Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

kathynka
14. feb 2012

@alure @adulik23 ja som oslovila jednu opatrovatelku, ktora sa mi ozvala ohladom inej rodiny, ale uz bola ta pozicia obsadena, tak uvidim, co mi odpise, kedze je priamo zo SC...kazdopadne slecna je velmi sympaticka a ma skusenosti...ak by to nahodou nevyslo, na konci februara uz budeme mat oficialnu webstranku a mozem tam pre Vas zverejnit inzeraty ako pracovnu ponuku pre opatrovatelky, pricom potom robime osobne pohovory a riadny vyber, aby sme vybrali tu najlepsiu...

lucadra
15. feb 2012

Ahojte. Našla by som tu nejakú dobrú dušu, ktorá by išla na výlet na Pezinskú Babu? Dieťa, muž a žena? Muži by sa lyžovali a my by sme sa s deťmi bud šantili alebo by sme išli na horúci čajík alebo niečo by sme vymysleli. Napr. ísť do Pezinka do mesta sa prejsť ak by nesnežilo alebo pokukať obchody, alebo do nejakej kaviarne kde je kutik pre deti.
Priatelov nemáme, neviem čo by som tam sama robila, kedže ja nelyžujem a malú by som mala so sebou.
Bud by sme mohli ísť naším novým autom alebo každý samostatne. Môj muž by sa išiel rád lyžovať, sám nechce ísť, tak ak viete o niekom, kto by sa rád zoznámil a je úplne že zhovorčivý a nie je arogantný a je otvorený novým známostiam, tak ozvite sa. Budem rada 😉

jamulienka
15. feb 2012

takze, co sa tyka krajcirky, tak velmi dobra je na Kratkej ul. Ma vchod spolocny s posilnovnou. Je to tam malicke, ale velmi ochotna pani a robi takmer na pockanie.
@khatynka, ja by som mala vazny zaujem o nejaku opatrovatelku. ktora by bola k dispozicii aj cez den.bolo by to aktualne od polky marca a urcite 2x tyzdenne s tym. ze po nastupe do prace (od oktobra) by vyberala deti zo skolky a mozno aj vodila. A tu by som potrebovala vediet cenu za to vodenie deti do skolky.
@sirinka. baba sa mi ozvala, ale je z BA a je volna len do aprila:( no cenovo to bolo slusne.
dakujem.

sirinka
15. feb 2012

@jamulienka tak drzim palce, nech najdes niekoho vhodneho...

hanka36
18. feb 2012

Ahojte dievčatá , budeme sa sťahovať do Senca a od septembra potrebujem preložiť deti do Seneckej ZŠ....... neviete mi prosím poradiť, do ktorej? Nemám tušenie, podľa čoho vyberať........ dakujem 🙂

katy1979
19. feb 2012

@hanka36 Su tu dve slovenske. najlepsie asi ked sa pojdes pozriet sama. Ja viem len z pocutia ze kazda ma svoje negativa. Na tajovkeho frflu na druzinu. Asi velmi zavisi akeho ucitela budu mat

jamulienka
19. feb 2012

Moja mala chodi do MS Kollarova a som velmi spokojna. Dokonca vravi, ze tam varia lepsie ako ja 😉 Maleho tento rok tiez hlasim na Kollarku. Sestrine deti za se chodia na Kysucku (vraj je to super skolka), ale netusim, cim sa lisi od Kollarovej. Podla mna vsetko zalezi od ucitelky a spoluziakov a my sme mali stastie. Kollarovu tiez pred nedavnom komplet prerobili a povedala by som, ze je to najkrajsia skolka v SC. Ja by som vyberala asi skolku iba podla blizkosti k domovu.

hanka36
21. feb 2012

@katy1979 dakujem Katy 🙂 , no ved prave, chystam sa tam si to obzriet,ale zatial nepoznam v Senci nikoho, takze neviem take informacie,ako ci je druzina ok, ci su ucitelia v pohode,alebo ci na niektorej nie je nejaky zvlastny system... zaujimaju ma vsetky nazory. Vacsia bude siedmacka, tej zalezi skor na uciteloch,ale to asi neovplyvnim, mensia bude tretiacka,takze este ju musim nechavat v druzine, a potom autom pre nu...Tu starsiu by som skusila, ze by chodila domov autobusom (do Ml.klinu) .. v tej nasej lokalite vraj su tiez mamicky so skolkarmi, tak nemaju skusenosti - co a ako "skola" 🙂

myskarum1
21. feb 2012

Mamičky, v Senci sa chystá burza detských a tehotenských vecí dňa 31.marca 2012 od 9:00 do 12:00 hod. Ak by ste mali niekto záujem o predaj, pozrite si https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/burzy-detskeho-oblecenia-v-materskych-centrach/ a kontaktujte ma na mail. maria.turcekova@gmail.com.

jamulienka
21. feb 2012

nuz, tak trosku som sa minula teme 😅 v rychlosti som si nevsimla, ci ide o MS alebo ZS.

zabka59
22. feb 2012

Ahojte kocky
Tiez uz bývam v Senci.. 8.febr.2012 sme začali sme chodiť na plavecký do plaveckého klubu Defín v Senci.
Pláveme v hoteli Zátoka.Velmi sa nám tam páci.
Trénerka pani Pipišková je velmi milá a ústretová osôbka.Obdivujem ju ako to s deťmi zvláda.
Prajem vsetkým pekný deň

zabka59
22. feb 2012

@zabka59 hanka 36
čítam že hladáš dobrú školu v Senci. Vrelo odporúčam ZŠ Tajovského.Majú super učitelky a vedenie školy
je tiez super.
Na ZŠ Mlynská je to čudné za riaditeľa vybavuje a rozhoduje jeho manželka,ktorá tam tiež učí.Taká stará ježibaba.Deti jej inak nehovoria.
Majú tam počítačovú učebňu,ktorú využíva málokto,hlavne že je.
Majú tam fajn niektorých učitelov hlavne mladých ale inak nič.

gretkab
23. feb 2012

@zabka59 Tak ja som spojenie "mila a ustretova osobka" v spojeni s p. trenerkou Pipiskovou este nepocula, ale super, ze s tvojimi detmi sa trafila do noty a ste spokojni.

A tiez info o skolach mam zo svojho okolia trosku ine (ale este nemam deti v skole) - maleho som zapisala na Mlynsku prave preto, ze som o nej pocula vela pozitivneho zo svojho okolia (hlavne na riaditela 😉) - ale vo vseobecnosti je asi jedno, ktora skola, zalezi, aku ucitelku dieta dostane.

bebel
23. feb 2012

@gretkab 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak toto označenie dotyčnej trénerky ma fakt pobavilo....ale každý máme iné skúsenosti .

@zabka59 a k ZŠ Tajovského 😎 sa už ani vyjadrovať nebudem.... 😝

brinzulka
23. feb 2012

@bebel napis...
gratulacia k malinkej

gretkab
23. feb 2012

@bebel ja sa pridavam k brinzulke a blahozelam k malinkej

hanka36
23. feb 2012

dakujem baby,
@bebel ty mas prosim ta ake skusenosti so zs Tajovskeho? Som teraz zmatena ... 😀

nikonka
23. feb 2012

moja dcera chodi na ZS Tajovskeho 4. rok, syn 1.rok a ja teda som nepostrehla nejake extra negativa, kvoli ktorym by som tuto skolu neodporucala.... deti sa naucili citat, aj pisat, s jazykmi nie su problemy, pocitacovo je dcera tiez uz dost zrucna, kruzkov maju dost, nemaju problemy s ucitelmi, spoluziakmi ani druzinami... vsetko ako ma byt... pokial clovek neocakava, ze dieta zacne po ukonceni prveho rocnika pisat kolaboraty, je to ok.. aspon ja som taka obycajna mater, ktora je s touto skolou spokojna...

bebel
23. feb 2012

@hanka36 chodia tam deti mojich kamošiek, chodil tam môj manžel... 😎 väčšina jeho učiteliek tam ešte dodnes učí. 😎

nikonka
23. feb 2012

@bebel aj moju dceru uci ucitelka, ktora ucila este ked som tam ja chodila... a nedam na nu dopustit! a dcera ju zboznuje... ved to vadi, ze su tam po 20 rokoch tie iste ucitelky?

bebel
23. feb 2012

@gretkab @brinzulka dík.
Priestorové kapacity nestíhajú napr. prváci sa v priebehu týždňa migrujú po 3 rôznych budovách. Triedy sa zriadili v bývalých priestoroch skladov učebníc.... 😖
Učiteľky vyhorené, nezmyselne absurdné poznámky na denno dennom poriadku píšu rodičom do zrkadielok. 😕
Zbytočné množstvo domácich úloh....je toho veľa.
Manžel popisoval rôzne psychopatické prejavy a vyjadrenia jeho učiteliek na rôznych spolužiakoch, telesné tresty a šikana na bežnom poriadku 😎 ....

nikonka
23. feb 2012

@bebel hmmm, s tvojim prispevkom suhlasim len v jednom bode a aj to zavisi len od ucitelky.... syn chodi domov s takymi poznamkami, ze len oci prevraciam a uz sa len smejem a neriesim to... ale to zavisi od ucitelky, dcera domov donesie len opravdnen poznamky...
migruju ucitelky, nie deti.. nemozem sa vyjadrit ku vsetkym triedam, ale triedy mojich deti su vhodne velkostou, aj ked synova trieda je pri jedalni a tammne osobne vadi pach z jedalne.... ale ked su deti v troedach, tam to necitit
zas sa vyjadrujem len o ucitelkach mojich deti, ani o jednej sa neda povedat, ze je vyhoreta.. aj dcerina triedna napriek pokrocilejsiemu veku sa stale drzi s dobou a jej vyucovacie metody iste nie su z ciaz spred 20 rokov
uloh dostavaju podla mna primerane...
telesne tresty a blbe poznamky ucitelov za mojich cias boli, barskedy sme dostli pozaucho od ucitelky, ale to bolo pred 20-30 rokmi, teraz si to ani jedna ucitelka nedovoli... aj ked niektorym detom by sa to zislo....

maznacik007
23. feb 2012

no podla mna skola na tajovskeho ujde... prosto da sa my sme skor riesili druzinu ale az v druhom rocniku ... v prvom mali super pani vychovavatelku ale v druhom dostali taku mladucku kocku hned po strednej a uplne bezne sa nam stavalo ze sme prisli pre malu zaklopali a vosli do triedy a pani vychovavatelka sa tam no hmm bozkavala s priatelom a deti bezprizorne behali 😀 pripadne zobrala deti na nejaku akciu do kina co by bolo ok ale neoznamila to do slovnicka alebo aspon vylepit na triedu a viaceri sme nahanali kde su detska, a este aj to sa casto stavalo ze neposielala deti na kruzky aj ked to mali v rozpisoch...
ucitelky su tam povacsinou ok ... my sme mali stastie ze malej trieda sa nedelila do inych tried po prvom rocniku...

teraz chodi mala do dedinskej skoly stahovali sme sa kde je v triede 13 deti skola ma v kazdom rocniku triedu a je az do deviny, robia na vela projektoch pravidelne su v monitore v prvej desiatke na slovensku v oboch predmetoch, na hodinach bezne vyuzivaju interaktivnu tabulu, uroven vyucby IT je uplne inde ako v SC... ale to je aj o tom ze tu su po jednom na PC v senci boli po dvoch troch a nie vzdy sa tam dostali pri tolkych triedach...

osobne by som v SC preferovala tajovskeho pred mlynskou... myslim si ze je to uplne standartna ZS a velmi zavisi od ucitela ucitelov akych budu vase deti mat...

katy1979
23. feb 2012

@maznacik007 asi byvate daleko od senca ci? lebo taka vasa dedinska skola by sa mi velmi pacila

maznacik007
23. feb 2012

@katy1979 ano uz sme dalej od SC tusim 18 km to je autom

brinzulka
24. feb 2012

vsetko vzdy pada a stoji na ludoch... ktori prichadzaju a odchadzaju.... tak je to v skolstve...a aj u nas v zdravotnictve... clovek sa moze snazit- a niekomu sa aj tak pacit nebude... alebo staci jedna negativna osoba a uz sa to taha...s celym zariadenim...ludia sa menia...
ja dufam, ze nebudeme musiet nikde nikdy riesit sikanu...

gretkab
24. feb 2012

Aj mne by sa strasne pacila taka mala dedinska skolicka.... (z tohto pohladu sme sa do toho Senca, kde je jedna skola obrovska a druha este vacsia prestahovali dost blbo 😉)

lienka7
24. feb 2012

Ahojte.
Chcem sa len opytat: DM drogeriu na namesti prestahovali alebo len prerabaju?
Chcela som tam po dlhej dobe daco kupit a DM nikde, vsade len pracovny ruch 😀

katy1979
24. feb 2012

@lienka7 prerabaju a otvoria niekedy v marci. presny datum bol napisany vo vyklade

lienka7
24. feb 2012

@katy1979 ..aha diky.... na dvere som nevidela lebo boli otvorene dokoran takze vsetky oznamy boli schovane tak som nevedela.
Diky moc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre