz je to jednosuchsie, ked su deti vecsie, behaju a napr. na ihrisku deturence buraju komunikacne bariery 🙂

misha8
16. jan 2011

ja len tak zisťujem ked je niekto blízka da sa lepšie dohodnúť babatka sú nevyspitateľné ....a bývam tu len krátko takže tiež sc až tak nepoznám...

lienka7
17. jan 2011

Ahojte.....
Ja som to nemyslela tak, že rovno sa ponúknuť na kočíkovanie...ale tak, že vídavam niekoho, tak aspoň kývnem na pozdrav, alebo niečo poznamenám keď pojdem okolo druhej maminy a uvidím či sa "chytí" a tak postupne sa zoznámiť.
Ja som sa takto "zoznámila" s viacerými maminami z okolia.
Pravda zase je, že aj keď nájdeš maminu s cca tak malým bábom ako máš ty, tak deti môžu mať úplne iný rytmus a nepodarí sa vám "zladiť" tak že pôjdete spolu von.
Ja som kvôli malému musela byť "samotár" až do cca jeho 8 mesiacov.

b_veronika
17. jan 2011

Ahojte 🙂 cakam svoje prve babo, a chcela by som sa spytat, ci nahodou neviete, kde sa organizuju nejake cvicenia pre tehulky. dakujem

sirinka
17. jan 2011

@b_veronika myslim ze aj v materskom centre nieco prebieha...

b_veronika
17. jan 2011

@sirinka volala som tam, kurz sa skoncil 10. januara a zial neplanuju dalsi kurz

sirinka
17. jan 2011

@b_veronika aha....tak potom asi nic...v senci sa toho vela neorganizuje... 😒

b_veronika
17. jan 2011

@sirinka hej, to som zistila ... je to velka skoda ... a do BA sa mi moc chodit nechce

sirinka
17. jan 2011

@b_veronika ak mas auto, este v pezinku byvaju vselijake dobre akcie...

luppita
17. jan 2011

@lienka7 viem ako si to myslela 🙂 ale ja na take nie som, aj ked som do mesta chodila denne a denne som stretavala tie iste mamicky, tak som na to proste odvahu nenasla 😝 aj ked vela krat som na to myslela 🙂 na taketo zoznamenia je super materske centrum, tam to islo samo 🙂

misha8
18. jan 2011

nie je tu nejaká mamička zo senca čo ma veľa mliečka ??? deckár mi poradil zohnať mamičku čo by bola ochotná predavať mliečko malá mi netoleruje umelé a bola predčasne narodená , ona by potrebovala najviac materské ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre