Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

martinam77
26. júl 2012

@lucia3006
Ahoj 🙂 My cakame dievcatko,Natalku 30.8. 🙂

lucia3006
26. júl 2012

@martinam77 ahoj 🙂 a kde budeš rodiť? ja na Antolskej, včera som bola prvýkrát na poradni už tam... tak to máme blízko termíny, ja mám 25.8. 😉 my čakáme chlapčeka - Samuela 🙂

milacik1986
26. júl 2012

@petrushkasc ahoj vitaj🙂

danusica83
26. júl 2012

kocky zo SC,prosim vas odporucte opatrovatelku,moze byt aj studentka,alebo starsia pani, hoc koho kto ma rad deti a vie to s nimi + maju aku taku skusenost 🙂 Dakujem

keshka
27. júl 2012

@martinam77 Ahojky, jeeej, super, pozerám, že aj ty si 36 tt 🙂 Ja idem rodiť do Galanty. A čo ty, kam? Rodiť však budem možno skôr, pretože malý už strašne chce ísť von 🙂, a aj doktor sa tváril, že to bude asi naozaj skôr..síce by som najradšej aj hneď, ale zas radšej nech ešte počká aspoň do 38. tt. Pre teba už asi žiadne nove pocity, keď už máš jedno bejbino, čo?!

keshka
27. júl 2012

@lucia3006 Ahoj, aj ja som chcela pôvodne rodiť na Antolskej, ale nakoniec sme sa rozhodli pre Galantu...ale tiež budeme mať chlapčeka a tiež Samuelka (po dedkovi) 🙂)

keshka
27. júl 2012

@lucia3006 pozerám, že máte takmer rovnakú postieľku pre drobca ako my, akurát my máme tú s macíkom 🙂))

martinam77
27. júl 2012

@lucia3006 Ahoj,ja na Kramaroch,aj ked som dlho zvazovala.Dnes som tiez uz bola prvy krat tam a v utorok opat 🙂
Keby tam nebol taky problem s parkovanim...

martinam77
27. júl 2012

@keshka
Nakoniec sme sa rozhodli pre Kramare.Tie pocity zdielam,tiez by som mohla aj hned 😀 Mam sice jedno bejbino ale uz 13rocne 🙂 Ale je pravda,ze kazde tehu je ine ale toto je uz take nejake kludnejsie.To bude asi tym,ze uz viem co ocakavat...

lucia3006
28. júl 2012

@keshka ahojky, tak budeme mať obe malých Samuelkov 🙂 na Galantu som počula tiež dobré referencie... my sme sa pre Antolskú rozhodli aj hlavne preto, že kúsok odtiaľ je hasičská stanica, kde pracuje môj manžel, tak keby bol náhodou v službe, mal by to na skok, lebo by veľmi chcel byť pri mne pri pôrode... a kedy máš presne termín? budeme mať asi tak podobne... 😉

lucia3006
28. júl 2012

@keshka mne sa tá postieľka veľmi zapáčila... už ju máme zloženú a pripravenú, tak sa na ňu každý deň pozerám a predstavujem si, že tam zachvíľočku bude malinký už spinkať 🙂 tak veľmi sa na to už teším ...

lucia3006
28. júl 2012

@martinam77 ahoj, ja som zvolila Antolskú z praktických dôvodov... s parkovaním pri nemocniciach je problém všade, minule keď som bola na poradni, tak ma viezol môj ocino, tak ja som vystúpila a on ešte polhodinu čakal a hľadal miesto na parkovanie... ale taký nátresk je tam len počas ordinačných hodín na poliklinike a v čase návštevných hodín v nemocnici, tak keby ma to chytilo napr. skoro ráno alebo večer, tak snáď nebude problém...

keshka
29. júl 2012

@lucia3006 myslím, že aj Antolská je v pohode, ono to aj tak záleží hlavne od pôrodníka...dúfam, že nám to dobre dopadne a čoskoro budú naši drobci ležať pri nás v postieľkach...aj my už máme rozloženú v spálni postieľku niekoľko dní/týždňov, objednali sme ju radšej skôr, lebo som nevedela za ako dlho nám ju doručia a bola tu hneď...prvé noci som stále otvárala oči a pozerala sa do nej či tam už drobec náhodou neleží 🙂 🙂 čo sa termínu týka tak sama neviem..pôvodne, podľa PM to bol 29.8., pred pár týždňami to bolo podľa veľkosti bába 20.8. a pred týždňom sa pôrodník tváril, že to bude možno aj skôr. Zajtra idem k nemu zase tak som zvedavá čo mi povie. Ale manžel ma bez zbalených tašiek už nepustí ani na krok 🙂 Ty máš aký termín? Tiež máš viacero predpokladaných termínov?

keshka
29. júl 2012

@martinam77 kludnejsie? v akom zmysle? tak to sa potom uz teraz tesim na druhe tehu 🙂 lebo to moje tehu je blaznive...drobcek v brusku sa hybe od rana do vecera, nechapem kedy spinka, ked sa stale len presuva hore dole a kope, o pol noci este nespi a rano o piatej je uz hore 🙂 velmi sa z neho sice tesim, ale obcas by si mohol aj zdriemnut 🙂 a dufam, ze nebude taky hyper aj po narodenim.... hlavne nech to uz mame za sebou a to dalsie obdobie pred sebou...

lucia3006
29. júl 2012

@keshka ja mám podľa PM termín 25.8., podľa prvého ultrazvuku 19.8. a teraz v stredu mi budú robiť ultrazvuk už na Antolskej, tak som zvedavá, čo mi povedia... ale dosť mi kleslo bruško dole, často ma chytajú bolesti a tvrdne mi bruško, tak možno to bude aj skôr... ja by som bola aj rada, lebo už sa neviem malinkého dočkať 🙂

nicebaculka
29. júl 2012

ahojte ,,,, ja som z BA,,, vadi vam to???... kto popise o tehulkovani a spolocne pokocikuje?, :D

keshka
29. júl 2012

@lucia3006 ja mám to isté - brucho dole, počas 2 nocí tento týždeň som mala aj také slabšie kontrakcie, tiež mávam rôzne bolesti a pichanie, mávam dni, že nič nevládzem...takže asi pôjdu skôr Samuelkovia na svet 🙂 chcem sa spýtať na to tvrdnutie bruška, že ako to pociťuješ? Lebo mne sa zdalo doteraz, že malý keď sa hýbal, tak potom sa nejak tak nasunul (asi riťkou) dopredu a vtedy som mala bruško tvrdé, do minútky sa však zosunul naspäť....teraz ale to tvrdé bruško pociťujem častejšie a nie je to sprevádzané jeho pohybmi, takže to bude asi tiež to tvrdnutie bruška. viem je to divné, ale ja fakt neviem identifikovať či je to tvrdnutie alebo je to on :-/...a je to zlé keď nám bruško tvrdne alebo je to prejav, že už to pôjde čoskoro???

keshka
29. júl 2012

@nicebaculka nevadí nám to, ale musíš prísť kočíkovať do Senca 🙂

fleuerette
29. júl 2012

Baby Senčanky neviete mi odporucit firmu v SC, ktora poziciava tepovace???

nicebaculka
29. júl 2012

@keshka no mozno aj pojdem... v Igrame byva mamina a v SC mam vela kamosiek tak mozno sa zastavim

lucia3006
30. júl 2012

@keshka ja to mám tak, že keď si chytám bruško, teda si do neho tak jemne štuchnem, tak je úplne tvrdé zo všetkých strán... potom to zase zmäkne, potom zase stvrdne... doktorka mi vravela, že pokiaľ bude pravidelne tvrdnúť každých 5minút, tak treba ísť do pôrodnice, ale ja to tiež neviem odhadnúť, ako často tvrdne a ako dlho... 🙂 malinkého viem tiež ľahko vystopovať a tak sa sem tam hráme na skrývačku, že ho vždy nahmatám kde sa nachádza - tak tam je také tvrdé miesto 🙂 myslím, že v našom štádiu tehotenstva sa už nemusíme báť tvrdnutia bruška, od 37tt sa dieťatko považuje za donosené a neberie sa to už ako predčasný pôrod, ale ako normálny 😉
ja som mala včera taký blbý deň, strašne ma začali bolieť kríže, hlavne na ľavej strane, som ani chodiť nevedela, tak som skoro celý deň len prespala... dneska je to už lepšie...

keshka
30. júl 2012

@lucia3006 ďakujem, s tým tvrdnutím si ma upokojila... hehe, aj my hrávame skrývačky a naháňačky....ale to skôr s ocinkom hrá, lebo keď ho rýchlo zavolám, že malý vystrkuje "rožky" nožky, nech sa príde "zahrať" tak malý akoby sa hanbil a sa schová...no tá bolesť krížov je vraj tiež jedným zo signálov prichádzajúceho pôrodu a je to asi normálne v tomto štádiu..a aj ja mávam také stavy/dni, keď nič nevládzem, všetko ma bolí...a potom iné dni keď ešte pobehujem s motykov po záhradke 🙂

lucia3006
31. júl 2012

@keshka no presne tak isto to mám aj ja... sú dni, kedy len ležím a všetko ma bolí a zase inokedy behám po meste, upratujem celý byt, nakupujem.... jedine čo som strašne rada, že mi telo stále dovolí cvičiť, lebo ja som taký športový maniak a keby som mohla aj teraz by som si obehla celé jazerá 🙂 uvidím aké bude na jeseň počasie, ale ak by vyšlo, tak by som chodilo možno aj s malinkým v kočíku aspoň na korčule, potom postupne pridám aj beh... teda možno 🙂 to už bude aj po sezóne, tak tam nebude toľko ľudí ani áut... a určite by som chcela chodiť veľa kočíkovať, až si vytvoríme s malinkým nejaký ten režim... 🙂
už sa nám to riadne kráti, ja už to mám iba za 25dní 🙂 zajtra idem do poradne, budú mi robiť aj utz, tak som zvedavá 😉 pekný dník prajem 🙂

brinzulka
31. júl 2012

@fleuerette nie nepoznam, ja by som potrebovala aj cloveka, co by nam to vytepoval...a nepohorsoval sa 😉

keshka
31. júl 2012

@lucia3006 jeeej, to je super, to by som aj ja chcela, vela vela sportovat a kocikovat, prechadzat sa pri jazerach a pri amfiku a taak... 🙂 uz sa tessiiiim na to velmi....drzim palce, aby bolo v poradni vsetko OK, ja som bola vcera a vraj je vsetko v poriadku 🙂 pekny dnik aj tebe, papa

fleuerette
31. júl 2012

@brinzulka firmy čo tepujú som našla, tých je v Senci pár, Len ja som si chcela len požičať tepovať. Kým som bývala v BA som to tak robila. Ak je toho viac sa to skôr takto oplatí. Lenže požičanie tepovača v BA stojí teraz 13€ na 6 hodín, doprava v rámci BA 12€ - hehehe, tak keby to mali doniesť do Senca- môžem kúpiť nové matrace 😀 . Tak nič asi si nakoniec zavolám niekoho domov, lebo to treba čím skôr, kým je ešte ako tak teplo

lucia3006
31. júl 2012

@keshka ďakujem 😉 tak to je super, že je u vás všetko v poriadku... no tak môžeme ísť niekedy aj spoločne kočíkovať alebo aj korčuľovať... ešte že máme tie jazerá, neviem kam by sa inak dalo chodiť, v meste je predsa len stále kopec ľudí, na jazerách je predsa len aj nejaká príroda a deti sa majú kde vyblázniť 🙂 ja sa moc teším na budúce leto... už sa neviem dočkať ako budeme s krpcom chodiť k vode 😉

keshka
31. júl 2012

@lucia3006 joooj, zdielam uplne tvoje pocity...a tesim sa ked pojdeme kocikovat 🙂)))

brinzulka
31. júl 2012

@fleuerette skusim sa opytat este sencanov na FB, ci nemaju pozit.skusenost...ak budem mat info, preposlem

lienka7
31. júl 2012

@brinzulka @fleurette .... ja mam dobre skusenosti s touto pani:
http://www.tepovaniedoma.webnode.cz/
...ta pani pracuje v BA, ale kedze je z Paty tak denne dochadza a chodi "okolo".
Cistila nam sedacku + koberec a boli sme spokojni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre