Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

sirinka
2. mar 2011

@rebecca2006 kedysi davno to bol aj moj zamestanavatel 😀

misha8
2. mar 2011

@maznacik007 chcela som počuť viac nazorov ....vďaka

elleniak
2. mar 2011

@misha8 pozri IP

misha8
2. mar 2011

@elleniak dakujeeeem 😉

rebecca2006
3. mar 2011

@sirinka ajhľa. hodím ti IP.
inak baby usper, že ste to takto pekne rozpísali, fakt ma zauj,a, ako sa ktorá s mliečkom rozhodla, mne sa zfá eôkom fajn variant u strašieho dieťatka, že pije UM večer a u nás aj v noci 2 fl, a cez deň iba výrobky. Neviem, čím to je, ale cez deň nedostanem do neho žadne mlieko, ani kravské, ani umelé, ani acidko, ani z fľašky, ani z hrnčeka.... A večer pred spaním sa ide za miečkom zadusiť..

t1nulka
3. mar 2011

ahojte kočky 🙂 prosim vas, viete niektora o cviceni pre tehotne v Senci? dakujem 🙂

sirinka
3. mar 2011

@rebecca2006 ani nasa klarka od odstavenia mlieko nejako extra nechce...vzdy si rano rozkaze kakao a potom da jeden dva hlty a hotovo....
magda ta este cucka MM...

elleniak
3. mar 2011

Tak ja som bola včera na novorodeneckom v Trnave a sestrička mi povedala, že kludne môžem dávat KM, mám najprv vyskušat ako to bude znášat či nebude mat hnačky a podobne...no ak mu nebude chutit tak môžem pridat granko. že kojim uz 13 mesiac....ona na to - najvyšší čas prestat. 🙂

elleniak
3. mar 2011

ja som dnes vyskušala nove UM HIPP lebo Nutrillon mu nechutil a tak isto....ide sa dalej vyskušam Sunar. rozhodla som sa tak, varit budem zo KM

brinzulka
3. mar 2011

@rebecca2006 nas maly pije actimel, acidko, jogurty a moje mlieko...ale ideme to ukoncit, lebo len pridava na intenzite kojenia...a ja som z toho uz unavena, caka ma zasa tyzden skoly...tak skusim natahovat interval a uvidime ako to pojde....

cruela
3. mar 2011

@brinzulka Zuzi, vy sa este furt kojite? som myslela, ze je uz odstaveny...

arrett
3. mar 2011

Jaj baby, ak sa uz bavime o tom mliecku... nemate niektora na predaj odsavacku??? ta moja sa asi pokazila 😢
Syn vcera akurat vypil cele male acidko.. 😎 😎 😎

sirinka
3. mar 2011

@elleniak a preco najvyssi cas? to by ma zaujimal ten dovod, preco by to mal byt najvyssi cas.... 😨
ci len sa to uz nehodi do nasej vyspelej spolocnosti?
ak citi matka, ze uz ju to velmi obmedzuje, alebo dietatko sa jednoducho odstavi...ok...ale ako o tomto moze rozhodovat nejaka uplne cudzia osoba.... 😠

cruela
3. mar 2011

@arrett ja som minule nasla doma odsavacku, ale len taku obycajnu rucnu, ak by si chcela, mozem ti darovat, ja ju len prekladam z miesta na miesto...

@sirinka veru, o kojeni ci odstaveni by mala rozhodovat mamicka... ale zas su aj take, ktorym treba mierne naznacit, ze uz by bolo vhodne prestat... ja som napriklad videla v zoologickej asi tak 5rocne dieta, ktore sa pri ohrade dizadovalo cecku.. tak to je podla mna uz prilis... alebo v jednom dokumente som videla, kde matka kojila 10rocne dieta...

elleniak
3. mar 2011

@sirinka ...tu otazku si dávam aj ja prečo...to mi nepovedala, ja si myslím, že skôr sa odnaučí teraz ako potom? či nie

elleniak
3. mar 2011

@cruela tak to fakt choré kojit take velke dieta

gretkab
3. mar 2011

@t1nulka Cvicenie pre tehotne podla mna aktualne v Senci nie je vobec. (Ci?)

K mlieku - ja som prveho kojila (=odsavala) do roka, potom sme presli na UM (zacali sme nurtrilonom (mne nutrilon inak smrdi), poskusali krizom krazom vselijake - jemu nevadilo ziadne (okrem hipp - lebo to bolo huste a zle mu tieklo) - a skoncili pri sunare). UM mal do cca 2,5 roka a potom som mala problem prejst na KM, co sa mi ani nepodarilo, prestal pit mlieko uplne (ale teraz nema problem, nepije vela ani pravidelne, ale v pohode vypije) + mliecne vyrobky je bezne.
Druhorodenu som kojila do cca 9 mesiacov a potom sme presli rovno na sunar (zo starej marekovej flase s hnusnym hnedym splostenym cumlom, lebo krasna nova aventacka sa jej nepozdavala 😉). A na KM som presla niekedy po roku uplne bez problemov. Od roka som z KM varila.
Takze ono sa asi kazdy musi rozhodnut, co poklada pre jeho dieta za spravne 🙂.

t1nulka
3. mar 2011

@gretkab ani v okoli o nicom nevies nahodou? dakujeeeeeem 😵

t1nulka
3. mar 2011

@gretkab ani v okoli o nicom nevies nahodou? dakujeeeeeem 😵

gretkab
3. mar 2011

@t1nulka Netusim vobec. Bolo v materskom centre, ale to uz nie je (podla mojich info bol problem s priestormi, kedze priestory, kde sidli MC nie su MC, len prenajate).

t1nulka
3. mar 2011

@gretkab ahaaaaa, no tak neva, mozno u doktora sa skusim opytat... dakujem ti pekne za odpovede 🙂 a kde konkretne byvas? vidim, ze aj ty mas v pase, ze okres Senec 🙂

gretkab
3. mar 2011

@t1nulka V Senci 🙂 - pri Stifte

t1nulka
3. mar 2011

@gretkab jej, to aj viem kde je 🙂

sirinka
3. mar 2011

@cruela ak niekto dojci 5 ci 10 rocne dieta, mozes ty naznacovat co chces 😉

brinzulka
3. mar 2011

@t1nulka https://www.modrykonik.sk/forum/aktivity-pre-tehulky/cvicenie-pre-tehotne-v-trnave/ pol hodina cesty...ak Ti nevadi...

@cruela tak my sa kojime a plieska ma vonku "didi miekoooo"

obcas pozeram damsky magazin...ak sa zadari...a tam vcera preberali, do kedy je vhodne dla WHO a atd. kojit...dokedy to mame a dietatu vyhovuje...
Nie je pravda, ze ak je dieta starsie- mama ma slabe mlieko- s cim sa stretavam, dokonca u spoluziacok zdravotacok- ako nepochopenie, ako to, ze je kojeny...ze je to k nicomu...Dr.tam hovorila, ze na slovensku zbiera mliecna banka mlieko u mamin do 1r.veku dietata a je vysterovane- takze "netara do luftu" ze to mliecko ma svoju hodnotu a vysetruje sa tam 5veci...susina...atd. dufam, ze si pamatam dobre
Tiez nepovedala, tento vek je vela a dost....Naznacila, ze ak ide dieta do MS bolo by vhodne ho odstavit....
Tiez hovorila, co ste spomenuli, ze KM od 1r.veku davat do varenej stravy...odporuca sa davat do 3r.veku upravovanu formulu-KM, cize UM. Ale tu sa rozchadza aj nazor americkej pediatrickej spolocnosti....ze po 1r. uz mozno prejst na KM...u nas odporucane po 3r.

Ja mam doma jednu vzorku, vyskusame, uvidime...nepojde...vyskusame plnotucne KM a uvidime...Ak by neslo nevadi....jogurtov, actimelu, syrov sa nabasti za den ajajaaaaaj...

brinzulka
3. mar 2011

oprava textu: vysterovane: vysetrovane

t1nulka
3. mar 2011

@brinzulka to mi nevadi, len kazdy den robim do piatej, aj v piatok ☹ takze to nestiham 🙄

misha8
6. mar 2011

@cruela ahoj som sa pýtala na neurologičku ale myslela som detskú ??? je tu v sc detská???

cruela
6. mar 2011

@misha8 ja som bola s malym u detskej neurologicky v Modre, meno si nepamatam, ale velmi mila pani doktorka to bola

misha8
6. mar 2011

@cruela a kde ?? v tej nemocnici ???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre