Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

nefertitiavi
16. feb 2011

@rebecca2006 hervayova tiez chodi, my sme s nou spokojni

nefertitiavi
16. feb 2011

@katy1979
ahoj
nebyvas nahodou na pezinskej? v sobotu som tam bola pre segru a sa mi zdalo ze kocikujes?

sisulita
16. feb 2011

@rebecca2006 vdaka za info🙂

misha8
16. feb 2011

@arrett nie na Zemplínskej 🙂

arrett
16. feb 2011

@nefertitiavi ano, ale ta je tiez tusim do obeda

gretkab
16. feb 2011

@arrett Kruzky - Yamaha - Robik - to je vo stvrtok o 9.00 v Slniecku - je pre deti do 18 mesiacov. Tie starsie, nad 18 mesiacov maju Prve krocky k hudbe (o 10 a 11.00).

Harsanyi isto po porode domov nechodi (ale ja by som aj tak nemenila - vramci Senca a dochadzat pre kazdu "sprostost" do BA nemam chut).

sisulita
16. feb 2011

@gretkab ahoj, a u toho Harsanyiho sa plati nejaky rocny poplatok? alebo ako to je prosim ta? dakujem

lienka7
16. feb 2011

@sisulita u Harsanyho platis rocny poplatok 35e a mas za to objednanie na cas, do 21.00 ti je k dispozicii na telefone a tiez aj na maily.....ja som spokojna
pozri www.medinet.sk

@rebecca2006 ....asi necham len tu jednu na Kysuckej ...mame to najblizsie a ked ho nevezmu tak skusime cez odvolanie alebo tak...a opytat sa ake ma sance? vraj budu brat cca 30 deti v jeho veku ...no a vcera zacal zapis a mi sme boli cca 41 v poradi....takze sance su dost mizerne ...no co uz....dako bolo...dako bude...nebudem riskovat ze mi ho pre duplicitu vyradia prave z Kusuckej a potom uz nebude sanca sa tam dostat....a navyse na Kysuckej chceli len prihlasku ....na Kolarovej chcu este potvrdenia od zamestnavatela, prefoteny preukaz poistenca a pod ...naco im to je? ...to nech si potom pytaju od prijatych deti a nie od vsetkych este len pri pokuse o zapis 😠

gretkab
16. feb 2011

@sisulita Plati sa rocny poplatok tusim 35 € (predtym to bolo 1000 Sk). Alebo za rodinu sa plati 110 € uz bez ohladu na pocet deti (cize ak su tam obe rodicia a jedno dieta, tak kazde dalsie dieta je v podstate "gratis" 😉). Ten poplatok zahrna objednavanie na cas a potvrdenia (napr. do skolky - za take sa uz potom neplati). A kdesi v cenniku som nasla aj navstevu doma, ale na to som sa pytala a urcite to nerobi, ze to nestiha.

gretkab
16. feb 2011

@lienka7 Potvrdenie od zamestnavatela chcu podla mna prave preto, aby mohli vyradit tych, co ho nedodaju 😀 .
Mne sa inak vlani na Fandlyho pacilo, ze nechceli k prihlaske potvrdenie od lekara, riaditelka vtedy povedala, ze az ked bude dieta prijate, tak bude treba priniest, ze naco zbytocne prehanat rodicov. Tak snad ostala pri tomto peknom zvyku, na mna to velmi pozitivne zaposobilo (aj ked Elu samozrejme podla ocakavani neprijali 😉). Inak chceli len vidiet obciansky, kontrolovali trvaly pobyt.

lienka7
16. feb 2011

@gretkab no to chcela aj na Kysuckej .....to beriem ale naco im je na Kolarovej :

fotokópiu kartičky poistenca dieťaťa
čestné prehlásenie o pracovnom pomere rodičov

....tymto 2 veciam nechapem ..ale nevadi .....ostavam len pri 1 a uvidim .....

gretkab
16. feb 2011

@lienka7 Podla mna tym "čestné prehlásenie o pracovnom pomere rodicov" chcu zistit, ci obaja rodicia pracuju a cielom je prijat prednostne deti pracujucich rodicov a az potom napr. deti mam na materskej. Aj ked ak je clovek nezamestnany, tak vznika problem - lebo kym nemas dieta v skolke, nemozes si hladat pracu a kym nemas pracu, nevezmu ti dieta do skolky - takze zacarovany kruh.

lienka7
16. feb 2011

@gretkab no ved to je prave ten problem ...a dalsi je ze nikde nie je uvedene co mas vlastne prehlasit ..ci ty alebo aj zamestnavatel...lebo ak som aj doma s druhym tak pracovny pomer mi trva a zamestnavatel nema dovod mi nieco take nepotvrdit ved som stale zamestnana u nich

elleniak
16. feb 2011

@arrett 🙂

elleniak
16. feb 2011
flowerska
16. feb 2011

@nefertitiavi no super tak mozme dat buduci tyzden stretko a zajst konecne do toho centra a poznas to v kulturaku tam si nebola pozriet co je poobede?jasne vsak hocikedy mi to kukni ked nezabudnes a potom napises nemusis hned)))aj ja som tak leniva ist vzdy hore na poschodie ked som nieco zabudla

flowerska
16. feb 2011

@arrett neboj nejak to zvladnes musite si vytvorit system a potom to u zsnad pojde lepsie drzim silno palce)))

rebecca2006
16. feb 2011

@nefertitiavi hej cvici Katka- takže asi tá istá čo na Gmpli a v Kráľovej 🙂 Na gympel som sa nevedela dotrepať- nesedel mi čas, do kullturáku chodí polka nášho sídliska a všetky baby z vchodu, tak je len otázka času, kedy spojíme zumbu a nejakým drinkom v blízkom bare 😀 A môj muž nemôže namietať, veď babysittujú aj všetci susedia 😀

katy1979
16. feb 2011

@nefertitiavi ano byvam na pezinskej a nevola sa tvoja sestra nahodou ivana, lebo pre tu niekto dosiel ked som bola vonku.

alex21
16. feb 2011

@rebecca2006 no ja som sa nakoniec rozhodla pre Fandlyho a to z jedneho jedineho dovodu, ze Eliska ma strasne poroblemy ked ma okolo seba velky kolektiv a Fandlyho je najmensia skolka v SC. Ak by bola v pohode ako ostatne deti tak ju dam na Kollarku lebo to mam cez cestu. Na Fandlyho ma najmensie sance a osobne si mylsim, ze na Kollarovej su najvacsie.
@gretkab na fandlyho maju na prihlaske potvrdenie aj od lekara dokonca jedina skolka ho ma tak podrobne rozpisane, ze tam ma aj prekonane choroby alergie a tak. Ja ked som tam davala prihlasku tak len pozrela, ze super uz mam potvrdene aj od lekara, a teda ten obciansky ma nenapadol, ze kontroluje trvaly pobyt. Vobec ho odo mna nepytala a nepytala nakoniec ani cestne prehlasenie o zamestnani a to som sa jej este 2x pytala ci ma vsetko a uz nic nepotrebuje.

@lienka7 neviem ci ti niekto povie ake mas sance v skolke. Ja som sa rozpravala s riaditelkou na Fandlyho a vravela mi ze napr. do 15.4. musia cakat na psychologicke posudky aby vedeli kolko deti bude mat odlozenu skolsku dochadzku a ze dopredu nevie kolko bude mat prihlasok a tak. Akurat mi povedala, ze ma viac ako 3 roky, trvaly pobyt v SC tak predpoklady splna. Osobne si myslim, ze vie dopredu odhadnut lebo vela rodicov uz dopredu hlasi ze ide s detatom k psychologovi alebo ze teraz dovedie aj surodenca ... akurat, ze asi nechce.

nefertitiavi
16. feb 2011

@flowerska
Ivi olej je oilatum a krem exciplian🙂
v kulturaku som bola ale uz su to cca dva roky, chodila som tam s Ivankou na cvicenie mamiciek s detmi a potom sme sa chvilku hravali v tej herni. mozeme aj tam kuknut niekedy🙂

nefertitiavi
16. feb 2011

@katy1979
ano to je moja mladsia sestricka🙂

nefertitiavi
16. feb 2011

@rebecca2006
Katka necvici v kulturaku teda katka doktorova. ta ma len gympel a kralovu. takze to bude katka koczkova.
no niekedy ju pojdem skusit. ona bola resp je perfektna aerobacka ale zumba sa mi moc nepacila. no mozno sa zlepsila, musim skusit. niekedy vyskusaj gympel. nech porovnas🙂

lienka7
16. feb 2011

@alex21 ...tak preto im to rozhodnutie tak dlho trva? ... a ja som sa cudovala preco ked su zapisy 15.2 treba na odpoved ci ho zobrali alebo nie cakat az do 15.4 ...reku co s tym chcu 2 mesiace robit .....a tie posudky si rodicia nevedia vybavit tak aby to ku dnu zapisu mali?

katy1979
16. feb 2011

@nefertitiavi tak to sa este zo stretiek musime poznat. este ked tu bolo stretko v takej plechovej bude mam pocit ze si tam bola. to je byt co bol povodne tvoj dobre si to pamatam? vidis a my sme tu rozmyslali ze kam si baby v sobotu doobeda idu vyhodit z kopytka 😀 no svet je maly

alex21
16. feb 2011

@lienka7 ej riaditelka vravela, ze rozhodnutia moze dat az po 15.4. lebo dovtedy jej stale moze niekto prist co uz chodil do skolky ze stale este bude chodit lebo nejde do skoly. My sme sa tiez s muzom o tom bavili ze je to odveci a zapis do skolok by potom mal byt az v maji a uz by mali vediet ze napr. mame volnych napr. len 15 miest namiesto 22.

flowerska
17. feb 2011

@nefertitiavi jeej dakujem za rychle zistenie, my mame tiez ten krem, ale olej sa vola balneum hermal, ok tak buduci tyzden ked sa budes chystat do centier daj mi den dopredu vediet a mozme ist kuknut)))

lienka7
17. feb 2011

@alex21 vidis a to by bolo aj rieseni problemu lebo by rozno povedali kolko beru 3 rocnych a pootm by bolo na tebe ze kam das prihlasku ...ked povie Fandlyho ze beru len 10 deti tak tam asi prihlasku nedam a radsej dam na KYsucku ked budu oni brat napr 30 deti ...teda napriklad ..a tiez by nebolo zle keby teda vsetky skolky jednotne tvrdili ze beru len 1 prihlasku a hotovo

rebecca2006
17. feb 2011

@alex21 a prosím ťa, uvádzaš niekde, že čakáš druhé bábo:? Aebo sa to proste nespomína?

ela19
17. feb 2011

@daikas ahoj rada by som sa isla prejst na jazera. Sama si netrufam 😕 mám 2 mesacne bábo a byvam v centre pri pesej zone a nepoznam nikoho s kym by som mohla kocikovat, ak by si chcela mohli by sme sa dohodnut a vyrazit a pokecat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre