Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

janula203
20. jan 2009

Aaahojte...my mame tiez phillips a byvame v bytovke....pri janke sme nemali, tiez som myslela, ze blbost, ale pri malom sme kupili...janka sa vzdy budila s placom, tak sme vedeli a drobcek sa bud mrvil, alebo len zamrnkal, tak aby nemusel kricat, tak sme kupili...a je to super....pouzivame dodnes...aj ked dakam ideme na noc, berieme vzdy so sebou...
Pocut sice aj ostatne zvuky z vonku, ci auto zatrubi, ci vrtulnik preleti...ale tak ja zasa neletim za nimi hned ako zacne sumiet...uz som sa naucila, ktore zvuky su moje deti a ktore ee....da sa tam nastavit aj citlivost, my mame tu najvyssiu, tak za to je aj vela pocut, ale my v tom nevidime daky problem....
Takze doporucujeme... :o)))
My sme vtedy vzali z Nay len na skusku, a napokon sme ho vzali celkom...nemali vtedy iny :o)))

anielik
20. jan 2009

ahojte,
no my sme ho dostali, takze sme si nemohli vybrat ☹ , ale pokial ichma philips viacej, tak odporucujem zvolit taku co ma viac frekvencii ako 2.
Ja viem tiez velmi dobre rozlisit kedy sme to my a kedy nie, ale ked je ta rodicovska zapojena cez den tak sa jej syn boji, lebo pod chvilou zaskvrci.

adulik23
22. jan 2009

ahojte dievcata.
raz ste sa tu bavili o sukromnych zariadeniach pre deti v senci. uz som bola v bieli v mravcekove a nasla som este jasle vcielka. je tu este nieco?

a k tym vysielackam. my mame philips a su vyborne. najskor sme kupili sencor a boli strasne. stale v nich hucalo, tak, ze po 5 minutach siel clovek zosalet. my ich pouzivame hlavne u nasich v dome,ale aj v byte, ked mame navstevu, aby som mohla pozatvarat vsetky dvere a maly spat, a minulu zimu, ked spaval na balkone, tak som tam tiez davala vysielacku, aby som nemusela vetrat. 🙂

alex258
22. jan 2009

ahojte Sencanky, dnes som sa prvy krat prihlasila, 😉 doteraz som si len citala clanky a hladala rady na vsetky mozne otazky, s ktorymi som si nevedela pomoct pri 5 mesacnom babetku 😀

alex258
22. jan 2009

o sukromnych skokach moc neviem takze vam asi nepomozem 😢

lienka7
22. jan 2009

adulik
my sme mali zase v schrankach letaky na Carovny domcek. Je to v Hruba Borsa-Jelka. Skus pozret na www.carovnydomcek.sk

adulik23
22. jan 2009

diky baby. 🙂
leni - do toho domceka som volala, ale teta povedala ze ak bude mat este plienky, tak ho nemoze zobrat a ja fakt netusim, ci sa cez leto oduci. 😖

lienocka235
22. jan 2009

senec sukromna skolka

http://www.superskolka.sk/sk/

beru od dvoch rokov.. ale zavolaj co najskor.. robia aj rozvoz deti.. skolka je v osade martin...

alebo
http://www.detsky-sen.sk/files/kontakt.html

ta je priamo v meste..

jasle su tam na kratkej.. ako je byciklaren... tam boli aj kedysi...

http://www.jasle-vcielka.sk/

adulik23
26. jan 2009

lienocka - dakujem.
uz som to aj obvolala. superskolka a detsky sen maju full stav a deti neberu. do vcielky sa pojdeme dnes pozriet. zatial su plni, ale od septembra budu brat.

brinzulka
26. jan 2009

Ahojte babule: statne skolky:

Kosicka-neberu...mozno buduci rok

Kollarova-moznost ist po prihlasku...z minul. roka nezobrali okolo 20deti...tie tam maju prihlasky...uprednostnene deti prac.rodicov, 5rocne...Uvidia podla stavu, zapis zaciatkom marca...este sa upresni

Kysucka- uprednostnene deti 5rocne, surodenci, pracujucich rodicov...zapis 2.marca

Fandlyho- to co u Kysuckej, uprednostnene senecke deti...zapis neviem kedy.

Udajne sa okresali stavy deti v triedach...podla nejakeho nariadenia...Takze neviem..ako bude ☹

lienka7
26. jan 2009

baby neblaznite s tymi skolkami. 😲
Brinzulka - ak chcem dat Miska do skolky - statnej ked bude mat 3 roky, mam ho ist zapisat uz teraz? 😀 Ked vezmem do uvahy kolko deti je v Miskovom veku tak o 3 roky to bude tusim este horsie.
Neviete kedy sa zvyknu zapisovat deti do poradovnika na skolku?

sirinka
26. jan 2009

lienka podla mna je to jedno, kedy dieta zapises...zase budu davat prednost mladsim surodencom a 5 rocnym detom...ale podla mna budu musiet aj nejako riesit situaciu, ved nie je mozne aby sa tolko deti nedostalo do skolok...

brinzulka
26. jan 2009

lienka7- to ani ja netusim...A neviem, co mame spravit...ci ho mame zapisat niekde, aby nam ho o dva roky zobrali...ked bude mat 5rokov...Je mi z toho tak na nic...priznavam sa...napisala som do Sencana...ci sa vedia na to niekoho opytat a ci sa tomu budu venovat...vo februar.cisle by to snad stihli...zapisy prebiehaju v marci...Tak uvidime.. 😒

lienka7
26. jan 2009

ok, baby tak pozistujte a dajte potom vediet.
Este sa chcem opytat co znamena: "surodenci" a "davat prednost mladsim surodencom"

sirinka
26. jan 2009

lienka no ked uz mas jedno dieta u nich v skolke, tak ti lahsie zoberu to dalsie, aby si nemusela mat deti v dvoch roznych skolkach

bubula64
26. jan 2009

tak teraz som aj ja zmatena.malu chcem dat buduci rok do skolky a teraz neviem ci ju mam zapisat tento alebo az buduci rok v marci.inak ja som zas pocula ze ak je matka na materskej s mladsim dietatkom to starsie nevezmu.

sirinka
26. jan 2009

bubula presne tak...uprednostnia matky, ktorym materska skoncila a musia ist do prace, takze nemaju kde nechat svoje dieta...ale to je logicke.

brinzulka
27. jan 2009

bubula64- ak nepojdes na dalsiu matersku, ale pracovat..mali by ste skolku dostat...

My mame smolu...maly ma v auguste 3roky...ale koncom jula cakame surodenca, takze nam ho nezoberu-lebo som na materskej.

lienocka235
27. jan 2009

no brinzulkas tymi skolkami je to des..
ono senec ziadal vynimku na pocet deti v triedach.. lebo napr.. na kosickej je ich v triede 29 predskolakov..
ale viac ako polovica ostane su to deti september - december + odkladovy.. takze tam je to aj vypisane na skolke ze na dalsi rok neberu...

na kolarovej tiez vaicerod eti bude mat odklad.. a tych musia nechat v skolke zo zakona.. takze to bude tento rok horsie ako minuly.. a okrem toho znizovali pocty deti v triede..
takze
mladsie ako tri roky, bez trvaleho pobytu v SC.. mama na RD/MD neni sanca.. aj sukromne maju poradovniky..
brinzulka ked bude mat pat rokov tak ti ho MUSIA zobrat... to enmusis davat dopredu prihlasku ani sa stresovat.. na to je zakon.. proste musia.. aj ked budes na MD, RD alebo nezamestnana.. to je vtedy jedno..

adulik23
27. jan 2009

takze po osobnych a aj vasich skusenostiach to so statnou skolkou az do miskovych 5 rokov vzdavam. 😝
budem rada, ak sa mi ho podari dostat do nejakej sukromnej a nezkrachovat pritom.

lienka7
27. jan 2009

adulik - neblazni!, to fakt? a ja som si robila plany ze ked bude mat Misko 2 roky dam ho do dakej sukromnej (to som este nevedela ake palky ze to pytaju 😀) a potom zase do statnej, ja pojdem do roboty (po 2 rokoch doma mi to asi aj prospeje) a potom sa zacneme mozno snazit o druhe..

podla toho aka je situacia by som to asi mala odbyt vsetko naraz??? 😲

anielik
27. jan 2009

ahojte,

no ja som tiez z toho uplne zufala, sme sice zahlaseni v sv. Martine ale nedavam nejaku sancu...

adulik23
27. jan 2009

lienka - tak presne take iste plany ako ty, som mala aj ja. 🙂
nechcem to zakryknut, ale ja som to uz mozno vyriesila. u muza v robote budu otvarat firemnu skolku, tak som ho predbezne nezavazne prihlasila tam. 😎

anielik - a co ti povedali v s.martine? lebo ja ked som tam volala, ze by som sa chcela informovat, tak teta na mna nahucala, ze ziadne deti neberu ani brat nebudu. 😠

lienka7
27. jan 2009

adulik - firemna skolka by sa zisla aj u mna v robote. v roku 2007 sli 3 baby na matersku, v 2008 nas bolo 6, a teraz v 2009 to budu dalsie 4 😀 😀 😀

anielik
28. jan 2009

adulik, volala som pred vianocami a teta si nas zapisala, bola velmi mila. Povedala ze sme 16ty v poradi a ze 10deti beru novych ale ze este mozno sa zmestime, lebo ze deti odchadzaju aj priebezne.

u nas bola skolka, ale je BA a to by bolo aj manzelovi daleko :((( a neviem ci ju medzicasom nezrusili :(((

sirinka
28. jan 2009

aj u nas je firemna skolka...ale tiez draha a je to 80 km...takze nic 😀

katy1979
28. jan 2009

baby a ako to je s tými poradovníkmi. nemôžem ho rovno zahlasit do poradovníka na buduci rok?

adulik23
28. jan 2009

tak firemna skolka u mm v robote je nastastie najlacnejsia so vsetkym co som sa bola informovat. 🙂
a obrovska vyhoda by bola, ze by ho kazde rano vozil on, kedze je to v rovnakej budove, ako pracuje. akurat budeme musiet kupit este jednu autosedacku do mojho auta, lebo tie poobedne odchody mava muz vselijake, tak niekedy poobede by som ho musela chodit vyberat ja. dufam, ze to vyjde. 🙂

brinzulka
28. jan 2009

Babulienky...ale ked nejdete mat ine dieta, tak by s tou skolkou problem snad nemal byt, ci?
To len my...ak vsetko dobre dopadne...budeme na materskej a s malym neviem co..leto je este fain...horsia bude zima..
Od septembra vyskusame aspon Andantino...a MSKS cvicenia...ZUS-ale ze tam su kruzky pre deti az od 4rokov 😒

anielik
29. jan 2009

Ahojte,
tak dnes som bola v MS "Detský sen" ta sukromna a maju tam prihlasky zobrate do roku 2011...takze nevidim nejaku vacsiu sancu 😠 😠
Bola som aj na kollarovej, a riaditelka bola mila, ale bere deti len narodene v roku 2006...max 30deti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre