Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

arrett
29. mar 2010

chodit so 7kg dietatom po meste v manduce(i) nie je az taka zabava🙂)) ach tie schody

rebecca2006
29. mar 2010

jeej arrett, vy mate babku v ke? asi manzelovu maminu, ci? tusim si spominala, ze si z gelnice, nemylim sa? tak stastnu cestu- a mozno sa tu aj stretneme🙂))) ako dlho sa zdrzite? a kde presne byva babka? a fakt- simonko je uz v poriadku?

sirinka
29. mar 2010

arrett 7 kg je iba na zahriatie... 😉 ja som ponosila 16 kilovu klarku po hrebienku a smokovci...ale na chrbte, to je jednoduchsie...

rebecca2006
30. mar 2010

Dievcence, v stredu 14,00 je v rámci Bambina v Slniecku predáška doktorky- anesteziologičky o prvej pomoci dojčatám- napr. pri febrilných kŕčoch, vdýchnutí cudzieho telesa, popálení, a pod.- tak tie, čo môžete, si to nenechajte ujsť. My sme bohužiaľ mimo- arrettt asi taky tak, že? Dúfam, že to nikdy nikdy nebudeme potrebovať, ale lepšie je byť pripravený....

arrett
30. mar 2010

sirinka - fu ha.. na to si asi netrufnem🙂 Sama sa ho bojim pretocit na chrbat, musi byt pri mne manzel a to uz potom taku vahu necham radsej na neho🙂 Ved nosit moze aj on🙂 Sem tam si ho doma ponosi a potom sa stazuje ze ho boli chrbat. Aspon vie ako sa citia tehotne zeny🙂))
rebeca - ano, som z Gelnice, ale vacsinu ziovota som prezila v KE🙂 na SNPcku a Gelnica je naozaj na skok🙂 Maly je uz v poriadku, Drzalo ho to 2 dni. neviem co to bolo, ale je to uz prec a dufam ze sa to nevrati. Ja sa od zacitaku tesim, ze pojdeme do bambina a furt mi do tohonieco pride. RAz zubar, teraz cesta. Vratime sa koncom aprila tak dufam, ze nam uz nic v ceste nezabrani. Maly je strasne uplakany pri druhych, tak dufam ze v bambine sa "polepsi".

arrett
30. mar 2010

prazenickovy kod🙂)

soso
30. mar 2010

arrett maly je strasne chutnucky🙂 a vcera si sa preco ulievala? hmm?🙂 Ja zase nepridem do fitka vo stvrtok, lebo ideme na sviatky k svokrovcom, tak vsetkym pekne sviatky🙂

maznacik007
30. mar 2010

dievcata ako je to zajtra v MC slniecko aky je program.. chceli by sme prist sa pozriet 😉

arrett
30. mar 2010

Ahoj Soso🙂
vcera som to nestihala a najbližšie prídem až okolo 18teho🙂 idem konečne na východ, zajtra ráno odchadzame, veľmi sa tesiiim🙂 Mam už iba 2 hodiny, ale aj tak si ešte ďalšie chcem zaplatiť🙂 Pekne velkonocne sviatky🙂)

alex21
30. mar 2010
rebecca2006
3. apr 2010

arrett, maly je zlatunky, fiiha, som si spomenula na casy, ked som Matka este kupala v umyvadle 🙂 Kosice si uzite, my sme pri starom zimnom stadione, tak to sme blizko 🙂 Kazyd den si uzivam prechadzky do centra, inak sme sa moc este nikam nedostali, rada by som skocila aj do prirody. Ked sme boli na jesen tak sme furt boli na Bankove, Ruzine, Jahodnej, v Klatove, vsade, kde sa dalo s kociarikom dostat. Teraz chcem vyskusat manducu, zabefňhavala som vcera po novu nemocnicu, no skoro mi krize odisli, som sa rehabiitovala po zvysok vecera 🙂 Skladam poklonu nosicke Sirinke 😀 Papa

fleuerette
9. apr 2010

Ahojte kočky zo Senca, mala by som jednu prosbu. Do Senca sme sa presťahovali síce už pred rokom a pol, ale stále som sa tu poriadne "nerozkukala". Potrebovala by som dobrú kaderníčku, lebo už sa mi nechce cez víkend trebať do Blavy. Viete mi poradiť, po prípade dať kontakt??? 😵

rebecca2006
9. apr 2010

Fluerette, pozri si par prispevkov dozadu, dievcata tu o tom hovorili, myslm ze dost chvalili Didianu. Ja chodim k Matejovi pri autobuske, a som celkom spokojná.
Dievcata, akú ste mali autosedačku po vajíčku? Myslím hmotnostnú kategógiu 9-18kg- alebo má kúpiť s väčším " rozpatím"?- napr- 9-25kg?????? Tie vraj ale nie sú tak bezpečné...... Viem, že Romerky sú super, ale sú nad náš finančný limit, som ochotná investovať tak okolo 150E- a chcem jednoznačne nepoužívanú autosedačku, na väčeine vecí mi second. hand nevadí, ale na autosedačke áno. Poxerala som nejaké stránky, dobré sú vraj aj Maxi Cosi, máte ich niekto? Isofix nepotrebujeme, ani naše auto nemá, takže by to boli zbytošňčne vyhodené peniažky. ďakujem za tipy a skúsenosti 🙂

lienka7
9. apr 2010

rebecca ...mi sme kupili Kiddy komfort pro...je od 9 do 36 kg teda univerzalna ale ked sme ju kupovali (2008) tak bola v danej kategorii najlepsia.
Ked tak skus pozret toto: http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinde...
http://auto.rodinka.sk/index.php?id=testy_autos...

bebel
9. apr 2010

Rebecca ja som spokojná s Maxi cosi tobi a dobré sú aj Romerky a Concordy 😉 9-18 kg

sirinka
10. apr 2010

rebecca aj recaro skus pozriet.

soso
10. apr 2010

rebecca my mame Romer a tiez sme spokojni. stoja okolo 200 Eur, ale my sme ju kupovali pre rokom a pol v Prievidzi a vtedy vysla okolo 5000 Sk. Kategoria 9-18 kg. Nam nedoporucovali tu 9-25 kg tak sme si nechali poradit 🙂

gretkab
11. apr 2010

Rebecca,
ber pri kupe autosedacky do uvahy aj velkost dietata. My sme marekovi povodne kupili Romer 9-18 kg, ale v case, ked mal hlavu vyssie ako sedacku, este furt nedosiahol hmotnost 15 kg na vacsiu (este furt nema 15 kg a ta Romerka do 18 mu je davno mala na vysku). Takze sme nakoniec aj tak kupovali Recaro 9-36 kg. Takze aj toto je pohlad na zvazenie. Pri velkom dietati to kriterium nebude, ale pri krpcovi treba zvazit. Len akurat pozeram, ze tie stoja cosi cez 200 €, lacnejsia verzia toho isteho je STM - robi sa na tej istej linke ako Recaro len ma potah z inej latky - ta je za cca 190 €.

brinzulka
13. apr 2010

ahojte...
my sme kupili pri prvom 9-36...
http://www.babytrend.sk/storchenmuhle-stm-autos...
ked mal 3a pol roka, cca 14kg...prestahovali sme ho do 15-36 tej istej znacky...a maleho spunta cca 7mesiacov do "storchenky"
Je to to iste skoro na chlp, co Recaro...
Cestu na Oravu chalani zvladli fain...dlhsiu sme neabsolvovali

brinzulka
13. apr 2010

ilustracna foto:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/brinzulka/al...

ako ste so skolkami? Starsi ide na Kysucku, v auguste bude mat 4roky-sme sa prijemne prekvapili, ze ho zobrali.

brinzulka
13. apr 2010

este ma napadlo: kupovali sme z CR...dalo sa usetrit 1000sk...a dovoz bol az priamo domov...
nemam problem nakupovat z Ciech...na zimnom oblecku na lyzovacku sme usetrili oproti SR 4000sk...nie som lakomec, ale ked sa da usetrit-preco nie a peniaze potom pouzit inde...
neoplati sa postou, lebo ta si pripocita prepocet koruny na euro poplatok cca 8eur...
kurierom to je do domu, do 24-48hodin...a minimum k prepoctu...ja mam taku skusenost za posledny rok -4krat 😉

lienka7
13. apr 2010

brinzulka .....ako sa vam podarilo dostat na Kysucku? chcela by som tam na rok prihlasit maleho a kedze to mame hned "pod nosom" tak by bolo uplne super keby mi ho tam zobrali. Nevies kolko deti teraz brali na Kysucku a kolko sa hlasilo? ...pripadne kam mam dat este prihlasky aby mi ho aspon niekde zobrali? ....viete poradit? vdaka

rebecca2006
13. apr 2010

dievcence, dakujem za tipy, o značke STM som ani netušila , že existuje, ale super, vyzerá zaujímavo. Gretka, ďakujem za upozornenie že treba brať do úvahy výšku dieťatka- nás sa to možno aj bvude týkať, lebo Maťo je taký " slíž"- dlhý a tenký 🙂
Takže vyskúšame 🙂 Brinzulka, prosím ťa, kde konkrétne v ČR ste kupovali sedačku? Vieš mi doporučiť www?
Inak, blahoželám ku škôlke, super, že vám, to vyšlo snáď aj my, keď dorastieme, budeme mať štaštíčko 🙂

brinzulka
13. apr 2010

http://www.detskyruzek.cz/prodej/kategorie/auto...
myslim si, pozerala som zarucne, co mam odlozene...ale kedze uz ma 3roky,,,,vyhodila som....
tu 15-36 sme kupovali v TT, keby pockame a pohrabem sa na nete...bola o 50eur lacnejsia-ale nevadi, vzdy ked sme mali problem, tak v tom obchodiku ochota nadovsetko...a musia z niecoho platit najom

inak ak mam cas a chut, hodim si nazov toho, co hladam...popozeram postovne, donasku, cenu a dla toho vyberiem...

prihlasku sme dali na Kysucku a Kollarovu...nic ine sme neurobili, cakali sme...
o tom, kolko deti sa kam hlasilo, zobrali ...nic neviem...mozno napisu v Sencanovi....Kollarova da k nahliadnutiu vysledky udajne az po 15.4.2010 😖 ....

gretkab
13. apr 2010

brinzulka, blahozelam ku skolke, to je super - je to velka pomoc. a aj si sa "priznala" k druhemu babu? lebo na fandlyho sa na to exaktne pytali v prihlaske.

brinzulka
13. apr 2010

v prihlaske sa pise zamestnanie...na oboch zapisoch som bola s dvoma detmi na sebe zavesenymi, povedala som, ze som na rodic.dovolenke....a povedala som im, ze davam prihlasku do 2skolok.

........idem na VS, ak presla moja prihlaska...a bude to pre mna pomoc, ked starsi bude v skolke...A zacina sa uz tesit na deti...

lienka7
13. apr 2010

brinzulka.....suseda bola na zapise aj na Kolarovej a tam volala tusim 2 tyzdne po zapise a jej potom povedali ze ich zobrali

brinzulka
13. apr 2010

Kosicka a Fandlyho-tam som vedela, ze ako matka na MD nemam sancu....takze som ich ani neobtazovala

brinzulka
13. apr 2010

lebo kamoska volala a nechceli jej povedat, ze az po 15stom...

brinzulka
13. apr 2010

minuly rok som to nechala tak, ze maly ma sice 3roky, ale mali sme malinke babatko...tak aby sme nemuseli behat do skolky...aby nenosil domov kasle....kedze maly mal iba mesiac...neriesili sme to...

tento rok to bolo tak, ze bud ano alebo nie- vyskusam...za to nic nedam, len par eur na prehliadku 😀 ...a ak by nie..tak to budeme musiet spolu zmaknut, ak by ma zobrali do skoly-tak ich treba dat i tak strazit, tak ci jedneho alebo oboch...

a napokon som si povedala, ze clovek mieni, a Boh meni....ze uvidime...to ma tak ukludnilo a cakali sme...
dakujeme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre