Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

lienka7
7. nov 2010

ahojte

rebecca ....a este kojis? ...neodmieta ti tekutiny preto ze ked je smedny tak si da tvoje mlieko? ...svagrina s tym mala problem s malym, lebo ho kojila cca do 1,5 roka a v lete na dovolenke chytil hnacky az bol dehydrovany tak jej lekari vysvetlovali ze ho ma odstavit aby pil vodu s tekutiny ked je smedny a nie jej mlieko.
Preto do neho nevedeli dostat rehydratacne roztoky a museli mu to davat infuziami.
Misko kym bol kojeny tiez malo pil...skoro vobec ...a ako som ho odstavila tak sa to zlepsilo.

A co sa tyka Pezinskej tak aj mi sme tam chceli byvat lebo mali krasne podorysy a super cenu...ale dako zacali meskat s vystavbou a potom sa k nam dostali info o nie uplnej serioznosti developera tak sme radsej z toho cuvli .....a ked sme sa boli pozriet kde to vlastne chceme byvat tak mi tie cesty okolo tiez dost vadili

nefertitiavi
7. nov 2010

@rebecca2006 som rada ze nie som sama🙂 aj my s tym bojujeme. a teraz po 11 mesiacoch sme nasli hrncek z ktoreho pije - taky so slamkou, ale nízky🙂 ani náustok od aventu sa nam neosvedcil, len si to zuzlala.
takze sme to riesili injekcnou striekackou, alebo pila normalne z pohara s tym ze sme mali mokre uplne vsetko.

rebecca2006
7. nov 2010

lienka, už je odstavený. Sme na Sunare. V lete som ho ešte dojčila, tak to bolo presne tak, ako si písala, potom v sept som ho odstavila, chvíľu pil super, ale teraz asi 2-3T je to zasa bieda. Sem tam sa napije, ale len trošičku si cucne- výnimkou je mlieko, to pije fajn. dokopy za deň tak 750ml. Ak je to moc biedne, tak mu normálne dávam vodu alebo čajík dávkovačkou na lieky. Niekedy vypľúva, inokedy bez problémov vypije, čo mu dám. Ale beriem to tak, že u Maťa je proste každý deň iný, raz aniza svet jesť, potom zasa piť. Takže dnes je to tak, a možno zajtra sa bude zasa načahovať po hrnčeku. Každopádne, čo pomáha, je furt nejaká zmena., nový hrnček, slamka, potom sosáčik, potom chvíľu cumlík. A stredam vodu, čaj, riedenú šťavu- ale najviac mu ide čistá voda.

bubula64
7. nov 2010

ani mne maly nepije,tiez to riesime striekackou.

lienka7
7. nov 2010

...no aj u nas je to s pitim tak rozne...niekedy pije skoro stale a niekedy skoro nic, tiez striedame vsetko mozne, ale vravim si ze hadam dobrovolne od smedu neumrie. Tak sa nad tym nestresujem, ved aj ja niekedy pijem vela a niekedy malo.
Mlieko mi doteraz pil bez problemov rano 250ml a vecer tiez 250 ml a teraz niekedy nechce vobec, niekedy len trochu ..ako kedy..asi sa im menia chute a nalady 😀

flowerska
8. nov 2010

no to si teda fakt neviem predstavit davat pit malemu striekackou hruza, esteze ten nas pije furt a vsetko co mu dam

mima300
8. nov 2010

Mne mala odmietala mlieko z flasky, uz ked ju zbadala tak zatla zuby. Skusila som jej ho dat z poharika a bez problemov vypila. Takze nas problem bol flaska. Len dufam ze to nebude dlho trvat, lebo poharik ma len 250ml a niekedy mliecka pije aj viac. Vodu a caj pije bez problemov, ale tiez len z poharika. Odkedy ste skusili poharik so slamkou ? Ja som kupila avent s tvrdym naustkom a nechce z neho pit.

arrett
8. nov 2010

@mima300 My sme kúpili so slamkou cez víkend a hneď to vedel. Normálne som nechapala. O 2 dni mame prvý rok🙂

mima300
8. nov 2010

@arrett a aký mate ? Avent ?

arrett
8. nov 2010

@mima300 Nie, boli sme v kike, tam sme kúpili za 5€. Tuším fillikid, tak nejak. Videla som aj v tescu podobne.

mima300
8. nov 2010

@arrett díky za tip, pozriem.

flowerska
8. nov 2010

no pozriem aj ja ten poharik so slamkou)))

gretkab
8. nov 2010

@rebecca2006 Yamaha je fajn (ked si odmyslime cenu 😉) - taka kombinacia tancovania, spievania, skakania na loptach, kreslenia, tapkania, buchania palickami - neviem, ci som nieco zabudla. Deti vlani pristupovali aj v priebehu roka (zalezi asi od poctu deti, co uz chodia, aby so nepriesiahlo nejaky strop predpokladam). Pripadne mozes zacat chodit na toho Robika (to je pre mensie deti). Vsak sa chod pozriet na ukazkovu hodinu a uvidis (akoze na normalnu hodinu, ta prva je gratis).
A drzim palce, nech je maly cim skor fit.

rebecca2006
9. nov 2010

Gretka, vďaka za info, pozriem ukážkovú hodinu určite, lebo tofakt nie je zadarmo 😉 M bude mať v januári 18mes, ta preto uvažujem skôr o ristúpení, ale však sa poradím aj s Jitkou. Inak, už sme fit, nakoniec to fakt bola len reakcia na očkoanie, no hrúza, bude, mať väčší rešpekt pred vakcínami. Víkend bol už bez teploty, ale normálne nevedel chodiť, ako keby mal detskú obrnu a strašne padal, aj peru sme si rozťali. Včera ž bol K, starý dobrý Maťko, ta sme boli od radosti hneĎ v herni 😀

nefertitiavi
9. nov 2010

my budeme mat 22.11. rk a dali sme teraz ten pohar so slamkou a mala to vedela pit hned🙂

yamaha, no je to drahe ale co neurobime pre svoje deti, ze?🙂

hirunka
10. nov 2010

caute baby.........nevedeli by ste mi poradit kde v senci je urad prace? viem ze na kysuckej ulici ale kde presne to je to neviem.......dakujem 😀

vera1132
10. nov 2010

@hirunka dúfam že ti neporadim zle ale na 98% by to malo byť na kysuckej v budove strednej školy, len vchod je inde.
a tam maš na každom poschodi tuším iné oddelenie 😉

palculienkastellka
10. nov 2010

@hirunka ja to na 100% v budove strednej školy. vchod je akoby zboku, taký úzky, nad vchodom je aj tabuľa. sídlia na 2. poschodí. dnes sú tam do 17.00, zajtra je nestránkový deň a v piatok sú do 13.00 tuším.

vera1132
10. nov 2010

v piatok su tam len do niakej 12 hod.! ! ! Segra tam praxuje

hirunka
10. nov 2010

oki dakujem baby............velmi ste mi pomohli...........a ta stredna skola je kde presne........ja sa radsej pytam lebo sa tam velmi nevyznam............je to niekde kde je troja?

vera1132
10. nov 2010

@hirunka hej vedľa tej reštiky troja 🙂 to uvidiš aj kebiže nechceš 😉

flowerska
10. nov 2010

@nefertitiavi to sa aj plati?kolko?

nefertitiavi
10. nov 2010

@flowerska 74 eur od novembra do januara. no dost.-(((

vera1132
11. nov 2010

včeraj som si vybavila detskú pediatričku v SC 🙂

hirunka
11. nov 2010

baby nepoznate nejakeho dobreho masera/maserku v senci? dakujem

cruela
11. nov 2010

@vera1132 a koho ste si vybrali?

@hirunka moja mama bola na masazi tam kde su aj rehabilitacie a pochvalovala si... a priatelka nasho suseda je tiez maserka, ta dokonca pride aj k tebe domov

hirunka
11. nov 2010

@cruela a mas nejake cislo na tu priatelku tvojho suseda...........ked tak mi prosim napis do IP

vera1132
11. nov 2010

@cruela hervajovú . bola taká simpaticka a ochotna 😉

bebel
11. nov 2010

@nefertitiavi v PK za niečo podobné od septembra do Vianoc 52 Eur

brinzulka
11. nov 2010

vcera malo byt otvorenie amfiku? Ale prsalo...tak sa asi nic nekonalo, ci neviete bambule?
Dnes sme tam sli, ze snad bude otvorene 😝 😝 zatvorene na 100zamkov 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre