Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

cruela
7. apr 2011

@rebecca2006 Ema je na tom lepsie, ale iste nie OK... aj dnes som ju nechala doma, nesla do skoly, bo rano sa zobudila s ocami jak angorak, tieklo jej z nich aj z nosa, zacina nam alergicke obdobie.... je velmi alergicka na brezy a cely areal skoly je obrezovany, tak som ju radsej nechala doma, snad sa jej to aspon trochu polepsi.... kazdu chvilu mava zapaly priedusiek alebo len "piskoty" na prieduskach, ale to uz berieme ako samozrejmost, ked ju to cca kazdy druhy mesiac chyti... dufam, ze casom sa jej stav zlepsi a naberie aspon daku imunitu, bo teraz pochyti vsetko, co sa v skole mihne....

@maznacik007 pristavba na kysuckej uz je spravena, tento rok tam uz boli deticky... len si neviem predstavit, kde tam este chcu spravit dalsiu triedu.. leda ze by to este nejak dostavali a zvacsili....

maznacik007
8. apr 2011

@cruela to som nevedela.. nasa domovska skolka je kosicka..a vasa kysucka.. 😉 no aj moja je alergicka na brezy a jelse a tak.. takze uplne chapem ake je to blbe... ked je sk. areal plny briez...

u nas su stale hnisave anginy... ja uz mam toho tiez dost... ASLO nam neklesa... stale je trojnasobne zvysene..

fleuerette
8. apr 2011

@brinzulka ale pohodka u lekara sa caka aj dlhsie, ale ked zaplatis zakladny poplatok 125€ + gyndos nejakych 70€ tak su 2 - 3 tyzdne vela 😠 .

Ale zacinam sa asi priklanat k tomu zohnat pediatra v Senci alebo okoli, ta Ivanka sa mi celkom pozdava, kde sa da objednat na urcitu hodinu, lekar pride aj domov a ostatnych odbornych budem riesit potom. Casom sa uvidi, ci sa prihlasime do centra, alebo nie.

fleuerette
8. apr 2011

Kocky aky je financny rozdiel medzi statnou skolkou a sukromnou?

maznacik007
8. apr 2011

@fleuerette no statna ta vyjde tak cca 30 - 40 EUR mesacne... podla toho ci rozratas aj tie prispevky na ZRPS a sukromna tak 220 - 300 EUR mesacne...
ak chces ale jasle tak asi jedine BA... lebo tu beru do tych sukromnych tusim az od roka ci roka a pol... / mozno kocky budu vediet presne.. ja som si ro zistovala na jesen../

maznacik007
8. apr 2011

no trochu som pozerala... a co bolo na nete tak len mravcekovo berie deti od roku a pol... ostatne bud od 2 rokov alebo az od troch rokov.. este ta vcielka tam nemala popisane tak mozno tam zoberu mensie.. tiez..

rebecca2006
8. apr 2011

@maznacik007 vcielka berie od roka, chodiace detičky, ale možno spravoa výnimku. Len nemajú aktuálny cenník na webe, je to aj so stravou cca 300E. Blava ale vzchádza ešte asi o 100O drahšie....

@cruela ďakujem za odpoveď. Aj ste skúšali nejaké liečenia? Tatry? Alebo v lete more? Máte dobré skúsenosti s nejakou destináciou pre alergikov?

fleuerette
8. apr 2011

kokos 300€ za skolku, no pekne..... a to mi tam budu dieta omyvat pozlatenou vodou 😀 😀 😀
Tak to vidim, ze babky to istia.......... hned im idem napisat aby sa pripravili na odchod do dochodku 😝

Ozaj ten ZRPS prispevok dava stat vtedy, ked je dieta v odbornej starostlivosti???. Teda skolka lebo odborna opatrovatelka? Treba na to absolvovat nejaky kurz? Poslala by som nan obe babky. 😉

cruela
8. apr 2011

@rebecca2006 na lieceni sme neboli a ani sa nechystame, nemyslim, ze to ma nejaky ucinok... poznam decka co boli na lieceni a nemalo to nejaky extra pozitivny vplyv na zdravotny stav... pri mori sme uz tiez davno neboli, financie nedovolia.... ale ked sme chodievali, tak to tiez nemalo nejaky ucinok, bo v lete je ema viac-menej bez tazkosti, pre nu su kriticke jar a jesen... takze stale dufam, ze treba len cakat a casom sa to zlepsi... emin otec tiez byval ako decko furt chorlavy, ked vyrastol, tak sa mu stav zlepsil... tak hadam aj dcera sa v tomto potati 😉

@fleurette este sa maly ani nenarodil a uz rozmyslas kam ho umiestnis? 😀 neboj, sak mozno dovtedy sa situacia trochu popravi.... ci planujes hned ist do roboty? 😲

lienka7
8. apr 2011

ahojte

Ja to odvolanie napisem tak aj tak ..nech mam ciste svedomie. Maly podmienky splna na 100%.
Teraz chodi do mravcekova a ja do prace. Ak mi ho nevezmu ani na odvolanie tak nam to viac zatazi rozpocet ale co uz.
Tie udaje v Sencanovi su tusim uz upravene (teda vyradene duplicitne prihlasky).
A co sa tyka jasiel tak co viem tak pre takych drobcov je tu len Vcielka a Drobcek odkedy berie neviem, Mravcekovo berie od 1 roka ale podmienka je aby dieta chodilo.
A videla som aj daku novu cedulu na Hviezdoslavovej ulici. Vraj detske jasle Macik alebo Medvedik? viac neviem len som to videla z vlacika ked sme sli okolo.

Inak skolky: ked som u nasich vravela ake su tu podmienky na prijatie dietata do skolky tak si mysleli ze si vymyslam. Mysim ze tento problem bude postupne po celom slovensku

maznacik007
8. apr 2011

@fleuerette babka musi mat zivnost na opatrovanie deti... a normalne ti vystavuje fakturu a potom mas narok na ten prispevok 230 EUR od statu do 3 rokov veku dietata... ale babka musi platit odvody a ZP.. a myslela si pravdepodobne prispevok na starostlivost... alebo to spravis tak ze si ponechas RP vo vyske 190 EUR a nemusis dokladovat nic ziadne faktury... co sa ti asi oplati lepsie lebo babku by tie platby mohli vyjst viac ako 40 eur mesacne...

no v Ba su ceny o dost vyssie ...

@lienka7 medvedik to bol aj ja som pozerala ale na nete som nenasla nic o tom

rebecca2006
8. apr 2011

@lienka7 a v Mravčekove ako bolo? Odmyslím cenu samozrejme.....

maznacik007
8. apr 2011

@

rebecca2006
8. apr 2011

@maznacik007 hej hej ten som videla, skor som myslela, či boli spokojní a tak 🙂 Ale nás sa to aj tak teraz netýka, Maťa nemôžem dať do koelktívu kvôli tej nešťastnej imunite. Aspoň pol roka doma apotom uvidím. Len už mu veľmi chýbajú decká, chodí po dvore a "deti, deti".

fleuerette
8. apr 2011

@maznacik007 no jedna babka zivnost aj ma, ale pocitam, ze tato cinnost bude skor asi ako koncesia - viazana zivnost na vzdelanie alebo prax. Teda by musela absolvovat nejake vzdelavanie, pripadne nejake zdravotnicke minimum alebo take nieco. Skusim to pozistovat.

Ale podla toho ako si to napisala to znamena ze bud si ponecham RP - 190€ a pojdem pracovat a o dieta sa mi postara babka bez "zivnosti" a nemam narok na prispevok na starostlivost , alebo dostanem prispevok na starostlivost, pojdem pracovat ale nedostanem RP. Ak som to teda spravne pochopila

lienka7
8. apr 2011

@rebecca2006 ...no ja som spokojna. Fajn prostredie aj ucitelky,detom sa venuju, mensi kolektiv a aj tak chyta maly vsetko co tam kto donesie ...neviem si to predstavit na Kysuckej ked tam je 120 deti ☹
Maly je tam uz skoro za maskota lebo chce odist s kymkolvek kto by ho mohol zobrat domov, ranne cirkusy su samozrejmostou ale inak je v pohode a ja tiez.

Co sa tyka penazi tak ma to stoji 300e/mesiac ked dostanem potvrdenie tak ho zanesiem na UPSVaR a teta mi z tych 300e preplati 190e alebo kolko to je .....neviem ako sa to vola ale je to v tej istej sume ako RP takze skolka ma este 3 mesiace bude stat podstatne menej, od jula to uz budem platit cele

rebecca2006
8. apr 2011

@fleuerette myslím, že si to pochopila správne- podľa nového máš nárok buď na RP alebo príspevok na straostlivosť. Je to celkom fajn, lebo môžeš ísť robiť a nikto ťa nebude buzerovať, či máš uzatvorený normálnz PP alebo robíš na dohodu alebo na aký typ zmluvy.... Super pre mamče, čo majú babiny po ruke. 🙂

maznacik007
8. apr 2011

@fleuerette no spravne si to pochopila...

vera1132
9. apr 2011

ahojte, chodievate kočíkovať na jazerá? celí okruh? chodi tam moc aut?

fleuerette
10. apr 2011

@rebecca2006 a namena to ze ak zostanem doma na rodicovskej, nenasutpim do prace, a dam maleho do jasli alebo skolky, na tento prispevok nemam narok?

maznacik007
10. apr 2011

@fleuerette ak zostanes doma na RD a das dieta do skolky tak ti ostane RP do troch rokov veku.. prispevok na starostlivost / preplatenie skolky / ti nedaju lebo tam musis mat bud PP alebo dohodu.. prosto byt prihlasena v Soc. poist.
takze dostanes vtedy RP do troch rokov veku dietata... bez ohladu na to ci pracujes alebo mas dieta v skolke a prispevok na starostlivost mas narok vtedy ak pracujes a dieta je u opatrovatelky so ZL alebo v jasliach.. a pod.

rebecca2006
11. apr 2011

@fleuerette maznacik ti uz odpovedala, proste je to tak, že súbeh rodičovského príspevku a príspevku na straostlivosť nie je možný, musíš si vybrať. Teda ak napr. zvažuješ možnosť, že ostaneš na rodičovskej dovolenke, popri ktorej budeš pracovať len napr. na dohodu a dáš krpca do súkromnej škôlky, tak dostaneš len rodičovský príspevok, nemáš nárok na prísvevok na starostlivosť. Rodičák je teraz cca190 E nediferencovaný pre všetkých do 3 rokov dieťaťa, príspevok max 230E, ale musíš preukázať také náklady. Teda nape. aj dáš dieťa do súkromnej škôlky, kde budeš platiť 300E mes, 230E Ti zaplatí štáť- ale len do 3rokov veku dieťaťa. Ak dáš do štátneho zariadenia, ktoré stoja 40E, tak máš nárok len na preukázateľnú sumu. Dúfam, že som nič nedomotala.

fleuerette
11. apr 2011

@rebecca2006
@maznacik007
je dakujem pekne, tak nejako som to pochopila. No uvidime ako to napokon cele dopadne 😀 , najprv porodim 😀 😀 😀

bevab
11. apr 2011

Ahoj gretkab, poslala som ti spravu do IP. dakujem za odpoved.

gretkab
11. apr 2011

@bevab Mas odpoved 🙂.

misha8
11. apr 2011

@vera1132 je tam stále dosť aut !!

misha8
11. apr 2011

@lienka7 ahoj a s mravčekovom si spokojná ???

fleuerette
12. apr 2011

Kocky potrebujem pomoct, poznate niekto v Senci alebo v okoli nejaku dobru restiku??? Nieco mozno ako Maraton, trochu elegancie mozno romantiky a hlavne dobra kuchyna. Surne surne surne na dnes vecer......

Nechce sa mi kvoli vecery trebat do BA.

rebecca2006
12. apr 2011

Neviem ci "poptavku"elegancie to spľňa, ale Lobster má charizmu, je nad jazerom a s kuchyňou som spokojná. Ostatné nemám vyskúšané, v Tróji jedlo síce celkom ujde, ale mne sa tam prostredie až tak nepáči, skôr sa mi zdá vhodné na obde ako na slávnostnejšiu večeru. Nostalgia sa mi nepáči. Na jazerách je ešte najká novootvorená koloba- z minulého roka- ale neboli sme tam, tak neviem, zvonku to vyzerá pekne, ale bližšie fakt netuším.....

fleuerette
12. apr 2011

@rebecca2006 ten Lobster vyzera skvele dakujem, je to podobne ako Mango v Dunajskej Luznej, tam sme chodili strasne radi. Dakujem. Zavolam si tam a rezervujem asi stol. A vecer bude romantika.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre