Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

bebel
22. jan 2011

@barborka27 kam sa sťahuješ presne? Určite si nájdeš známe aspoň medzi susedami..... 😎
Ja nie som tiež zrovna typ, ktorý by sa zoznamoval na každom rohu.
Ale mám teraz nové dobré kamošky z PK, čo majú rovnako staré deti ako je Bibi a spoznali sme sa najprv virtuálne tu . Takže chodievam kočíkovať a kávičkovať s nimi.
Mám aj viac kamošiek, ktoré poznám z predchádzajúcej bytovky- tam bolo viac rodín, čo mali malé deti, ale väčšina z nich už pracuje. V tomto dome sú prevažne dôchodcovia alebo ešte bezdetní alebo naši kamaráti z partie, ktorých sme poznali už dávno a ukecali ich, aby sa sem presťahovali.
Alebo na bábätkovskom plávaní sme sa tiež vídali s rôznymi Senčankami.

inak späť k jazykovému okienku k výrazu "v Biely".....už viem, prečo som to tak napísala.....v realitke, čo sme mali v bráne a chodila som okolo denne majú dodnes vycapený inzerát na predaj domu v Biely. 😀

bebel
22. jan 2011

@barborka27 ja bývam tiež priamo na pešej zóne...

barborka27
22. jan 2011

@brinzulka dakujem a je jasne,ze nie vsetci si sadnu,to chapem.....len si naozaj rada niekoho najdem.....budem sa tam musiet tulat a hladat a ked sqa bude na mna niekto vyskierat,tak budem vediet,ze si to ty 😀

barborka27
22. jan 2011

@bebel ulica sa vola tusim Lichnerova a cislo 30 nieco.....no,ved budem sa tam musiet pootacat a pozhanat si vas,nech sa tam sama nezblaznim 😀.....takze budem mat oci dokoran....

bebel
22. jan 2011

@barborka27 mňa neprehliadneš.... podvečer sa vždy s vyplazeným jazykom niekam ponáhľam (krúžky)s kočíkom a 1 upindanou brzdou (náš Brunčo trhá Guinessové rekordy v čo najpomalšom premiestňovaní sa- je to typický chlap a tak rozprávať a chodiť naraz nezvláda, len pre doplnenie : pusa sa mu nezastaví) a poľovníckym psom. 😅

bebel
22. jan 2011

@barborka27 my sme 37A....to je vchod nad Piano barom s terasou a nad Wuestenrotom 😉

barborka27
22. jan 2011

jeeeeeeeeeej....no bomba,tak dufam,ze sa stretneme 😉 ja sa tam nevyznam a priznam sa,ze som isla iba okolo s drahym,on tam ma byt,teda jeho otec,ale maju tam najomnika,teda,o chvilu tam budeme najomnici my 2 a koncom augusta uz traja..... 😀 ono to je tusim prve poschodie s 2 terasami a ta jedna sa mi zda je nad cinskou restauraciou,ak sa nemylim.....ten dom bol prerabany v 2009...to som citala teraz na nete.....

bebel
22. jan 2011

@barborka27 tak to ste potom vedľa o pár metrov 😎 v pôvodnom Slnečnom dvore. 🙂

lienka7
23. jan 2011

@brinzulka ....koho si tym myslela? ...mna? ...ak ano, tak sorry ale ja som v tomto uplne slepa ..nabuduce po mne kludne nieco hod .....mozno mi bude chvilu trvat kym mi vsetko docvakne ale potom si ta uz zapametam "nafurt" 😀

lienka7
23. jan 2011

@bebel ...poziciam ti maleho ....ten najprv tiez ostal stat a kecal a kecal a kecal ale ist a kecat mal problem ....teraz sa uz zlepsil ...uz zvlada kecat a este aj ist (aj ked slimacim tempom ale hlavne ze ide a nestoji)...ked bude po mne tak o par rokov bude zvladat kecat a este aj slapat do kopca a ani sa velmi nezadychat 😀 .....takze neboj ...on to natrenuje 😉

bebel
24. jan 2011

@lienka7 tu nejde o tréning- má 4 a pol roka, to je jeho spôsob bytia a fungovania 😔 niečo ako temperament.
On je schopný každé ráno jesť 1 rohlík na raňajky za stolom 1 hodinu 🙄
A v škôlke neje vôbec nič....len čistý chlieb alebo sladké buchty. 😒

ma.cka
24. jan 2011

Aha aku temu som tu objavila - ze Sencanky?! Ja som na MK kratko, lebo pri detoch 9 a 6 uz vela - co neriesim a hlavne pri kolotoci: skola /skolka - robota - pre deti - rozvoz a zvoz kruzky - domace ulohy - vecera .... nie je vela casu sediet pri kompe. Ale teraz mame maleho prcka - nase slniecko najmladsie 🙂 a uz je cas aj na toto 🙂 . Nasla som tu kopec dobrych rad....
Baby, chodite do Slniecka?

martes11
24. jan 2011

ahojte 🙂 aj ja som zo senca - pristahovana pred par rokmi a ani po tom case tu prakticky nikoho (okrem susedov) nepoznam.. nebyvam tu totiz prilis casto, ale aj tak rada spoznam novych ludi na obcasne vybehnutie na jazera a tak 🙂 tesim sa, ze ked preskumam forum, tak objavim vela dobrych tipov na veci, o ktorych neviem.

barborka27
24. jan 2011

@ma.cka ahojcek.....Slniecko je nejake materske centrum v Senci?.....budem tam cca od aprila byvat,koncom augusta sa nam narodi babetko,tak by som urcite chcela zacat niekam chodit.....

barborka27
24. jan 2011

@martes11 ahoj.....ja tam budem uuuuplne nova,takze sa rada zoznamim,pokecam a poradim 🙂

martes11
24. jan 2011

@barborka27 ja sa tu aj po tych x rokoch stale citim ako uuuuplne nova :P poznam mesto, ale nepoznam ludi. obcas mam pocit, ze je tu kazdy sam za seba, ludia sa uz nedaju len tak do reci :( potom musi clovek hladat na nete fora a zoznamit sa takto. mozno bude chyba vo mne. ani neviem, ci sa tu da ist niekde na dobru kavu..

katy1979
24. jan 2011

@bebel ty mas doma moje dieta? 😀 ukecane ze sa tomu papulka nezastavi a presne v skolke neje stale nic. ucitelka uz je nestastna. a stale ze a on nic nezje ani tu lyzicu do ruky nechyti a tanier odstrci 😅 vcera jedol polievku o stvrtej poobede kedze som mu na obed dala 20minut a ze ak nie tak mu to zoberiem a on cely ten cas rozmyslal a kecal o tej rucicke a cakal kedy bude na tej 12.tke.

baby a robi sa nieco v tom slniecku. nejake kurzy a cvicenia.
a chodili ste nietko do aquathermalu plavat? da sa to tam?

katy1979
24. jan 2011

@martes11 tiez mam ten pocit ze tu je kazdy sam za seba. uz aj tu ked kocikujem dookola a stretavam oproti nejaku mamicku tak uz sa prihovorim ale zatial sa akosi nikto nechytil. tak ja neviem ci kusem ci som im nesympaticka 😀

martes11
24. jan 2011

@katy1979 ci kuses to neviem - to by prezradil mozno tvoj manzel ;) a nesympaticka sa urcite nezdas 🙂

katy1979
24. jan 2011

@martes11 hej kusem 😀 tak to uz musia posudit iny. ako ale nasa cesta je vacsinou skolka a cesta spat. obcas na namestie. ked uz bude teplejsie tak tam budeme byvat castejsie. vidis ja mam kamosku co byva na namesti a tiez sa stazuje ze nikoho z okolia nepozna

martes11
24. jan 2011

..idem dnes behat po senci a hladat niekoho, kto bude ochotny mi orazit potvrdenie pre urad prace :/ (pre ucely pomoci v hmotnej nudzi). ak by ste o niekom vedeli, velmi by ste mi pomohli 🙂 dakujem

martes11
24. jan 2011

@katy1979 hej no, citala som tu aj take ze "ja by som sa cudzej mamicke neprihovorila".. takze sme naspat pri tvrdeni kazdy sam za seba. skoda. clovek musi mat nejake aktivity, aby niekoho spoznal.

katy1979
24. jan 2011

tak ani ja sa vacsinou neprihovorim ale ked si vonku a kruzite spolu a stretavate sa dookola uz po treti ci stvrty krat tak mne je zasa divne tvarit sa ze sa nic nedeje. mne to pride potom vzdy smiesne. aktivity a v senci? no zatial som tu dokopy nic neobjavila

martes11
24. jan 2011

@katy1979 :D senec je prva dedina, kde sa nikto s nikym nepozna ;) tiez som vzdy mala pocit, ze tu moc aktivity nie su, ale myslela som, ze to len ja slabo hladam.

rebecca2006
24. jan 2011

vítame nové baby 🙂
no, ja sotu tiež nepoznala vôbec nkoho až do nástupu na MD- pretože celý life bol len o tom že ráno do BA do práce a neskoro večer z práce- preto je to asi tak, že sa tu veľa ľudí navzájom nepozná, bohužiaľ, často je to len nocľaháreň.
keď som ostala doma na MD, tak sa to trochu zlepšilo, a po čase to bude hádam ešte lepšie, predsa len, je už trochu času sa porozpávať počas kočíkovania, našťastie bývame na novom sídlisku, kde je kopec mamičiek, nejaké maminy som spoznala v Slniečku a nejaké tuto na fóre. Faktom ale je, že je veľký rozdiel mať známu, a nájsť skutočnú priateľku... Na to druhé treba aj kus šťastia, lebo si musíte navzájom sadnúť. .. A tiež si myslím, že v SC je relatívne málo aktivít, Bebel je znalkyňa, tá ma pri hyperaktívno Brunovi zbehané asi všetko čo v okolí je, a myslím, že furt behajú doBA alebo PK.... Dobré riešenie, len treba autíčko.....

alure
24. jan 2011

@katy1979 ahoj ja som pôvodne chcela ísť na plávanie do aquatermalu ale viacerí ma odhovorili a dokonca aj naša pediatrička tak začneme chodiť do PK do MOKO ..mali sme nastúpiť už teraz začiatkom februára na kurz ale malý nám ochorel a ešte nie sme preočkovaný,tak počkám na kurz od 8.3. ak by si chcela chodiť daj vedieť...môžme aj spolu jedným autom odtiaľto z SC ...
ja bývam hore za štiftom na J.Farkaša...je tu nejaká mamina na prípadne kočíkovanie?

bebel
24. jan 2011

@martes11 nie sú, preto za nimi chodím do PK a BA 😅
😎 mňa sa ľudia väčšinou boja osloviť 😝 , čo je na 1 stranu aj môj zámer pôsobiť odmerane (neznášala som, keď som ako malá išla niekam s mojou maminou-pracuje ako sestrička a zastavilo nás po ceste 10 susediek, každá s nejakými zdravotnými požiadavkami) , ale na 2. stranu, kto to skúsil, vie, že to so mnou nie je až také zlé.( Soso, @nefertitiavi ,@brinzulka, @rebecca2006 ) 😎

bebel
24. jan 2011

@alure baby plávanie v Aquáči je aj tak myslím zrušené... 😎

ma.cka
24. jan 2011

@barborka27 Ano, Slniecko je materske centrum, sidli v Krestanskom centre na Kollarovej ulici (pri skolke na sidlisku). Neviem presne ako a kedy funguju, este som tam nebola, ale chystam sa, ked bude Jergusik trochu vacsi. Poznam len z pocutia a myslim, ze som zacula aj nieco o prednaskach ..... Mozno sa tam stretneme 🙂

katy1979
24. jan 2011

vsak prave ze plavanie asi nie je zrusene kamoska dostala darcekovy poukaz preto sa tu na to pytam.
a to ze treba auto. to ja nemam takze busom do blavy a s dietatom ktore zjape v kociku je nad moje sily.
ked sme byvali v ba tak to bolo vsetko akosi jednoduchsie.
takze ak zbadate na ulici zjapajuci kocik tak to budeme asi my 😀
mne nevadi ked sa mi niekto prihovori takze kludne ma treba potahat za rukav.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre