Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

arrett
12. sep 2009

Ďakujeme🙂

jamulienka - ty chodis k Otapkovej? Aká je. Ja ku nej zacnem chodiť od budúceho mesiaca a zrejme si ju vezmem aj k pôrodu. Budeš u nej rodiť?

mayka
13. sep 2009

ahoj arret, gratulujem k chlapcekovi.
Ako sa mate? Ty budes rodit u Otapkovej? Ona rodi len v Ruzinove vsak? Je dobra?

arrett
13. sep 2009

Ahoj mayka 🙂 ďakujeme 😀
ku otapkovej chodí kolegyňa a hovorí že je dobrá... Aj na internete píšu dobre o nej. Má to aj výhodu, posledný mesiac nemusím chodiť každý týždeň do ruzinova🙂 No chcem si to tam ísť obzriet, a dohodnúť sa aj na epidural - pre istotu🙂
kedy ideš na materskú? Mne to vypocitali na 17.10. Mame sa dobre, priberame až až🙂) A čo vy dve??? Ešte zvladas prácu?

mayka
13. sep 2009

arret a Otapkova ordinuje este v SC? Lebo pocula som ze nie.

Ja chcem rodit na Antolskej ale este som to nejako neriesila. Asi uz bude aj najvyssi cas. Chcela som chodit na predporodnu pripravu a cvicko tam ale je to tam nejake komplikovane.
O EPI tiez uvazujem aj radsej by som sa jej vyhla ale asi si ju predplatim keby nieco. 🙂
Ja som teraz stale PN a vo stvrtok mam poradnu tak som zvedava kedy ma da na matersku. No ja by som chcela nastupit na nu cim skor. Teba dal asi 6 tt pred porodom vsak? Ja by som chcela tych 8 tt. Ale som zvedava co povie. 😠

No a my tiez priberame akosi rychlejsie nez doteraz. 😕 Dnes som sa postavila na vahu a ze +10,5 kg. No este 2 mesiace pred nami tak som zvedava ako to dopadne. 😅
Ja som uz vlastne PN druhy mesiac od obvodnej kedze SImko ma nechcel vypisat. len mi lezu na nervy tie vychadzkove casy.

Inak kamaratka rodila u Otapkovej pred dvomi tyzdnami no este som s nou nebola tak neviem co na nu povie.

brinzulka
14. sep 2009

gratulujeme bambulky....coskoro budu deturence tu 😵 😵
nechcete chodit na tehu cviko sem do SC? Spoznate cakajuce mamicky...a budete sa stretat pri kocikovani...co sa pacilo mne ...

Ja som epiduralna maniacka...pichali sme ju v praci a tak som sla do toho, ze urcite...Pri druhom som ju zvazovala...ze asi prirodzene..ale kedze porod vyvolali a ja vyhoruckovana po dvoch dnoch...ze teda idem do toho. Prvy krat super ulava, druhy krat nesadla...

Ved uvidite..mozno porodite, ze sup sup aj bez nej...

jamulienka
14. sep 2009

Arrett, ano chodim k Otapkovej a som velmi spokojna. Stale je usmiata, vypytuje sa ma na take veci, co by mi ani nenapadlo stazovat sa.... Aj ked som prisla s vypratou materskou knizkou, tak nic z toho nerobila a druhu mi vypisala zadarmo. Proste fajn. No ja som uz od 10.9. na materskej. Tiez nejako priberam 😢 V 7. mesiaci som stala na vahe a teraz kazdy tyzden 0,5 kg a viac. Nepomaha ani behanie za malou a chodenie po schodoch.

Brinzulka, ja by som aj rada chodievala na tehu cviko, ale ked si pomyslim, kolko sa nabeham za Sofiou pocas dna, tak som rada, ked si vecer mozem lahnut.
No smola je, ze si lahnem na 1/2 hodky a potom nemozem spat az do 3.00 rana. A opat mam syndrom nepokojnych noch 😝 Pri prvom babatku som chodievala na cvicenia do posledneho dna a bola som velmi spokojna. Asi mi to pohohlo aj pri zotavovani sa po cisarskom reze, pretoze uz na 3. den som sedela v tureckom sede a necitila ziadne bolesti v oblasti rezu.

Mayka, ja som mala pri Sofii tiez napisane vychadzkove casy, ale vobec som ich nedodrziavala a nikto ma pocas celeho tehotenstva neprisiel ani raz skontrolovat. Dokonca som bola aj na dovolenke v Turecku a pohodka. A co sa tyka Otapkovej, tak stale ordinuje v SC.

Co mate zajtra v plane? My s manzelom prave riesime tuto dilemu. Nie je nejaka akcia v blizkosti SC, BA?

bubula64
15. sep 2009

tak dufam ze Otapkova stale ordinuje aj v senci .ja som bola vcera na poradni a neordinovala bol tam Simko 😒 takze som odchadzala dost znechutena.

nicolkarin
16. sep 2009

ja som sa vcera objednavala k otapkovej, termin mi sestricka dala az na 12.10., ale nic nenaznacila, ze by tam uz nemala byt. tak dufam ze nebudem nemilo prekvapena, lebo som sa k nej presunula ani nie pred rokom a chcela som len ju, tak aby som si zasa pracne nemusela hladat novho lekara.

jamulienka
16. sep 2009

pravdepodobne len mala dovolenku. ved v utorok bolo volno. tak si mozno urobila predlzeny vikend. ani tie reci o tom, ze je tehotna, nie su pravdive. rovno som sa jej nato opytala, pretoze inak by mi hrozilo, ze si budem musiet hladat ineho porodnika.

arrett
17. sep 2009

No co vam poviem, od pol piatej som hore 😒

Mayka - Nevedela osm ze si na PNke. No tie vychadzky su hrozne. Ja sa nimi riadim uz pol roka. Sem tam zhresim, ale to len pre drobceka🙂 Daj dnes vediet ako si dopadla a kedy ides na tu matersku 🙂 fuuu uz sa to blizi...

Som rada ze mate dobre skusenosti s Otapkovou, aspon vidim ze som si vybrala dobreho porodnika. Ja som ju sice este ani nevidela, ale verim ze to bude fajn. Trosku mi pride cudne, nakolko som doteraz mala iba gynekologov a ziadnu zenu.
Na cviko by som aj rada chodila, ale ked je o piatej, prave ked koncia vychadzky. 😢 😢 Mozno ked uz pojdem na matersku a budem vladat.

Tak prajem Vam pekny den🙂 Sencanky

rebecca2006
18. sep 2009

Ahojte Sencanky! 😅

Konecne som sa dostala k pridaniu sa do fora- doteraz som si len pasívne čítala
Som tu pomerne "nová", do SC sme sa prisťahovali pred rokoma- bývame na sídlisku pri tehelni, a veľmi sa nám tu páči- ale ešte tu v podstate nikoho nepoznáme. popri chodení do práce sa ani nedao, celý deˇv v Bratislave a len prespať do Senca 😢 .
Teraz som na MD, máme 2 mesačného chrústika Martinka 🙂 .
Chcem sa Vás opýtať- ako fajn prežiť MD v SC? - Kam chodíte kočíkovať respektíve ako trávte voľný čas s detičkami? Chodievate aj do Materského centra? CHodí niekto na kurz plávania pre detičky tu v SC?
A máte skúsenosti a cestovaním do BA autobusom s kočíkom? - manžel síce má auto, ale ja zatiaľ nie- a niekedy by som rada vypadla za kamoškami alebo do shoppingu- len som zaiaľ nenabrala odvahu ☹ .
ďakujem za všetky typy 😅

Pekný deň

mayka
18. sep 2009

arret, ahoj vcera sme mali poradnu a vsetko zatial ok. vazime 1300 g cca. Lekar hovoril ze to vid na koniec novembra. Ale sak to mi je jasne. Nehorazne ma bolia bedorve klby a krize. Vcera mi este aj v krizoch ruplo. ☹ SOm myslela ze taketo stavy byvaju az na konci tehotenstva nie 2 mesiace pred porodom. To si ani neviem predstavit co bude o mesiac. Och uz nech je november. Nic nevladzem kvoli tym bedracom. Myslite ze to bude boliet az do konca alebo to prejde?
Na matersku ma neviem kedy vypise lebo mam dalsiu poradnu az 15 .10. a to uz budem v 34 tt. No nemal ktovie aku naladu vcera teda. 😖 Este som sa ho chcela popytat na par veci ale mal akosi naponahlo a naznacil nech sestricka zavola dalsiu pacientku. No sila. 😒

A ty sa ako citis arret? Vcera mi jedna kocka napisala ze v SC v kulturaku byvaju kazdy stvrtok nejake prednasky o piatej vecer ale tiez mi to teraz moc nevyhovuje kedze ostanem este mesiac PN. 😠

alex21
18. sep 2009

rebeca v stredu je den otvorenych dveri v materskom centre. Zacina rano o 9:00 a je to na Kollarovej kde je aj materska skolka. Pridi a spoznas vela mamiciek a pokecas. 😉
S cestovanim nemam skusenost a na kurze plavania sme boli uz ako velky ked mala Eliska 16 mesiacov a teraz ideme zas uz ako 20 mesacny. Ale zacat mozes uz od 3 mesiacov.

brinzulka
19. sep 2009

rebecca...ja mam len skusenost s cestovanim: smer Senec Trnava s dvoma detmi, najnovsie a v pohode...kojili sme sa pocas cesty...manduca nas uchranila pred pohladmi...

andy75
19. sep 2009

rebecca- do BA a spat som chodila s kocikom celkom casto a tiez v pohode, horsie to bolo s MHD v BA...pouzila som len v nevyhnutnom pripade, radsej som isla peso...

rebecca2006
20. sep 2009

😀 dakujem za rady, alex- do MC sa urcite vyberieme, uz sme zvedavi 😀
brinzulka, andy- potesili ste ma, skusim tu cestu do BA. Inak, je som mala podobnú skúsenosť s cestovaním už počas tehotenstva, spoje do BA úplne v pohode, len jediný raz sa mi stalo, že som cestu odstála, ale MHD v BA bola pre mňa nočná mora.... ☹
brinzulka- spomínaš manducu- aké veľké detičky sa do nej zmestia? Ja mám pe Maťka bejbišatku, ale je to taká elastická Hoppedizka, viaže sa super, aj je veľmi príjemná na nosenie, len je do maximálnej hmotnosti 9kg, teda cca do pol roka dieťatka. Kúpil som si ju na skúšku, či v nej krpcek vôbec bude chcieť byť, ale v pohode- včera sme s ním dokonca boli na hríboch 😀

Peknú nedeľu

alex21
20. sep 2009

rebecca manduca je do 20 kg. Nasa mala zaspala cez den len v nej. Ak ju v nej neuspim tak cez den vobec nespi.

flirtana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
arrett
21. sep 2009

ahoj mayka

Tusim toho 15 teho mam aj ja poradnu. Vecer o osmej. Posledny krat Simko 😅 Ja som sa ho vela veci popytala ked mi robil ultrazvuk, aby ma nemohol takto "vyhodit" Dal aj mne novy termin porodu. Z 1. decembra na 26. novembra.
Krize bolia aj mna, ale bedrace nie. Mna skor ta lonova spona, ale od toho 20 tyzdna som si uz na to nejako zvykla 😒 No a myslim ze sa to bude vsetko iba zhorsovat, ale ved pre tych nasich drobcov nieco vydrzime 😉
Skoda ze pre PNku mozme chodit von iba na 4 hodky. Zacina ma to rozculovat, lebo je konecne normalne pocasie 😀

arrett
21. sep 2009

Mamicky Sencanky

nepredavate niektora nahodou kociar??? Nie som si sta ci chcem kupit novy ☹

mayka
21. sep 2009

arret, no ja est 15.10. idem k nemu a potom vraj este raz. A tiez pirpustil ze termin bude skor - ze koncom novembra a mne to aj tak vychadza. 😉
PN rozculuje aj mna ale sak uz len dva - tri tyzdne a ideme na matersku.
😉

jamulienka
21. sep 2009

Ahojte dievcata,

tak ja som bola dnes v poradni a lekarka ma uplne prekvapila. Mozno buduci tyzden uz porodim 😲 .Normalny termin mam az 22.10. aj ked mi stale prizvukovala, ze to bude skor. No v sobotu idem za Otapkovou do Ruzinova kvoli UZV a uvidime ako to vsetko dopadne. Ale uz 2 den citim nejake tlaky na panvu.

Arret a Mayka, ja som pri prvom dietati mala hrozne bolesti klbov najma ku koncu, ale teraz to bolo naopak. Mavala som bolesti do 8. mesiaca v podbrusku a v krizoch a od 8. mesiaca akoby utalo, nic. Ziadne bolesti, citim sa suprovo. Jedine, co ma rozculuje, je chodenie na WC v noci - snad 5-8x 😝.

Rebecca, ja som na tom bola podobne ako ty. Nikoho som v SC nepoznala, lebo z prace som chodievala neskoro, ale v materskom centre som spoznala plno ludi a cez nich potom aj dalsich v meste.

Na plavanie som chodievala so Sofiou od 3. mesiaca do Aquacu, ale nikdy viac. Sofia mala vodu rada, avsak v Aquaci sa jej vobec nepacilo - velky hluk, vela deti - v skupine nas bolo 13 a iba jedna instruktorka. Keby sme chodievali neskor, mozno by to bolo lepsie. 3. mesiace je asi malo. Tym, ze nas bolo v skupine 13, hodina plavania trvala nie 30 minut, ale 1,5 hodiny, co pre 3-mesacne kojene dieta bolo vela. Radsej by som uprednostnila Alvu alebo Pezinok. No nemala som inu moznost, kedze som nemala k dispozicii auto.

Aj ja som cestovala do BA kocikom a uplne v pohode. Horsie to bolo v BA. Tiez som sa radsej presuvala peso.

Tak sa na vas, baby, tesim 23.9. v MC.

andy75
21. sep 2009

jamulienka- ja som Ti vravela,ze dlho uz nebudes kinderko 😵 tak hadam stihnete nieco v byte prerobit 🙂

Ja som chodila s Dianou plavat do Aquaparku od 3,5 mesiaca a v pohode. Nikdy nas nebolo viac ako 10 a "hodina" trvala 25az 30minut, ako vam mohla trvat dlhsie, ved tam potom nasledovali dalsie kurzy...
Este sme sli s detmi na chvilu do sauny a potom do druheho teplejsieho bazena.

nicolkarin
22. sep 2009

ahojte si vas tu tak citam, ako ste chodili plavat. aj ja som s prvou chodila od 4mes do Alvy, ale s druhou my to uz zial nevyslo, nejak som si to nevedela zadelit, bolo toho hodne viacej a nicol nosila kadejake sopliky zo skolky, ktore karin hned chytila a tak ani sa moc nedalo, a tak to bolo az do 1,5 roka. a zajtra sa na vas vsetky tesim, ako sa stretneme v slniecku. 🙂

jamulienka
22. sep 2009

Andy, tak my sme sa pocas plavania presunuli do druhej casti bazenu a tam sme pokracovali. Bohuzial, ta cast bazena bola pristupna aj normalnej verejnosti a tak sme sa tam miesali. Ale vsetko zavisi asi od instruktorky, aky ma pristup k detom a aka je sikovna. V Alve som sa bola pozriet aj so Sofiou a tam sa jej to pacilo. Mozno preto, ze nebolo to tam tak ohlucene a bolo nas iba 5 v skupine.

Prave ta prerabka ma stve. Robosi dojdu az 2. oktobrovy tyzden. 😢 Asi sa nam to vsetko poposuva.

andy75
22. sep 2009

no to ste mali blbe s tym plavanim. Nasa instruktorka bola super,ale tusim tam bola len tu jednu sezonu,co sme my chodili...a s druhym babom uz asi ani ja nebudem chodit,to by som musela stale riesit,kde na ten cas dat Dianku.
tak to teda nebude nic moc prerabat pri malom babatku...

alex21
22. sep 2009

Nas bolo na plavani 7 ale vzdy niekto chybal tak sme byvali piati. Instruktorka bohvieco nebola aj sa nam stala jedna nehoda, kedy Eliska padla do vody a vtedy celu polhodinu preplakala ale inak sa jej pacilo. Teraz som ju prihlasila znovu ale ani nie tak kvoli tomu, ze by sa tam nieco naucila ale preto, ze sa jej to strasne pacilo a odkedy prestala chodit tak sa stale pyta kedy pojde znovu.

brinzulka
23. sep 2009

No ako bambulky? Ste sa stretli? Nakolko soplim...kaslocem...my sme nesli...sli sme sa opytat na miesto v skolke...bo do telefonu taka nadej a na mieste, ze dovi v marci.

lienka7
23. sep 2009

ahojte......my mame za sebou 2 kurzy, v utorok ideme na treti a myslim ze dost zavisi aj od spravneho zaradenia a od instruktorky, prvy kurz sme zacali ked mal Misko 9 mesiacov a myslim ze to bolo tak akurat...uz lozil takze uz len nelezal na podlozke ako mensie deti, do vody sa tesil, aj na deti, ja som vypadla z bytu medzi ludi takze sme boli spokojni obaja.
Prvy kurz sme zacali s jednou instruktorkou ktora bola celkom fajn ale potom ochorela tak sme to dokoncili s Monikou a ta bola uplne super. Druhy kurz sme mali s Jankou no a s nou sa tiez ako tak dalo ale Monika bola podstatne lepsia instruktorka. Navyse sme boli v tom druhom kurze sme boli v skupine kde nas bolo 10 deti ale z toho 8 este nelozilo a Misko uz zacinal chodit tak sme mali vzdy iny rezim ako tie zvysne deti a to sa mi moc nepacilo, no ale co uz, dufam ze teraz to uz bude lepsie

nicolkarin
23. sep 2009

Ahojte, takze otvorenie MC mame uspesne za sebou, bola uzasna nalada a vela, vela mamiciek, comu sme sa my organizatorky len a len potesili. Nezabudnite ze v pondelok o 10h je uvodna hodina Prve krocky k hudbe pre deturence od 18m do 4 rokov. tak sa tesim, ze sa opat uvidime.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre