Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

gretkab
13. apr 2010

Brinzulka, tak to je uplne super ta skolka, niekedy aj motyka vystreli. Tesim sa s Vami.

nicolkarin
15. apr 2010

ahojte, aj karinka ide na kysucku, ale ma tam uz sestricku nicolku, tak prijatie sme mali o to jednoduchsie, ze je surodenec. a mozem povedat, ze nicolke sa v tej skolke velmi paaaaci. tak uvidime, co bude hovorit karinka, ale uz teraz by tam rada zostala, ked tam vezieme rano nicol. a myslim, ze brali tak do 40 novych deti. teraz je tam spolu 6 tried, vzdy po dve triedy pre vek 3,4, a 5 rocne deti.

arrett
15. apr 2010

Už sa neviem dočkať navratu do Senca:-/ ešte 2 týždne! Alebo už len 2 týždne? Všade dobre, doma najlepšie...

rebecca2006
16. apr 2010

Arrett, my sa vraciame zajtra, uz sa velmi tesim. Super som si oddychla, ale uz ani neviem, ako vyzera moj manzel ☹ a tiez sa tesim na ans bytik, na Senec, na kamosky, na vsetko. Ono je to nevyhoda, ked ma clovek rodicov na vychode, ze ked sa sem konecne dostaneme, tak ostavame aspon 2-3 tyzdne, nech sa to "oplati". Tak si este tie dva tyzdne uzite a tesime sa na vas doma!

lucika121
19. apr 2010

ahojte babule... 🙂
ja uz coskoro budem sencanka 😉 ,este taky mesiac to potrva a uz tam byvame...no nikoho tam absolutne nebudem poznat.. ☹
co uz, ved hadam tam nejake kamosky spoznam.... 😉

brinzulka
19. apr 2010

http://www.mskollarova.sk/index.php

ja som nevedela, cakala som na rozhodnutie.....ak by ste niekto nevedeli...tak tutok...kollarova skolka

rebecca2006
19. apr 2010

Ahoj,
chystáte sa niekto do Bambina v stredu?

bebel
19. apr 2010

My v stredy a piatky plávame o 14,00 v PK..takže nie.

fengsujistka
22. apr 2010

ahojte dievcata, neviete o nejakej dobrej ucitelke, ktora by mozno chcela prejst od septembra k nam do sukromnej skolky?

bebel
23. apr 2010

Máš ju v IP 😉

akdarka
27. apr 2010

Ahojte baby, mate niekto skusenosti s rehabilitaciou v SC - MUDr.Vanková? su tam OK rehabilitacni pracovnici?
diky a pekny den

arrett
27. apr 2010

Ahojte.. no tak my sme uz konecne doma v Senci😨) Veeelmi sa tesim. vsade dobre, doma najsamlepsie🙂
Soso - este cvicis?? Ja idem vo stvrtok konecne, neviem sa dockat. Cely april som sa prezierala a aj to pekne vidno..ach jaj.

Ide niekto zajtra do bambina??? Viete mi poradit kde to je? Skolku som nasla, taku bielu a este nejake krestanske centrum tam je. Tak teraz neviem kam to mam vlastne ist. Nenasla som inu skolku tak nahodou🙂?????
Pekny den vsetkym

rebecca2006
27. apr 2010

arrett, my ideme do bambina, urcite dojdi. aspon sa konecne spozname. nasla si spravne miesto, je to v budove toho krestanskeho centra. keby si nestihala, dojdi hocikedy do 15,00. pre istotu tc na mna 0905262937. papa a tesiime 🙂

sirinka
28. apr 2010
arrett
29. apr 2010

Ahojte
baby, neviete mi poradiť nejakú pestunku??? Hmmm?? Potrebovala by som večer k malému na 3 hodky.

soso
3. máj 2010

Ahojte Sencanky🙂
Arrett ja som uz "minula" tu prvu permanentku a teraz som mala 2 tyzdne stresy so skolou, skusky, diplomovka...tento vikend som si prvy krat po dlhej dobe oddychla a nemusela som nic pisat ani sa ucit. Dnes rozmyslam na Zumbou...o 19:00. Ja rozmyslam aj nad 90 dnovkou, lebo nejako sa s vahou nehybem na dol...uvidim este, ci dietu, alebo sa zacnem zasa konecne normalne stravovat aj bez diety a cvicit samozrejme.
Bebel, citala som, ze ste boli min. rok na Cypre? Si si to pochvalovala, kde ste presne boli? Podla coho mam vyberat? Porad, prosim🙂 Inak som ta videla na ukazkovej hodine Helen Doron v Senci s Brunkom, my sme tam boli s Emmkou (ale nepozname sa, takze si nevedla, len ja som neskor pozerala este tvoje deti a som na to prisla😀. Nakoniec nechodite?
Pekny den vsetkym! Konecne teplejsie pocasie🙂

rebecca2006
4. máj 2010

Dievcence, viem, že sa tu už plávanie v SC preberalo z každej strany- ale mám ešte jednu otázku pre tie, ktoré ste chodili. Rozhodla som sa, že s Maťkom tu na kurz pôjdeme- má už takmer 10 mesiacov, v lete budeme plávať aj na kuokách, tak si myslím, že skú,sime aj Aquapark. Len rozmýšľam nad vhpdným časom kurzu. Kedy- teda v akom ročno období ste plávali? Teraz začína kurz od 24.5 a trvá do konca júna plus mínus- mám sa na to dať? Alebo je to takmer v lete zbytočné a nechať radšej na jeseň, keď bude horšie počasie a bude ťažšie vymyslieť program? N druhej strane, zdá sa mi celko fajn predstava čvachtať sa 3 hodiny v aquaparku....Čo myslíte?

lienka7
4. máj 2010

rebecca - my sme zacali chodit plavat cca tak ako chces ty...vlani pred rokom sme do prazdnin stihli 2 kurzy a po prazdninach do zimy sme stihli tusim este 1 a teraz po zime uz tahame druhy.
V tomto obdobi to ma vyhodu ze uvidis ako sa malemu bude/nebude pacit. Ked bolo vlani pekne a teplo tak sme odplavali hodinu a potom sme sli este von na slniecko, na travu, a tak .....a to sa mu ako chodcovi amaterovi strasne pacilo. Potom zase sup do vody a tak.
Inak neviem ako ty, ale z tych 3 hodin si mi moc vo vode neuzijeme. Lebo cca 30 minut mame vyzliekanie, cikanie, sprchovanie, potom je to 60 minut plavanie, potom este 30 minut "santenie", potom je to zase obed...a to je niekedy dalsich 30 minut a potom zase kremovanie, susenie, obliekanie ......no odchadzame 20-30 minut pred tym ako nam vyprsi cas (a aj to sme vzdy akoze posledni) 😀 . ....ale zase aj tak je to dost ako pre Miska tak aj pre mna. V kociku mi zaspi do 15 minut, potom sup domov, doma sa v kociku preberie, prelozim ho do postielky a este dospi .....no a ja som ako zbity pes 😀
Ale ked vidim ako sa na vodu tesi a ako mu je tam dobre, tak to stoji za to 😉

rebecca2006
4. máj 2010

lienka, ďakujem- len som sa dnes dozvedela, vakom čase sa pláva- že vraj od 11 do 12, apotom je ešte tren "free time"- lenže my akurát v tom čase spíme! teda- Maťovi sa akurát teraz mení režim, doteraz spával 2xdenne, o 10,00 a potom cca o 15,00- ale posledný týždeň vynecháva poobedný spánok, tak som ho začala dávať spávať okolo 11-11,30 a spinká len raz... Trochu skoro na môj vkus, ale čo narobím....Dlhšie do popoludnia nevydrží- tak si neviem predstaviť, ako by sme zvládli plávanie.....Asi vyčkám do septembra, to predpokladám budeme na jednom popoludňajšom spánku...Uvidím, ešte rozmyslím. Kedy- teda o koľkej ste plávali vy?

soso
4. máj 2010

Rebecca ahoj, my chodime plavat do TT do kvapky od 6 mesiacov, ktore mala Emmka v septembri a plavame vkuse az do teraz. Je to 1 x tyzdenne. Nevynechavame ani zimu, ani letne prazdniny. V auguste neplavaju, tak sme chodili do Hrosika do BA. Rok sme plavali o 13:30 v bazene (takze cca pred 13:00 sme vyrazali) a teraz od septembra plavame o 16:40. Niekedy mavame nahradne hodiny (vymeskane) aj rano, alebo doobeda, alebo neskor podvecer...Pokial je to plavanie vyslovene ked Matko spinka, tak jasne, ze mu nechces rusit rezim, ale inak si myslim, ze deti sa prisposobia. Uvidis ako sa bude tesit🙂

luppita
4. máj 2010

Ahojcek 🙂
rebecca, aj ja stale rozmyslam ci ist teraz na kurz do aqacu ked mal moj drobec 7 mesiacov, alebo este pockat... Ja som sa osobne rozhodla, ze uz pockame na leto a jazera si riadne uzijeme a ak sa bude drobcovi voda pacit tak ako aj mne tak potom nabehneme na system kurzov na jesen a zimu (otuzovanie). Inak tiez mame iba jeden spanok a to od tej 10/10:30 cca 1 hodku prinajlepsom a potom uz nic, mozno niaky ten slofik na 20 min. Pozdravujem a dufam ze sa vidime v stredu.

lienka7
5. máj 2010

Rebecca - ono tie casy kto kedy plava sa menia. Plava sa od 10.00 do 11.00 a potom od 11.00 do 12.00, pripadne od 12.00 do 13.00 ale to uz dlho nebolo. Takze bud o 10.00 alebo o 11.00.
Raz sme plavali o 11.00, potom zase o 10.00 a tak. Teraz nam to tiez zmenili. Predchadzajuci kurz sme plavali o 11.00 a teraz uz o 10.00.
Ked sme zacali pred rokom plavat tak Misko mi este spavat 2x denne a to prave v case kurzu. Tiez som sa bala ze ako to zvladne, ale voda, deti a vsetko okolo ho zaujali tak, ze mu nevadilo ze uz je cas spanku. Pri jedeni mi potom sice zacinal driemat ale obliekanie a tak ho zase prebralo a v kociku mi zaspal do 10 minut.
Ked sme plavali az o 11.00 tak som to zase spravila tak, ze som z domu sla uz o 9.00, on si v kociku do tej 11.00 pospal a sli sme plavat. A ked sme sli z plavania tak zaspal zase. Takze nastastie s tymto sme problem nemali.

V Aquaparku sa cez prazdniny neplava lebo je tam vela ludi uz aj rano. Takze v lete sme nechodili a na zimu zase som sa bala aby mi maly neprechladol....predsa len tam je teplo, obliect rychlo seba, jeho a stihnut vyjst von kym sa nespoti sa mi nedari teraz nie to este v zime.
Niekedy bola aj chladnejsia voda alebo vzduch...ak niekto niekde otvoril dvere alebo okno tak bol akoby prievan....takze v zime sme si dali radsej prestavku.

lienka7
5. máj 2010

lupitta .....maminy chodia aj s mensimi detmi a myslim ze su v pohode.
Jediny rozdiel je v tom, ze taketo male deti este nestoja a nehraju sa v malej vode, nelozia po doskach a vlastne skoro stale len lezia alebo su na rukach.
Preto som bola rada ze sme zacali chodit az ked mal Misko 10 mesiacov a uz aj stal, aj lozil a tym padom ta hodina bola zaujimavejsia alebo mohol robit viac aktivit.

luppita
5. máj 2010

Ja este pockam kym bude Simonko sikovnejsi, akurat zacina lozit 🙂

arrett
5. máj 2010

Ahojte...
dnes sme nemohli ist do bambina...☹ skoda, skoda... Mam zapalene hrdlo a zvysenu teplotu, dufam, ze nenaberime Šimonka, ach jaj... Ako bolo?? hmmm????
Soso, ja zacinam dalsi kurz. V pondelok sme cvicili na tych podlozkach... Svalovicu mam este aj dnes🙂

rebecca2006
5. máj 2010

lienka, soso, dakujem za vycerpavajuce odpovede, asi pojdeme teraz v maji. Vsak rezim aj tak nemame ☹ My sme uz plavali v Kvapke, bolo super, lenze ja nemam auto, tak sme viseli na manzelovo- a .dost to slo do casu, tak teraz sme sa rozhodli, ze budeme plavat v SC a cez tyzden, nech mame vikendy volne- prenajali sme si zahradku pri tehelni, tak farmarcime 🙂 🙂 Rozmyslala som,, ze Matovi by plavanie padlo vhod, je nejaky lenivy, v Bambine uz ovela mladsie deticky lozia, a on len ee, mama podaj hracku 😀 Ja viem, deti sa nemaju porovnavat, ale snad sa trochu rozhybe 😉
lupitta- ulievala si sa dnes? 😀 tesili sme sa na vas, snad nabuduce 😀 Arrett, ryvchlo sa vyliec, na Bmabine bolo podla mna super, dosli sme sice neskoro, az o 1345, boli sme styri, ale mne to velmi dobre padlo- a konecne mali chalosi kamosku- Viktorku 😀

bebel
5. máj 2010

Ahojte,
Soso: 🙂 nechodíme, lebo v ten deň to bolo s Brunčom hotové peklo...povedala som si, že nie som masochista a obe deti naraz brávať nikam nebudem. A mala som pocit, že by tú hodinu totálne narúšal. Všetky ostatné deti pekne sedeli na vankúšoch a Brunom tam šilo 100 čertov.Navyše som si zatelefonovala kamoške do BA, čo absolvovali HD kurz minulý rok s Brunčovou rovesníčkou a nedala mi nejaké extra super referencie. Mali to len tak, aby mali cez deň program, kým nechodila do škôlky.V podstate nič extra z toho už dnes nevie. 😎 Viac sa naučí z rozprávok ako Peppa pig.

Boli sme na Cypre v Agia Napa a je to skvelé miesto pre rodinnú dovolenku. Odporúčam hotel Adams beach priamo pri pláži. Ale asi skôr mimo hlavnej sezóny, lebo vtedy tam musí byť masovka...my sme boli v októbri a bolo tam optimálne podnebie a teplota vody pre deti. Nádherné pláže ako v Karibiku, blankytne modrá čistá plytká voda, všade všetko pre turstov a najmä pre deti...v každej reštike, bufete je detský kútik, prípadne ihrisko. Detské stoličky. Plno obchodov. Reštaurácii od výmyslu sveta. Jednoduchá, pravidelná autobusová doprava po celej gréckej časti ostrova. Veľa možností prenajatia auta, mopedu, buginy, bicyklov aj s detskými sedačkami.XY výletov a atrakcií. Jediným mínusom sú vyššie ceny prispôsobené 80% turistov z UK a Ruska. 😅 Môj manžel tam chce ísť teraz na jeseň znova, ja sa ho snažím pre zmenu zlomiť na Sardíniu. 😉

K plávaniu..s Bibi sme práve dnes ukončili 1. kurz v PK v MOKO a mnohé sa tam zmenilo za takmer 4 roky a nemôžem povedať, že by ma to potešilo. Hygiena je tam extrémne prísna a jednotlivé kroky nácviku potápania detí sa poriadne natiahli do viacerých kurzov. Chcem preto vyskúšať plávanie v žubrienke v Invánke pri Dunaji.
Ak nebudeme spokojní, tak sa obrátime na Kvapku v TT.
V SC Aquáči začneme najskôr na jeseň.
Budúci týždeň možno prídeme do Bambina, keďže zatiaľ mám stredy zase voľné.

bebel
5. máj 2010

a ešte pridám fotodokument 🙂 Bibi z Moka

soso
6. máj 2010

Dakujem bebel za vycerpavajuce info🙂 my do toho kurzu HD chodime, su tam 4 deti, ale zeby nejako posedeli, tak to moc nie. My sme chodili do Petrzalky, ale ked otvarali tento kurz, tak je nam pohodlnejsie chodit sem do SC. Ale z tej petrzky mala viac (aspon zatial si myslim) a bola tam aj lepsia disciplina. No nevadi...uvidime, ako budeme pokracovat🙂
Cyprus znie super, asi sa tam v septembri vyberieme. Sli ste cez cestovku, alebo ste si rezervovali let + ubytko?
No my sme chodili od zactiaku plavat do kvapky, ako som spominala a sme tam fakt velmi spokojni (/klopklopklop🙂 a ako som spominala chodili sme do toho Hrosika, ale ked to porovnanm, tak do Hrosika je obrovsky natresk, pritom okrem osusiek tam nic extra neponukaju, nie je tam aklimatizacka na nakrmenie, total maly bazen a trosicku "skrobene" instruktorky😀
Bibi je chutnucka, uz narastla poriadne. Plavanie je pre tie detska fakt super, pokial maju radi vodu🙂
Pekny den kocky!

soso
6. máj 2010

Arret, prepac, na teba som skoro zabudla🙂 ja som natej zumbe nakoniec nebola, ale do kurzu sa uz nechystam, nejako sa mi tam ta uroven nezda byt v pohode, ale sem-tam chcem zbehnut na taebo, alebo tu zumbu, inak chcem asi chodit do BA. Akoze Margit v pohode, ale tie stroje ma rozculuju, je nas nam 6, strojou len 5, z toho jeden pokazeny...a je toho viac☹
A skore uzdravenie🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre