Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

gretkab
25. feb 2011

@sirinka Nic nie je nemozne, ale deti, ktore maju doma mamu na materskej s druhym je v skolke "x". Drzim palce.

sirinka
25. feb 2011

@gretkab ved ja viem...ale ved sme sa o tom rozpravali, ja to beriem tak, ze ak zoberu dobre a ak nie, tak aj tak dobre...nabuduci rok budem hlasit uz dve cibulky 😀

nefertitiavi
26. feb 2011

@flowerska
najskor to bol pneumokok, teraz angina☹((

silvia31
27. feb 2011

@rebecca2006 no neviem či karma, ale .... ehm 😠 skončili sme na pohotovosti včera večer, malý mal 40,1° hnačkovať začal a ešte sa mi aj povracal, tak sme leteli na kramáre... čakali sme hodinu a dr ho popočúvala, pozrela mu do hrdielka a že verdikt virózka a veľa tekutín a nurofen, zábaly .. ☹ noci hrozné a dni o nič lepšie.. ako môžem malému pomôcť s imunitou? mne sa zdá, že v jednom kuse mu niečo je.. 😒

rebecca2006
28. feb 2011

@silvia31 to mi je ľúto, dúfam, že sa dáte rýchlo do poriadku. Inak, my máme ten istý problém, a poradť TI neviem, ja som už s ním bola aj u imunológa, ale ten mi povedal, že momentálne nevidí dôvod na testovanie, a že sa mu chorobnosť nezdá neprimeraná veku...Hmmmm. Tak na testovanie ešte počkáme. Inak ja mu dávam Cebion multi aj celaskon, a nasadila som aj betaglukán, ten, čo je od roka. Okrem toho, keď má niekto v rodine virózu alebo mám pocit, že na neho niečo lelzie, mu prišupnem aj Imunal, to je echinacea, probiotiká dávam furt. Dávala som aj homeo Oscilococcinum, ale podľa mňa to nepomohlo nič. Vý.bornú skúsenosť mám s Colostrom, ale skúsila som len tú tekutú verziu, čo sa dáva v prípade už vznikajúceho ochorenia- a to je prííšerne drahé, fľaštička30E a malý ju "vypije "za týžden. Fakt je ale, že dva krát nás zachráilo od choroby. raz som ho daa Maťkovi reventívne, keď MM dovliekol z práce nejakú virózu- a Maťko ju prvý krát nechytil od neho, a raz som mu zas šupla kolostrum, už keď mal príznaky- a skončilo to len 1- dňovou nádchou. To je asi jediný voľnopredajný liek na imunitu, čo fakt pomáha.
Ale inak z dohodobho hľadiska asi zdravá strava a otužovanie....

rebecca2006
28. feb 2011

baby, prosím Vás, sociálna poisťovňa má ešte obočku v SC? Pri Kauflande? Či treba ísť do BA?

elleniak
28. feb 2011

pri kauflande je zrušená.....Senec Brezová ul. 1, PSČ 903 01 Senec,
t.č. 02/456 46 274, 02/456 46 275

misha8
28. feb 2011

@rebecca2006 sú za kauflandom 🙂

misha8
28. feb 2011

@elleniak kedy si tam bola ved ešte v januari tam boli 😲

misha8
28. feb 2011

@arrett ahoj čo ja viem idú spinkať po obede a to od 13 do 15 hodiny 😉

maznacik007
28. feb 2011

pobocka Socialnej poistovne je stale pri Kauflande... len sa presunuli z jednej kancelarie do druhej.... teraz treba ist tak za kaufland... tam su... funguju normalne ja som tam bola minuly tyzden

elleniak
28. feb 2011

@maznacik007 no super dobre vediet

elleniak
28. feb 2011

@misha8 som nevedela, že ju prestahovali

luppita
28. feb 2011

@arrett vdaka za inspiraciu na nedelne popoludnie, vo vincovom lese bolo super, riadne sme si oddychli a simpi bol sef v bazene 🙂

arrett
1. mar 2011

@luppita 😀 😀

rebecca2006
1. mar 2011

@misha8
@maznacik007 diky, ušetrili ste moi cestu do BA 🙂

elleniak
1. mar 2011

baby viete mi poradit...mam rocneho syna a chcem mu zacat varit polievky z kravskeho mlieka z UM mu nechuti, len vsade pisu, že KM az od 3 rokov?

arrett
1. mar 2011

@elleniak Moj pije od 10 mesiaca z automatu😀

rebecca2006
1. mar 2011

@elleniak rozhoidne to teraz už nie je tajé striktné. Variť v pohode z kravského môžeš. Odsleduj si, či dobre toleruje, eventl. skús najprv nejaké kyslomliečne výrobky- ale predpokladám, že jogurty baštíte bez problémov. čo sa pitia mlieka týka, je to na každej mamine a jej rozhodnutí- ja mám z toho sama chaos. Pýtala som sa počas našej hospitalizácie na Kramároch na I: DK a lekárka mi doporučila dávať do 3R formulu- že oni na klinike stále preferjú UM pred KM. Ale americkí peldiatri pripúšťajú prechod na KM po roku- pred dovŕšením roka opatrne. Určite aj s prihliadnutím napr. na alergie v roldine, na to, ako Ti dieťatko papká. Mne Maťo jedol zle, a doteraz nezje hocičo, a bol cudokrvný, tak mu dávam radšej fortifikované UM: Ale napr. ak Arett má zdravého Šimiho, ktorý zlupne všetko, a KM toleruje dobre tak prečo nie? Tak si vyber 🙂 Super doba, včetko čo urobíš, je správne 😀 Alebo zle??? 😀

t1nulka
1. mar 2011

ahojte, vidim, ze ste uz zabehnuta temicka, ale mozem sa pridat? 🙂 som z Turne, to je asi 5 km od Senca, ale byvala som v SC do 12 rokov 🙂

sirinka
1. mar 2011

@elleniak od roka KM v pohode do vareneho jedla... 😉

@rebecca2006 v amerike je priemerna dlzka kojenia 3 mesiace, maju najvacsie problemy s detskou obezitou, ja by som sa rozhodne nejako extra neriadila ich vyskumom v tomto smere

arrett
1. mar 2011

Ja si myslím, že z toho sa nikto nevysomari. Rozhodnutie je len na vedomí a svedomí matky. Ja dávam všetko jesť a mám pokoj 😀 😀 😀 vlastne udene nedávam. Klobasku dám len pricuchnut😀 😀 😀 hehehe

rebecca2006
1. mar 2011

@sirinka jasne súhlasím. Ja som to tu uviedla len ako príklad. Btw myslím, že americké problémy s obezitou nesúvisia ani tak s predčasným zaradením KM do jedálnička, ale skôr so spôsobom stravovania v detstve a mladosti- fastfoodiky všetkým dobre známe 🙂 Čo sa priemernej dĺžky kojenia týka, súvisí to jednoznačne s life stylom, minimum mamín v štátoch- ale myslm, že podobé to je aj inde v záp Európe je situácia podobná, ostáva doma s dieťaťom na materskej dovolenke dlhšie ako pol roka. Nekomentujem a nechcem rozvádzať prečo, len spomínam. Trochu na margo pre ufrflané slovenské maminy, ktoré si myslia, že sociálna starostlivosť štátu o ženu na MD nie je dostatočná.....

sirinka
1. mar 2011

@rebecca2006 no ved prave, maju iny zivotny styl a podla mojej mienky to nie je nic, co by stalo za nasledovanie 😝
ja sa tiez nevyhybam uplne fastfoodu a nezdravym jedlam...ale tak snazim sa vsetkeho s mierou...

elleniak
1. mar 2011

dakujem všetkým za odpovede, ked sa to tak vezme my všetci sme vyrastali na KM a tu sme.

sirinka
1. mar 2011

@elleniak a vo zvysenej miere trpime alergiami, problemovym travenim a pod...sme generacia deti vychovanych kravskym mliekom, antibiotikami pri kazdej silnejsej nadche, ockovanim hlava nehlava....tiez neviem, ci je to najlepsie sa stale obracat na minulost...

rebecca2006
1. mar 2011

@sirinka tak tak.
Ja len že som nenašla na webe akktuálne odporúčania slovenských pediatrov, a keďže úprimne si onedzme, slovenské zdravotníctvo funguje tak akurát samospádom, tak tí chudíci obvodní pediatri sa tiež nemajú moc čoho dovolávať, tak sa odvolávaniu na Američanov. Tak ako sme to robili my v onkológii.
Ja si osobne myslím, že by som KM veľmi skoro nezaťažovala, určiite pred rokom nie, kravský proteín je veľmi silný alergén, podľa nejakých nových výskumov- neviem, č amerických 😀 je dokonca priskorá záťaž KM jedným z rizikomvých faktorov vznik u diabetu mellitu I. typu, a to je dosť silná káva... ďalšou nevýhodou KM oproti MM alebo formule je, že neosahuje dosť železa, selénu a neviem ešte čoho všetkého, naopak, je na detské obličky dosť veľkým "soľným" testom. Najlepšie je dlho dojčiť 😀 Len na to treba typ osobnosti, ja sa pred všetkými matkami, čo dojčia do 2R skláňam... Ja som teda nevládala.
Ja by som to teda si robila tak, že aspoň do roka dojčiť, potom UM do 2R a po 2R asi prejdete na KM- závisí aj od finančných možností, povedzme si pravdu, ten Sunar je teda investícia....

sirinka
1. mar 2011

@rebecca2006 no na slovensku veru nejake vyskumy asi neexistuju v tomto smere...ono aj dr. newmann, zastanca kojenia tvrdi, ze po roku uz KM nie je problem....takze naozaj kazda mamina sa musi sama rozhodnut...
ja osobne by som ho nedavala kvoli tomu, ze v tomto veku sa este stale vyvija ako imunita a ta vo velkej miere zavisi od stavu crevnej flory, tak vylucovaci system, oblicky a zbytocne ich zatazovat netreba....
a ze je UM drahe...draha je najme jeho reklama... 😠
a ty kde si robila na onkologii?

flowerska
1. mar 2011

@nefertitiavi chudatko malinke to kde vsetko pochytala(((

luppita
1. mar 2011

@elleniak ja som malemu varila (polievky, omacky) z kravskeho mlieka od 9.mesiaca a na klasicke ranne a vecerne pitie (500ml denne) od roka, mliecko uplne zboznuje 🙂 podla mna informacie, ze najlepsie je UM pre dieta do 3 rokov su len reklamne figle ako na UM co najdlhsie zarabat. Ale je na kazdej maminke, ako sa rozhodne.... neviem si predstavit tie stavy v brusku drobca, kedby do troch rokov pil UM a v skolke z cista jasna KM... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre