Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

rebecca2006
7. feb 2011

a fakt- je možné hodiny nahradzovať?

gretkab
7. feb 2011

@rebecca2006 Poplatok je dany za pol roka (vychadza to tusim 5 € za hodinu). Hodiny sa sice daju nahradzovat, ale len v BA, cize napr. pre nas neaktualne, takze ak nemozeme, tak nasa skoda 😉. Ale prvu hodinu mas gratis, aby si videla, ako to cele funguje, ako dieta reaguje a ci vobec sa ti to paci.

nefertitiavi
7. feb 2011

@rebecca2006 to ti neviem povedat, no ja som vynechala cely mesiac a peniaze nevracali, ale pravdu povediac ani som sa na to nepytala. teraz som si zaplatila 4 mesiace, lebo viem urcite ze jeden cely mesiac vynechame(ideme na liecenie) a 4 mesiace vyjdu na 80 eur.

dnes urobili v skolke na kollarovej super akciu - musim ich pochvalit🙂 rodicia s detmi robili rozne valentinske darceky - kochlíky servítkovou technikou, srdieckove privesky a srdieckove kabelky🙂 mile to bolo a pre vsetkych bola pripravená horúca cokoláda s matou alebo s chili🙂
a zakazdym ma prekvapi kolko malo rodicov sa tychto akcii zucastni☹

rebecca2006
7. feb 2011

@nefertitiavi vďaka, to ma anio nenapadlo, že sa vopred dá zaplatiť na kratšiu dobu, zavolám tej pani a opýtam sa na to- u nás bude podobná situácia, leo určite minimlne raz vypadnem na 3T do Košíc. A do BA nahradzovať isto nepojdeme. Zavolm uvidím rozmyslím. Uff dosť veľa peňazí ☹
Tá akcia na Kollárke vyzerá krásne podľa opisku, už sa teším, keď budeme aj my obiehať takéto podujatia 😀

jadynka
7. feb 2011

baby a od kolkych mesiacov babatka mozem chodit do toho mat.centra?

jadynka
7. feb 2011

nikoho totiz v senci nepoznam a mam cerstve babatko 🙂
na koniku som nova 🙂

gretkab
7. feb 2011

@jadynka No porodis a ides 😉. Su tam aj male babatka, ale skor take, co maju "so sebou" aj starsieho surodenca. Podla mna dieta sa tam zabavi tak od okolo 9 mesiacov - roka, ked uz sa ako tak samo tmoli. Ale ak mas chut len prist pokecat a spoznat niekoho, tak kludne mozes prist s akokolvek velkym/malym dietatom. Len moje odporucenie, neprid prvy krat vtedy, ked je nejaka akcia (typu mikulas, zvieratka, divadielko...), lebo vtedy je tam akutny chaos 😉. Najblizsia taka bude buducu stredu karneval.

sirinka
7. feb 2011

@jadynka ja by som tak od dvoch mesiacov najskor...predsa len je tam vacsie riziko nejakej nakazy....inac kedykolvek... 🙂

rebecca2006
8. feb 2011

@jadynka vitaj teda, a máš chlapčeka alebo dievčatko?

luciamk
8. feb 2011

Ahojte babule, ďakujem za tie mená "obvodných" ešte som sa nerozhodla..
Mám na Vás dve otázky

1: Chodíte niektorá teraz na plávanie do Aquthermalu? Aké to tam je teraz po novom?? Ja by som veľmi chcela chodiť s malým na plávanie a keďže ešte stále sama nešoférujem... Senec mi je najbližšie.

2: Je niekde v Senci obchod, kde predávajú balóny a rôzne veci na párty? Samuš bude mať 1 rôčik na konci mesiaca a príde ceeeeeelá rodina.... nejaké drobnosti už mám, ale chcela by som pár pekných balónov. Poraďte prosím 🙂

flowerska
8. feb 2011

@gretkab ked mi vyjde cas tak urcite pridem niekedy konecne pozriet len ten cas doobeda mne velmi nevyhovuje(((

flowerska
8. feb 2011

@luciamk ahoj no ja chodievam v piatok do akvacu a ak mas na mysli tie kurzy tak su a chodi tam dost malo deti v jednom boli 3 deti a v druhom dokonca len 2, ale ja nechodim na kurz len sa vymocit s malym)))pozri si ich stranku tam maju urcite napisane v aky datum zacina novy kurz, no a baloniky kupis bud v papiernictve nad slovenskou sporitelnou alebo ako je laguna kaviaren na rohu je tiez jedno dobre papiernictvo a tam maju veci na oslavu..

luciamk
8. feb 2011

@flowerska ďakujem ďakujem za info 😀

rebecca2006
8. feb 2011

baby počúvajte, ako ste zvládali vzdor? U detí myslím, nie u manžela 😀 Teda, Maťko ačal byť vzdorovitý presne ako dovŕšil 18 mesiacov, a je to ako z knižky, je úplne v pohode, zlatunký,a potom niečo zrzu chce, čo samozrejme nemôže, alebo potrebujeme niekam ísť, alebo naopak sme vonku a musíme už domov... A je zle! Hodí sa o zem, a reve tak hrozne, že ma ide šľak trafiť, dnes vydržal v ohode revať až do fialova z mesta až ku nám domov- a to je pri štifte....Nepomáha nič, ani po dobrom, ani po zlom. Pokúša sa ostať Kľudná, ale nie vždy sa mi to podarí, a tie záchvaty veľmi vyčerávajú aj mňa. Neviem, či to nejako súvisí aj s výchovou, či som urobila niečo nesprávne, či zme ho rozmaznali. A už vôbec neviem, ako mám reagovať na jeho amok. Dnes išiel spať bez obeda, lebo sa sním vôbec nedalo.......A prvý krát v živote som mu normálne nasekala na zadok. Ale nepomohlo.....Dík!

gretkab
8. feb 2011

@rebecca2006 Vydrzat - zlepsi sa to s vekom. Najhorsie ked sa do toho zamota nejaka "mila" teta niekde v obchode, to by som ja vrazdila (typu vezmite si to revajuce dieta). Ela bola na tom podobne, teraz z casu na cas ma tiez svoj den, ale je to napr. vyrazne lepsie ako bolo pred pol rokom.

lienka7
8. feb 2011

@rebecca2006 ..poznam poznam .... u nas sa mi nastastie vzdy podarilo ze to bolo doma ....no a ked nevedel co zo sebou a uz mi fakt praskli nervy tak bud: ignorujem ...totalne, az kym ho to neprejde alebo poviem ze je zly ze sa na neho hnevam a ide do kuta (zavriem ho v kupelni) ....zo zaciatku tam aj ostal a vyzuril sa tam ale za 10 minut bol ako baranok a teraz staci povedat ze pojde do kuta a uz vie kolka bije.
Ked ho ignorujem tak sa zacne pytat na ruky ale ja poviem ze na ruky beriem len dobre deti a on je zly. Takze ked bude dobry tak az potom ho vezmem na ruky ...tak sa zase vyzuri a potom uz je kludny .....ja si to s nim vybavim takto za 10-15 minut. Ked si ho nevsimam tak vystraja aj 30 -50 minut .....a ked ide na to manzel taktikou: niecim inym ho zaujat a nenapadne a pod tak to je na vyse hodinu ...

Taktiky su ale nie vsetky su asi idealne ale zaberaju

sirinka
8. feb 2011

@gretkab no to aj ja milujem....tie pohorsene pohlady a reci typu...ake neposlusne deti to su....

@rebecca2006 a presne tak, iba yvdrzat, snazit sa zhlboka dychat....raz to prejde... 😅 snad

palculienkastellka
8. feb 2011

@luciamk balóny a veľmi pekné servítky /s rôznymi motívmi, aj bábätkovskými/ majú v papiernictve nad sporiteľnou. v kauflande predávali aj nápis Happy Birthday, ale neviem, či ho tam ešte majú. moja Stellka má narodky 15.2, tak tiež sme vo víre príprav 🙂 dali sme jej aj urobiť knihu na meno, t.j. Stellka je tam ako hlavná hrdinka. veľa ľudí o tom nevie, že sa dá spraviť takáto vec, tak je to myslím taký pekný darček. ak ešte nemáš veľa toho nakúpené, tak sa môžeš nechať inšpirovať. dá sa to pozrieť na stránke www.prekladykosice.eu. tak peknú oslavu a prípravy prajem 🙂

luciamk
8. feb 2011

@palculienkastellka ďakujem, tá kniha je super nápad, už som na to kukla, tiež som o tom nikdy nepočula, ešte raz ďakujem

palculienkastellka
8. feb 2011

@luciamk za málo, mne to tiež poradila kamoška, inak by som o tom zrejme tiež nevedela. ja som dala robiť o zakliatej princeznej. je pekná aj pekné obrázky sú v nej. je to formát cca A4, tak je aj dosť veľká. som do nej dala aj fotku vložiť a vyzerá to dobre. na vianoce som dala urobiť v happyfoto kalendár na rok 2011 so stellkinimi fotkami a aj ten je pekný.

rebecca2006
8. feb 2011

baby ďakujem, no, už som vypila dva medovkové čaje s medom a čokoládu, ta je to lepšie 😀 ale asi fakt, vydržať, sáď ako to začalo, tak aj odíde....

luciamk
8. feb 2011

@palculienkastellka no úplne si ma na tú knihu namotala 😀 a teraz neviem, ktorú mám vybrať !!! Super darček. Už ju máš doma? ako vyzerá?

gretkab
8. feb 2011

@lienka7 Nie je zly (ziadne dieta nie je zle), len sa zle sprava 😉.

palculienkastellka
8. feb 2011

@luciamk aj ja som mala taký problém, ktorú vybrať 🙂 mám ju už doma. je to pevná väzba, pekné obrázky, dosť veľké písmená, tak keď deti podrastú, budú si ju vedieť sami čítať 🙂 formát cca A4. vyzerá dobre. ja som vyberala dievčaťu, tak chlapcovi by som možno vybrala tú o tarzanovi alebo na hrade.

gretkab
8. feb 2011

@palculienkastellka Tieto iste knihy robi aj vydavatelstvo Modry Slon - http://www.modryslon.sk/ - tiez mame doma a par krat som uz pouzila ako super darcek. Maju tam aj CD s pesnickami s menom dietata, ale Elu samozrejme nemaju (ako nic ine s jej menom, comu nerozumiem, ked je teraz tolko El).

luciamk
8. feb 2011

@palculienkastellka Ja rozmýšľam na tým delfínom, lebo Samuš je v znamení rybky, hrozne rád sa kúpe a rybičky to je jeho, alebo tú v ZOO, má veľmi rád zvieratká... ťažké rozhodnutie 😀 😀

palculienkastellka
8. feb 2011

@gretkab dakujem za info. o tej stranke som nevedela. mne tu knihu odporucila kamoska a dala mi len tu stranku, co som ja uviedla. vidim, ze na modromslonovi je toho viac. to cd je tiez super napad, vdaka za stranku 🙂

lienka7
8. feb 2011

@gretkab ...tak to mas pravdu ...ale ked sa ponahlame von a on si postavi hlavu ze nikam nejde a ze sa jednoducho neoblecie a ked ho ja obleciem tak on sa vzapeti vyzlecie tak co potom? ... 😀

gretkab
8. feb 2011

@lienka7 Ja nemam nic k postupu, len k pomenovaniu 🙂. (akoze nie je zle dieta ako take, ale zle je to, ako sa sprava (nekritizujes osobu ale cinnost) - ze vraj si na to treba davat pri hovoreni pozor)
Ja inak ak mam len jedno dieta a nejdeme vyslovene ze k lekarke (resp. nieco vyslovene casovane), tak ked sa nechce obliect, tak odchadzam von sama a zatial to vzdy s revom vzdali, ze idu so mnou 😉.

sirinka
8. feb 2011

@lienka7
@gretkab u nas rovnaky postup ako u gretky...zatial vzdy zabralo hlasne ahoj, pridem poobede 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre